صفحه 50 از 62 نخستنخست ... 404142434445464748495051525354555657585960 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 491 تا 500 , از مجموع 613

موضوع: مسائل مربوط به ترجمۀ سرفصل دروس (درخواست جهت ریز نمرات/سرفصل دروس ترجمه شده بدون ارسال پیام خصوصی حذف میگردد.)

Junior Member Bliss آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به ترجمۀ سرفصل دروس

سلام،

کسی مطمئنا میدونه که بالاخره شرح دروس ترجمه شده توسط خودمون (بدون هیچ مهر و امضایی، چه دانشگاه، چه مدیر گروه، و چه دارالترجمه) برای سفارت ایتالیا قابل قبول هست یا نه؟
    از پست ها مشخصه که سال پیش قابل قبول بوده!

سلام دوستان یه سوال خیلی مهم دارم

من فارغ التحصیل دانشگاه صنعت نفت هستم. رفته بودم دانشگاهمون سرفصل دروس course description رو بگیرم به من گفتن که باید از سایت وزارت علوم بگیری و ما هم سرفصلی که خودت نوشتی رو تایید نمیکنیم. الان سرفصل دروسی که توی سایت وزارت علوم برای مهندسی نفت زدن 150 صفحه هستش که مربوط به 4 گرایش مهندسی نفته. یعنی خیلی درسایی که توی سرفصل دروس نوشته رو من نگذروندم. دانشگاهمونم که گفته سرفصلی که خودت نوشتی رو تایید نمیکنیم. خلاصه میخواستم بدونم من کلا چطوری میتونم سرفصل دروس مهندسی نفت رو به انگلیسی داشته باشم و تاییده های لازم برای آفیشیال شدنش رو بگیرم؟ جایی غیر از دانشگاهمونم هست که بتونه تایید کنه سرفصل دروس رو؟ بعد خود وزارت بریم سرفصل دروس انگلیسی دارن که بتونیم ازشون بگیریم؟

کلا خواهشا یکی بگه من چطوری میتونم سرفصل دروس رشتم رو به زبان انگلیسی تهیه کنم و تاییدات لازم رو بگیرم؟

خیلی ممنون

Junior Member Bliss آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط parham_12 نمایش پست ها
    سلام دوستان یه سوال خیلی مهم دارم

من فارغ التحصیل دانشگاه صنعت نفت هستم. رفته بودم دانشگاهمون سرفصل دروس course description رو بگیرم به من گفتن که باید از سایت وزارت علوم بگیری و ما هم سرفصلی که خودت نوشتی رو تایید نمیکنیم. الان سرفصل دروسی که توی سایت وزارت علوم برای مهندسی نفت زدن 150 صفحه هستش که مربوط به 4 گرایش مهندسی نفته. یعنی خیلی درسایی که توی سرفصل دروس نوشته رو من نگذروندم. دانشگاهمونم که گفته سرفصلی که خودت نوشتی رو تایید نمیکنیم. خلاصه میخواستم بدونم من کلا چطوری میتونم سرفصل دروس مهندسی نفت رو به انگلیسی داشته باشم و تاییده های لازم برای آفیشیال شدنش رو بگیرم؟ جایی غیر از دانشگاهمونم هست که بتونه تایید کنه سرفصل دروس رو؟ بعد خود وزارت بریم سرفصل دروس انگلیسی دارن که بتونیم ازشون بگیریم؟

کلا خواهشا یکی بگه من چطوری میتونم سرفصل دروس رشتم رو به زبان انگلیسی تهیه کنم و تاییدات لازم رو بگیرم؟

خیلی ممنون
    اکثرا دوستان خودشون با استفاده از فایل وزارت علوم (نه همش، فقط دروسی که گذروندید) و همینطور فایلهای ترجمه ای که افراد دیگه در این فروم آپلود کردن، و سایت دانشگاههای خارجی، شرح دروس رو خودشون تهیه میکنند.

بعضی دانشگاههای ایران هم این مدارک ترجمه شده خود دانشجویان رو تائید میکنند و بعضی نه.

ولی ابتدا ببینید جایی که براش میخواید استفاده کنید سرفصل دروس رو لزوما ازتون مهر و امضا شده میخواد؟!

مثلا یه سری از دانشگاههای ایتالیا بدون مهر و امضا، و یا بدون اینکه تو برگه ای با سربرگ دانشگاه باشه قبول میکنند. مکاتبه کنید باهاشون.

نقل قول نوشته اصلی توسط Bliss نمایش پست ها
    اکثرا دوستان خودشون با استفاده از فایل وزارت علوم (نه همش، فقط دروسی که گذروندید) و همینطور فایلهای ترجمه ای که افراد دیگه در این فروم آپلود کردن، و سایت دانشگاههای خارجی، شرح دروس رو خودشون تهیه میکنند.

بعضی دانشگاههای ایران هم این مدارک ترجمه شده خود دانشجویان رو تائید میکنند و بعضی نه.

ولی ابتدا ببینید جایی که براش میخواید استفاده کنید سرفصل دروس رو لزوما ازتون مهر و امضا شده میخواد؟!

مثلا یه سری از دانشگاههای ایتالیا بدون مهر و امضا، و یا بدون اینکه تو برگه ای با سربرگ دانشگاه باشه قبول میکنند. مکاتبه کنید باهاشون.
    بله من امسال اپلای کردم برای یه سری دانشگاه ولی به دلایلی نتونستم برم و موندم ایران. میدونم کدوم دانشگاه ها سرفصل دروس رو میخوان. اتفاقا توی ایتالیا هم پلی تکنیک میلان و تورین سرفصل دروس مهر و امضا شده توسط مدیر گروه دانشگاه رو میخواستن. من با مدیر گروهمونم صحبت کردم گفتن که ما نمیدونیم که سرفصلی که خودت نوشتی چقدر تطابق داره با سرفصل دروس وزارت علوم واسه همین نمیتونیم تاییدش کنیم. من هم به تایید مدیر گروه نیاز دارم. حالا مقام دیگه ای نیست که بتونه تایید کنه سرفصل دروسمونو که آفیشیال بشه؟ یا کلا راه دیگه ای که بتونم یه سرفصل دروس رو تایید بکنم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Political Science - KIAU

سلام
    در course description
    باید شرح درس‌های عمومی و ایدئولوژیک و‌ اسلامی رو‌ هم‌ بنویسیم، یا اینا رو‌ فاکتور بگیریم!؟

ممنون
    ویرایش توسط POLSCistudent : June 9th, 2016 در ساعت 03:07 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط POLSCistudent نمایش پست ها
    سلام
    در course description
    باید شرح درس‌های عمومی و ایدئولوژیک و‌ اسلامی رو‌ هم‌ بنویسیم، یا اینا رو‌ فاکتور بگیریم!؟

ممنون
    نیازی به شرح درس عمومی نیست چون حساب نمیشن کلا. فقط یه واژه general course بنویسید کافیه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Political Science - KIAU

شرح دروس دوره ی کارشناسی (لیسانس) علوم سیاسی.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member

دوستان برای پروژه تخصصی لیسانس
    رشته مندسی عمران - عمران

چه ترجمه ای رو مناسب میدونید ؟

همچنین برای ترجمه درس بناهای آبی دوتا ترجمه دیدم یکی
    Hydraulics Structures
    و یکی دیگه هم Water Distribution Structures

از دانشگاه اصفهان و فک کنم امیرکبیر یا علم و صنعت

جفتشون مناسبه یا ترجیح دارن نسبت به هم ؟

با تشکر

سلام
    تو یکی از دانشگاه های اتریش مدارک لازم برای اپلای کردن رو به این صورت نوشته :

• Required Documents for Admission: The following documents have to be provided together with the application form for admission (in original form or as a certified copy):
      • Degree award of the completed studies;
      • transcript including all grades;
      • Curriculum of the completed studies.

میخواستم بدونم کسی میدونه منظورشون از قسمت سوم این مدارک یعنی (Curriculum of the completed studies) چیه؟
    میدونم که ریز نمرات نیست ، چون تو قسمت دوم ریز نمرات رو آورده.
    ممنون میشم توضیح بدین و اگه نمونه ای از Curriculum of the completed studies دارید برام بزارید لطفا.

ApplyAbroad Veteran
    kasra-dan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing @ BI

سلام

من تا فردا فرصت دارم ریزنمراتی را که برای ترجمه داده بودم یه بررسی بشه. ممنون میشم به این سرفصل ها یه نگاه بندازید و مخصوصا اگه تجربه ی ترجمه ی لیسانس مدیریت رو دارید ببینید این ترجمه ها صحیح هست یا نه:

ریاضیات پایه: Basic math.
    تحقیق در عملیات: Operations Research
    حسابداری صنعتی: Cost Accounting
    روش تحقیق: Methodology or Research
    مدیریت کارخانه: Plant Management
    حفاظت صنعتی: Industrial Protection
    کنترل کیفیت آماری: Statistical Quality Control
    بررسی اقتصادی طرح های صنعتی: Economic Analysis of Industrial Projects
    Galaxy Lights, Solar Echoes and Dark Matters Calling Us to Sth Bigger

John Oliver Explains Everything That is Wrong With Standardized Testing

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)