صفحه 6 از 62 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 613

موضوع: مسائل مربوط به ترجمۀ سرفصل دروس (درخواست جهت ریز نمرات/سرفصل دروس ترجمه شده بدون ارسال پیام خصوصی حذف میگردد.)

Senior Member hsnkh7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ترجمه سرفصل دروس

نقل قول نوشته اصلی توسط Gita نمایش پست ها
    سلام، اینجا که لیست مکانیک رو پیدا نکردم و ظاهرا کسی نداره ، میشه لطف کنین راهنمایی کنین که بهتره این پست رو تو کدوم یکی ازانجمن های شاخه مهندسی مکانیک مطرح کنم تا جواب بگیرم ؟ ممنون
    بهتره یه سری به این تاپیک هم بزنید... مثلا این پست شاید بدردتون بخوره...

PS: کورس دسکریپشن همون سرفصل دروسه با توضیح مختصری از مطالب ارائه شده در هر درس
    -- دیگه نیستم٬ خوبی بدی دیدین حلال کنین. خداحافظ همگی

Senior Member amin_ict_5 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

مرجع رسمی و معتبری زیر نظر وزارت علوم برای ترجمه نام درس ها، واحد های گذرانده شده به انگلیسی وجود نداره ؟؟ هر دارالترجمه ای به دلخواه خودش عمل میکنه !!
    اصلاً خود وزارت علوم یا دانشگاهی که درس خوندیم همچین لیستی که نام درس ها را انگلیسی نوشته باشه ارائه نمیده ؟؟
    هدف بنده صرفاً یادگیری ایست؛ یادگیری علم، یادگیری اخلاق، ...
    هدف خودسازی ایست، نه خوشگذرانی

Junior Member

متاسفانه كمتر كسي "سرفصل" دروس رو فراهم كرده. اكثر دوستان فقط ليست دروس رو آوردن در صورتي كه مفهوم سرفصل چيز ديگري هست. سرفصل به معناي ريز مطالبي هست كه تحت عنوان هر درس آموزش داده مي شه. مثلا سرفصل درس رياضي يك مي تونه به اين صورت باشه: اتحاد ها و كاربردهاي آن، مشتق، ديفرانسيل، آمار و احتمالات و غيره

اين چيزي هست كه به دست آوردنش خيلي مشكل هست و ترجمه كردنش مشكل تر. متاسفانه من نديدم كسي از دوستان چنين چيزي رو فراهم كرده باشه. به هر حال اگه كسي سرفصل دروس كارداني (يا كارشناسي برق) رو داشت ممنون مي شم من رو در جريان بذاره.

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    با درود به روان پاک همتون

من به ترجمه عناوین دروس کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی معدن و دروس عمومی (کلیه رشته ها مثل تفسیر موضوعی نهج البلاغه، تنظیم خانواده و ...) احتیاج دارم.
    ANY IDEA???
    علی کوچولو، یک مرد کوچک

Banned
    رشته و دانشگاه
    دکتر از دانشگاه تهران

subjective interpretation of Nahj al-balaghah, Family Planning, adn so on,

Junior Member

سلام
    من هم فارغ التحصیل صنایع-تولید از علم و صنعت هستم.اگه ریز نمره درست پیدا کردید به منم میدید؟
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط تبیان نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز

من همیشه هند را از نظر سواد انگلیسی شان دوست دارم (کاری به لهجه شان ندارم) اما خوب است بدانید که هندیها از انگلیسیها و امریکاییها دامنه لغاتشان وسیع تر است. از نظر دانشگاهی هم موسسات هندی بالا هستند. 2 تا مورد از سیلابس های رشته مهندسی عمران را که از 2 دانشگاه هند گرفته ام در اینجا قرار میدهم. اظهار نظر با شما
    سلام
    من دوباره به سرفصل دروس طراحی صنعتی نیاز پیدا کردم!
    می تونم بپرسم شما این سیلابس ها رو از کدوم سایت (کجاش؟!) گرفتید، که من هم واسه رشته خودم یه امتحانی بکنم؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه علامه طباطبایی

نقل قول نوشته اصلی توسط Golnar نمایش پست ها
    سلام
    من دوباره به سرفصل دروس طراحی صنعتی نیاز پیدا کردم!
    می تونم بپرسم شما این سیلابس ها رو از کدوم سایت (کجاش؟!) گرفتید، که من هم واسه رشته خودم یه امتحانی بکنم؟
    والا الان اصلا یادم نیست ولی خودم احتیاج داشتم تو گوگل سرچ دادم . شما هم این رو یک امتحانی بکن: Syllabus+Industrial Design+India+Course Description
    امیدوارم نتیجه بگیری

ApplyAbroad Veteran
    silence scream آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط saberi_ar_eng نمایش پست ها
    در بسیاری موارد دارالترجمه ها ، خصوصا آنهایی که در شهرستان هستند ترجمه مناسبی از نام درسها ارائه نمی دهند و همین امر مشکلاتی را به وجود می آورد ، تجربه ای که من حداقل با سوئدی ها داشتم و خیلی سخت حل شد ، لذا 2 لینک در اینجا می گذارم تا دوستان در آینده با مشکل مواجه نشوند :
    سیلابس دروس در دانشگاه صنعتی شریف : به 2 زبان فارسی و انگلیسی: من لینک فارسی رو گزاشتنم با کلیک بر روی English انگلیسی می شه!
    http://ee.sharif.edu/~website/indexacademic_f.htm
    ...
    دوست عزیز،
    پیوندی که مربوط به شریف گذاشتید، دانشکده ی برق و کامپیوتر (البته فکر کنم فقط برق باشه) با انتخاب زبان انگلیسی هم من نتونستم چیزی پیدا کنم!
    اراده ی مصممی که آرزوی بزرگی را همراهی می کند و ذهنی که شکست را نمی پذیرد، راه خود را از میان مشکلات پیدا خواهد نمود
    با دادن امتیاز + به دوستانی که به ما کمک میکنند ، روحیه همکاری و دوستی را در فروم ترویج کنیم
    آیا می دانستید می توانید حتی بصورت ناشناس، نتایج پذیرش خود را وارد نمایید!؟ دریغ نفرمایید که از شما دریغ نکردند

ApplyAbroad Veteran
    silence scream آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mostaf854 نمایش پست ها
    متاسفانه كمتر كسي "سرفصل" دروس رو فراهم كرده. اكثر دوستان فقط ليست دروس رو آوردن در صورتي كه مفهوم سرفصل چيز ديگري هست. سرفصل به معناي ريز مطالبي هست كه تحت عنوان هر درس آموزش داده مي شه. مثلا سرفصل درس رياضي يك مي تونه به اين صورت باشه: اتحاد ها و كاربردهاي آن، مشتق، ديفرانسيل، آمار و احتمالات و غيره

اين چيزي هست كه به دست آوردنش خيلي مشكل هست و ترجمه كردنش مشكل تر. متاسفانه من نديدم كسي از دوستان چنين چيزي رو فراهم كرده باشه. به هر حال اگه كسي سرفصل دروس كارداني (يا كارشناسي برق) رو داشت ممنون مي شم من رو در جريان بذاره.
    دوست خوبمون، تبیان، لطف کردن سه تا آدرس گذاشتند که از اونجا میتونید سرفصل کلیه ی دروس رو (البته به فارسی) بدست بیارید.
    مثلا من واسه کامپیوتر آزاد رو گرفتم و اینطور که فهمیدم و قدیما شنیده بودم، این سرفصل از طرف وزارت علوم تهیه میشه و چه برای آزاد چه دولتی یکیه

لطفا چند فحه ی اول رو مطالعه کنید

به علی و آیدا:
    نمونه مدارک ترجمه شده به انگلیسی

اینجا مربوط به ریز نمرات نیست بلکه مربوط به سرفصل دروسه
    اراده ی مصممی که آرزوی بزرگی را همراهی می کند و ذهنی که شکست را نمی پذیرد، راه خود را از میان مشکلات پیدا خواهد نمود
    با دادن امتیاز + به دوستانی که به ما کمک میکنند ، روحیه همکاری و دوستی را در فروم ترویج کنیم
    آیا می دانستید می توانید حتی بصورت ناشناس، نتایج پذیرش خود را وارد نمایید!؟ دریغ نفرمایید که از شما دریغ نکردند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)