صفحه 3 از 62 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 613

موضوع: مسائل مربوط به ترجمۀ سرفصل دروس (درخواست جهت ریز نمرات/سرفصل دروس ترجمه شده بدون ارسال پیام خصوصی حذف میگردد.)

Banned
    رشته و دانشگاه
    زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه علامه طباطبایی

پیش فرض پاسخ : ترجمه سرفصل دروس

سلام به همه عزیزان:
    برخی از ریز نمرات ارسال شده توسط دوستانمان را در این صفحات خواندم و متاسف شدم. اگر واقعا اینگونه برایتان ترجمه کرده اند که واقعا وحشتناک است و اگر خودتان اینگونه خواسته اید یا فکر میکنید اینگونه صحیح است که ....
    در ذیل به برخی از برابرهای دروسی که در شما در ریز نمرات ارسالی خود آورده اید و من فکر میکنم اشتباه است اشاره میکنم:
    زبان خارجی: foreign Language
    اصلا مفهوم ندارد. حتما باید زبانی که در دانشگاه خوانده اید باشد مثلا باید بنویسید: English
    معارف اسلامی: Islamic Instructions.
    صحیح این عبارت Islamic Knowledge است یا Islamic Culture
    مصالح ساختمانی: Constructional Materials
    حتما توجه داشته باشید که al نباید باشد.
    انقلاب اسلامی و ریشه ها: Islamic Revolution of Iran and Causes.
    دارم دروس تخصصی را چک میکنم. و کم کم آنهایی را که فکر میکنم اشتباه است برایتان مینویسم. مثلا دوستی در برابر درس روش تحقیق نوشته بود: Methodology. خوب روش شناسی چی؟؟ حتما باید بنویسید Research Methodology یا در فرم جدید تری که من دیده ام Research Methods.
    بیایید با هم تبادل نظر کنیم تا بهترین ها را انتخاب کنیم.
    احسان تبیانیان
    مترجم رسمی زبان انگلیسی قوه قضاییه

ApplyAbroad Veteran
    reza.bahmaniar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Universität des Saarlandes, CS and CuK

پیش فرض سرفصل دروس

با سلان خدمت دوستان
    می خواستم بدونم اصولا سرفصل دروس رو باید از کجا گرف؟ باید دانشگاه بده یا اینکه وزارت علوم؟
    من رشتم برقه و ترجمه این سرفصل ها رو ازم خواستن.
    دوستان یه مقدار خویشتن داری بیشتری در جواب دادن به دوستانمون تو انجمن داشته باشیم !!
    .

Banned
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : سرفصل دروس

سلام.

اگر دانشگاه آزاد هستید از دانشگاه آزاد و اگر دانشگاه دولتی هستید از شورای عالی انقلاب فرهنگی در خیابان فلسطین (کاخ) تقاطق انقلاب. در ضمن، اگر دانشگاه آزاد هستید خود دانشگاه برایتان نامه ای میدهد که برای تایید ترجمه سیلابس (سرفصل) باید به دارالترجمه بدهید. شورای عالی انقلاب فرهنگی هم تمام صفحات را مهر کرده و بعد اداره کل دانش آموختگان داخل هم صفحه انتهای و ابتدایی آن را جهت تایید توسط دادگستری و خارجه مهر میکند.
    موفق باشید

با عرض سلام
    خواهش می کنم کسی از دوستان اگر ریز نمرات ترجمه شده رشته مواد متالورژی رو داره یه نسخه اسکن شده رو برام بگذاره به شدت نیازمندم.

Banned
    رشته و دانشگاه

سلام

سرفصل دروس و ترجمه آن یکی از کارهای مهمی است که خیلی از دانشجویانی که میخواهند به خارج از کشور بروند با آن روبه رو میشوند. مسئله اول در اینکار گرفتن سرفصل و کار شاق دیگر ترجمه آن است.

معمولا ترجمه سرفصل هم برای دارالترجمه ها وقت گیر است و هم وقت زیادی از دانشجویان تلف میکند. بعضی از دارالترجمه ها هم هستند که تعداد زیادی از سرفصل ها را ترجمه کرده اند و فقط در هنگام مراجعه مشتری آنرا بر اساس دروس سر هم کرده و پرینت میگیرند و صفحه ای 3 یا 4 هزار تومان از مشتری میگیرند.

چون دانشگاه آزاد، وزارت علوم و ... فقط متن فارسی سرفصل ها را دارند و ترجمه آن به هیچ عنوان یافت نمیشود، فکر کردم بیاییم جایی در همین سایت ایجاد کنیم که بچه هایی که سرفصل هایشان را ترجمه کرده اند متن آنرا به صورت فایل آپلود کنند تا افراد دیگری هم که به ترجمه های آن احتیاج پیدا میکنند بتوانند از آن استفاده کنند. بدین صورت که دانشجو متن ترجمه شده را روی یک سی دی ریخته و آنرا به دارالترجمه بدهد و فقط بخواهد انرا برایش مهر و امضا کرده و به تایید برساند. در این صورت هزینه ها به کمتر از نصف کاهش می یابد و خود دارالترجمه هم مایل به این کار است.

توجه داشته باشید که در این موارد حتما از دارالترجمه بخواهید فایل سرفصل را در اختیارتان قرار دهد تا بعدا هم بتوانید از ان استفاده کنید.

البته برای تایید سرفصل باید کارهای مقدماتی را انجام بدهید که اگر نمیدانید به من بگویید تا در همین تاپیک برایتان بگویم. اما سرفصل کلیه رشته های دانشگاه آزاد را میتوانید از اینجا بگیرید:

http://www.iausep.com

وزارت علوم

http://motaleat.sanjesh.org

دانشگاه علمی کاربردی

http://curriculums.uast.ac.ir

فکر کنم بعد از مدتی این جا به بانک ترجمه های سرفصل تبدیل میشود و همه میتوانند از آن استفاده کنند. وقتی مراکز آکادمیک کشور عین خیالشان نیست، خود دانشجویان باید فکری به حال خودشان بکنند تا کمی از هزینه های رفتن به خارجشان کم شود.

اگر نظر شما و مدیران سایت مثبت است، ادامه دهیم.

Banned
    رشته و دانشگاه

سلام به دوستان عزیز

من همیشه هند را از نظر سواد انگلیسی شان دوست دارم (کاری به لهجه شان ندارم) اما خوب است بدانید که هندیها از انگلیسیها و امریکاییها دامنه لغاتشان وسیع تر است. از نظر دانشگاهی هم موسسات هندی بالا هستند. 2 تا مورد از سیلابس های رشته مهندسی عمران را که از 2 دانشگاه هند گرفته ام در اینجا قرار میدهم. اظهار نظر با شما
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    ویرایش توسط pApAr : January 2nd, 2014 در ساعت 09:44 PM دلیل: بروزرسانی فایل از کار افتاده

Junior Member

سلام
    لطفاً اگر در مورد رشته مهندسی مكانيك دوستانی ترجمه را دارند مرحمت کنید.

Junior Member nima_gorji آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Geotechnical Engineering-Bahonar University

Smile پاسخ : ترجمه سرفصل دروس

سلام دوستان.این فایلو برای بچه های عمران آماده کردم.البته خودم هم عمرانیم.اینو از بررسی تاپیک ها و سایت دانشگاه شریف و اون دونسخه که بچه ها از دانشگاه های هند گذاشتن نوشتم.اگه اشتباه داره خبرم کنید.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    ویرایش توسط pApAr : January 3rd, 2014 در ساعت 12:12 PM دلیل: بروزرسانی فایل از کار افتاده
    میان عاشق و معشوق هیچ حجاب حائل نیست تو خود حجاب خودی حافظ از میان برخیز

alirainbow
    Guest

با سلام
    دوستان عزیز خواهش می کنم اگه ترجمه سیلابس دروس کارشناسی شیمی رو دارین بهم خبر بدین. خیلی مهمه درج آدرس ایمیل خلاف قوانین فروم است
    نقل قول نوشته اصلی توسط maryamgoli نمایش پست ها
    سلام
    دوستان هدف از ايجاد اين پست اين بود كه سيلابس لاتين درسهاي مدارك ترجمه شدم رو فايلاشون رو بگذارم اينجا. قبلا فكر ميكنم بحث اش بود در فروم وليكن الان در جستجو مطلبي دال بر اين موضوع نيافتم.( حداقل در اينجا نبود!).اكثر دانشگاه‌هاي تهران خودشون برا اطمينان يك نسخه لاتين ريز نمره رو ميدن. ولي شايد كسي برا ترجمه و چكاب نياز داشته باشه.
    من در اينجا سيلابس مدارك كارشناسي( شيمي) و ارشد ( گرايش معدني) رو گذاشتم. اميدوارم بدرد بخورن.
    رشته هاي ديگه رو هم اگه دوستان دارن بذارن اينجا مجموعه كامل ميشه.
    ویرایش توسط ariaie : May 6th, 2013 در ساعت 07:38 PM دلیل: حذف آدرس ایمیل

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط alirainbow نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان عزیز خواهش می کنم اگه ترجمه سیلابس دروس کارشناسی شیمی رو دارین بهم خبر بدین. خیلی مهمه درج آدرس ایمیل خلاف قوانین فروم است
    سلام
    شما عناوین دروسی را که میخواهید بگویید شاید یک تعدادی را من داشته باشم.
    ویرایش توسط ariaie : May 6th, 2013 در ساعت 07:38 PM دلیل: حذف آدرس ایمیل

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)