صفحه 64 از 70 نخستنخست ... 145455565758596061626364656667686970 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 631 تا 640 , از مجموع 691

موضوع: دكتري در انگلستان

پیش فرض پاسخ : دكتري در انگلستان

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام مجدد دوست عزیز

سوال و جواب در مورد خانواده و فاند بخشی از مصاحبه است که در رابطه با آنها با همه متقاضیان صحبت میشود. بنابراین از دید من مشکل بشود پیغام خاص مثبت یا منفی بودن نظر داوران را در خصوص متقاضی از ان برداشت کرد.

روال کار کمیته ها معمولا این است که بعد از مصاحبه فقط درحد چند جمله کلی مشورت میشود و هر فرد نظرش را در پایان هر مصاحبه روی کاغذ مینویسد و تحویل میدهد.

وقتی همه مصاحبه ها انجام شد در جلسه ای تصمیم گیری میشود که گاهی میتواند در پایان همان روز باشد و گاهی میتواند با فاصله حتی چند هفته ای و بعضا بیشتر از یک ماه هم باشد که البته این اخری کمتر اتفاق می افتد.

بنابراین فقط در موردی که متقاضی در شرایط خیلی ضعیفی باشد یا دلیل ضروری دیگری باشد به او با فاصله کم جواب داده مبشود.

زمانی که برای دکتری اقدام میکردم در اواسط مصاحبه آخر که فقط با یکی دو متقاضی برای تصمیم نهایی انجام میشد و به لحاظ محتوا منحصرا ناظر بر محتوای پروژه/پروپوزال من بود کاملا بر من - و البته هر دو استاد مصاحبه کننده که قرار بود سوپروایزر های کار باشند - روشن شد که ما اختلاف بنیادین- اختلاف انتولوژیک به قول معروف- در متد داریم.

فرصت در دانشگاه کویین مری بود و بورس خیلی خوبی هم داشت با اینحال از سر سرسختی من به عمد سوال کردم که ایا امکان کار با اساتید دیگر همزمان با این دو استاد چه در کویین مری چه در حوزه وسیع تر دانشگاه لندن وجود دارد یا نه.... که پیام به سرعت دریافت شد... و در کمتر از 15 دقیقه بعد از مصاحبه ایمیل دادند که مصاحبه موفق نیوده است.

مساله دیگری هم که ممکن است کار شما را به تعویق انداخته باشد مساله اعتصابها در دانشگاههای انگلیس است که چند هفته ای طول کشید و تازه به نظرم روز جمعه تمام شد و بعد هم این ویروس کرونا که همه چیز را کاملا مختل کرده است.

من فکر میکنم بد نباشد اواسط هفته دیگر پیگیری بفرمایید.

پایدار باشید
    با سلام و احترام
    هنوز منتظر جواب نهائی از طرف دانشگاه هستم، فکر کنم باید ادمیشن لتر بفرستن و برم دنبال ویزا اگر اشتباه نکرده باشم.
    فقط یک سئوال خیلی خیلی خیلی اساسی: کسی رو سراغ دارید که واسه یک پوزیشن دکترا که فاند داره و در انگلیس باشه و اپلای کنه و تمام مراحل رو بگذرونه و پذیرش بگیره بدون مدرک زبان یا خیر و حتی مشغول به تحصیل باشه، واسه دکترا، یا خیر؟؟
    حتی مصاحبه و کل موارد رو بگذرونه؟؟( امکانش هست یا خیر ) واسه دانشگاههای درجه ۲ انگلستان

متشکرم

نقل قول نوشته اصلی توسط dadydady نمایش پست ها
    با سلام و احترام
    هنوز منتظر جواب نهائی از طرف دانشگاه هستم، فکر کنم باید ادمیشن لتر بفرستن و برم دنبال ویزا اگر اشتباه نکرده باشم.
    فقط یک سئوال خیلی خیلی خیلی اساسی: کسی رو سراغ دارید که واسه یک پوزیشن دکترا که فاند داره و در انگلیس باشه و اپلای کنه و تمام مراحل رو بگذرونه و پذیرش بگیره بدون مدرک زبان یا خیر و حتی مشغول به تحصیل باشه، واسه دکترا، یا خیر؟؟
    حتی مصاحبه و کل موارد رو بگذرونه؟؟( امکانش هست یا خیر ) واسه دانشگاههای درجه ۲ انگلستان

متشکرم
    و اینکه ازش مدرک زبان نخوان

نقل قول نوشته اصلی توسط dadydady نمایش پست ها
    و اینکه ازش مدرک زبان نخوان
    سلام
    بهرحال شما برای گرفتن ویزا نیاز به مدرک زبان خواهید داشت.
    الان من هم همین مشکل را دارم و دنبال این هستم که مدرک بگیرم ولی خیلی سخته. الان upper intermediate هستم.

سلام دوستان یک سوال داشتم

چقدر احتمال داره استاد راهنما بتونه برای دانشجو فاند بتونه پیدا کنه؟ برای من گفته دنبال فاند برات هستم ولی فعلا پیدا نکردم.

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

سال نو و این خبر خوب مبارک.

اصلا احتمال کمی نیست ولی خوب تضمینی هم نیست. استاد مراجعی که میشناسند را بررسی میکنند و نتیجه را برایتان مینویسند. لازم به گفتن نیست که دانشگاه های طراز بالامنابع بیشتردارند و اساتید قدیمی و صاحب نفوذ توان پیدا کردن فاند بیشتر.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_safaei نمایش پست ها
    سلام دوستان یک سوال داشتم

چقدر احتمال داره استاد راهنما بتونه برای دانشجو فاند بتونه پیدا کنه؟ برای من گفته دنبال فاند برات هستم ولی فعلا پیدا نکردم.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

سلام دوستان
    میشه کمکم کنید که شانس پذیرشم رو از دانشگاه های خوب انگلستان بدونم. من بعد از مقطع ارشد سربازی رو رفتم و در حال حاضر دارم روی چند تا مقاله کار میکنم و سن من در حال حاضر 29
    ساله.

کارشناسی: مهندسی عمران، دانشگاه سراسری سمنان، معدل 15/90 ، (شاگرد دوم) سال 93
    کارشناسی ارشد: مهندسی عمران، گرایش سازه، دانشگاه سراسری سمنان ، معدل 18/19 (شاگرد چهارم) سال 95
    تعداد مقاله اکسپ شده ISI : دو تا (یکی نفر اول و یکی نفر چهارم با ایمپکت 2.60 Q1)
    تعداد مقاله سابمیت شده ISI: شش تا (دو تا نفر اول، 4 تا نفر چهارم که همشون Q1 و درجه یک هستن ژورنال هاش)
    نمره زبان: ندارم ولی نمره IELTS در حدود 7 هستم.

رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای: دکترای سازه یا زلزله مهندسی عمرانمیزان فاند مورد نظر:فول فاند

دو تا ریکام خیلی خوب هم از اساتید خیلی قوی دارم

سوال من اینه که صبر کنم تا مقالات اکسپ بشه و یا الان میتونم با همین رزومه اقدام بکنم برای فول فاند از دانشگاه های خوب انگلستان؟ چون وضع مالی ام اصلا خوب نیست و فقط دنبال فول فاند هستم.
    خیلی ازتون ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میشه کمکم کنید که شانس پذیرشم رو از دانشگاه های خوب انگلستان بدونم. من بعد از مقطع ارشد سربازی رو رفتم و در حال حاضر دارم روی چند تا مقاله کار میکنم و سن من در حال حاضر 29
    ساله.

کارشناسی ارشد: مهندسی عمران، گرایش سازه، دانشگاه سراسری سمنان ، معدل 18/19 (شاگرد چهارم) سال 95
    تعداد مقاله اکسپ شده ISI : دو تا (یکی نفر اول و یکی نفر چهارم با ایمپکت 2.60 Q1)
    تعداد مقاله سابمیت شده ISI: شش تا (دو تا نفر اول، 4 تا نفر چهارم که همشون Q1 و درجه یک هستن ژورنال هاش)

رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای: دکترای سازه یا زلزله مهندسی عمرانمیزان فاند مورد نظر:فول فاند

سوال من اینه که صبر کنم تا مقالات اکسپ بشه و یا الان میتونم با همین رزومه اقدام بکنم برای فول فاند از دانشگاه های خوب انگلستان؟ چون وضع مالی ام اصلا خوب نیست و فقط دنبال فول فاند هستم.

سلام. اگه فکر می کنید که لا اقل یکی دو مورد مقاله ازون 6 تایی که فرستادید به زودی تکلیفشون مشخص میشه و چاپ میشن به نظرم کمی صبر کنید با رزومه بهتر اقدام کنید با توجه به اینکه فول فاند میخواین و خب برای فول فاند هم رزومه خیلی قوی ملاکه. چند ماه صبر کردن ارزش داره. خصوصا الانم که با این وضع کرونا همه دنیا بهم ریخته... الانم که اقدام کنید به خاطر جو بین المللی عملا زیاد کاری از پیش نمیره.

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

سوال من اینه که صبر کنم تا مقالات اکسپ بشه و یا الان میتونم با همین رزومه اقدام بکنم برای فول فاند از دانشگاه های خوب انگلستان؟

اگر فرصت موجود کافی نیست و به خصوص در شرایطی که فرصت به صورت پوزیشن پروژه ای هست -یعنی دیگر تکرار نمیشود چون استاد فاندی دارند و الان باید برای پروژه دانشجو بگیرند- حتی اگر مقالات پذیرفته شده اند و ریویژن خورده اند باز هم اشاره بفرمایید. فراتر حتی اگر فقط مقاله هارا سابمیت کرده اید و برای اپلیکیشن نمیتوانید بیشتر صبر بفرمایید باز هم انها را در رزومه بیاورید ولی اشاره کنید که در مرحله سابمیشن هست.

امید که کمکی کرده باشم

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ساله.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام دوستان.با توجه به اطلاعاتی که دارم میدونم مکاتبه با استاد جهت اخذ فاند دکتری بیشتر تو آمریکا و کانادا مثمرثمره و اروپا بیشتر پوزیشنی و کمیته ایه.میخاسم بپرسم که این نگرشم درسته؟ و اینکه این قضیه در مورد انگلستان چطوره!کلا ارزششو داره که قبل اعلام پوزیشن تو انگلستان با اساتید تماس برقرار کرد.ممنون

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

سوال خیلی خوب کردید.

از دید من همیشه ارتباط با اساتید موثر است یک جایی به کار می اید و در دنیای دانشگاهی ارتباطات اصلا کم اهمیت تر از ارتباطات و روابط در محافل دیگر نیست.

پوزیشنها به کنار. اگر پوزیشنی هست حتما اقدام بفرمایید. در انجمن دیده ام بعضی دوستان مینویسند اروپا را رها کنید و بورسها از قبل داده شده است و فرمالیته و ... این حرف تا حد محدودی صحیح است. از دید من شاید 15 تا 20 درصد فرصتها. بقیه رقابتی و توصیه ای است. اگر خوب باشید حتما شما برنده بورس هستید. تردید نکنید. اگر استاد بسیار جا افتاده و صاحب نظری هم شما را معرفی کند باز ممکن است در شرایطی که دیگری از شما به دیگر مزایا بهتر است منتخب شما باشید. وزن توصیه نامه اساتید قوی بالاست و کار راه بیانداز. که از دید من صحیح هم هست. دلایلش متعدد است که جای ان اینجا نیست.

برای فاندهای دوره ای و سالیانه : اساتید و دانشگاهها را باید از هم تمیز بدهید.

در دانشگاههای قوی همیشه میشود از جایی فاند ”در آورد”! پول در مجموع زیاد است اگر استادی دانشجویی را برای کاری /پژوهشی/فکری بپسندند فاند مساله مشکلی نیست. از یک جایی پیدا میشود. حرف و حواشی زیاد است ولی کلیت مساله همین است که حضورتان عرض کردم. اینطور که خودشان میگویند مشکل دانشگاههای بزرگ پول نیست فکر و آدم به درد بخور است که اگر پول هدر رفت اب روی دانشگاه دست کم از دست نرود.

در دانشگاههای دیگر هم اساتید قدیمی و صاحب رتبه اداری باز میتوانند کاری بکنند. توصیه آنها و وزن حمایتشان مهم است. جایگاه دارد. بنابراین اگر ارتباطی برقرار کردید شاید انها بتوانند موثر باشند.

در این دست دانشگاهها ارتباط با اساتید جوانتر فقط وقتی ممکن است به درد بخورد که فاند پژوهشی گرفته باشند و الا کار زیادی از دستشان بر نمی آید. یعنی نه دانشگاه پول زیادی دارد و نه این اساتید وزن سنگین و مهم که همان پول موجود را به سمت خودشان بیاورند.

این میان یک سری روابط شبکه ای هم هست که نمیتوانم دقیق توضیح بدهم چون برای کسی که در داخل یک دپارتمان و دانشکده نیست از بیرون دیده و فهم نمیشود. مثلا استاد جوانی در حلقه یک استاد قوی است خوب این استاد با دیگر استادهای جوان فرق دارد از این بابت که اگر جدی بشود نظر استاد قوی را میگیرد و دانشجویش را بورس میکند. ولی همانطور که عرض کردم این رابطه ها از بیرون دیده نمیشود و دانشجوی خارج از محیط نمیتواند انها را ببینید که با دقت این اساتید را هدف بگیرد.

امید که کمکی کرده باشم

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidtelecom نمایش پست ها
    سلام دوستان.با توجه به اطلاعاتی که دارم میدونم مکاتبه با استاد جهت اخذ فاند دکتری بیشتر تو آمریکا و کانادا مثمرثمره و اروپا بیشتر پوزیشنی و کمیته ایه.میخاسم بپرسم که این نگرشم درسته؟ و اینکه این قضیه در مورد انگلستان چطوره!کلا ارزششو داره که قبل اعلام پوزیشن تو انگلستان با اساتید تماس برقرار کرد.ممنون
    ویرایش توسط susighton : April 3rd, 2020 در ساعت 12:33 AM

Keep Calm and APPLY ON

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)