صفحه 37 از 70 نخستنخست ... 272829303132333435363738394041424344454647 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 361 تا 370 , از مجموع 691

موضوع: دكتري در انگلستان

پیش فرض پاسخ : دكتري در انگلستان

با سلام .
    آیا با شرایط زیر شانسی برای پذیرش برای سال آینده دارم؟

رشته علوم کامپیوتر
    کارشناسی:دانشگاه گلستان
    معدل :17.29
    کارشناسی ارشد:دانشگاه تهران
    معدل:17

در آزمون دکتری امسال هم بورس اعزام به خارج قبول شدم(یعنی به مدت 4 سال ایران هزینه تحصیل رو میده)

مدرک ربان:ندارم
    مقاله:در حال نگارش

به نظر شما آیا شانس پذیرش در انگلستان را دارم؟و این که در رشته computer science برای چه دانشگاهایی درخواست ارسال کنم؟

Senior Member km7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad2022 نمایش پست ها
    با سلام .

رشته علوم کامپیوتر

در آزمون دکتری امسال هم بورس اعزام به خارج قبول شدم(یعنی به مدت 4 سال ایران هزینه تحصیل رو میده)

به نظر شما آیا شانس پذیرش در انگلستان را دارم؟و این که در رشته computer science برای چه دانشگاهایی درخواست ارسال کنم؟
    شرایط خیلی خوبی دارین. مشکل هزینه هم که ظاهرا ندارین. زبانتون رو باید به حداقلی که مورد نیاز دانشگاه ها هست برسونید که فکر میکنم در رشته شما باید overall 6.5 باشه
    اینجا میتونید ترتیب دانشگاه ها بر اساس رشته مورد نظرتون رو ببینید. توصیه من اینه که برای ده دانشگاه اول اقدام کنید.
    و اما در مورد شانس پذیرش باید خدمتتون بگم که برای دوره دکترا یک مقداری این شانس بستگی به شرایط شما داره. غیر از سوابق تحصیلی و تسلط به زبان انگلیسی، فاکتورهای مهم دیگه ای هم باید درنظر بگیرید. به اعتقاد من و خیلیهای دیگه، بهترین کار در رشته هایی مثل رشته شما اینه که به سایت دانشکده های مختلف سر بزنید و ببینید آیا استادی که به عنوان سوپروایزر در حوزه تخصصی مد نظر شما دانشجوی دکترا بپذیره دارند یا خیر. چون کامپیوتر خیلی مبحث کلی ای هست و مثلا به فرض شما میخواید روی یک پروژه در مبحث هوش مصنوعی یا اینترنت اشیا کار کنید. قبل از اقدام کردن، وارد لیست اساتید دانشکده ها بشید، ببینید آیا متخصصی در این زمینه دارند و اگر دارند، موضوع مورد نظر شما جز research interest ایشون هست یا خیر. اگر بود، قبل از اقدام از طریق سایت دانشگاه، با خود اساتید وارد مکاتبه بشید و براشون از پرژوه تون بگید. این کار چند کمک به شما میکنه. اول اینکه متوجه میشید چقدر اون استاد در این زمینه تخصص/علاقه داره و میتونه به شما کمک کنه. دوم اینکه میتونید لابلای این مکاتبه ها ازشون راجع به امکانات و تجهیزات دانشکده هم سوال کنید. سوم اینکه شاید پروژه ای در حال انجام داشته باشن و شما بتونید به اون ملحق بشین و خب زحمت خیلی زیادی از دوشتون برداشته میشه.
    لطفا قبل از طرح پرسش، از تاپیک سوالات متداول بازدید کنید
    چنانچه پاسخ خود را نیافتید، صفحات تاپیک مرتبط را مطالعه کنید
    به جای تشکر در پست ها، از گزینه اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده کنید

Junior Member asedali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

سلام دوستان.
    من آلمان زندگی می کنم. می خواستم بدونم میشه برای یک پوزیشن دکترای غیر حضوری (بدون فاند) اپلای کرد؟ ینی من در آلمان بصورت غیر حضوری و بدون فاند برای یک دانشگاه انگلیسی تز بنویسم. از دوستان کسی همچین تجربه ای داره؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

سلام
    دوستان واسه یه رشته نوشته (تو سایت دانشگاه منچستر): Full-time - £15,500 per year for the 3-year programme
    بعد واسه Funding ش گفته به قسمت Funding Opportunities سر بزنید... اونجا که میری واسه این رشته نوشته:
    نوشته این دانشکده میخواد که استعداد های بالا رو استخدام کنه و از این حرفا...
    three years funding, including doctoral programme tuition fees and a stipend of approximately £14,000 per year, with enhanced bursaries up to £20,000 available for outstanding applicants...
    این یعنی اینکه اوکی 15هزار تای سالیانه رو که بیخیال میشن... 14000 پوند هم میدن سالیانه، بعدش که گفته تا سقف 20هزار تا ممکنه اضافه بشه ... در هر سال 20هزار تا؟ یا نه یه 20هزار تای کلی برای 3 سال ممکنه بدن؟

یعنی میشه سالی 34هزار پوند؟ یا میشه حدودا سالی 21هزار تا ؟
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    We're warriors , Warriors of the world
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die
    We're warriors , Warriors of the world

با سلام خدمت دوستان عزیز ... بنده یه مشکل اساسی با اپلای در اروپا دارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. قضیه از این قراره که بنده تمامی شرایط پذیرش در دوره دکتری مهندسی نرم افزار در انگلستان و اروپا رو دارم از جمله نمره زبان خوب و ریکام و مقاله با کیفیت به تعداد و ... اما این بحث پروپوزال رو اصلا باهاش حال نمیکنم ... مساله اینجاست که اکثر دانشگاههای که بنده دیدم و اپلای کردم دوره دکتری رو یجورایی پژوهش محور هستند و پروپوزال برای کار جدید میخاند ... اما پایان نامه بنده در خصوص پردازش تصویر روی کاراکترهای فارسی بوده !!! حالا این کاراکترهای فارسی به چه درد این کشورها میخوره من نمیدونم !!! و به همین خاطر چند باره که پذیرش نمیگیرم از طرفی نوشتن پروپوزال و کار تحقیقاتی روی موضوع دیگر بسیار زمانبره و اساتید هم که اصلا در دسترس و جوابگو نیستند ... حالا من چه کنم؟؟؟

Senior Member km7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza_ نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز ... بنده یه مشکل اساسی با اپلای در اروپا دارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. قضیه از این قراره که بنده تمامی شرایط پذیرش در دوره دکتری مهندسی نرم افزار در انگلستان و اروپا رو دارم از جمله نمره زبان خوب و ریکام و مقاله با کیفیت به تعداد و ... اما این بحث پروپوزال رو اصلا باهاش حال نمیکنم ... مساله اینجاست که اکثر دانشگاههای که بنده دیدم و اپلای کردم دوره دکتری رو یجورایی پژوهش محور هستند و پروپوزال برای کار جدید میخاند ... اما پایان نامه بنده در خصوص پردازش تصویر روی کاراکترهای فارسی بوده !!! حالا این کاراکترهای فارسی به چه درد این کشورها میخوره من نمیدونم !!! و به همین خاطر چند باره که پذیرش نمیگیرم از طرفی نوشتن پروپوزال و کار تحقیقاتی روی موضوع دیگر بسیار زمانبره و اساتید هم که اصلا در دسترس و جوابگو نیستند ... حالا من چه کنم؟؟؟
    شما خودتون دارین جواب خودتون رو میدین درواقع. وقتی میگین پروژه ی شما به درد اونا نمیخوره، خب قطعا یکی از دلایلش هم همینه که به شما پذیرش نمیدن! و تقریبا میتونم بهتون بگم پروپوزال سهمش در گرفتن پذیرش از مواردی که اسم بردید بیشتر هست چون شالوده ی کار شما برای سه چهار سال دوره ی دکتراست. اگر حرفی برای گفتن نداشته باشه، دانشگاه هم دلیلی نمیبینه این فرصت رو در اختیار شما بذاره. حالا این مسئله "حرفی برای گفتن داشتن" خودش به عوامل زیادی بستگی داره. من بهتون لینک میدم که مطالعه کنین چون جزئیات زیادی داره و اینکه هر کس با توجه به رشته و علاقه اش باید پروپوزال تهیه کنه و نمیشه نسخه واحدی برای همه پیچید.
    غیر از اون، خیلی از دانشگاه ها به این علت پذیرش نمیدن که فرد مناسبی برای نظارت بر کار شما ندارن. یعنی سوپروایزر متخصص موضوع مورد نظر شما رو در مجموعه خودشون ندارن. و چون کلاسی در کار نیست و کار شما تا حد زیادی بر مبنای رابطه تون با سوپروایزر تعریف میشه، در نتیجه نقش این مسئله بیش از سیستم های دیگه پررنگ میشه.
    شما یا باید پروپوزالتون رو عوض کنین، یا ببینین اگر در دانشگاهی پروژه ای مرتبط با رشته شما در حال انجام هست، به اون پروژه بپیوندین و از این طریق، هم دکترا بگیرین و هم در انجام پروژه مشارکت داشته باشین.
    لطفا قبل از طرح پرسش، از تاپیک سوالات متداول بازدید کنید
    چنانچه پاسخ خود را نیافتید، صفحات تاپیک مرتبط را مطالعه کنید
    به جای تشکر در پست ها، از گزینه اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط km7 نمایش پست ها
    شما خودتون دارین جواب خودتون رو میدین درواقع. وقتی میگین پروژه ی شما به درد اونا نمیخوره، خب قطعا یکی از دلایلش هم همینه که به شما پذیرش نمیدن! و تقریبا میتونم بهتون بگم پروپوزال سهمش در گرفتن پذیرش از مواردی که اسم بردید بیشتر هست چون شالوده ی کار شما برای سه چهار سال دوره ی دکتراست. اگر حرفی برای گفتن نداشته باشه، دانشگاه هم دلیلی نمیبینه این فرصت رو در اختیار شما بذاره. حالا این مسئله "حرفی برای گفتن داشتن" خودش به عوامل زیادی بستگی داره. من بهتون لینک میدم که مطالعه کنین چون جزئیات زیادی داره و اینکه هر کس با توجه به رشته و علاقه اش باید پروپوزال تهیه کنه و نمیشه نسخه واحدی برای همه پیچید.
    غیر از اون، خیلی از دانشگاه ها به این علت پذیرش نمیدن که فرد مناسبی برای نظارت بر کار شما ندارن. یعنی سوپروایزر متخصص موضوع مورد نظر شما رو در مجموعه خودشون ندارن. و چون کلاسی در کار نیست و کار شما تا حد زیادی بر مبنای رابطه تون با سوپروایزر تعریف میشه، در نتیجه نقش این مسئله بیش از سیستم های دیگه پررنگ میشه.
    شما یا باید پروپوزالتون رو عوض کنین، یا ببینین اگر در دانشگاهی پروژه ای مرتبط با رشته شما در حال انجام هست، به اون پروژه بپیوندین و از این طریق، هم دکترا بگیرین و هم در انجام پروژه مشارکت داشته باشین.
    با تشکر از پاسخگویی شما ... مساله اینه که پایان نامه من که بدرد اینا اصلا نمیخوره اما کلیت موضوع که پردازش تصویر هست خب به وفور پروژه براش توی اروپا تعریف شده و جای خالی هست که میشه اپلای کرد ... اما از من میخان یک پروپوزال روی پروژه در حال اجرای خودشون بنویسم که طبیعتاً من باید 1ماه 2ماه 3ماه وقت بزارم دقیق پروژشون و رفرنسها رو موشکافی کنم تا بتونم پروپوزالشو بنویسم ... حالا چه تضمینی هست بعد از صرف اینهمه وقت و هزینه اونا منو بپذیرن ؟؟؟ یا اینکه ایده رو وردارن برای خودشون یا بدن کس دیگه اما خود منو ورندارن (به هر حال متقاضی زیاده پارتی بازیم همه جا هست امریکا و اروپا و ایران نداره!) ... بحث اینجاست که پروپوزال تو یه پروژه با دیگر پروژه ها متفاوته و بنده اگه بخوام 10جا اپلای کنم باید حداقل 5 6 تا پروپوزال مختلف نوشته باشم ... لطفاً راهنمایی بفرمایید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad2022 نمایش پست ها
    با سلام .

رشته علوم کامپیوتر

شما چطور بدون مقاله و مدرک زبان، بورس اعزام به خارج قبول میشی اما ما رو تو همین رشته با 30 تا ISI و غیر ISI و ژورنال و کنفرانس معتبر و 2 تا مدرک زبان معتبر و غیره قبول نمیکنند !!! مملکت همش شده پارتی بازی ... چه وضعشه بخدا

Junior Member

دوستانی که دارند زحمت می کشند بیان انگلیس برای دکترا ...اینجا از هر لحاظی که فکر کنید جهنمه ...خصوصا از لحاظ فاندی و سطح علمی و اینکه تو دکترا شما هیچ کورسی ندارید وهمه چی با خودتونه و باید خودتون یاد بگیرید .....من شدیدا توصیه می کنم اگر هم می خواهید بیاید برای مستر یک ساله بیاید تا خودتون دستتون بیاد که من چی می گم وگرنه گرفتار یه منجلابی میشید که نمیتونید از توش دربیایید....

نقل قول نوشته اصلی توسط alexa نمایش پست ها
    دوستانی که دارند زحمت می کشند بیان انگلیس برای دکترا ...اینجا از هر لحاظی که فکر کنید جهنمه ...خصوصا از لحاظ فاندی و سطح علمی و اینکه تو دکترا شما هیچ کورسی ندارید وهمه چی با خودتونه و باید خودتون یاد بگیرید .....من شدیدا توصیه می کنم اگر هم می خواهید بیاید برای مستر یک ساله بیاید تا خودتون دستتون بیاد که من چی می گم وگرنه گرفتار یه منجلابی میشید که نمیتونید از توش دربیایید....
    هااااااا ... پس بخاطر همینه که اکثر اساتید ما که از انگلیس و کلاً اروپا مدرک گرفته بودن اکثراً کم سواد بودن ... باور کنید از روی کتاب طرف بلد نبود درس بده بعد میگفت فوق و دکتری رو از انگلیس گرفتم !!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)