دوستان و همراهان فروم فرانسه سلام عرض میکنم.

بنده با توجه به سابقه کاری و تخصص مناسبی که در ایران داشتم (حوزه فناوری اطلاعات) توانستم از یک شرکت معتبر در پاریس یک درخواست کار از نوع CDI دریافت کنم که بعد از مصاحبه اولیه منابع انسانی و همچنین مصاحبه فنی از طریق اسکایپ (به زبان فرانسه)، این قرار داد به همراه اطلاعاتش برای من ارسال شد تا من اوکی بدم و روند پرونده شروع بشه. بعد از قبول کردن بنده، مدارک رو هم برای شرکت فرستادم که شامل کپی پاسپورت من و همسرم، نامه سابقه کاری، مدرک تحصیلی و سند ازدواج بود که همه رو به فرانسه ترجمه کردم و برای شرکت ارسال کردم و شرکت فوق روال کار بنده رو شروع کرده و گفتند بررسی پرونده و اینکه DIRECCTE اوکی بدهد حدودا 3 ماه زمانبره که خب من مشکلی ندارم و خودشون هم اوکی هستند با استخدام بنده اما باید DIRECCTE نظر بده تا من ویزا رو دریافت کنم و در سپتامبر نقل مکان کنم به پاریس و کارم رو شروع کنم. اگر ممکنه در مورد سوالات زیر به بنده لطف کنید و جواب بدید:

1 - این DIRECCTE به نظر بررسی میکنه رزومه بنده رو و بازر رو و از شرکت هم تاییدیه میگیره برای اوکی بودن. درسته؟ ممکنه اذیت کند و چوب لای چرخ بگذارد و این صحبتها که من ویزا رو دریافت نکنم؟

2 - در رابطه با هزینه ها سوالی ندارم چون فروم رو خوانده ام و در اینترنت هم جستجو کرده ام. اما سوالی که هست این هست که بنده به همراه خانمم میام و خودم CDI دارم، اما آیا خانمم میتونند در رستوران و کافه فعالیت کنند (خودشون عاشق آشپزی و کافه داری و.. هستند) تا در آمد هم داشته باشند درسته؟ حقوقی طبیعتا بالاتر از SMIC منظورم هست. (رشته تحصیلی شون نامرتبط با آشپزی و سابقه کاری آشپزی هم ندارند، صرفا علاقه و انگیزه ایشون و تبحر خانگیشون قابل تحسین هست)

3 - تحصیل همسرم امکان پذیر هست؟ حالا در همین رشته آشپزی و غیره. از لحاظ قانونی منظورم هست و اگر امکان پذیر هست هر اطلاعات (هزینه ترمیک و ... ) هر چند اندکی هم دارید ممنون میشم در اختیار من قرار بدید. (رشته آشپزی و ...)

4 - برای عزیمت به پاریس، طبیعتا برای دریافت ارز مسافرتی (نفری 1000 یورو) نیاز به بلیط رفت و برگشت داریم که میخواهیم اونها رو رزرو کنیم. خب دو چمدان 30 کیلویی هم طبیعتا میتوانیم بیاریم که باید شامل وسایل ضروری لباس و آفتابه لگن هم باشه.. کلا در این مورد Tips & Tricks ای دارید؟

لازم به ذکر هست که هم من و هم خانمم به فرانسوی حرف میزنیم و اوکی هستیم. البته من به انگلیسی هم کامل مسلط هستم اما خانمم پایین تز از بنده اما ایشون هم کامل انگلیسی رو حرف میزنند.

متشکرم