صفحه 10 از 20 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 193

موضوع: اقامت در فرانسه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اقامت در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط shervin83 نمایش پست ها
    سلام من از پرفکتور تولوز اقدام کردم
    قوانین تغییری نکرده تو این لینک شرایط گرفتن تابعییت توضیح داده شده http://www.vos-droits.justice.gouv.f...lir-20781.html
    موفق باشید

برای کسایی که فرانسه مستر گرفتن باز هم مدرک زبان فرانسه لازمه یا نه؟

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط shadi5 نمایش پست ها
    Selon sa condition sociale (niveau d'études, ressources...), le demandeur doit justifier d'une connaissance suffisante de la langue
    française,
    en produisant un diplôme ou une attestation délivrée par les organismes de formation au français langue d'intégration.
    از همان متن بالايي كه دوستمون لينكش رو گذاشتن !
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

نقل قول نوشته اصلی توسط shadi5 نمایش پست ها
    سلام، طبق قوانین؛ برای متقاضیانی که تحصیلات مستر به بالا خود در فرانسه را (در دوره های فرانسوی زبان)* گذرانده باشند، ضرورتی به ارائه مدرک زبان B1 نیست و ازین مدرک معاف خواهند بود.

* برخی دوستان که تحصیلاتشون در فرانسه فرمسیونهای انگلیسی زبان بود، الزما بایستی مدرک زبان فرانسه را ارائه نموده و شامل معافیت بند بالا نمیشدند.

اما با توجه به اندکی گنگ بودن برخی بندهای مربوط به مدارک ضروری برای اژانهای پرفکتور، بنده تصور میکنم بهتر باشد ریسک نکرد و با این وجود نیر مدرک B1 را ارائه نمود. کاری که بنده نیز انجام دادم و علیرغم دیپلم دانژنیور (که حتی سطح زبان فرانسه نیز در سوابق درج شده بود) دیپلمهای دلف B1 و B2 دریافت شده در دهه 80 در ایران را (صرفا جهت محکم کاری) در پرونده ارائه نمودم. تا از هرگونه ابهام و پرسش بعدی احیانا پیشگیری انجام گرفته باشد. جهت یادآوری: توجه داشته باشید که پروسه بررسی تقاضای نتورالیزسیون حدود 12 ماه تا بیشتر زمان میبرد (البته کمتر نیز امکانپذیر بوده و مبنا همان اطلاعات ارائه شده در مستندات پرفکتور بود) و شما در تمام این مدت در انتظار خواهید بود و درصورتی که بنا به هردلیلی در میان این پروسه این مدرک از شما درخواست شود، تمام این مدت انتظار را بسادگی از دست خواهید داد!!

به هرترتیب بنده نیز چندی پیش این پروسه تقاضا رو به جریان انداختم که درصورتی فرصت پیش بیاید توضیحات بیشتری متعاقبا عرض خواهم نمود.
    ارادت.

امکان مهاجرت به کبک با مستر در فرانسه هموارتر میشه یا خیر ؟ با تشکر.

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadR9 نمایش پست ها
    امکان مهاجرت به کبک با مستر در فرانسه هموارتر میشه یا خیر ؟ با تشکر.
    سلام، توضیح عرض شده بود در همین تاپیک ص4

+ مدرک تحصیلات عالی فرانسه طبق توافقات دوجانبه با استان کبک (کانادا) از دوران دولت سارکوزی بدون پیش نیازهای دیگر مورد تصدیق و دارای اعتبار کامل هست:
    http://www.consulfrance-quebec.org/E...ance-des-16265
    http://www.emploiquebec.gouv.qc.ca/p...tente_qcfr.pdf
    این موضوع امکان اشتغال بکار سریعتر و درخواست مهاجرت کاری را در آن منطقه تسهیل میکند.

++ مراحل و پروسه بررسی پرونده مهاجرتی نیز از طریق
    دفتر مهاجرتی کبک
    در پاریس Bureau d'immigration du Québec à Paris ساده تر و کوتاه تر هست.. (پروسه ای که بطور متوسط حدود 6 الی 9 ماه زمان میبرد)/ کمتر از 1 سال برخلاف آنچه از مناطق دیگر معمول هست.
    موفق باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط massoud نمایش پست ها
    سلام، توضیح عرض شده بود در همین تاپیک ص4

+ مدرک تحصیلات عالی فرانسه طبق توافقات دوجانبه با استان کبک (کانادا) از دوران دولت سارکوزی بدون پیش نیازهای دیگر مورد تصدیق و دارای اعتبار کامل هست:
    http://www.consulfrance-quebec.org/E...ance-des-16265
    http://www.emploiquebec.gouv.qc.ca/p...tente_qcfr.pdf
    این موضوع امکان اشتغال بکار سریعتر و درخواست مهاجرت کاری را در آن منطقه تسهیل میکند.

++ مراحل و پروسه بررسی پرونده مهاجرتی نیز از طریق
    دفتر مهاجرتی کبک
    در پاریس Bureau d'immigration du Québec à Paris ساده تر و کوتاه تر هست.. (پروسه ای که بطور متوسط حدود 6 الی 9 ماه زمان میبرد)/ کمتر از 1 سال برخلاف آنچه از مناطق دیگر معمول هست.
    موفق باشید.
    سلام..ممنون که وقت میزارین..توضیح ص4 رو مطالعه کردم...
    اگه من برای مستر 2 (یکساله) هم بیام..وقتی دوره ی دکترا بخونم میشه واسه کبک همزمان اقدام کنم.؟؟یعنی فوق یک ساله هم قبوله برا کبک؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط REZA186 نمایش پست ها
    سلام..ممنون که وقت میزارین...توضیح ص4 رو مطالعه کردم...
    اگه من برای مستر 2 (یکساله) هم بیام..وقتی دوره ی دکترا بخونم میشه واسه کبک همزمان اقدام کنم.؟؟یعنی فوق یک ساله هم قبوله برا کبک؟؟؟
    کسی هست با مستر 2 و بدون خوندن مستر1 در فرانسه(مثل ما ایرونیا) این کارو تو دوره دکترا کرده باشه؟؟
    (ببخشید دوباره سوال کردم آخه نمیدونم کدومش بهتره...مستر2 یا مستر1)
    ویرایش توسط Apdentist : August 15th, 2015 در ساعت 12:27 PM

با سلام و خسته نباشید:
    من یه سوال داشتم نمیدونم اینجا میشه پرسید یا نه.
    من دامپزشک هستم و 5 سال سابقه کار دارم حدود 2 سال است که با شخصی که در یکی از شهر های جنوبی فرانسه زندگی میکنه (اصالتا فرانسوی هستن) آشنا شدم ایشون خیلی علاقه منده که یه کاری بکنه که من بتونم وارد فرانسه بشم از طریق کار، البته اینو هم بهش گفتم که احتمالش خیلی کمه چون باید مدارکه مربوطه دانشگاهی رو داشته باشم. اما ایشون میگه که راه هایی وجود داره که بدون داشتن مدرارک دانشگاهی فرانسه هم بتونی در اینجا کار کنی در همون زمینه دامپزشکی چون میگه افرادی رو میشناسه(مثلا مراکشی و الجزایری) که داران با همین شرایط اونجا کار میکنن.
    حالا با توجه به شرایطی که براتون گفتم آیا من واقعا میتونم صرفا فقط جهت کار در همون رشته تحصیلی خودم از طریق اداره کار اون منطقه ویزای کار بگیرم؟ و اگه جوابتون مثبت هست میتونین یک مقداری تو این زمینه راهنماییم کنید؟ (در ضمن من یه ایمیلی تهیه کردم و به اداره کار اون منطقه فرستادم و شرح حالم رو براشون توضیح دادم).
    با تشکر.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mollamohseni نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید:
    من یه سوال داشتم نمیدونم اینجا میشه پرسید یا نه.
    من دامپزشک هستم و 5 سال سابقه کار دارم حدود 2 سال است که با شخصی که در یکی از شهر های جنوبی فرانسه زندگی میکنه (اصالتا فرانسوی هستن) آشنا شدم ایشون خیلی علاقه منده که یه کاری بکنه که من بتونم وارد فرانسه بشم از طریق کار، البته اینو هم بهش گفتم که احتمالش خیلی کمه چون باید مدارکه مربوطه دانشگاهی رو داشته باشم. اما ایشون میگه که راه هایی وجود داره که بدون داشتن مدرارک دانشگاهی فرانسه هم بتونی در اینجا کار کنی در همون زمینه دامپزشکی چون میگه افرادی رو میشناسه(مثلا مراکشی و الجزایری) که داران با همین شرایط اونجا کار میکنن.
    حالا با توجه به شرایطی که براتون گفتم آیا من واقعا میتونم صرفا فقط جهت کار در همون رشته تحصیلی خودم از طریق اداره کار اون منطقه ویزای کار بگیرم؟ و اگه جوابتون مثبت هست میتونین یک مقداری تو این زمینه راهنماییم کنید؟ (در ضمن من یه ایمیلی تهیه کردم و به اداره کار اون منطقه فرستادم و شرح حالم رو براشون توضیح دادم).
    با تشکر.
    تا اونا که من میدونم از لحاط قانونی همچنین امکانی وجود داره و اقامت سلقیه یعنی کاری میدن ولی اینکه مستقیم از ایران به این عنوان بیایید زیاد مرسوم نیست بقیش دست سفارته که دلش بخواد بده یا نه. اگه کارتون در زمینه علمی باشه و بهتون اقامت سیانتیفیک بدن قطعا سفارت سریع ویزا رو میده ولی سلقیه احتمالش کمه.

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه

درود، خوب جهت کمی راهنمایی احیاناً دوستانی که بعداً برنامه مشابه داشته باشند، بنده از ماه مارس امسال (2015) پرونده تقاضای ملیت Naturalisation رو سپرده بودم که در ماه اوت (5 ماه بعد) از اداره پلیس امنیتی (در واقع سرویس اطلاعات امنیت فرانسه) تماسی با بنده گرفته شد و قرار مصاحبه با یکی از افسران درجه دار این سازمان داده شد. بیشتر به جهت این که سکتور کاری بنده کمی حساس و مورد بررسی میتوانسته باشد.
    مصاحبه بسیار دوستانه و ساده بود، با مضمون سوالات شخصی سرگذشت و رزومه تحصیلی کاری و خانوادگی و البته انگیزه کلی از درخواست ملیت فرانسوی.. مصاحبه ای که حدوداً 45 دقیقه زمان برد اما بیشتر تأکید بر همان موضوع حساسیت شرایط پروژه ای ما بود که چندین بار بر این زمینه تأکید شد که اطلاعات فنی و مدارک و مستندات به ارگانهای خارجی فرانسه نفوذ نکند و مسالی ازین دست.

*نکته ای که در خصوص این پروسه بایستی عرض کنم، بحث دعوت به مصاحبه و سطح مصاحبه صورت گرفته کاملاً با شرایط هر متقاضی و سرگذشت خود و خانوادگی او متفاوت هست.. بسیاری از دوستان را سراغ داشتم که در طی این مراحل تا دریافت نتیجه نهایی هیچوقت به مصاحبه دعوت نشدند! برخی دوستان یک مصاحبه ساده با افسران پلیس کمیساریای محل سکونت داشتند. در سطوح بالاتر و شدیدتر دوستی بودند که برای مصاحبه به خود ساختمان وزارت کشور دعوت شده بودند و چند مأمور مسئول مصاحبه ها بوده اند و در مواردی سؤالات و جزئیات سی یا سی در حین مصاحبه مورد بررسی ریز قرار گرفته اند و برخی دوستان هم بوده اند که چند مصاحبه در سطوح متفاوت را تجربه کرده اند.
    نهایتاً همه این موارد باتوجه به سؤالات و شک و ظنّ هایی که در مدارک، سوابق و پرونده متقاضیان از طریق ارگانهای مربوطه احساس شود (حتی حساسیستهایی مبنی بر تشابه اسمی) میتواند منجر به سطوح مختلفی از بررسی ریزتر، مثل چنین مصاحبه هایی و یا طول و پروسه بررسی پرونده آنها گردد.

بطور خلاصه، حدود 2ماه از مصاحبه سپری شده و چند روز پیش آفیسر مستقیم پرونده از طریق ایمیل یک مدرک تکمیلی خواست و از مضمون ایمیل آنطور که بر می آمد، پرونده در فازهای نهایی مطالعاتی آن جهت اعلام رأی احتمالاً در ماههای آینده است.

نقل قول نوشته اصلی توسط massoud نمایش پست ها
    درود، خوب جهت کمی راهنمایی احیاناً دوستانی که بعداً برنامه مشابه داشته باشند، بنده از ماه مارس امسال (2015) پرونده تقاضای ملیت Naturalisation رو سپرده بودم که در ماه اوت (5 ماه بعد) از اداره پلیس امنیتی (در واقع سرویس اطلاعات امنیت فرانسه) تماسی با بنده گرفته شد و قرار مصاحبه با یکی از افسران درجه دار این سازمان داده شد. بیشتر به جهت این که سکتور کاری بنده کمی حساس و مورد بررسی میتوانسته باشد.
    مصاحبه بسیار دوستانه و ساده بود، با مضمون سوالات شخصی سرگذشت و رزومه تحصیلی کاری و خانوادگی و البته انگیزه کلی از درخواست ملیت فرانسوی.. مصاحبه ای که حدوداً 45 دقیقه زمان برد اما بیشتر تأکید بر همان موضوع حساسیت شرایط پروژه ای ما بود که چندین بار بر این زمینه تأکید شد که اطلاعات فنی و مدارک و مستندات به ارگانهای خارجی فرانسه نفوذ نکند و مسالی ازین دست.

*نکته ای که در خصوص این پروسه بایستی عرض کنم، بحث دعوت به مصاحبه و سطح مصاحبه صورت گرفته کاملاً با شرایط هر متقاضی و سرگذشت خود و خانوادگی او متفاوت هست.. بسیاری از دوستان را سراغ داشتم که در طی این مراحل تا دریافت نتیجه نهایی هیچوقت به مصاحبه دعوت نشدند! برخی دوستان یک مصاحبه ساده با افسران پلیس کمیساریای محل سکونت داشتند. در سطوح بالاتر و شدیدتر دوستی بودند که برای مصاحبه به خود ساختمان وزارت کشور دعوت شده بودند و چند مأمور مسئول مصاحبه ها بوده اند و در مواردی سؤالات و جزئیات سی یا سی در حین مصاحبه مورد بررسی ریز قرار گرفته اند و برخی دوستان هم بوده اند که چند مصاحبه در سطوح متفاوت را تجربه کرده اند.
    نهایتاً همه این موارد باتوجه به سؤالات و شک و ظنّ هایی که در مدارک، سوابق و پرونده متقاضیان از طریق ارگانهای مربوطه احساس شود (حتی حساسیستهایی مبنی بر تشابه اسمی) میتواند منجر به سطوح مختلفی از بررسی ریزتر، مثل چنین مصاحبه هایی و یا طول و پروسه بررسی پرونده آنها گردد.

بطور خلاصه، حدود 2ماه از مصاحبه سپری شده و چند روز پیش آفیسر مستقیم پرونده از طریق ایمیل یک مدرک تکمیلی خواست و از مضمون ایمیل آنطور که بر می آمد، پرونده در فازهای نهایی مطالعاتی آن جهت اعلام رأی احتمالاً در ماههای آینده است.
    در کدام شهر فرانسه اقدام کرده بودید؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)