صفحه 16 از 20 نخستنخست ... 67891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 193

موضوع: اقامت در فرانسه

پیش فرض پاسخ : اقامت در فرانسه

سلام
    لطفا اگر کسی اطلاعات از تمکن مالی فرانسه داره بذاره، ممنون میشم.
    من حتی اصطلاح انگلیسی یا فرانسوی تمکن مالی فرانسه و نمیدونم لطفا بگید

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط unique_art نمایش پست ها
    سلام
    سوالتون دقیق نیست. لطفاً توضیح بدید منظورتون از تمکن مالی، برای ویزای سرمایه گذاریه یا مقدار پس اندازی که برای درخواست انواع ویزا لازم دارید؟
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

سلام من در حال حاضر دارم ليسانس حسابداري مي خونم ( ترم ٥ ) ديگه چيزي نمونده تموم كنم بعد زبانم در حد اف اسي اي و فرانسه هم تازه شروع كردم مي خوام براي ارشد خودمو به ب٢ برسونم كه كارشناسي ارشد بيام فرانسه فقط يه سوال وضع كار حسابداري تو فرانسه خوبه ؟ يعني ميشه كار پيدا كرد ؟ من اگه ارشد حسابداري بگيرم مي تونم كار پيدا كنم حالا تو پاريسم باشه چه بهتره !

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط pedram13776 نمایش پست ها
    سلام من در حال حاضر دارم ليسانس حسابداري مي خونم ( ترم ٥ ) ديگه چيزي نمونده تموم كنم بعد زبانم در حد اف اسي اي و فرانسه هم تازه شروع كردم مي خوام براي ارشد خودمو به ب٢ برسونم كه كارشناسي ارشد بيام فرانسه فقط يه سوال وضع كار حسابداري تو فرانسه خوبه ؟ يعني ميشه كار پيدا كرد ؟ من اگه ارشد حسابداري بگيرم مي تونم كار پيدا كنم حالا تو پاريسم باشه چه بهتره !
    حسابداری از اون رشته هاییه که همه جا و همیشه بهش نیازه. ولی برای شما و برای مقطع فوق لیسانس، این رشته دقیقاً حسابداری نیست. حسابداری در فرانسه در حد فوق دیپلمه. حسابدار خبره شدن در سه سطح لیسانس، فوق لیسانس و دکترا امکانپذیره. حسابدار خبره شدن مثل همه جای دنیا کار سختیه و پس از گرفتن مسترتون باید 3 سال در یک کابینه حسابداران خبره کارآموزی کنید و چند امتحان بگذرونید
    در عین حال حسابداری پایه بسیاری از مدارک عالی حوزه مالی و بانکی هم هست و اون مسیرها رو هم می تونید انتخاب کنید
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    حسابداری از اون رشته هاییه که همه جا و همیشه بهش نیازه. ولی برای شما و برای مقطع فوق لیسانس، این رشته دقیقاً حسابداری نیست. حسابداری در فرانسه در حد فوق دیپلمه. حسابدار خبره شدن در سه سطح لیسانس، فوق لیسانس و دکترا امکانپذیره. حسابدار خبره شدن مثل همه جای دنیا کار سختیه و پس از گرفتن مسترتون باید 3 سال در یک کابینه حسابداران خبره کارآموزی کنید و چند امتحان بگذرونید
    در عین حال حسابداری پایه بسیاری از مدارک عالی حوزه مالی و بانکی هم هست و اون مسیرها رو هم می تونید انتخاب کنید
    اهان يعني پس مثلا بايد براي مستر حسابداري گرايش دار يا مثلا رشته هاي مالي اپلاي كنم بعد مسترم برم كابيه حسابداران كار اموزي كنم بعد يه چيزي حتما بايد كابينه حسابداران برم ؟ بدون اون بعد مستر نميشه كار كنم ؟

Moderator

رشته و دانشگاه

اهان يعني پس مثلا بايد براي مستر حسابداري گرايش دار يا مثلا رشته هاي مالي اپلاي كنم بعد مسترم برم كابيه حسابداران كار اموزي كنم بعد يه چيزي حتما بايد كابينه حسابداران برم ؟ بدون اون بعد مستر نميشه كار كنم ؟
    شدیداً بستگی به کاری که می‌خواهید بکنید داره. چیزی که گفتم برای شغل «حسابدار خُبره» است که عنوان و شرح وظایفش مشخصه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    شدیداً بستگی به کاری که می‌خواهید بکنید داره. چیزی که گفتم برای شغل «حسابدار خُبره» است که عنوان و شرح وظایفش مشخصه.
    بعد يه سوال ديگه راسته ميگن ٦ سال فرانسه بمونيم بهمون اقامت دايم ميدن ؟يعني من اگر از فوق ليسانس بيام فرانسه وتا اخر دكترام اونجا بمونم مي تونم اقامت دايم بگيرم ؟

Moderator

رشته و دانشگاه

بعد يه سوال ديگه راسته ميگن ٦ سال فرانسه بمونيم بهمون اقامت دايم ميدن ؟يعني من اگر از فوق ليسانس بيام فرانسه وتا اخر دكترام اونجا بمونم مي تونم اقامت دايم بگيرم ؟
    راستش من نمی‌دونم این حرفها از کجا در میاد! نه!
    شما با ۹۰ سال درس خواندن هم در فرانسه اقامت دائم نمی گیرید!
    اقامت طولانی مدت در فرانسه دو حالت داره:
    ۱- اقامت ۱۰ ساله، پس از حدود ۵ سال کار و پرداخت مالیات و اون هم تحت شرایطی به متقاضیان داده میشه
    ۲- درخواست تابعیت فرانسه (naturalisation) که پس از دریافت مدرک فوق لیسانس فرانسوی + دو سال کار و پرداخت مالیات + به شرط احراز توانایی شما در زبان فرانسه و باز به درخواست متقاضی داده میشه

این پروسه ها به هیچ وجه اتوماتیک نیستند و باید برید دنبالشون.
    حالا اگه شما فوق لیسانستون رو بگیرید، دکتراتون هم قراردادش بالای ۱.۵ برابر حداقل دستمزد باشه و برگه های مالیاتی تون رو هم هر ساله پر کنید و مالیات رو بپردازید، بعد از دو سال، سابقه کافی برای درخواست شهروندی فرانسه رو خواهید داشت

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

نقل قول نوشته اصلی توسط unique_art نمایش پست ها
    سلام
    درود؛ مدرک تمکن مالی در ایران گواهی هست که بانکها به دارنده حساب بانکی (معمولاٌ از طریق دفتر مرکزی و امور بین الملل) صادر میکنن با معیار ارزهای خارجی .. درش گردش مالی یک دوره مالک حساب قید میشه. این که گردش مالی و دارایی متقاضی با معیار تمکن مالی کشور مقصد همخوانی داره یا نه، مرجع تشخیصش سفارت و کیس بای کیس هست، بعبارتی فرمول و ارقام ثابت و مشخصی نداره! البته که قدر مسلم ارقام پایین در عرف اونها تمکن مالی رو تضمین نخواهد کرد.
    اما لفظی که بعنوان نزدیکترین عبارت در فرمهای تقاضای ویزا اشاره میشه بعنوان استطاعت مالی و توان گذران زندگی در کشور مقصد، در فرانسه "moyens d'existence" قید میشه.
    موفق باشید.

Junior Member

سلام دوستان خسته نباشید
    من یه سوالی داشتم، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    من و همسرم سه سال و 4 ماه هست که فرانسه هستیم. من دانشجوی سال سوم دکترا هستم. همسرم سه ماه پیش دکتراش رو تموم کرده و الان یک ماهه که مشغول یک کار CDI تو پاریس شده.زبان فرانسویش عالی نیست ولی کامل حرف میزنه و همه کاراش رو با زبان فرانسه انجام میده. ما تو این سه سال همه مالیاتهامونو پرداخت کردیم. حالا سوال من اینه که بنظرتون الان همسرم میتونه درخواست ملیت فرانسوی بده یا باید بازم صبر کنه؟
    بعضی ها میگن باید دو تا دیپلم داشته باشین. بعضی ها هم میگن بهتره جفتتون با هم درخواست بدین ولی خوب من هنوز یک سال از درسم مونده و شاید برای من یکم زود باشه. ممنون میشم بگین شرایط همسرم برای درخواست نشنالیتی کافی هست یا نه؟
    سپاسگذارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)