نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: گرفتن اقامت در فرانسه با خرید خانه

پیش فرض گرفتن اقامت در فرانسه با خرید خانه

سلام دوستان
    مدتی هست که میشنوم عده ای با خرید خانه در فرانسه، اقامت میگیرند.

متاسفانه تبلیغات بی اساسی هم در سایت های ایرانی از قیمت ها میبینم. مثلا قیمت 20 هزاریورو برای خانه 48 متری! که این قیمت خیلی خنده دار هست.
    از طرفی چیزی که من در سایت های دولتی فرانس میبینم، بندی وجود ندارد که با خرید خانه بتوان اقامت گرفت. دوستانی که خودشان همچین تجربه ای داشتند لطفا به اشتراک بگذارند.
    چون اطلاعات من هم در حد شنیده هاست! و شنیدن کی بود مانند دیدن!

با سپاس

پیش فرض پاسخ : گرفتن اقامت در فرانسه با خرید خانه

نقل قول نوشته اصلی توسط monaquebec نمایش پست ها
    سلام دوستان
    مدتی هست که میشنوم عده ای با خرید خانه در فرانسه، اقامت میگیرند.

متاسفانه تبلیغات بی اساسی هم در سایت های ایرانی از قیمت ها میبینم. مثلا قیمت 20 هزاریورو برای خانه 48 متری! که این قیمت خیلی خنده دار هست.
    از طرفی چیزی که من در سایت های دولتی فرانس میبینم، بندی وجود ندارد که با خرید خانه بتوان اقامت گرفت. دوستانی که خودشان همچین تجربه ای داشتند لطفا به اشتراک بگذارند.
    چون اطلاعات من هم در حد شنیده هاست! و شنیدن کی بود مانند دیدن!

با سپاس
    سلام این تبلیغات دروغ محضه، شما تنها در صورتی میتونید اقامت دائم از طریق داشتن املاک در فرانسه بگیرید که ارزش املاک و دارایی هاتون در فرانسه بالای 10 میلیون یورو باشه

Une carte de résident peut vous être remise si vous effectuez ou vous engagez à effectuer en France un investissement en immobilisations corporelles ou incorporelles d'au moins 10 millions d'euros

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

سلام، ببخشید همونطور هم که در مبحثهای قبلی عرض کرده بودم در خصوص این دست موضوعات اقامت در فرانسه تصور میکنم دوستان در مطرح کردن این چنین مواردی دقت در الفاظ لازم هست! چون بین اقامت و تابعیت (/ملیت) تفاوت اساسی هست. کسی میتواند چندین سال در فرانسه مقیم بوده و کارت اقامتی titre de séjour (قابل تمدید) داشته باشد در حالیکه تابعیت فرانسوی نداشته باشد. (هستند کسانی که چندین دهه در فرانسه اقامت دارند اما ملیت فرانسوی دریافت نکرده اند یا ندارند)

من فرض رو بر این میگذارم که سؤال شما این بوده که

"فرانسه صرفـاً با شرط خرید خانه به مالک "ملیت فرانسوی" میدهد؟"

که پاسخ منفی هست، و دولت فرانسه به صرف خرید ملک در این کشور ملیت یا تابعیت فرانسوی به اتباع خارجی که منجر به اسکان دائمی او در خاک فرانسه باشد، اعطا نمیکند..

اما با داشتن ملک مسکونی میشود اقامت (از انواع تیتر دو سژور) را داشت که بطور نمونه یکی از دوستان خانوادگی ما که در ایران پزشک بوده اند منزلی رو خریداری کرده بودند در حومه پاریس و بنا به مستندات مالی به همراه خانواده و فرزندان به فرانسه اومدند و برای همگی کارت اقامت (موقت و قابل تمدید) صادر شده و سالها در حال زندگی و رفت و آمد بین ایران هستند.

پس با این شرایط برای مالکان اقامت صادر می شود اما اقامتی که ازنوع کارتهای متداول séjour temporaire و renovelable هست که احیاناً پس از چند سال تمدید و احراز شرایط بتوانند آنرا به اقامت بلند مدت یا résidence ده 10 ساله تبدیل نمایند.
    شرایط دریافت تابعیت/ملیت فرانسوی در بخشهای مختلف و سایتها مطرح شده و صرف خرید ملک چنین امکانی داده نمیشود.
    ارادت

با خرید 31 متر متر زمین شما می توانید برای یک نفر اقامت موقت بگیرید. این اقامت تا زمانی که آن ملک را داشته باشید قابل تمدید است

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

نقل قول نوشته اصلی توسط massoud نمایش پست ها
    سلام،
    ...
    پس با این شرایط برای مالکان اقامت صادر می شود اما اقامتی که ازنوع کارتهای متداول séjour temporaire و renovelable هست که احیاناً پس از چند سال تمدید و احراز شرایط بتوانند آنرا به اقامت بلند مدت یا résidence ده 10 ساله تبدیل نمایند.
    شرایط دریافت تابعیت/ملیت فرانسوی در بخشهای مختلف و سایتها مطرح شده و صرف خرید ملک چنین امکانی داده نمیشود.
    ارادت
    درود، خوب یه مطلب تکمیلی به پست بالا و بحثهای مطرح شده عرض کنم که:
    تیتر اقامتی موقت که ازین طریق به متقاضی اعطا میشود از نوع تیتر Visiteur (یکساله قابل تمدید) هست که البته متأسفانه دارندۀ این نوع تیتر اجازه کار، و بسیار از خدمات عمومی (از جمله حق تحصیل رایگان (ادامه تحصیل مقاطع تکمیلی بعد از متوسطه) برخی بیمه ها و...) را ندارد!! بطورکلی تیتر بسیار محدود کننده و فقط یک اجازه ورود و خروج بلندمدت تر جایگزین ویزای توریسم هست.. یعنی دارنده نمیتواند اشتغال یا منبع درآمدی در داخل فرانسه داشته باشد و از خدمات عمومی رایگان نیز بهره ببرد بایستی درآمد خود رو از کشور متبوع تأمین نموده و هزینه های مازاد زندگی را نیز از جیب خود تأمین نماید. این کارت فقط اجازه و تسهیل تردد را فراهم مینماید. همین
    ارادت

Junior Member

سلام وقت بخیر
    با سپاس از اشتراک گذاری اطلاعات ارائه شده درخصوص موضوع فوق توسط شما دوستان گرامی ، درصورت امکان بیشتر ممنون میشم اگر اطلاعاتی در خصوص موارد زیر دارید بفرمایید:

- حداقل ارزش ملک برای خرید در فرانسه که منجر به اخذ اقامت(یکساله یا هر مدت دیگری) شود چقدر است؟
    - رفرنس، سایت یا مرجع معتبری دراین خصوص برای مطالعه و بررسی بیشتر و دقیق تر موضوع وجود دارد؟
    - هرگونه راهنمایی بیشتر درخصوص اخذ اقامت در فرانسه

با تشکر و آرزوی به روزی برای همه دوستان گرامی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)