صفحه 11 از 20 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 193

موضوع: اقامت در فرانسه

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

پیش فرض پاسخ : اقامت در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط arezae نمایش پست ها
    در کدام شهر فرانسه اقدام کرده بودید؟
    درود؛ بنده ساکن بانلیو پاریس هستم و از طریق پرفکتور Hauts-de-Seine یا بعبارتی 92 (شف دپارتمان) اقدام کرده ام. دوست دیگرمون پارسال در همین پرفکتور چنین مراحلی را سپری کردند، از ماه فوریه که پروسه درخواستشون آغاز شده بود، در اواسط ماه دسامبر 2014 نامه یا Avis favorable اشون رو دریافت کردند و نهایتاً مدارکشون تا اوایل سال جاری براشون صادر شد. (کل پروسه 9 ماهه براشون انجام شد هرچند که چند مصاحبه رو هم پشت سر گذاشتند)

دوست دیگری هم در همین دپارتمان اما از sous-préfecture اقدام کردند که او هم همین محدوده 7-8 ماهه رو سپری کردند و همگی با Avis favorable همراه بودند. ضمن اینکه این دوستان از سال 2008-2009 وارد شده اند و حداقل 3 یا 4 avis d'impôt و به همین میزان تمدید تیتر یکساله salarié داشته اند.
    سؤالی بود درخدمتم.

Junior Member

کسی از دانشجویان دکترا هست که با خانواده باشند و در اینصورت تک تک باید اقدام کنند یا با خانواده؟

سلام.
    من اکثر فروم هارو خوندم. همچنین سایت های مربوط اخذ اقامت کشورهای مختلف رو.از لحاظ گرفتن اقامت بعد تحصیل فرانسه بعد از 5 سال اقامت میده و حتی اگه تحصیلات تکمیلی خونده باشین این زمان کمتر هم میشه. از طرف دیگه آلمان بعد از 8 سال اقامت میده و شرایط خاصی برای دانشجوها نداره. اما اکثر بچه ها فروم های فرانسه با ناامیدی و دید منفی در مورد فرانسه نظر میدن خصوصا اخذ اقامت.
    واقعا من باب مقایسه ایا گرفتن اقامت فرانسه سخت تر از دیگر کشور هاست؟ اگر هست به چه دلیل؟
    ممنون میشم پاسخ بدین چون من به قصد اقامت میخام بیام اروپا و مهمه بدونم کدوم کشور مسیر بهتری داره. اینم میدونم کانادا بهتره ازین لحاظ فقط اروپاییها رو منظورمه مثل المان، فرانسه ، هلند وبلژیک

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط armand_pl91 نمایش پست ها
    سلام.
    من اکثر فروم هارو خوندم. همچنین سایت های مربوط اخذ اقامت کشورهای مختلف رو.از لحاظ گرفتن اقامت بعد تحصیل فرانسه بعد از 5 سال اقامت میده و حتی اگه تحصیلات تکمیلی خونده باشین این زمان کمتر هم میشه. از طرف دیگه آلمان بعد از 8 سال اقامت میده و شرایط خاصی برای دانشجوها نداره. اما اکثر بچه ها فروم های فرانسه با ناامیدی و دید منفی در مورد فرانسه نظر میدن خصوصا اخذ اقامت.
    واقعا من باب مقایسه ایا گرفتن اقامت فرانسه سخت تر از دیگر کشور هاست؟ اگر هست به چه دلیل؟
    ممنون میشم پاسخ بدین چون من به قصد اقامت میخام بیام اروپا و مهمه بدونم کدوم کشور مسیر بهتری داره. اینم میدونم کانادا بهتره ازین لحاظ فقط اروپاییها رو منظورمه مثل المان، فرانسه ، هلند وبلژیک
    صرفن جهت اطلاع دوستانی که تاپیک رو دنبال می کنن پاسخ به این سوال و ادامه گفتگو در اینجا اومده. برای اینکه این مساله دیگه پیش نیاد لطفن پستتون رو فقط یک جا (مربوط ترین تاپیک ) بگذارید. ممنونم

Junior Member

سلام

من راستش یه راهنمایی لازم دارم چون خیلی‌ دو به شکک هستم.

من امسال ساله پنجمی که وارد فرانسه شدم با ویزا محقق Scientifique، و پارسال ویزام رو به کاری تبدیل کردم، همیشه با قرارداد موقت حقوق یا chômage داشتم بالای حد سمیک.

ممنون میشم اگر با توجه به تجربه هاتون بهم مشورت بدین که شانسم برای گرفتن nationalité بیشتره یا کارت ۱۰ ساله ؟

با سپاس
    پاسبان حرم دل شده‌ام شب همه شب ، <br />تا در اين پرده جز انديشه او نگذارم ..

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

نقل قول نوشته اصلی توسط kavir نمایش پست ها
    سلام

من راستش یه راهنمایی لازم دارم چون خیلی‌ دو به شکک هستم.

من امسال ساله پنجمی که وارد فرانسه شدم با ویزا محقق Scientifique، و پارسال ویزام رو به کاری تبدیل کردم، همیشه با قرارداد موقت حقوق یا chômage داشتم بالای حد سمیک.

ممنون میشم اگر با توجه به تجربه هاتون بهم مشورت بدین که شانسم برای گرفتن nationalité بیشتره یا کارت ۱۰ ساله ؟

با سپاس
    سلام؛
    در پاسخ به سؤالتون در رابطه با احتمال دریافت نسیونالیته یا اقامت 10 ساله عرض میکنم که اصولاً روند بررسی و دریافت کارت اقامت 10 ساله بسیار ساده تر و سریعتر هست (صرفاً هم از طریق خود پرفکتور انجام میگیرد) و تقریباً اکثریت قریب به اتفاق افرادی که پرونده کامل و مرتبط به معیارهای اولیه این اقامت را داشته باشند با پاسخ مثبت آنرا دریافت میکنند.
    این درحالی هست که دریافت نسیونالیته از طریق بررسی چندین ارگان و سازمان با پروسه ای طولانی و در مقاطعی بصورت سلیقه ای و غیرقطعی بررسی میگردد. همواره نیز تأکید میکنند که اعطای تابعیت فرانسوی یک حق مطلق (برای متقاضی) یا (الزام برای دولت) نیست و یک لطف هست بعبارتی! در حالیکه دریافت اقامت برای کسی که شرایط مذبور را دارد یک حق هست.
    و امکان دریافت دومی راحت تر و اصولی تر هست.

به هرترتیب چون این دو درخواست (کارت ده ساله یا ملیت) دو پروسه کاملاً جدا و مستقل هستند، درصورتی که شرایط کافی احراز آنها را دارید برای هردو اقدام کنید، مطمئناً چیزی را از دست نخواهید داد.

---------------------------------------
    و اما در ادامه روند درخواست پرونده بنده، ابتدای این ماه سالگرد آغاز این درخواست (تحویل مدارک) گذشت و در واقع یکسال از این پروسه سپری شد. طبق آخرین خبری که از طریق ایمیل از پرفکتور درخواست کردم در حوالی ماه ژانویه، اطلاع دادند که 3 ماه قبل از آن (ماه اکتبر سال گذشته) بررسی پرونده در پرفکتور به اتمام رسیده بوده و پرفه رأی خود (که معمولاً رأی مساعد هست) را به همراه پرونده به ministère de l'intérieur (یا وزارت کشور) ارجاع داده است تا در آخرین مرحله وزارت کشور رأی نهایی را از طریق نامه ارسال نماید(معمولاً رآی منفی را به وزارتخانه ارسال نمیکنند و پرونده در همینجا به ریجکتی همراه شده و به اطلاع متقاضی میرسد ) .، پاسخ این بود که بایستی منتظر دریافت این نوتیفیکسیون مکتوب از وزارتخانه باشم.
    به هرحال بر خلاف آنچه انتظار میرفت و تجربیات سایر دوستان گذشته نشان میداد، پروسه پرونده طولانی تر از انتظار در آمد. که در شرایط کنونی به اعتقاد شخصی مسائل سیاسی و اقدامات امنیتی/تروریستی این مدت اخیر به احتمال قوی در روند پرونده های مهاجرتی و ساکنین خارجی فرانسه بی تأثیر نبوده است. کما اینکه در پس همین اقدامات امنیتی نگرانی های زیادی از سوی دولتی ها به لحاظ اتباع دو ملیتی خارجی و مشکلات امنیتی پیرو مطرح شد و درخواستهای سرسختانه ای برای قوانین مربوطه از مجلس ملی و سایر دستگاههای قانونگذار و مجری داشته اند.
    به هرحال باز هم بایستی منتظر بود و دید زمان چه نتایجی را نشان خواهد داد.

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Science de Gestion, Marseille university

سلام دوستان
    من دانشجوي دكترا هستم و به صورت cdd در قالب ٩٦٤ ساعت دانشجويي كار ميكنم ، شركتي كه در اون كار ميكنم به من پيشنهاد كار cdi فول تايم داده و حقوقم هم از ١/٥ برابر smic بالاتره ايا امكان تغيير ويزاي دانشجويي به كاري وجود داره ... استادم با اين موضوع هيچ مشكلي نداره چون دوره دكترام پژوهش محور هست و كارم هم در ارتباط با تزم هستش
    نميدونم چيكار بايد بكنم !!!

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط anastiya نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشجوي دكترا هستم و به صورت cdd در قالب ٩٦٤ ساعت دانشجويي كار ميكنم ، شركتي كه در اون كار ميكنم به من پيشنهاد كار cdi فول تايم داده و حقوقم هم از ١/٥ برابر smic بالاتره ايا امكان تغيير ويزاي دانشجويي به كاري وجود داره ... استادم با اين موضوع هيچ مشكلي نداره چون دوره دكترام پژوهش محور هست و كارم هم در ارتباط با تزم هستش
    نميدونم چيكار بايد بكنم !!!
    بهتون تبریک میگم این کار امکان پذیره... شما بدون نیاز به استعفا از دانشگاه، احتمالاً کافیه بعد از بستن CDI به پرفکتورتون مراجعه کنید و درخواست تغییر وضعیت از étudiant/scientifique به salarié بکنید...

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Science de Gestion, Marseille university

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    بهتون تبریک میگم این کار امکان پذیره... شما بدون نیاز به استعفا از دانشگاه، احتمالاً کافیه بعد از بستن CDI به پرفکتورتون مراجعه کنید و درخواست تغییر وضعیت از étudiant/scientifique به salarié بکنید...
    ممنون از راهنمايي شما ، ايا در اين شرايط امكان رد درخواست وجود داره ، و اگر ١٪‏ رد كردن ميتونم به تحصيلم ادامه بدم يا مجبورم خاك فرانسه رو ترك كنم ؟!

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط anastiya نمایش پست ها
    ممنون از راهنمايي شما ، ايا در اين شرايط امكان رد درخواست وجود داره ، و اگر ١٪‏ رد كردن ميتونم به تحصيلم ادامه بدم يا مجبورم خاك فرانسه رو ترك كنم ؟!
    اگه قرارداد با شرایط لازم داشته باشین هیچ دلیلی برای رد کردن درخواست Changement de status وجود نداره و این نگرانی کاملاً بی مورده

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)