صفحه 12 از 20 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 193

موضوع: اقامت در فرانسه

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Science de Gestion, Marseille university

پیش فرض پاسخ : اقامت در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    اگه قرارداد با شرایط لازم داشته باشین هیچ دلیلی برای رد کردن درخواست Changement de status وجود نداره و این نگرانی کاملاً بی مورده
    سلام مجدد
    و ممنون بابت دلگرمي كه دادين ، منظورتون از شرايط لازم قرارداد چي هست ، همون قرارداد CDI و حقوق بالاتر از SMIC و در ارتباط با رشته مستر كه در ايران خوندم ؟! چون من مستقيم وارد دوره دكترا شدم در اينجا و مدرك فرانسوي ندارم هنوز ... البته دكترام ادامه أرشدم هست ...

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

شما یه Diplôme Supérieur مرتبط باید داشته باشید که مستر ایرونیتونه... قرارداد جدیدتون رو که فرمودین CDI هست امضا می کنین (حقوق ناخالصتون برای امسال باید بالای 2250 یورو باشه)... تشریف می برین پرفکتور و قراردادتون رو نشون میدید و تقاضای Changement de Statut می فرمایید... برای محکم کاری می تونین قبل از امضای قرارداد یه سر به پرفکتورتون بزنید و ازشون دقیقاً سوال کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط anastiya نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشجوي دكترا هستم و به صورت cdd در قالب ٩٦٤ ساعت دانشجويي كار ميكنم ، شركتي كه در اون كار ميكنم به من پيشنهاد كار cdi فول تايم داده و حقوقم هم از ١/٥ برابر smic بالاتره ايا امكان تغيير ويزاي دانشجويي به كاري وجود داره ... استادم با اين موضوع هيچ مشكلي نداره چون دوره دكترام پژوهش محور هست و كارم هم در ارتباط با تزم هستش
    نميدونم چيكار بايد بكنم !!!
    اگر شما مسترتون رو هم فرانسه گرفته اید میتوانید برای دریافت ناسیونالیته اقدام کنید وگرنه باید صبر کنید پس از اتمام دکترا جایی استخدام شده و با قرار داد کاریتون تقاضای ناسیونالیته کنید اینها هیچ منافاتی با داشتن کارت سجوق شما بعنوان سلقیه نداره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط armand_pl91 نمایش پست ها
    سلام.
    من اکثر فروم هارو خوندم. همچنین سایت های مربوط اخذ اقامت کشورهای مختلف رو.از لحاظ گرفتن اقامت بعد تحصیل فرانسه بعد از 5 سال اقامت میده و حتی اگه تحصیلات تکمیلی خونده باشین این زمان کمتر هم میشه. از طرف دیگه آلمان بعد از 8 سال اقامت میده و شرایط خاصی برای دانشجوها نداره. اما اکثر بچه ها فروم های فرانسه با ناامیدی و دید منفی در مورد فرانسه نظر میدن خصوصا اخذ اقامت.
    واقعا من باب مقایسه ایا گرفتن اقامت فرانسه سخت تر از دیگر کشور هاست؟ اگر هست به چه دلیل؟
    ممنون میشم پاسخ بدین چون من به قصد اقامت میخام بیام اروپا و مهمه بدونم کدوم کشور مسیر بهتری داره. اینم میدونم کانادا بهتره ازین لحاظ فقط اروپاییها رو منظورمه مثل المان، فرانسه ، هلند وبلژیک

تجربه و مشاهدات شخصی من اینه که فرانسه نسبت به کسانی که مدارک تحصیلی بالا مثل دکترا دارند روی خوش نشون میده و تسهیلات بهتری براشون داره و بهتر ناسیونالیته میده تا کسانی که پناهنده هستند من پناهنده دید
    م که بعد از 15 سال هنوز بهش ناسیونالیته ندادن ولی به دانشجوی دکترا که هنوز از تزش دفاع هم نکرده و مسترش رو اونجا گذرونده پاسپورت فرانسوی دادن و با اخذ این پاسپورت کل اتحادیه اروپا من جمله انگلیس هم شما میتونید کار دایم داشته باشید.

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

دوستان گرامي و فعالان فروم فرانسه

تمام پستهاي مرتبط با گفت و گويي كه پيرامون قدرت خريد، ماشين،هوا و آلودگي و ساير مباحث در اين بخش از فروم فرانسه شكل گرفته بود به تاپيك صحيح آن يعني " فرانسه يا كشوري ديگر" منتقل شد.

ذكر اين نكته براي شما سروران، خالي از سودمندي نيست كه در هنگام درج پستهايتان، دقت بيشتري را مبذول "تاپيك صحيح"،"غير تكراري بودن" و مواردي از اين دست بفرماييد.

با تشكر

مديريت فروم فرانسه
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

درود، خوب تازه ترین مطلب پیرو موضوعی که مطرح کرده بودم در همین تاپیک اقامت در فرانسه در خصوص درخواست ملیت فرانسوی، نامه تایید تابعیت (اصطلاحاً Avis Favorable) را از بخش ثبت احوال یا Service des Etat Civile وزارت کشور ماه گذشته دریافت کردم که در همان نامه اطلاعات مربوط به روزنامه رسمی و لایحه دولتی حاوی مشخصات متقاضیان متبوع درج شده بود.
    و به این ترتیب مدارک رسمی ملی درخواست داده شده و در شرف طی مراحل صدور هستند. با این شرایط علیرغم مشکلات سیاسی و مسائل امنیتی اخیر طول بررسی پرونده کمی افزوده شده بود نسبت به سایر دوستان در سالهای پیش اما در مجموع حدود 15 ماه برای این پروسه Naturalisation par décret سپری شد.
    چنانچه فرصتی باشد، سعی خواهم کرد جزئیات بیشتر را درقالب مبحثی تخصصی ارائه نمایم.
    موفق باشید.

Junior Member

سلام به همه دوستان
    من بین 2009 تا 2012 حدود دو و نیم سال در فرانسه اقامت داشتم و مدرک دکترام رو ازونجا گرفتم. بعد برگشتم ایران ولی الان یک کار CDI پیدا کردم. سوالم اینه که بعد از چه مدت میتونم برای دریافت ملیت فرانسوی اقدام کنم، دو سال؟ و اینکه چه مدارکی میخواد. برای مثال چون من 4 ساله فرانسه نبودم درامدم را اعلام نکردم طبیعتا یا مالیاتی پرداخت نکردم. مشکل نمیشه؟
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi2 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من بین 2009 تا 2012 حدود دو و نیم سال در فرانسه اقامت داشتم و مدرک دکترام رو ازونجا گرفتم. بعد برگشتم ایران ولی الان یک کار CDI پیدا کردم. سوالم اینه که بعد از چه مدت میتونم برای دریافت ملیت فرانسوی اقدام کنم، دو سال؟ و اینکه چه مدارکی میخواد. برای مثال چون من 4 ساله فرانسه نبودم درامدم را اعلام نکردم طبیعتا یا مالیاتی پرداخت نکردم. مشکل نمیشه؟
    ممنون
    چون فاصله افتاده به نظر من بهتره اول از همه ساکن بشوید و فیش حقوقی معادل 2 سال جمع کنید و سپس اقدام کنید (گرچه قانونا بعد از 3 یا شش ماه که از کارتون بگذره هم مقدور است) مدارک لازم در صفحه های قیلی یا در سایت دولتی موجود است که عمدتا مدارک تحصیلی شناسایی خود و خانواده پدر مادر و کاری و مالیاتی و مسکن است.

Junior Member

سلام دوستان ببخشید سوالم ابتدایی هست اما نمیدونم جوابشو ممنون میشم راهنمایی کنید.
    میخواستم بپرسم اگه خانمی از ایران با آقایی که اقامت ده ساله فرانسه رو داره ازدواج کنه به اون خانم هم اقامت ده ساله میدن؟ یا یکسال یک سال میدن؟
    کلا بهد از ازدواج اون خانم براحتی میتونه به فرانسه بره یا اینکه پروسه طولانی هست؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط shroya نمایش پست ها
    سلام دوستان ببخشید سوالم ابتدایی هست اما نمیدونم جوابشو ممنون میشم راهنمایی کنید.
    میخواستم بپرسم اگه خانمی از ایران با آقایی که اقامت ده ساله فرانسه رو داره ازدواج کنه به اون خانم هم اقامت ده ساله میدن؟ یا یکسال یک سال میدن؟
    کلا بهد از ازدواج اون خانم براحتی میتونه به فرانسه بره یا اینکه پروسه طولانی هست؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    تا سال سوم هر سال کارت اقامت یک ساله میگیرید بعد اتمام سال سوم اقامت میتونید درخواست کارت 10 ساله کنید, پزوسه ویزا معمولا بین 3 تا 6 ماه طول میکشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)