صفحه 13 از 20 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 193

موضوع: اقامت در فرانسه

پیش فرض پاسخ : اقامت در فرانسه

سلام دوستان
    آیا کسی از طریق همسرش و از راه Regroupement familial اقدام کرده؟
    ممنون میشم قوانین و شرایطش رو بهم بگید. خصوصا اینکه کسی که از این طریق اقامت میگیره آیا اجازه کار داره یا نه؟
    ممنونم

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

درود؛
    بنده بنا داشتم یک مبحث مستقل در این خصوص و همینطور فرایند Naturalisation ایجاد کنم، همونطور که در این بخش هم عرض کرده بودم، اما متأسفانه زمان مقتضی و کافی پیش نیامده در حال حاضر با مشغلات معمول روزانه..
    علی ای حال برای پاسخ سریع و خلاصه به سوآل شما بطور مختصر عرض کنم؛ لطفاً لینک سرویس پوبلیک رو مطالعه بفرمایید که بهترین و به روزترین مرجع جهت امور اداری هست:
    https://www.service-public.fr/partic...sdroits/F11166
    جزییات در اینجا اشاره شده:
    مهمترین پیش نیازها
    متقاضی (در اینجا شما) خودش بایستی حداقل 18 ماه اقامت قانونی در فرانسه داشته باشه.
    L'étranger, à l'origine du regroupement, doit résider depuis au moins 18 mois de façon légale en France.

و یه مقدار موضوع منبع درآمدی و مالی هست که اهمیت جدی پیدا میکنند، زمان ما (3 سال پیش) 12 فیش حقوقی (یعنی یکسال درآمد ثابت/ پایدار و کافی، به همراه مستندات یعنی قرارداد کار فارغ از CDI یا CDD، گواهی مالیاتی سال پیش Avis d'impôt) ضروری بود که تایید کننده تمکن مالی کافی متقاضی جهت تامین هزینه های اعضای خانواده اش باشه که قرار هست به فرانسه بیاورد.
    مسکن هم یک جدول متراژی مینیموم دارد (بعلاوه منطبق بودن با نرم های معمول یا به اصطلاح Décent بودن).. = یعنی تمکن مالی+اسکان مناسب و منطبق+سابقه کافی اقامت متقاضی در فرانسه.
    این موارد اهم موضوعات مربوط به الحاق به خانواده هست، سایر جزییات هم در همون لینک اشاره شده اند. نکته بعد هم زمان پروسه تا اتمام نتیجه دادن هست که بایستی در نظر داشت بین 6 ماه تا تقریباً یک سال بایستی صبوری داشت تا رسیدن و الحاق اعضای خانواده.
    بازهم اگر فرصت کافی پیش بیاید سعی خواهم کرد پروسه کامل و تجربیات گذشته رو بصورت مجزا و اختصاصی ارائه دهم.
    موفق باشید.

پی نوشت: در رابطه با سوال دومتون که فرمودید فراموش کردم، تیتر اقامتی که به عضو خانواده متقاضی تعلق میگیرد = کارت اقامت موقت یکساله renouvellable، مانسیون Vie privée familliale هست (شرایط مشابه با تیتر متقاضی) که حق کار و تحصیل در فرانسه را داراست. البته بخاطر داشته باشید برای سال اول (مشابه سایر افراد) ویزای VLS-TS یکساله با مشخصات فوق صادر میشود و کارت برای سال دوم به بعد هست.
    اما برای همسر دانشجویان و متقاضیانی که از پروسه غیر regroupement اقدام کرده باشند تیتر مانسیون Visiteur تعلق میگیرد که نه حق کار و نه حق تحصیل در فرانسه دارند..
    ویرایش توسط massoud : November 22nd, 2016 در ساعت 02:35 AM

ممنون از توضیحات تون بسیار جامع و کامل بود. خصوصا راجع به نوع ویزا و قوانین بعدش.. چون من نتونستم جایی پیدا کنم که بعد از گرفتن اقامت رو توضیح بدهند. فقط همه پروسه قبلش رو توضیح داده بودند!
    چند سوال کوتاه دیگه هم داشتم منون میشم اگر اطلاع دارید جواب بدید.:
    1. منظورتون از ویزای VLS-TS این هست که توی پاسپورت این ویزا رو برام میزنن یا کارتی شبیه recepisse هست؟
    2. این 6 ماه تا یکسالی که شما فرمودید جمعا منظورتون هست یا نه؟ چون بعد از OFII باید Préfecture مدارک رو بررسی کنند.
    3. آیا اوفی بعد از بررسی مدارک نامه ای میفرسته و جواب رو اعلام میکنه؟!
    ما مدارک رو دوماهی میشه که به اوفی تحویل دادیم و کارشناسی آمده و خونه رو دیده و گفت مدارکتون کامل هست فکر نمیکنم مشکلی داشته باشید.
    میخواستم بدونم بعد از این چه پروسه ای طی میشه.
    4. همون طور که اطلاع دارید ما که une première demande هستیم نمیتونیم مجدد وارد فرانسه بشیم.
    که به همه دوستانی که شرایط مشابه دارند توصیه میکنم که دقت کنند به این موضوع و از فرانسه خارج نشید.
    سوال بعدیم این هست که بعد از بررسی مدارک تا زمان اومدن ویزا یا همون کارت و جواب مثبت ، برگه ای دیگه ای برای امکان سفر داده نمیشه؟! یکسال خارج نشدن از فرانسه برای من امکان پذیر نیست واقعا.
    باز هم ممنون

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه

عزض کنم که:
    1) بله همون مورد اول هست.
    2) بله منظور کل پروسه از زمان درخواست تا اتمام بود.
    3) بله یک نامه با نظر OFII در خصوص پرونده درخواستی شما به آدرستون در فرانسه صادر میشود که اگر به امید خدا حاوی نظر مساعد یا Avis favorable باشد، در نتیجه پرونده شما مختومه هست و اعضای خانواده شما فقط بایستی منتظر تماس سفارت فرانسه در تهران جهت تعیین وقت برای دریافت مدارک و تحویل ویزایشان باشند.
    - از زمان بازدید مسکن (توسط بازرسان mairie) پرونده تقریباً نیمی از پروسه رو طی کرده اید.. در نتیجه حدود حداکثر 3 تا 4 ماه آینده میتونید منتظر نامه مذکور باشید.
    4) شما اگر تیتر دو سژور معتبر داشته باشید (تاریخ انقضای آن سر نرسیده باشد) منعی برای تردد ندارید... چه VLS-TS (برای سال اول ورود) داشته باشید چه کارت اقامتی یکساله Titre de séjour temporaire در اختیار داشته باشید. تنها محدودیت زمانی هست که از فرانسه خارج میشید و زمان ورود تیتر شما اعتبار لازم را از دست داده باشد و منقضی شده باشد (مثل تعطیلات سه ماهه تابستانی) ... که این موضوع رو هم نیز در مباحث مشابه اشاره کرده بودم.
    و مطلبی که شما میفرمایید premiere demande محدودیتزا فقط مربوط به زمانی هست که شما تیتر VLS-TS داشته اید و جهت تمدید اقامت برای اولین بار درخواست کردید و بنا هست کارت sejour برای شما صادر شود .. که در مراحل این پروسه محدودیت تردد هست و البته این محدوده زمانی هم یکسال نیست معمولا تا صدور کارت 2-3 ماهه هست پروسه کاری prefecture.
    موفق باشید.

بی نهایت ممنونم ازتون.
    چیزیکه شاید من مبهم توضیح دادم این هست که اعضای خانواده ام در فرانسه هستند. در واقع درخواست ما Regroupement familial sur place فکر میکنم میشه.
    و در مورد 4) به دلیل اشتباهی که کارمند پقفکتور کرد به همسرم قسه پیسه premiere demande دادند در حالیکه ما هنوز درخواست نداده بودیم! و صرفا برای تمدید قسه پیسه رفته بودیم.
    ما هم از همه جا بیخبر که محدودیت ورود داریم حتی همون موقع ازشون پرسیدیم که اجازه سفر داریم و با اطمینان به ما گفتند که بله! ولی موقع ورود به فرانسه دچار مشکل شدیم و ... قصه طولانی هست!
    - خلاصه اینکه دوستان به مواردی که در قسه پیسه شون نوشته دقت کنند و حتی به به حرف کارمند پقه فکتور بسنده نکنند چون اونهاییکه پشت باجه هستند جوریکه ما میفهمیدیم عموما کارآموز هستند! و برای خود ما بارها پیش اومده که اطلاعات غلط دادند و چندین ماه کارهای اقامتی مون رو عقب انداختند! بهترین مرجع سایت هاشون هست البته اگر بتونید مورد رو پیدا کنید و واضح توضیح داده باشند! ( فرانسه است دیگر....)
    باز هم سپاسگزارم. براتون آرزوی موفقیت و سلامتی دارم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط massoud نمایش پست ها
    عزض کنم که:
    1) بله همون مورد اول هست.
    2) بله منظور کل پروسه از زمان درخواست تا اتمام بود.
    3) بله یک نامه با نظر OFII در خصوص پرونده درخواستی شما به آدرستون در فرانسه صادر میشود که اگر به امید خدا حاوی نظر مساعد یا Avis favorable باشد، در نتیجه پرونده شما مختومه هست و اعضای خانواده شما فقط بایستی منتظر تماس سفارت فرانسه در تهران جهت تعیین وقت برای دریافت مدارک و تحویل ویزایشان باشند.
    - از زمان بازدید مسکن (توسط بازرسان mairie) پرونده تقریباً نیمی از پروسه رو طی کرده اید.. در نتیجه حدود حداکثر 3 تا 4 ماه آینده میتونید منتظر نامه مذکور باشید.
    4) شما اگر تیتر دو سژور معتبر داشته باشید (تاریخ انقضای آن سر نرسیده باشد) منعی برای تردد ندارید... چه VLS-TS (برای سال اول ورود) داشته باشید چه کارت اقامتی یکساله Titre de séjour temporaire در اختیار داشته باشید. تنها محدودیت زمانی هست که از فرانسه خارج میشید و زمان ورود تیتر شما اعتبار لازم را از دست داده باشد و منقضی شده باشد (مثل تعطیلات سه ماهه تابستانی) ... که این موضوع رو هم نیز در مباحث مشابه اشاره کرده بودم.
    و مطلبی که شما میفرمایید premiere demande محدودیتزا فقط مربوط به زمانی هست که شما تیتر VLS-TS داشته اید و جهت تمدید اقامت برای اولین بار درخواست کردید و بنا هست کارت sejour برای شما صادر شود .. که در مراحل این پروسه محدودیت تردد هست و البته این محدوده زمانی هم یکسال نیست معمولا تا صدور کارت 2-3 ماهه هست پروسه کاری prefecture.
    موفق باشید.

Junior Member

لطفا اگر امکان داره مدارک و شرایط لازم برای کارت اقامت ۱۰ ساله رو بفرمایید

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه

سلام، برای جزییات دقیق و مرتبط بایستی به وبسایت préfecture منطقه سکونت خودتون مراجعه کنید و لیست مدارک رو دریافت کنید..
    اما بصورت کلی و متداول مدارکی شبیه فرم زیر می باشد
    http://www.val-de-marne.gouv.fr/cont...3%A9sident.pdf
    (فرم مربوط به پرفکتور 94 هست)
    در وبسایت سرویس پوبلیک هم در انتها لینک ارجاع به هر پرفکتور مربوطه رو قرار میدهند،
    https://www.service-public.fr/partic...osdroits/F2208
    تا از هرگونه سورپریز یا کم و کاست احتمالی جلوگیری شود.
    موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    Bioelectric

سلام،
    یک سوالی راجع به مدت زمان لازم برای درخواست کارت اقامت ده ساله یا ناسیونالیته داشتم.
    میخواستم بدونم این مینیمم 3-4 سالی که میبایست مالیات داده باشیم باید به شکل پیوسته باشند یا نه؟ راستش من بعد از 3 سال حضور در فرانسه که توام با مالیات دادن بوده، قصد ترک فرانسه رو دارم. علتش هم انجام یه پست داک 2-3 ساله توی کشور امریکاست. ولی با توجه به شرایط سیاسی امریکا و علیرغم اینکه ویزای امریکا رو گرفتم، موردی که الان ذهنم رو شدیدا مشغول کرده اینه که اگر در آینده به فرانسه برگردم آیا میتونم بعد از یک سال دوباره برای ناسیونالیته اقدام کنم یا نه؟ یا باید مجددا از صفر 4 سال رو پر کنم. راستش من الان این فرصت برام پیش اومده تا یه پست داک در فرانسه انجام بدم و این رفتن یا موندن خیلی ذهنم رو مشغول کرده.
    پیشاپیش ممنون از راهنمایی، نظرها و پیشنهاداتتون
    حکمت وزیدن باد رقصاندن شاخه ها نیست، امتحان ریشه هاست. (نمیدونم از کیه، ایشالا که آدم خوبیه یا شاید بوده)

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ir0098 نمایش پست ها
    سلام،
    یک سوالی راجع به مدت زمان لازم برای درخواست کارت اقامت ده ساله یا ناسیونالیته داشتم.
    میخواستم بدونم این مینیمم 3-4 سالی که میبایست مالیات داده باشیم باید به شکل پیوسته باشند یا نه؟ راستش من بعد از 3 سال حضور در فرانسه که توام با مالیات دادن بوده، قصد ترک فرانسه رو دارم. علتش هم انجام یه پست داک 2-3 ساله توی کشور امریکاست. ولی با توجه به شرایط سیاسی امریکا و علیرغم اینکه ویزای امریکا رو گرفتم، موردی که الان ذهنم رو شدیدا مشغول کرده اینه که اگر در آینده به فرانسه برگردم آیا میتونم بعد از یک سال دوباره برای ناسیونالیته اقدام کنم یا نه؟ یا باید مجددا از صفر 4 سال رو پر کنم. راستش من الان این فرصت برام پیش اومده تا یه پست داک در فرانسه انجام بدم و این رفتن یا موندن خیلی ذهنم رو مشغول کرده.
    پیشاپیش ممنون از راهنمایی، نظرها و پیشنهاداتتون
    درود، دوست عزیز اصولاً مدارک مالیاتی و اقامتی که خواسته میشوند به این صورت هست که 3 گواهی مالیاتی اخیر (برای نتورالیزسون) یا Vos cinq derniers avis d’imposition برای کارت اقامت بلند مدت ده ساله هستن.. در نتیجه مربوط به 3 یا 5سالهای پیوسته اخیر از زمان درخواست شما خواهد بود.
    ضمناً با توجه به اینکه سؤال دوست دیگر هم بود در بالا، تجربه شخصی که مربوط به همین 2 هفته پیش همسر هست برای پرونده کارت 10 ساله عرض کنم؛ متأسفانه برعکس آنچه تصور میشد مستندات مالی از پرونده نتورلیزسیون سنگین تر هست و 5 Avis اخیر رو میخواستند که به این ترتیب ما مجبور شدیم 5 گواهی اخیر، تا سال 2011 رو نیز برای این پرونده ارائه کنیم (این درحالی هست که برای نسیونلیته/اگر با مدرک تحصیلی باشد) 3 Avis اخیر کفایت میکند.. اکیداً هم 5 Avis ضروری بود و حتی با مراجعه بار اول که 3 avis بود تحویل نگرفتند و اعلام نقصی کردند! مضاف بر اون چند مدرک دیگر هم خواسته شد (گواهی sécu) انگیزه نامه و موارد دیگه، که لیست annexe ش رو (برای دپارتمان 92) میتونید در زیر مشاهده کنید: (این موارد مضاف بر مدارک متداول که برای درخواست کارت تمدید یکساله دارید)

DEMANDE DE CARTE DE RESIDENT

Lettre de demande de carte de résident ou de carte de résident portant la mention« résident de longue durée-CE » précisant les raisons pour lesquelles vous envisagez de vousétablir durablement en France

Concernant vos moyens d’existence
    Vos cinq derniers avis d’imposition (ou de non imposition) sur le revenuæ Contrat de travail et trois dernières fiches de paie

Concernant votre couverture médicale
    Attestation de sécurité sociale

Concernant l’intégration républicaine
    Une déclaration sur l’honneur par laquelle vous vous engagez à respecter les principes qui régissentla République française
    L’attestation nominative remise par l’Office français de l’immigration et de l’intégration (OFII)précisant si les actions prévues au contrat ont été suivies ainsi que les conditions de leur validation oule cas échéant, le contrat d’accueil et d’intégration (CAI)

Tout document de nature à attester votre connaissance suffisante de la langue française, notammentle diplôme initial de langue française (DILF), excepté pour les personnes de plus de 65 ans.
    Le cas échéant, la preuve de votre investissement auprès d’associations
    و این مدارک منجر به چندین رفت آمد و اتلاف زمان و طولانی شدن کار تحویل پرونده شد.
    امیدوارم موفق باشید.
    ویرایش توسط massoud : April 8th, 2017 در ساعت 04:04 AM

سلام

من از سپتامبر 2014 اومدم فرانسه برای انجام دکترام. الان 3 سال هست که دارم مالیا می دم و به احتمال زیاد اکتبر دفاع میکنم.
    می خواستم بدونم که با توجه به شرایطم میتونم برای naturalisation بعد از دفاع اقدام کنم؟

مرسی
    ! The dream is not what you see in sleep, the dream is which does not let you sleep

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)