صفحه 14 از 20 نخستنخست ... 4567891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 193

موضوع: اقامت در فرانسه

پیش فرض پاسخ : اقامت در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط milanetto نمایش پست ها
    سلام

من از سپتامبر 2014 اومدم فرانسه برای انجام دکترام. الان 3 سال هست که دارم مالیا می دم و به احتمال زیاد اکتبر دفاع میکنم.
    می خواستم بدونم که با توجه به شرایطم میتونم برای naturalisation بعد از دفاع اقدام کنم؟

مرسی
    در صورتی که بعد فارغ تحصیلی قرارداد CDI یا CDD بلند مدت داشته باشد میتونید درخواست naturalisation بدید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Sport Science

تجربه شخصی برای گرفتن اولین Carte de Sejour

شرایط من
    - محقق فوق دکتری دانشگاه مارسی
    - درخواست ویزای کار D از نوع Talent از سفارت فرانسه در مادرید
    - دارای حساب بانکی فرانسه
    - دارای خط موبایل فرانسوی
    - دارای آدرس در فرانسه

موارد لازم
    - درخواست وقت Prefecture از طریق دپارتمان روابط بین الملل دانشگاه و گرفتن رسید برای ارایه به Prefecture بدون نیاز به ایستادن در صف.
    - کپی قرارداد کاری با دانشگاه که توش زمان شروع قرارداد ذکر شده.
    - پر کردن فرم Prefecture در کاغذ آ۳.
    - پاسپورت، ویزا فرانسه، کارت اقامت کشور دیگر (اگر دارید)، تاریخ ورود به فرانسه (اگه کارت اقامت دیگری ندارین) به همراه کپی.
    - کپی ترجمه شناسنامه به فرانسه
    - قرارداد خانه که توش آدرس ذکر شده به همراه قبض آب و برق و ... (به اسم خودتان باشه) یا اگه قبض ها به اسمتان نیست، از صاحب خانه رسید پرداخت ماهیانه (Quitance Loyer) بگیرید.
    - ۳ عکس
    - در هنگام تحویل مدارک هزینه ای دریافت نشد.

سلام خدمت همه کاربرای محترم فروم .
    پیشاپیش تشکر میکنم از هر کسی که وقت میزاره و این پست رو میخونه .
    من در حال حاظر پیش دانشگاهی رشته ریاضی رو میخونم .
    به دلیل مشکلات خانوادگی و شرایط روحی نامناسب و اختلافات زیاد با پدر ایشون پیشنهاد دادن که به فرانسه مهاجرت کنم .
    داییم چند سالی هست که فرانسه زندگی میکنه و به خاطر همین خیلی پشتم خالی نیست !
    خواستم نظرتون رو بدونم واقعا ... زیاد اهل درس خوندنم نیستم ولی شاید ادامه تحصیل دادم . از لحاظ دلتنگی و اینا هم مشکلی ندارم اصلا .
    میخواستم بدونم میتونم خودمو با شرایط وقف بدم و یا کاری پیدا کنم که مخارجم رو تامین کنم ؟
    اگه در جای اشتباهی سوالمو مطرح کردم معذرت میخوام و بدونید که به نظرم بهترین جا همینجا بود .
    ممنون پیشاپیش

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط Aryan_Nihilo نمایش پست ها
    سلام خدمت همه کاربرای محترم فروم .
    پیشاپیش تشکر میکنم از هر کسی که وقت میزاره و این پست رو میخونه .
    من در حال حاظر پیش دانشگاهی رشته ریاضی رو میخونم .
    به دلیل مشکلات خانوادگی و شرایط روحی نامناسب و اختلافات زیاد با پدر ایشون پیشنهاد دادن که به فرانسه مهاجرت کنم .
    داییم چند سالی هست که فرانسه زندگی میکنه و به خاطر همین خیلی پشتم خالی نیست !
    خواستم نظرتون رو بدونم واقعا ... زیاد اهل درس خوندنم نیستم ولی شاید ادامه تحصیل دادم . از لحاظ دلتنگی و اینا هم مشکلی ندارم اصلا .
    میخواستم بدونم میتونم خودمو با شرایط وقف بدم و یا کاری پیدا کنم که مخارجم رو تامین کنم ؟
    اگه در جای اشتباهی سوالمو مطرح کردم معذرت میخوام و بدونید که به نظرم بهترین جا همینجا بود .
    ممنون پیشاپیش
    سلام!
    بدون رودربایستی بهتون پیشنهاد می کنم با یه روانشناس متخصص، مشاوره مهاجرت کنید. مهاجرت کردن یکی از مهم ترین تصمیماتیه که یک نفر در عمرش می گیره و بهایی که براش می پردازه فقط مالی نیست. تصمیم غلط برای مهاجرت می تونه سلامتی مالی/جسمی و روانی نه فقط یک فرد بلکه یک خانواده رو از بین ببره. اول ببینید برای چی می خواید مهاجرت کنید. بعد ببینید چه آپشنهایی دارید. بعد ببینید بر اساس اون آینده ای که می خواید برای خودتون بسازید کدوم اون آپشنها به دردتون می خورن. در کدومها شانس موفقیت دارید؟ شما جوونید و اگه اشتباه وحشتناکی نکنید می تونید از شکستهاتون درس بگیرید و دوباره شروع کنید. به شرطی که "اشتباه وحشتناکی نکنید".
    اگه هدف اصلی شما از مهاجرت، دور شدن از مشکلاتتونه، بهتون اطمینان میدم که این مشکلات توی چمدونهاتون باهاتون میاد و تازه زاد و ولد هم می کنه. برید پیش یک روانشناس کار درست و باهاش روی مشکلاتتون کار کنید. اول بفهمید از زندگی چی می خواید و بعد انتخاب کنید کجا و چطور می خواید این زندگی رو بسازید.

شما اومدید توی فوروم "زندگی در فرانسه" سوالتون رو پرسیدید. می فرمایید هم که داییتون هست که هواتون رو داشته باشه. سنتون هنوز 18 سال نیست، ثروت بالای 10 میلیون یورو هم بعیده داشته باشید که بتونید اقامت فرانسه رو از طریق سرمایه گذاری بگیرید. دایی شما هم بعیده تنها کار زندگیش این باشه که خواهر زاده هر قدر عزیزش رو جمع کنه. کسی که می خواد بیاد اروپا اول از همه برای شرایط پایدارش و نزدیکی به ایران این مقصد رو انتخاب می کنه. کسی که می خواد بیاد اروپا باید اهل تحمل سختی و کار فراوان باشه. باید اهل یاد گرفتن یک زبان غیر انگلیسی باشه. باید متخصص (چه در رشته های دانشگاهی و چه در صنایع ذوقی مثل آشپزی) باشه یا بشه که بتونه قانوناً بمونه و از مواهب زندگی در اروپای غربی بهره مند بشه. در اروپا اگه میلیونر نباشید، بعیده بعد از 30 سال هم میلیونر بشید.

با این همه اگه قصد اومدن به فرانسه رو دارید، فرانسه یکی از بهترین کشورها برای تحصیله، به شرطی که زبان فرانسه رو خوب یاد بگیرید.
    موفق باشید
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    سلام!
    بدون رودربایستی بهتون پیشنهاد می کنم با یه روانشناس متخصص، مشاوره مهاجرت کنید. مهاجرت کردن یکی از مهم ترین تصمیماتیه که یک نفر در عمرش می گیره و بهایی که براش می پردازه فقط مالی نیست. تصمیم غلط برای مهاجرت می تونه سلامتی مالی/جسمی و روانی نه فقط یک فرد بلکه یک خانواده رو از بین ببره. اول ببینید برای چی می خواید مهاجرت کنید. بعد ببینید چه آپشنهایی دارید. بعد ببینید بر اساس اون آینده ای که می خواید برای خودتون بسازید کدوم اون آپشنها به دردتون می خورن. در کدومها شانس موفقیت دارید؟ شما جوونید و اگه اشتباه وحشتناکی نکنید می تونید از شکستهاتون درس بگیرید و دوباره شروع کنید. به شرطی که "اشتباه وحشتناکی نکنید".
    اگه هدف اصلی شما از مهاجرت، دور شدن از مشکلاتتونه، بهتون اطمینان میدم که این مشکلات توی چمدونهاتون باهاتون میاد و تازه زاد و ولد هم می کنه. برید پیش یک روانشناس کار درست و باهاش روی مشکلاتتون کار کنید. اول بفهمید از زندگی چی می خواید و بعد انتخاب کنید کجا و چطور می خواید این زندگی رو بسازید.

شما اومدید توی فوروم "زندگی در فرانسه" سوالتون رو پرسیدید. می فرمایید هم که داییتون هست که هواتون رو داشته باشه. سنتون هنوز 18 سال نیست، ثروت بالای 10 میلیون یورو هم بعیده داشته باشید که بتونید اقامت فرانسه رو از طریق سرمایه گذاری بگیرید. دایی شما هم بعیده تنها کار زندگیش این باشه که خواهر زاده هر قدر عزیزش رو جمع کنه. کسی که می خواد بیاد اروپا اول از همه برای شرایط پایدارش و نزدیکی به ایران این مقصد رو انتخاب می کنه. کسی که می خواد بیاد اروپا باید اهل تحمل سختی و کار فراوان باشه. باید اهل یاد گرفتن یک زبان غیر انگلیسی باشه. باید متخصص (چه در رشته های دانشگاهی و چه در صنایع ذوقی مثل آشپزی) باشه یا بشه که بتونه قانوناً بمونه و از مواهب زندگی در اروپای غربی بهره مند بشه. در اروپا اگه میلیونر نباشید، بعیده بعد از 30 سال هم میلیونر بشید.

با این همه اگه قصد اومدن به فرانسه رو دارید، فرانسه یکی از بهترین کشورها برای تحصیله، به شرطی که زبان فرانسه رو خوب یاد بگیرید.
    موفق باشید
    سلام حرف های شمارو متوجه شدم و ممنون که پاسخ دادید .
    از نظر زیان مشکلی ندارم و انگلیسی رو فول صحبت میکنم و زبان فرانسه هم آشنایی دارم .
    همونطور که گفتید شرایط سرمایه گذاری رو ندارم ولی آیا این فکر که با توجه به آشنایی که دارم ی کار جور کنم و ی زندگی عادی رو داشته باشم اشتباهه ؟‌
    چون فکر من میلیونر شدن نیست اگه ایران بمونم ی کار با حقوق ۳ میلیون تومن همین الان میتونم برم . فکر من آرامشه اینکه از این احساس نا امنی خارج شم .
    طبق تجربتون نظرتون چیه ؟

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Aryan_Nihilo نمایش پست ها
    سلام حرف های شمارو متوجه شدم و ممنون که پاسخ دادید .
    از نظر زیان مشکلی ندارم و انگلیسی رو فول صحبت میکنم و زبان فرانسه هم آشنایی دارم .
    همونطور که گفتید شرایط سرمایه گذاری رو ندارم ولی آیا این فکر که با توجه به آشنایی که دارم ی کار جور کنم و ی زندگی عادی رو داشته باشم اشتباهه ؟‌
    چون فکر من میلیونر شدن نیست اگه ایران بمونم ی کار با حقوق ۳ میلیون تومن همین الان میتونم برم . فکر من آرامشه اینکه از این احساس نا امنی خارج شم .
    طبق تجربتون نظرتون چیه ؟
    ببینید، سوال اینه که چطوری قراره "قانونی" بمونید؟ تعداد این راهها خیلی زیاد نیست: یا متخصص هستید، یا کارآفرین، یا سرمایه گذار و یا دانشجو. پناهندگی رو به هیچ وجه پیشنهاد نمی کنم و احتمال پذیرفته شدنش هم بسیار ضعیفه. اگر قراره غیرقانونی بمونید، از هیچ کدوم از حمایتهای مورد نظر و خصوصاً از احساس امنیت بهره مند نمی شید. به همین دلیله که پیشنهاد می کنم دانشجویی بیاید و به درستون هم بچسبید. در عین حال نمی تونید در زمان دانشجویی خیلی هم روی درآمد حساب کنید. کار دانشجویی و خصوصاً کار سیاه پولش بخور و نمیره.
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

سلام خدمت دوستان
    من چند تا سوال در مورد ویزای VLS داشتم

حدود ۳ ماه پیش من این ویزا را گرفتم و برای گرفتن اقامت اومدم فرانسه و خانه اجاره کردم و مدلرک را پست کردم اداره اوفی
    و برگشتم تهران
    متاسفانه مدارک گم شد . باید از ابتدا با دست میبردم مدارک را
    خلاصه که یک نفری کمک کرد و مدارک را با دست براشون‌ برد.
    اونجا بهشون گفتن که من نباید برمیگشم ایران و احتیاج به مجوز داشتم و گفتند نمیتونم برگردم فرانسه .
    مجوز attestation de voyage

سوال من در همین رابطه هست
    واقعا من نمیتونم برگردم ؟؟ ویزای من که توی پاس خورده تا ماه جولای ۲۰۱۸ معتبره و مولتی هم هست
    چطور نمیتونم برگردم ؟

اصلا این بررسی ها چقدر طول میکشه ؟ اگر وقت ازمایش دادن و حالا من مجدد رفتم ، ایا باید اونجا بمونم تا مراحل کاریمون تمام بشه؟
    من چون‌ بچه مدرسه ای دارم ، اصلا امکان ماندن طولانی در فرانسه را ندارم .

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط shayan1379 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    من چند تا سوال در مورد ویزای VLS داشتم

حدود ۳ ماه پیش من این ویزا را گرفتم و برای گرفتن اقامت اومدم فرانسه و خانه اجاره کردم و مدلرک را پست کردم اداره اوفی
    و برگشتم تهران
    متاسفانه مدارک گم شد . باید از ابتدا با دست میبردم مدارک را
    خلاصه که یک نفری کمک کرد و مدارک را با دست براشون‌ برد.
    اونجا بهشون گفتن که من نباید برمیگشم ایران و احتیاج به مجوز داشتم و گفتند نمیتونم برگردم فرانسه .
    مجوز attestation de voyage

سوال من در همین رابطه هست
    واقعا من نمیتونم برگردم ؟؟ ویزای من که توی پاس خورده تا ماه جولای ۲۰۱۸ معتبره و مولتی هم هست
    چطور نمیتونم برگردم ؟

اصلا این بررسی ها چقدر طول میکشه ؟ اگر وقت ازمایش دادن و حالا من مجدد رفتم ، ایا باید اونجا بمونم تا مراحل کاریمون تمام بشه؟
    من چون‌ بچه مدرسه ای دارم ، اصلا امکان ماندن طولانی در فرانسه را ندارم .

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .
    شایان جان!
    شما بدون مهر اوفی می تونی در سه ماه اول از فرانسه خارج بشی و برگردی... بعد از 3 ماه اگه بخوای باز سفر کنی یا هنوز برنگشته باشی یا باید (قبل از رفتن) مجوز بگیری و یا دوباره از طریق سفارت فرانسه در ایران برای ویزای مجدد اقدام کنی

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    شایان جان!
    شما بدون مهر اوفی می تونی در سه ماه اول از فرانسه خارج بشی و برگردی... بعد از 3 ماه اگه بخوای باز سفر کنی یا هنوز برنگشته باشی یا باید (قبل از رفتن) مجوز بگیری و یا دوباره از طریق سفارت فرانسه در ایران برای ویزای مجدد اقدام کنی
    خیلی ممنون کاوه جان ، لطف کردید
    اونوقت سفارت فرانسه راحت وقت میده ؟
    یا راحت دوباره ویزا میده ؟

بعد از گذشت سه ماه اگر کارهای اقامت هنوز تمام نشده بود ، ایا برای هر بار رفت و اند به ایران باید از اوفی مجوز گرفت یا همان یک‌ بار مجوز کافی هست ؟

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط shayan1379 نمایش پست ها
    خیلی ممنون کاوه جان ، لطف کردید
    اونوقت سفارت فرانسه راحت وقت میده ؟
    یا راحت دوباره ویزا میده ؟

بعد از گذشت سه ماه اگر کارهای اقامت هنوز تمام نشده بود ، ایا برای هر بار رفت و اند به ایران باید از اوفی مجوز گرفت یا همان یک‌ بار مجوز کافی هست ؟
    متاسفانه پروسه ویزا گرفتن رو باید از اول انجام بدید... مگر اینکه بتونید با کنسولگری تماس بگیرید و شرایط رو بهشون توضیح بدید که درگیر کاغذ بازی اداریتون نکنند... ولی خب بعیده از پول تایید دوباره مدرک و ترجمه مجدد و دلقک بازیهایی که مشخصاً فقط تلف کردن پول و انرژی برای شماست بگذرن. دفعه آینده که ایشالا تشریف می آرید قبلاً هماهنگی کنید که کارهای OFII اینجا انجام بشه و بعد با خیال راحت تشریف بیارید و ببرید. برای مجوز هم با پرفکتور محل اقامتتون تماس بگیرید (ترجیحاً هم با سوپروایزرشون صحبت کنید چون شرایط شما خاص به نظر میاد. ممکنه رسپشن اطلاعات کافی در خصوص کیس شما نداشته باشه)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)