صفحه 17 از 20 نخستنخست ... 7891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 193

موضوع: اقامت در فرانسه

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

پیش فرض پاسخ : اقامت در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط neda amiri نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشید
    من یه سوالی داشتم، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    من و همسرم سه سال و 4 ماه هست که فرانسه هستیم. من دانشجوی سال سوم دکترا هستم. همسرم سه ماه پیش دکتراش رو تموم کرده و الان یک ماهه که مشغول یک کار CDI تو پاریس شده.زبان فرانسویش عالی نیست ولی کامل حرف میزنه و همه کاراش رو با زبان فرانسه انجام میده. ما تو این سه سال همه مالیاتهامونو پرداخت کردیم. حالا سوال من اینه که بنظرتون الان همسرم میتونه درخواست ملیت فرانسوی بده یا باید بازم صبر کنه؟
    بعضی ها میگن باید دو تا دیپلم داشته باشین. بعضی ها هم میگن بهتره جفتتون با هم درخواست بدین ولی خوب من هنوز یک سال از درسم مونده و شاید برای من یکم زود باشه. ممنون میشم بگین شرایط همسرم برای درخواست نشنالیتی کافی هست یا نه؟
    سپاسگذارم
    سلام،
    بهترین راه صحبت با یه وکیله... به نظرم مشکلی نیست که درخواست naturalisation بدید. نیاز به دو دیپلم نیست ولی همسرتون مطمئناً الان می تونن اقدام کنن و شما اگه مدرک فوق لیسانستون رو از فرانسه گرفتید می تونید این کار رو بکنید یا وایسید و سال آینده اقدام کنید. به طور کلی در نزدیک ترین زمان ممکن اقدام کردن بهترین راهه... اگه همسرتون می تونن تقاضا بدن و شما نمی تونید، معطل شما نشن! قرار نیست اتفاق جدیدی بیفته ولی ریسک نکنید بهتره
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member

سلام
    دوستان برای درخواست ملیت، به غیر از شناسنامهٔ متقاضی، پرفکتور مدرکی‌ می‌خواد برای اسم کامل پدر و مادر و تاریخ و محل تولدشون. کسی‌ تجربه داره چه مدرکی‌ رو قبول می‌کنن؟ با کپی‌ پاسپورت ایران پدر مادر کسی‌ پرونده فرستاده؟
    سپاس

Junior Member

میشه لطفا مراحل درخواست نشنالیتی رو از ابتدا تا انتها با مدارک مورد نیاز توضیح بدین؟ یا حداقل لینکی بگین که همه مراحل رو با جزییات توضیح داده باشه. تو اپلای ابرود من نتونستم پیدا کنم.

خیلی ممنون

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

نقل قول نوشته اصلی توسط azimut نمایش پست ها
    سلام
    دوستان برای درخواست ملیت، به غیر از شناسنامهٔ متقاضی، پرفکتور مدرکی‌ می‌خواد برای اسم کامل پدر و مادر و تاریخ و محل تولدشون. کسی‌ تجربه داره چه مدرکی‌ رو قبول می‌کنن؟ با کپی‌ پاسپورت ایران پدر مادر کسی‌ پرونده فرستاده؟
    سپاس
    درود؛ ترجمه رسمی شناسنامه ها هستش (توسط مترجم قسم خورده در فرانسه یا traducteur assermenté auprès d'une court d'appel) همانند ترجمه شناسنامه شخص متقاضی. بطور کلی مدارک فارسی که مورد نیاز هست، شناسنامه متقاضی، سند ازدواج (درصورت متأهل بودن)، شناسنامه هر یک از والدین به همراه سند ازدواج آنها همگی با ترجمه رسمی قید شده به شیوه بالا بایستی برای پرونده متقاضی فراهم شود.
    نقل قول نوشته اصلی توسط neda amiri نمایش پست ها
    میشه لطفا مراحل درخواست نشنالیتی رو از ابتدا تا انتها با مدارک مورد نیاز توضیح بدین؟ یا حداقل لینکی بگین که همه مراحل رو با جزییات توضیح داده باشه. تو اپلای ابرود من نتونستم پیدا کنم.

خیلی ممنون
    درود؛ شرایط لازم و لیست مدارک مورد نیاز و لینک مربوطه به این منظور بارها در>> همین تاپیک << قید شده!! دست کم صفحات این مبحث رو مطالعه میفرمودید! مراحل هم زیاد پیچیده نیست، درصورتی که شرایط مورد نیاز قید شده در لینک رو احراز کرده اید، لازم هست مدارک مورد درخواست رو تهیه کرده و با پرفکتور محل اقامت ارتباط برقرار کنید، (برخی حضوری هستند، برخی آنلاین و اینترنتی) جهت تعیین وقت برای تحویل مدارک و پرونده کامل برای تقاضای تابعیت فرانسوی، سپس مصاحبه و الی آخر که خودشون به شما توضیح میدند به چه ترتیب میشود.
    موفق باشید.

Junior Member

سلام دوستان وقتتون بخير، يك سوال داشتم در رابطه با ويزاي كاري، من مجوز كاري رو از فرانسه دريافت كردم حدود يك هفته اي ميشه، ولي از طرف سفارت هنوز با من تماس نگرفتند، حتي براي سفارت فرانسه ( خيابان نوفل لوشاتو) هم پيام ارسال كردم مبني بر همين مورد ولي اعلام كردن هنوز ايميلي بهشون در اين باره( مجوز كارم) از فرانسه نرسيده و من رو يكجورايي برخلاف تصورات ارجاع دادن به وي اف اس گلوبال هروي( چون ويزاي طولاني مدت و كاري اصولا با سفارت اصلي بود)
    كسي در اين باره تحربه داره؟! يا راه ارتباطي با سفارت رو ميدونه؟! ( به غير از شماره اي كه براي سفارته چون براي بخش ويزا جواب نمي دن)چون خيلي برام عجيبه، اصولا بعد از دريافت مجوز و ارسال به سفارت سريعا با شخص تماس ميگرفتن اما الان يه هفته گذشته و خبري نيست. و تاريخ شروع كار هم ژوئن هست. ممنون ميشم تحربيات و راهنمايي تون رو بدونم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    راستش من نمی‌دونم این حرفها از کجا در میاد! نه!
    شما با ۹۰ سال درس خواندن هم در فرانسه اقامت دائم نمی گیرید!
    اقامت طولانی مدت در فرانسه دو حالت داره:
    ۱- اقامت ۱۰ ساله، پس از حدود ۵ سال کار و پرداخت مالیات و اون هم تحت شرایطی به متقاضیان داده میشه
    ۲- درخواست تابعیت فرانسه (naturalisation) که پس از دریافت مدرک فوق لیسانس فرانسوی + دو سال کار و پرداخت مالیات + به شرط احراز توانایی شما در زبان فرانسه و باز به درخواست متقاضی داده میشه

این پروسه ها به هیچ وجه اتوماتیک نیستند و باید برید دنبالشون.
    حالا اگه شما فوق لیسانستون رو بگیرید، دکتراتون هم قراردادش بالای ۱.۵ برابر حداقل دستمزد باشه و برگه های مالیاتی تون رو هم هر ساله پر کنید و مالیات رو بپردازید، بعد از دو سال، سابقه کافی برای درخواست شهروندی فرانسه رو خواهید داشت
    سلام سوالی داشتم
    1-ایا با قرارداد دکترا ماهی 2030 یورو میشه درخواست تابعیت داد ؟

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyant نمایش پست ها
    سلام سوالی داشتم
    1-ایا با قرارداد دکترا ماهی 2030 یورو میشه درخواست تابعیت داد ؟
    این عدد اگه عدد brut یا ناخالص حقوقتون باشه کمتر از حداقل لازم برای این اقدامه که حدود 2300 یورو در ماهه در حال حاضز. در عین حال شما پیش از درخواست تابعیت باید اقلاً دو سال سابقه پرداخت مالیات داشته باشید. در عین حال اگه در سال سوم دکترا، حقوقتون کمی بالاتر رفت (که معموله)، بله اون موقع میشه درخواست naturalisation داد
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    این عدد اگه عدد brut یا ناخالص حقوقتون باشه کمتر از حداقل لازم برای این اقدامه که حدود 2300 یورو در ماهه در حال حاضز. در عین حال شما پیش از درخواست تابعیت باید اقلاً دو سال سابقه پرداخت مالیات داشته باشید. در عین حال اگه در سال سوم دکترا، حقوقتون کمی بالاتر رفت (که معموله)، بله اون موقع میشه درخواست naturalisation داد
    مثل اینکه سال 2019 حداقل حقوق فرانسه 1500 تعیین شده .پس یعنی ناخالص باید 2500 تا باشه ؟

سلام دوستان. سریغ ترین روش برای دریافت اقامت فرانسه چی هست؟

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Carlito-Brigante نمایش پست ها
    سلام دوستان. سریغ ترین روش برای دریافت اقامت فرانسه چی هست؟
    کیس با کیس فرق می کنه دوست عزیز...
    آیا تخصصی دارید که به درد فرانسه بخوره؟ -> ویزای کاری
    آیا قراره ادامه تحصیل بدید؟ -> زمان اقدامتون ژانویه شروع میشه و سپتامبر و اکتبر تموم میشه
    آیا قراره زبان بخونین؟ -> تقریباً تمام سال میشه اقدام کرد
    آیا می خواید از طریق سرمایه گذاری اقدام کنید؟ اگه 10 میلیون یورو دارین برای چی وقتتون رو اینجا تلف می کنین؟
    همه اینها به شما اقامت (و نه پاسپورت) میدن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)