صفحه 4 از 20 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 193

موضوع: اقامت در فرانسه

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

پیش فرض پاسخ : اقامت بعد از اتمام تحصیلات در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    خوب اینکه معلومه شما میتونید بعدش به کشور دیگری برید و از همون فرانسه هم میتونید اقدام کنید. اتفاقا بد نیست اگر امتیازهای لازم رو دارید همون اول که درستون تو فرانسه شروع شد پرونده کبک رو هم به جریان بندازید که اگر فرانسه اینطور که معلومه گفت تشریف ببرید وقتتون تلف نشه.

منم حرفهای قبلیم رو در مورد اخذ تابعیت بعد دو سال تحصیل در مقطع دکترا و فوق پس میگیرم. وقتی که نمیذارند شما یک کار ساده پیدا کنید دیگه تابعیت پیشکش. به نظرم برای کشورهای دیگه که شرایط بهتری داره اقدام کنید.
    سلام،
    اون قسمت فرمایشتون رو اصلاح کنم که خیر، در همون بدو ورود به فرانسه و تحصیل نمیتونید پروندۀ تقاضای مهاجرت به کانادا (کبک) تشکیل بدید.
    از شرایط مهم برای تشکیل پرونده بایستی بیش از 1سال در کشوری که قرار در سفارت کانادا در اونجا تقاضای مهاجرت بدید بطور قانونی ساکن بوده باشید و دارای تیتر اقامتی قابل تمدید باشید:
    Statut de résident dans un pays autre que le pays de citoyenneté

Vous pouvez présenter votre demande de certificat de sélection au bureau d’immigration
    du Québec qui couvre le pays où vous résidez si, à la date de dépôt de votre demande,
    vous répondez aux exigences suivantes :

– vous avez été légalement admis dans ce pays pour une période d’au moins un an, pour
    un séjour temporaire d’études ou de travail;
    – vos études ou votre travail constituent votre principale activité dans ce pays;
    – vous y séjournez légalement.

(Permis ou titre de séjour d’une durée de validité d’au moins un an, délivré par
    les autorités du pays où vous résidez actuellement)

از مزایای ارزشمند تقاضای مهاجرت کبک از فرانسه اینه که دولت فرانسه با کبک از 2008 توافقنامۀ رسمی متقابل arrangements de reconnaissance mutuelle (ARM) مدارک دانشگاهی و خصوصاً شاخه های مهندسی رو داره که خیلی از مراحل اداری رو کاهش داده و مسائل شروع به کار در کانادا رو هم تسهیل میکنه و نیاز به آزمونها و تأییدهای جنبی نداره.
    http://www.immigration-quebec.gouv.q...bec/index.html
    http://www.oiq.qc.ca/fr/jeSuis/candi...es/profil.aspx

تفاهمناهم ای که در سال 2008 به تأیید نخست وزیر کبک و رئیس دولت فرانسه رسیده.
    http://www.mri.gouv.qc.ca/fr/informe...df/2008-12.pdf

پروسۀ بررسی پرونده در پاریس هم بسیار سریع و در حدود 8 9 ماه بوده در سال 2011 (پرونده های تقاضای فوریه 2011 تا نوامبر همون سال پاسخ داده شده بودند).

مراحل تقاضا و مدارک لازم بعنوان Travailleur qualifié برای کبک رو در لینک زیر میتونید ملاحظه بفرمایید:

http://www.immigration-quebec.gouv.q...ral/index.html

و دفتر کبک در فرانسه (پاریس): Bureau d'immigration du Québec à Paris
    87rue de la Boétie, 75008 Paris

اگر قصد آیندۀ مطمئن و کم دردسر رو دارید این گزینه بسیار مفیدتر از فرانسه هست. چون همواره گرفتاریهای اداری و تمدید و ... دارید بعلاوۀ تغییرات قوانین پیش بینی نشده با توجه به شرایط سیاسی، اقتصادی و مهاجرتی! در مقاطع زمانی متفاوت.

موفق باشین.

ApplyAbroad Guru

آره این مسیر خیلی مطمئن تره و عملا اگر کسی برای فوق در فرانسه درس میخونه در انتهای فوق لیسانسش میتونه اقامت کبک رو بگیره. با اعلام اخیر آقای سارکوزی هم که گفته میخواد جلوی مهاجرت رو به شدت بگیره و سیاست های جدید دولت فرانسه اصلا گزینه مناسبی برای بلند مدت نیست و خیلی ریسک داره.

شما دو سال بعد از تحصیل در مقطع فوق یا دکترا براساس قوانین میتونی درخواست تابعیت و نه اقامت دائم بدی فقط باید نشون بدی که زبان فرانسه رو خوب بلدی و دلیلی برای موندن در فرانسه داری. مثلا کسی که دکتراش تموم شده و بیکار تو فرانسه است نمیتونه ولی کسی که دو سال فوق خونده و الان داره دکترا میخونه میتونه و من دوستان زیادی در فرانسه دارم که الان دارند دکترا میخونند و پاس فرانسوی دارند. قبلا لینک قانون رو هم گذاشتم و خیلی قانون روشنه. نیازی به داشتن کار دائم هم نیست (دوستای من که نداشتند و الانم گفتم دارند دکترا میخونند). این قانونیه که اکثر ایرانیهای فرانسه نمیدونند و یکی از دلایل اصلی سخت گیری سفارت فرانسه در تهران همینه چون میدونه دو سال بعدش میشید شهروند فرانسه
    حداقل دو تا از دوستای من همین شرایط را داشتند که فوق فرانسه گرفته بودند و بعد هم دکترا در فرانسه و هر دو هم زبان فرانسه را خوب می دانند. اما اولی را بعد از مصاحبه بدلیل نداشتن کار دائم رد کردند و دومی را از همان اول گفتند که بدون داشتن کار دائم نمی توانی تابعیت بگیری.

شما دو سال بعد از تحصیل در مقطع فوق یا دکترا براساس قوانین میتونی درخواست تابعیت و نه اقامت دائم بدی فقط باید نشون بدی که زبان فرانسه رو خوب بلدی و دلیلی برای موندن در فرانسه داری. مثلا کسی که دکتراش تموم شده و بیکار تو فرانسه است نمیتونه ولی کسی که دو سال فوق خونده و الان داره دکترا میخونه میتونه و من دوستان زیادی در فرانسه دارم که الان دارند دکترا میخونند و پاس فرانسوی دارند. قبلا لینک قانون رو هم گذاشتم و خیلی قانون روشنه. نیازی به داشتن کار دائم هم نیست (دوستای من که نداشتند و الانم گفتم دارند دکترا میخونند). این قانونیه که اکثر ایرانیهای فرانسه نمیدونند و یکی از دلایل اصلی سخت گیری سفارت فرانسه در تهران همینه چون میدونه دو سال بعدش میشید شهروند فرانسه
    در ضمن منهم خودم فوق را فرانسه گرفتم و الان دارم دکترا می خوانم. اما به دلیل اینکه دوستان من تقاضایشان رد شد منهم تقاضا ندادم. برای اینکه وقتی تقاضا می دی باید اصل شناسنامه را هم بدی که بعضا نزدیک یکسال طول میکشه که شناسنامه بدستت برسه و این می تونه مشکل ساز باشه وقتی که احتمال رد شدنت زیاد باشه.
    آیا دوستان شما در سالهای ۲۰۱۱ یا ۲۰۱۲ برای تابعیت اقدام کرده اند؟ چون می دانم قبلا اینطوری بوده اما الان خیلی سخت گیری بیشتری میکنند.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط arezae نمایش پست ها
    در ضمن منهم خودم فوق را فرانسه گرفتم و الان دارم دکترا می خوانم. اما به دلیل اینکه دوستان من تقاضایشان رد شد منهم تقاضا ندادم. برای اینکه وقتی تقاضا می دی باید اصل شناسنامه را هم بدی که بعضا نزدیک یکسال طول میکشه که شناسنامه بدستت برسه و این می تونه مشکل ساز باشه وقتی که احتمال رد شدنت زیاد باشه.
    آیا دوستان شما در سالهای ۲۰۱۱ یا ۲۰۱۲ برای تابعیت اقدام کرده اند؟ چون می دانم قبلا اینطوری بوده اما الان خیلی سخت گیری بیشتری میکنند.
    منم بعدا گفتم که این مساله مال قبل بود. البته در گذشته میشد و دوستان من هم تونستند از این روش شهروندی فرانسه رو بگیرند. البته اونها خیلیهاشون در زمانی که دکترا میخوندند این کار رو کردند. البته فرانسه کلا یه مشکلی که داره کشور سلیقه ایه و این مساله در جریان ویزا هم خودش رو نشون میده. شاید دوستان من شانس آوردند به تور آدمهای خوبی خوردند. به هر حال الان دیگه این مساله کاملا منتفیه.

منم بعدا گفتم که این مساله مال قبل بود. البته در گذشته میشد و دوستان من هم تونستند از این روش شهروندی فرانسه رو بگیرند. البته اونها خیلیهاشون در زمانی که دکترا میخوندند این کار رو کردند. البته فرانسه کلا یه مشکلی که داره کشور سلیقه ایه و این مساله در جریان ویزا هم خودش رو نشون میده. شاید دوستان من شانس آوردند به تور آدمهای خوبی خوردند. به هر حال الان دیگه این مساله کاملا منتفیه.
    اینکه فرانسه یک کشور سلیقه ای هست را کاملا درست نوشته اید. بهترین کار در فرانسه اینه که اگر کارتان در یک اداره دولتی به مشکل برخورد کرد می توانید آنرا از طریق کرامند دیگری یا مثلا اداره مشابه دیگری پیگیری کنید و جواب بگیرید. بطور خاص من در مورد بیمه مشکل داشتم و فردی که مسئول بود به هیچ وجه حاضر نبود که برای من تشکیل پرونده بده. اما بعدا از با کمک یکی از دوستان ایرانی به یک نفر دیگه مراجعه کردیم که اصلا کارش در مورد دانشجویان نبود و توانستیم تشکیل پرونده داده و در نهایت کارت ویتال را بگیریم.

در فرانسه برای انجام دادن یک کار دولتی بیشتر از یک راه وجود دارد. و با توجه به نبودن سیستم مرکزی در بیشتر ادارات براحتی می توانید نظر جدیدی را در مورد پرونده خودتان بگیرید.

Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc ECST , University of Bologna

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط massoud نمایش پست ها
    درسته آلمان کمی قوانینش متفاوته...
    فرانسه فقط برای شرایط نتورلیزاسیون و دریافت تابعیت (از تاریخ اول ژانویه 2012) از متقاضیان دیپلم دلف یا مدرکی مشابه در سطح B1 میخواد. اما برای الحاق همسر، بند خاصی در این زمینه در نظر نگرفتن و اصولاً الزام خاصی اعلام نشده بوده..
    http://www.immigration.gouv.fr/IMG/p..._langue_Fr.pdf
    سلام آقا مسعود منظور از دریافت تابعیت چیه؟ یعنی کسی که فرانسه دانشجو باشه میتونه الانم بعد تحصیل تابعیت بگیره؟؟؟
    از تأخیر پریشان مشو...چونان کسی که میفهمد منتظر بمان...آنگاه که جان برخیزد و فرمان دهد...خدایان آماده اطاعتند...!!!!

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه

سلام،
    بعد از تحصیل و با تیتر دانشجو خیر..

توصیه میکنم شرایط تقاضای تابعیت رو در لینک زیر مطالعه بفرمایید:

http://vosdroits.service-public.fr/p...rs/F2213.xhtml

یکی از شرایط recevabilité برای تقاضای تابعیت، مقیم بودن (
    résidence
    ) در فرانسه بمدت حداقل 5 سال هست.
    خود مضمون گویا هست که تعریف
    résidence یا مقیم بودن بسیار گسترده هست و تنها صرف ساکن بودن در خاک فرانسه نیست.

La notion de résidence est ici plus large que la notion habituelle de domicile.
    Elle implique que le demandeur doit avoir en France le centre de ses intérêts matériels (notamment professionnels
    ) et de ses liens familiaux.

که صراحتاً اشاره میشه با این مضمون که فرد بایستی در فرانسه توجیهات منافع داشته باشه مثل
    حرفه یا خانواده.
    پس الزاما شخص بایستی شرایطی از نوع salarié داشته باشه و نه étudiant!

در بند بعدی اشاره میشه که:

La durée de résidence habituelle en France est réduite à 2 ans pour un étranger qui se trouve dans l'une des situations suivantes :
    • Étranger a accompli avec succès 2 années d'études en vue de l'obtention d'un diplôme délivré par un établissement d'enseignement supérieur français,

مزایای خاصی برای افرادی که تحصیلات در فرانسه کسب میکنن درنظر گرفته شده. اینکه کسی حداقل 2 تحصیل رو باموفقیت در سیستم آموزشی فرانسه پشت سر گذاشته باشه و سپس مدرکی بدست بیاره، اون مورد 5 سال اقامت براش به 2 سال پس از تحصیل کاهش پیدا میکنه. یعنی 2 سال تحصیل و بعد ازون هم 2 سال تبدیل به کاری (و پرداخت مالیات به دولت) مجموعاً 4 سال که در این زمان امکان تقاضای تابعیت یا naturalisaion براش بوجود میاد.

خوب اینها یکی از آیتمهایی لازم هست و بقیه موارد رو در همون لینک ملاحظه بفرمایید.
    اما مهمترین نکته ای که هست و باید مدنظر داشت اینه که این موارد تنها شرایط
    recevabilité برای تقاضای تابعیت هست. یعنی شروط لازم، اما الزاماً تضمینی به دریافت تابعیت برای متقاضی نیست! همونطور که میدونید و اکثر دوستان هم در بخشهای دیگر بارها اشاره داشتن، قوانین فرانسه و نتایج بررسیهای مسئولین سازمانی کاملاً سلیقه ای و یک فرایند اتفاقی هست! یعنی اصلاً الزامی ندارند که با داشتن این شروط به متقاضی جواب مثبت بدهند و ممکن هست اتفاقات دیگری بیفتد.
    همونطور که درجریان بودید در موارد پیش آمده برای دانشجویان متقاضی از تابستان گذشته چه تعداد پرونده های قوی و خوبی از ملیتهای مختلف برای تقاضای changement statut به تیتر "شاغل" مردود شد و بسیاری سردرگم شدند!!
    تنها به یک بند افزوده شد توسط وزیر و تذکر به رؤسای prefecture ها که پرونده های تغییر وضعیت دانشجویی به کاری رو کمی strictement و بیشتر sérieux بررسی کنید!
    که این نتیجه اش این شد که 5 6 ماه یه عده دانشجو کلی از مسیر و سرنوشتشون پیچیده شد..

درحال حاضر هم که باز مسائل انتخاباتی و دیدگاههای مختلف جناحهای سیاسی در بین هست که همۀ اینها کاملاً در اتفاقات مرتبط با مهاجرین و افراد مقیم غیر اروپایی تأثیر مستقیم و غیر قابل پیش بینی داره. حالا که خوشبتانه رئیس جمهور فعلی عملاً دیگه برای دورۀ بعد موقعیتش رو از دست داد و جناح رقیب رو اومد اما افرادی امثال اون خانوم Le pen که صراحتاً اعلام کرده بود درصورت انتخاب میزان مهاجرت رو 95% کاهش خواهد داد و از 100 چند هزار مهاجر سالیانۀ فعلی به کمتر از 10هزار مهاجرت خواهد رسوند. همینطور دستور لغو قانون regroupement familial یا الحاق به خانواده رو صادر خواهد کرد و به این ترتیب هیچ امکانی برای آوردن همسر و یا اعضای خانوادۀ خارجیان مقیم در این کشور وجود نداشته باشد...
    به هر شکل ازین دیدگاهها و سیاستها در این کشور وجود داره و همۀ جناحها هم تحت تأثیر این نظرات هستند و واقعاً هیچ چیز در این کشور برای اتباع خارجی مشخص نیست. بسادگی و با تفسیرهای سلیقه ای ممکنه پرونده ها به مشکلات کلی بخوره مردود شه و یا با درج یک بند یا حتی چند عبارت ساده در قوانین موجود، کاری بشه که دیگر هیچ راه چاره ای برای متقاضیان باقی نمونه! کاملاً همه چیز نامطمئن و فقط باید به امید و آرزو متوسل شد...

گرفتن تابیعت هم با این اوضاع کاریست در حد ... آنهم برای ملیتهایی زبانزد همچون !!

نقل قول نوشته اصلی توسط massoud نمایش پست ها
    سلام،
    بعد از تحصیل و با تیتر دانشجو خیر..

توصیه میکنم شرایط تقاضای تابعیت رو در لینک زیر مطالعه بفرمایید:

http://vosdroits.service-public.fr/p...rs/F2213.xhtml

یکی از شرایط recevabilité برای تقاضای تابعیت، مقیم بودن (
    résidence
    ) در فرانسه بمدت حداقل 5 سال هست.
    خود مضمون گویا هست که تعریف
    résidence یا مقیم بودن بسیار گسترده هست و تنها صرف ساکن بودن در خاک فرانسه نیست.

La notion de résidence est ici plus large que la notion habituelle de domicile.
    Elle implique que le demandeur doit avoir en France le centre de ses intérêts matériels (notamment professionnels
    ) et de ses liens familiaux.

که صراحتاً اشاره میشه با این مضمون که فرد بایستی در فرانسه توجیهات منافع داشته باشه مثل
    حرفه یا خانواده.
    پس الزاما شخص بایستی شرایطی از نوع salarié داشته باشه و نه étudiant!

در بند بعدی اشاره میشه که:

La durée de résidence habituelle en France est réduite à 2 ans pour un étranger qui se trouve dans l'une des situations suivantes :

• Étranger a accompli avec succès 2 années d'études en vue de l'obtention d'un diplôme délivré par un établissement d'enseignement supérieur français,

مزایای خاصی برای افرادی که تحصیلات در فرانسه کسب میکنن درنظر گرفته شده. اینکه کسی حداقل 2 تحصیل رو باموفقیت در سیستم آموزشی فرانسه پشت سر گذاشته باشه و سپس مدرکی بدست بیاره، اون مورد 5 سال اقامت براش به 2 سال پس از تحصیل کاهش پیدا میکنه. یعنی 2 سال تحصیل و بعد ازون هم 2 سال تبدیل به کاری (و پرداخت مالیات به دولت) مجموعاً 4 سال که در این زمان امکان تقاضای تابعیت یا naturalisaion براش بوجود میاد.

خوب اینها یکی از آیتمهایی لازم هست و بقیه موارد رو در همون لینک ملاحظه بفرمایید.
    اما مهمترین نکته ای که هست و باید مدنظر داشت اینه که این موارد تنها شرایط
    recevabilité برای تقاضای تابعیت هست. یعنی شروط لازم، اما الزاماً تضمینی به دریافت تابعیت برای متقاضی نیست! همونطور که میدونید و اکثر دوستان هم در بخشهای دیگر بارها اشاره داشتن، قوانین فرانسه و نتایج بررسیهای مسئولین سازمانی کاملاً سلیقه ای و یک فرایند اتفاقی هست! یعنی اصلاً الزامی ندارند که با داشتن این شروط به متقاضی جواب مثبت بدهند و ممکن هست اتفاقات دیگری بیفتد.
    همونطور که درجریان بودید در موارد پیش آمده برای دانشجویان متقاضی از تابستان گذشته چه تعداد پرونده های قوی و خوبی از ملیتهای مختلف برای تقاضای changement statut به تیتر "شاغل" مردود شد و بسیاری سردرگم شدند!!
    تنها به یک بند افزوده شد توسط وزیر و تذکر به رؤسای prefecture ها که پرونده های تغییر وضعیت دانشجویی به کاری رو کمی strictement و بیشتر sérieux بررسی کنید!
    که این نتیجه اش این شد که 5 6 ماه یه عده دانشجو کلی از مسیر و سرنوشتشون پیچیده شد..

درحال حاضر هم که باز مسائل انتخاباتی و دیدگاههای مختلف جناحهای سیاسی در بین هست که همۀ اینها کاملاً در اتفاقات مرتبط با مهاجرین و افراد مقیم غیر اروپایی تأثیر مستقیم و غیر قابل پیش بینی داره. حالا که خوشبتانه رئیس جمهور فعلی عملاً دیگه برای دورۀ بعد موقعیتش رو از دست داد و جناح رقیب رو اومد اما افرادی امثال اون خانوم Le pen که صراحتاً اعلام کرده بود درصورت انتخاب میزان مهاجرت رو 95% کاهش خواهد داد و از 100 چند هزار مهاجر سالیانۀ فعلی به کمتر از 10هزار مهاجرت خواهد رسوند. همینطور دستور لغو قانون regroupement familial یا الحاق به خانواده رو صادر خواهد کرد و به این ترتیب هیچ امکانی برای آوردن همسر و یا اعضای خانوادۀ خارجیان مقیم در این کشور وجود نداشته باشد...
    به هر شکل ازین دیدگاهها و سیاستها در این کشور وجود داره و همۀ جناحها هم تحت تأثیر این نظرات هستند و واقعاً هیچ چیز در این کشور برای اتباع خارجی مشخص نیست. بسادگی و با تفسیرهای سلیقه ای ممکنه پرونده ها به مشکلات کلی بخوره مردود شه و یا با درج یک بند یا حتی چند عبارت ساده در قوانین موجود، کاری بشه که دیگر هیچ راه چاره ای برای متقاضیان باقی نمونه! کاملاً همه چیز نامطمئن و فقط باید به امید و آرزو متوسل شد...

گرفتن تابیعت هم با این اوضاع کاریست در حد ... آنهم برای ملیتهایی زبانزد همچون !!

برداشت من از جمله زیر اینه شما بایستی دو سال تحصیلی در فرانسه درس خوانده و مدرک گرفته باشید نه اینکه دو تا مدرک تحصیلی از فرانسه گرفته باشید. البته زبان فرانسه من خیلی قوی نیست اما برداشت من این بود.
    Étranger a accompli avec succès 2 années d'études

هرچند خبر دارم که جدیدا این قانون کاهش سال اقامت از ۵ سال به ۲ سال را برای کسانی که از دانشگاه فرانسوی در فرانسه مدرک گرفته باشند را اعمال نمی کنند حتی برای ثبت تقاضا. تنها در صورتی این تقاضا ثبت میشه که شما کار دائم داشته باشید. که البته اینکار هم تقریبا الان غیر ممکن شده برای کسانیکه از دانشجوئی می خواهند سر کار بروند.

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه

با پوزش عرض کنم در اون بخش:

".. حداقل 2 تحصیل رو با موفقیت
    ..."
    سهواً در نوشتار، عبارت سال از قلم افتاد و منظور "..حداقل 2 سال تحصیلی ..." بود

- نهایتاً این بخش تبصره رو مجدد عرض کنم:

Étranger a accompli avec succès 2 années d'études en vue de l'obtention d'un diplôme délivré par un établissement d'enseignement supérieur français
    "متقاضی خارجی که حداقل یک دورۀ 2 سالۀ تحصیلی رو با موفقیت طی کرده باشه که این تحصیل منتهی به دریافت یک مدرک از مؤسسات آموزش عالی فرانسه باشه".

شرمنده اگر کمی مطلب گویا نبود.

البته مطالب مربوطه در همین تاپیک از ابتدا چندین بار از سالیان قبل تکرار شده و دوستان زحمتش رو کشیده بودن و همین لینک service public در چندین پست ارائه شده بوده.

نکتۀ بعدی هم (تغییر وضعیت به کاری) برای دسترسی به چنین شرایطی که اشاره داشتید واقعاً از مشکلات بسیار جدی هست این روزها و بحثها و سیاستهای دولتی بسیار قضایا رو پیچیده کرده...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)