صفحه 8 از 20 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 193

موضوع: اقامت در فرانسه

Banned
    رشته و دانشگاه
    برق-کنترل

پیش فرض پاسخ : اقامت در فرانسه

اوضاع و شرايط و سختي كار پيدا كردن بعد از اتمام تحصيلات در فرانسه چطوري هست؟ ايا در مدت 6 ماه ميشه كار مناسب واسه اقامت رو پيدا كرد يا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein20 نمایش پست ها
    اوضاع و شرايط و سختي كار پيدا كردن بعد از اتمام تحصيلات در فرانسه چطوري هست؟ ايا در مدت 6 ماه ميشه كار مناسب واسه اقامت رو پيدا كرد يا نه؟
    بنظر من بستگی به خود شما داره. اگه مشکل زبان انگلیسی و فرانسه نداشته باشید، معمولا می‌توانید در همان مدت 3 ماه اول کار پیدا کنید. البته توصیه من اینه که جستجو برای کار را قبل از تمام کردن درس شروع کنید. معمولا اینکارها زمانبر هستند و برای گرفتن ویزای کار شاید 2 ماهی معطل بشین.

نقل قول نوشته اصلی توسط shirin62439 نمایش پست ها
    خیلی ممنون از جوابتون. پس اگه بصورت کاری بریم و فعلا قرارداده 2 ساله داشته باشیم بهترین راه واسه اقامت گرفتن چی هست؟ فکر میکنید از سال دوم اقدام برای گرفتن اقامت کبک بهتر از اینکه واسه خود فرانسه اپلای کنیم؟
    برای گرفتن اقامت فرانسه باید حداقل 5 سال در فرانسه زندگی کرده باشید. البته شرایطی هست که 5 سال را تا 2 سال کاهش میده که می‌تویند در لینک زیر بخونید.
    http://immi.dilmaj.net/2009/10/blog-post.html

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

نقل قول نوشته اصلی توسط arezae نمایش پست ها
    برای گرفتن اقامت فرانسه باید حداقل 5 سال در فرانسه زندگی کرده باشید. البته شرایطی هست که 5 سال را تا 2 سال کاهش میده که می‌تویند در لینک زیر بخونید.
    http://immi.dilmaj.net/2009/10/blog-post.html
    سلام
    دوست عزیز البته بایستی مقصودتون رو از موضوع اقامت دقیقاً مشخص کنید. فکر میکنم 2 بحث مجزا را باهم مختلط میکنید.

1) اقامت اگر منظور همان تعبیر Résidence در زبان فرانسه هست که شامل کارتهای ده ساله بعنوان Carte de résidence میشود که شرایط خاص خود را دارند و با 2 سال حضور در خاک فرانسه نیز صادر نمیشوند.

2) اما این شرایطی که مد نظر شماست احتمالاً دریافت تابعیت یا Naturalisation هست که بازهم پروسه آن 2 ساله نیست. درواقع تفسیر صحیحش به این تریب هست که حداقل زمان اقامت در خاک فرانسه 5 ساله اما درصورتی که شما در فرانسه دوره تحصیلات عالی (مقاطع بالاتر از لیسانس یعنی فوق مسترز یا دکترا) را در طی حداقل 2 سال با موفقیت پشت سرگذاشته باشید این زمان پیش فرض که 5 ساله هست در اصل 4 سال میشود. چراکه شما 2 سال را درطی تحصیلات سپری کرده اید و 2 سال بعد را با تغییر وضعیت و اشتغال احتمالا ساکن خواهید بود. و اساساً در هر شرایط مجموع این زمانها بیش از 2 سال می باشد.

درمورد این موضع اگر اشتباه نکرده باشم پیش ازین بحث کرده ایم. احتمالاً مطالب قبلی هم تاپیک یا موارد جانبی.
    موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Harvard University

فکر میکنم خوندن این چکیده مقاله باعث بشه دیده بهتری به تبعیض و شرایط اجتماعی فرانسه داشته باشیم. مقاله کامل رو هم میتونید در pnas پیدا کنید.

http://blogs.lse.ac.uk/europpblog/20...iscrimination/

آنچه که من در لینک های دولت فرانسه خواندم راجع به اقامت در فرانسه به این شرح هست:
    اگر کسی حداقل دو سال مستر یا دکترا در فرانسه خوانده باشد، میتواند بعد از دو سال کار کردن و پرداخت مالیات، برای دریافت اقامت اقدام کنند. ولی این اقامت 10 ساله هست و ملیت فرانسوی به فرد تعلق نمیگیرد.
    چیزی که من متوجه شدم، با خرید خانه و ازدواج و ... نیز اقامت 10 ساله داده میشود. و بعد از این 10 سال، وقتی 4 سال دیگر بگذرد، میتوانید درخواست دریافت ملیت فرانسوی کنید. ( در واقع دریافت پاسپورت فرانسوی)

چیزی که من فهمیدم اینه که اقامت 10 ساله و ملیت فرانسوی دو مسئله متفاوت هستند و کسی با مدرک مستر یا دکترا و دو سال کار کردن یا 5 سال کار کردن و ازدواج و خرید خانه و ... نمیتواند ملیت فرانسوی ( پاسپورت) دریافت کند!
    فکر میکنم این مورد معقول تر باشد! چون اینهمه دانشجوی دکترایی که در فرانسه زندگی میکنند، پاسپورت فرانسوی ندارند! و حتی اقامتشان هم یکساله تمدید میشود!

علاوه بر این برای این کار علاوه بر ارائه مدرک تحصیلی، داشتن کار، پرداخت مالیات و ... نیاز به مدرک زبان فرانسوی نیز هست. همچنین در مصاحبه ای راجع به تاریخ و فرهنگ فرانسه نیز سوالاتی مطرح میشود.

به نظر من مطمئن ترین راه، مشاوره با حقوقدان معتمد و مطلع به قوانین فرانسه هست.
    لطفا دوستانی که اطلاعات کامل تری دارند، تجربیات شان را به اشتراک بگذارند.

دوستان مورد آخری که اینجا آورده شده را من اینطور متوجه شدم، لطفا راهنمایی بفرمایید:
    Choix d'une autre nationalité
    L'étranger qui souhaite acquérir la nationalité française doit indiquer les nationalités qu'il possède déjà et, en cas de décision favorable, il devra préciser celle qu'il souhaite conserver et celle à laquelle il entend renoncer.

یک خارجی برای دریافت ملیت فرانسوی، باید ملیت قبلی خود را حذف کند. یعنی کسی که میخواهد ملیت فرانسوی داشته باشد، نمیتواند ملیت کشوری دیگر را داشته باشد.
    لطفا اگر اشتباه متوجه شدم، تصحیح کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط monaquebec نمایش پست ها
    دوستان مورد آخری که اینجا آورده شده را من اینطور متوجه شدم، لطفا راهنمایی بفرمایید:
    Choix d'une autre nationalité
    L'étranger qui souhaite acquérir la nationalité française doit indiquer les nationalités qu'il possède déjà et, en cas de décision favorable, il devra préciser celle qu'il souhaite conserver et celle à laquelle il entend renoncer.

یک خارجی برای دریافت ملیت فرانسوی، باید ملیت قبلی خود را حذف کند. یعنی کسی که میخواهد ملیت فرانسوی داشته باشد، نمیتواند ملیت کشوری دیگر را داشته باشد.
    لطفا اگر اشتباه متوجه شدم، تصحیح کنید.
    ویکی پدیا میگه از سال 1973 دو تابعتی مجاز شده.
    یک سایت دیگه هم اینجا:
    http://www.diplomatie.gouv.fr/fr/les...301/index.html

Junior Member

آنچه که من در لینک های دولت فرانسه خواندم راجع به اقامت در فرانسه به این شرح هست:
    اگر کسی حداقل دو سال مستر یا دکترا در فرانسه خوانده باشد، میتواند بعد از دو سال کار کردن و پرداخت مالیات، برای دریافت اقامت اقدام کنند. ولی این اقامت 10 ساله هست و ملیت فرانسوی به فرد تعلق نمیگیرد.
    چیزی که من متوجه شدم، با خرید خانه و ازدواج و ... نیز اقامت 10 ساله داده میشود. و بعد از این 10 سال، وقتی 4 سال دیگر بگذرد، میتوانید درخواست دریافت ملیت فرانسوی کنید. ( در واقع دریافت پاسپورت فرانسوی)

چیزی که من فهمیدم اینه که اقامت 10 ساله و ملیت فرانسوی دو مسئله متفاوت هستند و کسی با مدرک مستر یا دکترا و دو سال کار کردن یا 5 سال کار کردن و ازدواج و خرید خانه و ... نمیتواند ملیت فرانسوی ( پاسپورت) دریافت کند!
    فکر میکنم این مورد معقول تر باشد! چون اینهمه دانشجوی دکترایی که در فرانسه زندگی میکنند، پاسپورت فرانسوی ندارند! و حتی اقامتشان هم یکساله تمدید میشود!

علاوه بر این برای این کار علاوه بر ارائه مدرک تحصیلی، داشتن کار، پرداخت مالیات و ... نیاز به مدرک زبان فرانسوی نیز هست. همچنین در مصاحبه ای راجع به تاریخ و فرهنگ فرانسه نیز سوالاتی مطرح میشود.

بعید میدانم به صورتی باشد که شما میفرمایید.
    ظاهرا چهار یا پنج سال بعد از ازدواج و گرفتن اقامت دائم. اقامت دائم هم قاعدتا باید بعد از ازدواج داده بشه ظاهرا یک سال اولش Long Stay Visa و بعد به رزیدنت کارت تبدیل میشه.

http://www.consulfrance-sanfrancisco.org/spip.php?article1771

http://www.consulfrance-washington.o...php?article470
    ویرایش توسط yami : January 14th, 2015 در ساعت 04:26 AM

این مطلبی که شما فرمودید صحیح نیست. من خودم بعد از گذراندن دوره ی 2 ساله مستر در سال سوم اقامتم در فرانسه در دوره دکترا بدون پرداخت یک یورو مالیات برای ملیت فرانسوی اقدام کردم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)