صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 45

موضوع: پیشنهاد در مورد تاپیک دریافت متن کامل مقالات و کتابها به صورت رایگان

پیش فرض پیشنهاد در مورد تاپیک دریافت متن کامل مقالات و کتابها به صورت رایگان

با سلام

یه پیشنهاد داشتم

تاپیک "دریافت متن کامل مقالات و کتابها به صورت رایگان" رو به دو تاپیک "درخواست های حل شده" و "نشده" تقسیم بندی کنید و هر درخواستی که حل میشه رو به "حل شده ها" توسط مدیر بخش انتقال داده بشه

که این طور, قضیه پیچ در پیچ نشه
    یک نفر ممکنه قبلا درخواستش رو مطرح کرده باشه مثلا در 50 پست قبلی و پاسخی نگرفته باشه
    طبق قوانین نه میتونه دوباره درخواست بده و نه ....
    که اصولا هم دوباره میدن و یکم اوضاع بد میشه دیگه
    به نظرم این کار خیلی مفیده
    اگه یه نفر هم تازه اضافه بشه برای ارسال, میدونه کدوم درخواست ها جواب داده شده و کدوم هنوز بی جوابه و...
    به نظر من خیلی خیلی مفیده
    باتشکر

پیش فرض پاسخ : پیشنهاد _دریافت متن کامل مقالات و کتابها به صورت رایگان

آقا منم کاملا موافقم با این قضییه

نقل قول نوشته اصلی توسط joojoooo2011 نمایش پست ها
    با سلام

یه پیشنهاد داشتم

تاپیک "دریافت متن کامل مقالات و کتابها به صورت رایگان" رو به دو تاپیک "درخواست های حل شده" و "نشده" تقسیم بندی کنید و هر درخواستی که حل میشه رو به "حل شده ها" توسط مدیر بخش انتقال داده بشه

که این طور, قضیه پیچ در پیچ نشه
    یک نفر ممکنه قبلا درخواستش رو مطرح کرده باشه مثلا در 50 پست قبلی و پاسخی نگرفته باشه
    طبق قوانین نه میتونه دوباره درخواست بده و نه ....
    که اصولا هم دوباره میدن و یکم اوضاع بد میشه دیگه
    به نظرم این کار خیلی مفیده
    اگه یه نفر هم تازه اضافه بشه برای ارسال, میدونه کدوم درخواست ها جواب داده شده و کدوم هنوز بی جوابه و...
    به نظر من خیلی خیلی مفیده
    باتشکر
    هیچ وقت به پایان نیندیش، بگذار تا پایان مانند آغاز تو را غافلگیر کند. " دکتر علی شریعتی"

ApplyAbroad Senior Veteran

درود

در راستای نطرات دوستان خوبم عرض کنم شما فکر کنین در تاپیکی که در هر 1 ساعت نزدیک به 10 الی 20 پست ارسال می شه اگر مدیر بخواد تنها گزارش های خلاف رو چک کنه و رفع کنه چقدر از وقتش گرفته میشه حالا بزارین که بشینه کل هم سر این تاپیک تا ارسال ها رو منتقل کنه .... اونوقت باید صبح تا شب بشینه سر تاپیک و با وجود مشغله درسی و کاری که داره کلی وقت بزاره

با سپاس

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

Senior Member ali12345 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Economics

سلام به همه دوستان

من با کلیت این پیشنهاد موافقم چون هم کار کسایی که می خوان مقاله درخواست بدن زودتر راه میفته و هم کار کسایی که می خوان مقاله آپلود کنن راحت تر می شه.

اما مشکلی که جناب FanTasTic فرمودن هم وجود داره. نمی دونم گذارتون به این فرومای عربی و چینی و ... درخواست مقاله افتاده یا نه اما یک راه حلی که در این فروما اندیشیده شده اینه که یک بخش (نه تاپیک) جداگانه برای درخواست مقاله دارن و هر درخواست باید در یک تاپیک مجزا با یک فرمت خاص (مثلا اسم مقاله، نویسنده، لینک،...) ارسال بشه. این جوری دیگه کاملا مشخص می شه چه درخواستایی جواب داده شده یا نه.

البته این جوری تعداد تاپیک های بخش به صورت نمایی افزایش پیدا می کنه. ولی خوبیش اینه که مدیر می تونه در بازه های زمانی مشخص تاپیک های پاسخ داده شده رو پاک کنه و پستاشون رو به یک بخش آرشیو منتقل کنه.

من یک پیشنهاد دیگه هم دارم که البته اهمیت چندانی نداره و نمی دونم از نظر فنی هم امکانپذیر باشه یا نه. پیشنهاد اینه که (مشابه فرومای عربی و چینی) یک مشوقی برای دوستان پاسخگو به درخواستا در نظر گرفته بشه تا مشارکت عزیزان هم بیشتر بشه در این بخش. مثلا هر پاسخ به درخواست مقاله 20 امتیاز مثبت البته مطمئنا هیچ کسی با این انگیزه ها در بخش مقالات فعالیت نمی کنه و هدف کمک کردنه، اما وجود یه همچین مشوقی باعث می شه دوستان بیشتری مشارکت بکنن و درخواستا هم زودتر پاسخ داده بشه. از طرف دیگه کسی که در بخش مقالات فعاله تعدا پستاش به صورت تصاعد هندسی افزایش پیدا می کنه، اما امتیازش به صورت تصاعد عددی

ممنون از شما.

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

سلام به همه دوستان عزیز.

من باز هم از همگاری تک تک شما دوستان عزیز تشکر میکنم و میدونم دانلود کردن مقالات یکی از سخت ترین کارهاست اما شما با لطفی که نستب به سایرین دارید این کار رو انجام میدید.

در مورد تاپیک دانلود مقالات، بحث های نسبتا زیادی تا اونجا که من یادم میاد در مورد این تاپیک شده که متاسفانه هرکدوم محدودیت های خودش رو داره.

پیشنهاد joojoooo2011 عزیز متاسفانه بنا به دلایلی که محمد رضا جان گفتن واقعا عملی نیست.

پیشنهاد علی جان برای اختصاص یک تاپیک به یک مقاله پیشنهاد خوبیه و کار رو راحت میکنه. اما سه تا مورد هست که باید قبل از انجام شدنش بررسی بشه:

1- اینکه آیا در نرم افزار انجمن محدودیت تعداد تاپیک ایجاد شده در هر تالار وجود داره یا خیر
    2- وجود اینهمه تاپیک در یک انجمن ایا باعث کند شدن بالا اومدن انجمن میشه یا نه
    3- و موردی رو که studentz عزیز به من یادآوری کردن هم اینه که
    تاپیک های این بخش جزء تازه ترین موضوعات اخیر در صفحه اول انجمن نمایش داده نشوند
    در مورد قدردانی از زحمت هایی که کاربران فعال در کل انجمن میکشن همیشه دنبال راه های جدید بودیم. البته اگه موافق باشید در این مورد بعدا در تاپیک مجزایی صحبت کنیم و تمرکزمون ددر این تاپیک صرفا بر روی بهینه کردن روند کار باشه.
    ناگهان خوابی مرا خواهد ربود ...

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

من خودم هم برای پاسخگویی به درخواست ها از تغییر نحوه مشاهده صفحات استفاده میکنم. به این صورت که با انتخاب کردن نمایش به حالت خطی از دکمه "نمایش" سمت چپ بالای صفحه، گزینه "تعویض به حالت ترکیبی" رو انتخاب کنید. (عکس شماره 1)
    1.jpg

سپس میتواند پست ها و پاسخ ها رو به صورت فهرست مشاهده کنید و پست هایی رو که بدون پاسخ موندن رو به راحتی پیدا کنید. (عکس شماره 2)

2.JPG

اما لازمه این کار اینه که کلیه کاربران موارد زیر رو رعایت کنن:
    1- برای ارسال تقاضای جدید از قسمت مخصوص در پایین صفحه استفاده کنن

3.JPG

2- پاسخ هر کاربر رو در یک پست ارسال کنن و از ارسال پاسخ چند کاربر در قالب یک پست یا نقل قول چنگانه خودداری کنن.

اشکالی که روش من داره اینه که وقتی مثلا کاربری سه مقاله درخواست میده و یک پاسخ دریافت میکنه نمیشه نتیجه گرفت که کلیه درخواست های اون کاربر پاسخ داده شده. چون ممکنه فقط ددو مقاله از سه مقاله ارسال شده باشه و باید حتما دوباره توسط کاربران کنترل بشه که ایا همه پاسخ ها داده شده یا نه.

من روش خودم رو با توجه به پیشنهاد علی جان بهینه میکنم و در نهایت این پیشنهاد رو میدم هر یک مقاله در یک پست (و نه در یک تاپیک) درخواست داده بشه و کاربران فعال از نمایش به صورت ترکیبی برای پاسخگویی به درخواست ها استفاده کنن.

امیدوارم منظور خودم رو خوب رسونده باشم، در صورتی که نیاز به توضیح بیشتر هست بفرمایید تا توضیج بدم.

رشته و دانشگاه
    Economics

در ابتدا از میلاد عزیز ممنونم که با وجود همه مشغله های درسی و مدیریتی و ... که دارن پاسخ جامع و کاملی دادن. من با راه حلی که ارائه دادین (نمایش ترکیبی) آشنا نبودم و با این شیوه پیدا کردن درخواستهای پاسخ داده نشده راحت تر می شه، البته همون مشکلی که خودتون هم اشاره فرمودین (این که یک درخواست شامل چند مقاله باشه و در پاسخ اون درخواست مثلا یک یا دو مقاله آپلود نشده باشه) وجود داره.

البته من فکر می کنم این موضوع که هر یک مقاله درخواستی در یک پست ارسال بشه واقعا کمکی نمی کنه چون اکثرا دوستان درخواستای دو سه مقاله یا بیشتر دارن و با این رویه باید انتظار داشت حجم این تاپیک (که همین الان هم هر دوسه ساعتی یک صفحه بهش اضافه می شه) چند برابر بشه و احتمالا کار مدیریت رو هم سخت تر می کنه.

من تنها ایده ای که به ذهنم می رسه اینه که به دو یا سه کاربر فعال این بخش که زمان بیشتری آنلاین می شن اختیارات مدیریتی در حد جابه جا کردن پست ها و ... داده بشه و این کاربران در کنار شما و studentz عزیز به عنوان دستیار فعالیت بکنن و درخواستای پاسخ داده شده رو بلافاصله به یک تاپیک مجزا منتقل کنن. من مطمئنم عزیزانی که روزانه بخشی از وقتشون رو صرف کمک به دوستاشون می کنن، حتما حاضرن چند دقیقه ای رو هم صرف جابه جا کردن پست ها و سروسامان دادن به تاپیک های درخواست مقاله بکنن.

البته در مورد اینکه آیا امکانات نرم افزاری فعلی اجازه چنین موضوعی رو می ده و همچنین این که آیا اصلا این موضوع صلاح هست یا نه، نظر شما و مدیران ارشد حجته. (تو پرانتز بگم که من یادم میاد قبلا این طور بود که مدیرا فقط به بخش ها و زیربخش ها می شد تخصیص داده بشه و نمی دونم آیا الان این امکان وجود داره که مثلا یک نفر بتونه بر دو تاپیک مدیریت کنه یا نه...)

همچنین در انتها بگم که یک وقت سوتفاهم نشه و این موضوعی که من مطرح کردم اصلا به این معنا نیست که مدیریت بر این تاپیک ها مناسب نیست و من از همین تریبون از زحمات میلاد جان و studentz عزیز تشکر فراوان می کنم و خودم شاهد بودم که این دو عزیز چه قدر سریع به گزارشات رسیدگی می کنن و چه قدر خوب پیگیر مسائل هستن. فکر می کنم همه موافق باشیم که حالت بهینه این هست که درخواستای پاسخ داده شده و پاسخ داده نشده باید از هم جدا بشن و این امر نمی تونه بر دوش دو نفر باشه که وظایف مدیریت دیگری هم دارن و همین الان هم وقت زیادی رو دارن صرف فروم می کنن. برای همین پیشنهاد اضافه شدن دستیارها رو مطرح کردم...(خلاصه من دست میلادجان و studentz رو می بوسم و ازشون ممنونم )

با تشکر.

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط ali12345 نمایش پست ها
    من تنها ایده ای که به ذهنم می رسه اینه که به دو یا سه کاربر فعال این بخش که زمان بیشتری آنلاین می شن اختیارات مدیریتی در حد جابه جا کردن پست ها و ... داده بشه و این کاربران در کنار شما و studentz عزیز به عنوان دستیار فعالیت بکنن و درخواستای پاسخ داده شده رو بلافاصله به یک تاپیک مجزا منتقل کنن. من مطمئنم عزیزانی که روزانه بخشی از وقتشون رو صرف کمک به دوستاشون می کنن، حتما حاضرن چند دقیقه ای رو هم صرف جابه جا کردن پست ها و سروسامان دادن به تاپیک های درخواست مقاله بکنن.

البته در مورد اینکه آیا امکانات نرم افزاری فعلی اجازه چنین موضوعی رو می ده و همچنین این که آیا اصلا این موضوع صلاح هست یا نه، نظر شما و مدیران ارشد حجته. (تو پرانتز بگم که من یادم میاد قبلا این طور بود که مدیرا فقط به بخش ها و زیربخش ها می شد تخصیص داده بشه و نمی دونم آیا الان این امکان وجود داره که مثلا یک نفر بتونه بر دو تاپیک مدیریت کنه یا نه...)
    سلام دوست عزیز

ممنون از پیشنهادتون، ما این پیشنهاد شما را بررسی کردیم. منتها در حال حاضر این امکان وجود نداره که یک یا چند نفر مدیر یک یا دو تاپیک باشن. از طرفی چون دوستانی که در تاپیک دریافت مقاله فعالیت می کنند، به صورت موقت فعالیت می کنند، همیشه باید در حال نصب و عزل مدیر برای آن قسمت باشیم.

البته میشه مثل گیگاپیپر یک تاپیک بزنیم به اسم challenge area در اینجا مقالاتی که دانلود نشدن، توسط کاربر دوباره درخواست داده میشه یا از کاربران میخوایم که به ما بگن تا ما منتقل می کنیم به این قسمت. که این پیشنهاد مرتبط با مشکل اصلی این تاپیک یعنی درخواست های پشت سر هم و سر در گمی پاسخ دهنده ها نیست، بیشتر کمک به درخواست کننده هاست.

لطفا اگر شما و دوستان دیگر دراین خصوص نظر یا پیشنهادی دارید بفرمایید.

ممنون
    لطفا پست نامرتبط و خلاف مقررات را گزارش فرمایید.

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط studentz نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

ممنون از پیشنهادتون، ما این پیشنهاد شما را بررسی کردیم. منتها در حال حاضر این امکان وجود نداره که یک یا چند نفر مدیر یک یا دو تاپیک باشن. از طرفی چون دوستانی که در تاپیک دریافت مقاله فعالیت می کنند، به صورت موقت فعالیت می کنند، همیشه باید در حال نصب و عزل مدیر برای آن قسمت باشیم.

البته میشه مثل گیگاپیپر یک تاپیک بزنیم به اسم challenge area در اینجا مقالاتی که دانلود نشدن، توسط کاربر دوباره درخواست داده میشه یا از کاربران میخوایم که به ما بگن تا ما منتقل می کنیم به این قسمت. که این پیشنهاد مرتبط با مشکل اصلی این تاپیک یعنی درخواست های پشت سر هم و سر در گمی پاسخ دهنده ها نیست، بیشتر کمک به درخواست کننده هاست.

لطفا اگر شما و دوستان دیگر دراین خصوص نظر یا پیشنهادی دارید بفرمایید.

ممنون
    من هم با پیشنهاد شما موافقم. میتونیم به صورت امتحانی چند وقت اجراش کنیم.

امیدوارم اینطوری بتونیم کمی کمک کنیم.
    ویرایش توسط علی جون : November 16th, 2012 در ساعت 07:40 PM

رشته و دانشگاه
    Economics

نقل قول نوشته اصلی توسط studentz نمایش پست ها
    البته من کاره ای نیستم و نظرم اهمیتی نداره، ولی خب من هم بگم که پیشنهاد خوبی هست و موافقم با اجرای اون. با این شرایط فعلی عزیزانی که به قوانین احترام می ذارن و درخواستشون رو تکرار نمی کنن ممکنه درخواستشون توسط همه پاسخ دهندگان به درخواست ها دیده نشه و متضرر بشن.

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)