صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 45

موضوع: پیشنهاد در مورد تاپیک دریافت متن کامل مقالات و کتابها به صورت رایگان

Senior Member mdemehri آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پیشنهاد _دریافت متن کامل مقالات و کتابها به صورت رایگان

سلام. خسته نباشید. می خواستم یه پیشنهاد بدم برای بخش مقالات اما متاسفانه تاپیکی رو پیدا نکردم.به نظرم یکی از کارهایی که برای بخش درخواست مقالات می شه داد اینه که برای دیتا بیس های مختلف تاپیک جدا بزنید یا چند تا دیتا بیس تو یه تاپیک. الان اینجوری که هست، همش قرو قاطیه. و زحمت دوستانی که دسترسی دارن چند برابره.مثلاً دیتا بیس های Ieee و ساینس دایرکت و Springerlink تو یه تاپیک باشه. بقیه ی دیتا بیس ها توی تاپیک دیگه.این فقط یه پیشنهاد بود و در نهایت " صلاح مملکت خویش خسروان دانند"شاد باشید.
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

با سلام خدمت ادمین عزیز و دوستانی که زحمت دانلود مقالات را میکشند.

من هم می‌خواستم سهم کوچکی در این مساله داشته باشم و گاهی‌ مقالاتی را که دسترسی‌ دارم،
    دانلود کنم و برای دوستانی که نیاز به آن مقالات دارند، بفرستم. یک پیشنهاد برای ادمین محترم دارم.

احتمالا سیستم درخواست مقاله در سایت "iranpapers" (قبل از منحل شدن آن سایت) را به یاد داشته باشید.
    در آن سیستم، اعضایی که نیاز به مقاله‌ای‌ داشتند، درخواست آن را به همراه لینک مستقیم صفحه دانلود
    می‌ فرستادند و سیستم، این درخواست‌ها را در صف انتظارقرار می‌‌داد. سپس اعضایی که به مقالات دسترسی‌ داشتند،
    پس از دانلود مقاله، آن را مستقیماً به ایمیل فرد درخواست دهنده مقاله می‌‌فرستادند و مهمترین نکته اینکه
    پس از فرستادن مقاله، دکمه "مقاله فرستاده شد" را که به همین منظور طراحی شده بود، می‌‌زدند و
    آن درخواست از صف انتظار خارج می‌‌شد.

مزیت عمده آن سیستم این بود که اعضایی که به مقالات دسترسی‌ داشتند، نیازی به بررسی‌ تک تک درخواست‌ها نداشتند
    تا ببینند کدام مقالات قبلا دانلود شده و کدامها هنوز دانلود نشده اند، بلکه کافی‌ بود فقط به صف انتظار درخواست ها
    مراجعه کنند.

اگر امکان پیاده سازی این سیستم در این انجمن باشد، می‌‌توان سیستم صف انتظار / درخواست‌ها را از سیستم جواب‌ها جدا کرد،
    به این صورت که درخواست‌ها به یک انجمن فرستاده شوند و پس از دانلود آنها توسط دوستانی که به این مقالات دسترسی‌ دارند،
    فایل آپلود شده مقاله در یک سیستم / انجمن جداگانه قرار بگیرد و سپس توسط ایمیل، به شخص درخواست کننده مقاله
    اطلاع داده شود که "مقاله شما دانلود شده است".

البته به شخصه اطلاع دارم که ساختار پیاده سازی یک فروم با ساختار یک وب سایت که برای این منظور خاص طراحی شده،
    بسیار متفاوت است، اما ممکن است بتوان با تغییراتی، سیستم صف انتظار را در این انجمن نیز پیاده کرد.

با تشکر از ادمین محترم برای بررسی‌ این پیشنهاد

ApplyAbroad Champion

سلام دوست عزیز

ممنون از مطرح نمودن این پیشنهاد و اعلام علاقمندی برای همکاری و کمک در بخش دریافت رایگان مقالات.

البته حق با شماست و تعداد بالای درخواست ها کار پاسخگویی را مشکل کرده است. اما این سایتی که این سیستم را داشتن احتمالا از فروم Discuz استفاده میکردن؟! این فروم کلا امکانات خیلی خوبی برای درخواست و دریافت مقاله داره. هر مقاله در یک تاپیک جدا درخواست داده میشه، فرمت درخواست مقاله مثل اسم مقاله، ژورنال و لینک حتما باید رعایت بشه تا درخواست ارسال بشه، این امکان هست که برای کاربران محدودیت گذاشته بشه که مثلا ماهی 30 مقاله بیشتر نتونن درخواست بدن و همین امکاناتی که شما اشاره کردید. اما فروم vBulletin کلا چون به این منظور نیست، تا جایی که من اطلاع دارم این امکانات را نداره. بهرحال این پیشنهاد برای بررسی بیشتر با ادمین مطرح میشود.

با تشکر
    لطفا پست نامرتبط و خلاف مقررات را گزارش فرمایید.

نقل قول نوشته اصلی توسط studentz نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

ممنون از مطرح نمودن این پیشنهاد و اعلام علاقمندی برای همکاری و کمک در بخش دریافت رایگان مقالات.

البته حق با شماست و تعداد بالای درخواست ها کار پاسخگویی را مشکل کرده است. اما این سایتی که این سیستم را داشتن احتمالا از فروم Discuz استفاده میکردن؟! این فروم کلا امکانات خیلی خوبی برای درخواست و دریافت مقاله داره. هر مقاله در یک تاپیک جدا درخواست داده میشه، فرمت درخواست مقاله مثل اسم مقاله، ژورنال و لینک حتما باید رعایت بشه تا درخواست ارسال بشه، این امکان هست که برای کاربران محدودیت گذاشته بشه که مثلا ماهی 30 مقاله بیشتر نتونن درخواست بدن و همین امکاناتی که شما اشاره کردید. اما فروم vBulletin کلا چون به این منظور نیست، تا جایی که من اطلاع دارم این امکانات را نداره. بهرحال این پیشنهاد برای بررسی بیشتر با ادمین مطرح میشود.

با تشکر

با تشکر از جواب کاملتان،

با توجه به توضیحات شما، آیا این امکان وجود داره که یک فروم موازی (با همان سیستم Discuz) طراحی بشه و
    کاربرانی که درخواست مقاله دارند، به آن فروم هدایت شوند تا از امکانات آن فروم استفاده کنند؟
    البته نمی دانم بحث درخواست مقالات و دریافت مقالات واقعا توجیه کننده هزینه های لازم برای
    طراحی چنین ساختاری هست یا خیر؛ ولی فکر می کنم اگر جواب مثبت باشد، خیلی از مشکلات کنونی
    حل می شوند.

سلام دوستان،
    ممنون از نظرات همه. اول باید تاکیید کنم که مدیران اون انجمن تجربه بیشتری در این زمینه دارن و بهتر میتونن نظر بدن که چه روشی کار میکنه.
    اما از نظر فنی و اینکه چه کاری کمترین تغییر رو لازم داره، نظر من به نظر علی نزدیکتر هست.

میشه یک انجمن جداگانه برای درخواهت مقاله درست کرد و از کاربران خواست که فقط طبق یک الگوی خاص در اون پست کنند. پستها هم به این صورت انجام میشه که عنوان اصلی مقاله عنوان موضوع ارسالی باید باشه و در متن اولی پست کاربر لینک مناسب (مثلا از google, ieee, acm, ...) قرار میده.
    به این صورت
    1- هر موضوع فقط یک مقاله رو در بر خواهد داشت
    2- از روی تعداد پاسخهای هر موضوع میشه حدس زد که کدامها جواب داده نشدند.
    3- موضوعات بر اساس تاریخ آخرین پست مرتب میشن و اگر موضوعی جا افتاد اگر کاربر فقط دوباره پست کنه که پس خبری نشد، موضوع دوباره بالا میاد.
    4- کار کسانی که مایل به کمک هستن هم راحت میشه چون فقط کافی هست روی لینک توی پست کلیک کنند.
    5- در دراز مدت لیست مقاله هایی که دانلود شدن به مرور جمع آوری میشه و پیدا کردن اونها راحتتر خواهد بود.

در مورد بقیه روشهای پیشنهای هر کدوم مشکلات خودش رو داره. من حرفی برای راه اندازی فروم جدید ندارم (مثل egoft که تا همین اواخر برقرار بود) ولی چیزی که نگرانم میکنه سرنوشت فرومهای قبلی بود که الان همه بسته شدن! از نظر قانونی، الان اگر کسی اعتراض کرد که فایل مقالش نباید روی سایت باشه، کافی خواهد بود که موضوع ارسالی پاک بشه. ولی اگر فرومی فقط به منظور دانلود مقاله باشه، بیشتر مشکل قانونی و Copy Right درست میکنه. به همین بهتر که در خود همین فروم بمونه.

من بیشتر در این باره فکر میکنم ببنم کار دیگه هم میشه کرد یا نه.

مرسی.
    لطفا قوانین فروم رو بخونید و با رعایت اونها در بهبود کیفیت فروم سهیم باشید.

ApplyAbroad Champion

با سلام

ما (من و میلاد) در این مورد همون موقع بحث کردیم و لازم بود که اینجا هم مطرح بشه تا اگر دوستان نظر یا پیشنهادی دارند مطرح بفرمایند، چون یکی از تاپیک های فعال انجمن، تاپیک دریافت مقاله هست و برامون مهم هست.

ما با انجام پیشنهاد بالا موافق نیستیم، چون تعداد تاپیک ها خیلی زیاد میشود و کنترل آن ها مشکل، باید کنترل کنیم که در هر تاپیک فقط یک مقاله درخواست داده شود، آن هم با فرمت خاص. عملی نیست، یک نفر یا حتی بیشتر میخواد فقط برای این تاپیک. ضمن اینکه میلاد جان معتقد هستن که افزایش ناگهانی پست ها وتاپیک ها خیلی میتونه سرعت انجمن رو کم کند.

در فروم های دریافت مقاله، نرم افزار فروم طوری هست که در آن کاربر نمیتواند در یک تاپیک بیش از یک مقاله درخواست دهد، در آن یک جدول مانندی باز میشود که باید اسم مقاله، ژورنال و مشخصات دیگه مقاله کامل پر شود، وگرنه درخواست اصلا ارسال نمیشود و error میدهد. ضمن اینکه شما میتونید برای کاربران محدودیت بذارید، مثلا 30 مقاله در ماه که با هر درخواست خود به خود یک سهمیه از سهمیه های کاربر کم میشود. یعنی همه چی را نرم افزار انجام میدهد و مدیریت کار خاصی انجام نمیدهد.

اگر همچین امکانی در این فروم فراهم شود، میتواند کمک بزرگی به درخواست دهنده ها و پاسخ دهنده ها و مدیران باشد.

با سپاس
    لطفا پست نامرتبط و خلاف مقررات را گزارش فرمایید.

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

سلام،

تشکر میکنم از همه دوستان و مهرداد عزیز که لطف کردن و برای ساماندهی تاپیک دانلود مقاله وقت گذاشتن.

من پیشنهادی رو مطرح میکنم که در وهله اول مورد قبول من و مدیر بخش محترم، Studentz، قرار گرفته و مختصری در موردش بحث شده. این پیشنهاد رو در اینجا هم مطرح میکنم تا در صورتی که سایر دوستان موافق باشن و این روش رو مفید بدونن اجرایی بشه.

من یه پیشنهاد دارم به این ترتیب که:

1- برای هر هفته یک تاپیک ایجاد کنیم. در روز آخر هفته (مثلا جمعه) کاربرها میتونن مقالات خودشون رو در تاپیک پاسخ داده نشده ها هم یادداشت کنن.

2-اما چطور کاربرها در تاپیک پاسخ داده نشده ها پست ارسال کنن؟ برای این کار من دو تا پیشنهاد دارم:
    الف)- پست رو گزارش کنن و میران پست رو به او تاپیک منتقل کنن

ب) تاپیک پاسخ داده نشده ها رو فقط در روز پایانی هفته باز میکنیم تا کاربران بیان و لینک درخواست هفته پیش خودشون رو در اون تاپیک قرار بدن (فقط لینک درخواست و نه کل درخواست) تا کاربران فعال بیان و تک تک لینک ها رو بررسی کنن. تاپیک پاسخ داده نشده ها رو تا هفته بعد دوباره میبندیم و در روز اخر هفته بعد پست های قبلی رو حذف میکنیم و کاربران لینک های جدید رو قرار میدن.(به نظر خودم راه "ب" بهتره). کاربران فعال هم که طحمت دانلود مقاله رو کشیدن میتونن بعد از دانلود مقاله مطرح شده در قسمت پاسخ داده نشده ها لینک رو گزارش کنن تا از اون قسمت حذف بشه و سایر کاربران برای پاسخگویی وقت نزارن.
    در صورتی که شخصی برای دانلود مقاله عجله داشت میتونه لینک مقالات خودش رو به صورت پیام خصوصی یا پیغام روی صفحه کاربران فعال ارسال کنه تا رسیدگی بشه.

هدف اصلی این پیشنهاد خلوت نگه داشتن تاپیک و منظم کردنش هست. فکر میکنم کارکردن در محیط خلوت تر و منظم تر برای همه کاربران راحت تر باشه.

منتظر نظرات شما هستم. موفق باشید.

ناگهان خوابی مرا خواهد ربود ...

Senior Member ali12345 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Economics

سلام به همه دوستان،

من با پیشنهادتون موافقم میلاد جان، ایده جالبی هست و می شه یک مدت به صورت آزمایشی اجرا کرد و نتایجش رو دید. در مورد بخش پاسخ داده نشده ها هم به نظرم شیوه بند ب که فرمودین بهتر هست...

یک صبحتی هم در مورد پیشنهاد قبلیم (تاپیک مجزا برای هر مقاله) بکنم که واقعا این حجم درخواستی که در AA هست رو در کمتر جایی می شه دید و این روش، اینجا جواب نمی ده. شاید اگر درخواست ها محدود به موارد خاص و کمیاب بود این شیوه می تونست کمک کنه اما چون درصد بالایی از درخواست ها مربوط به مقالاتی میشه که عمومی هستن و قاعدتا باید دانشگاهای ایران دسترسی می داشتن (اما به هر دلیلی ندارن) این شیوه فقط کار رو پیچیده تر می کنه.

در مورد ایجاد یک فروم مجزا هم به نظرم همون طور که آقا مهرداد فرمودن حساسیت نسبت به قضیه رو بیشتر می کنه. حتی من معتقدم همین الان هم درخواستایی که پاسخ داده شده و آرشیو می شن پاک بشن یا یه جوری مخفی بشن که فقط برای مدیرا قابل رویت باشه (چون احتمال اینکه یک نفر در آینده به همین مقاله احتیاج داشته باشه 1 درصد هست و احتمال اینکه اون نفر قبل از درخواست دادن، سرچ بکنه هم 1 درصد هست در نتیجه احتمال این که به مقالات پاسخ داده شده در آینده نیاز بشه 0.01 درصد هست )

ممنون.
    ...If you're not part of the solution, you're part of the problem

نقل قول نوشته اصلی توسط ali12345 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان،
    درخواستایی که پاسخ داده شده و آرشیو می شن پاک بشن یا یه جوری مخفی بشن که فقط برای مدیرا قابل رویت باشه (چون احتمال اینکه یک نفر در آینده به همین مقاله احتیاج داشته باشه 1 درصد هست و احتمال اینکه اون نفر قبل از درخواست دادن، سرچ بکنه هم 1 درصد هست در نتیجه احتمال این که به مقالات پاسخ داده شده در آینده نیاز بشه 0.01 درصد هست )
    ممنون.
    سلام
    کاملا با این نظر شما موافقم

میشه مقاله ای که پاسخ داده شد، بره توی بخش پاسخ داده شده ها
    این شکلی نیاز نیست آخر هفته دوباره کاری شه
    یه جورایی همون نظر قبلی آقا میلاده ولی به صورت بر عکس

یا اینکه کلا نظر علی آقا اجرا بشه
    برای دانلود مقاله میتوانید از این سایت یا این سایت یا این سایت استفاده کنید
    مقالات با دسترسی بالاتر را در فروم مطرح کنید.
    تشکر یادتون نره!!

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

- بنظرم "کاربرا پست رو گزارش کنن و مدیران پست رو به او تاپیک منتقل کنن" کار خیلی زیادی رو برای مدیران به همراه خواهد داشت، پس همون قسمت "ب" پیشنهادت عملی تر خواهد بود... ولی بنظرم برای اینکه کلا کاربرایی که قراره درخواست مقاله بدهند و کاربرایی که به این درخواست ها پاسخ میدهند، یکم با این روند کاری آشنا بشوند، یک announcement بالای قسمت درخواست دریافت مقاله قرار داده بشه...

- در مورد پیشنهاد علی جان (...همین الان هم درخواستایی که پاسخ داده شده و آرشیو می شن پاک بشن یا یه جوری مخفی بشن...) اینکه حذف بشوند خوب خواهد بود، چون باری از روی سرور برداشته میشه ولی من خودم بشخصه، ببینم مثلا تعداد ارسال هام از 500 تا به 200 تا کاهش پیدا کرده، دلسرد میشوم! حداقل اگر قرار بر حذف درخواست ها باشه، فقط فایل های ضمیمه رو بعد ار مدتی حذف کنید، اینجوری هم فضای خالی سرور دوباره تامین میشه و هم اینکه من دلسرد نمیشوم

- یک مورد دیگه بنظرم اگر به کاربرها گفته بشه که برای درخواست مقالات از خود فروم (به جای پ.خ) استفاده کنند بهتر خواهد بود، چون به عنوان مثال من در چند روزه پیش کلا به اینترنت دسترسی نداشتم و فکر کنم کاربرایی که لینک درخواستشون رو برای من ارسال کردند، در نهایت مجبور شدند در فروم درخواست هاشون رو مطرح کنند.
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)