صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 45

موضوع: پیشنهاد در مورد تاپیک دریافت متن کامل مقالات و کتابها به صورت رایگان

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : پیشنهاد _دریافت متن کامل مقالات و کتابها به صورت رایگان

درود

سپاسگزارم از میلاد عزیز و دوستان کاملا موافق هستم

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mechatronics

من پیشنهاد میکنم دوستان اصلا مقاله هایی را که درخواست کننده یک یا دو سطر در موردش توضیح فارسی ننوشته و صرفا فقط لینک را درخواست کرده دانلود نکنن.
    چون اگه کسی لینکی را درخواست میکنه حتما یه خلاصه ای از اون را باید خونده باشه. خیلی ها یه سری کلمه کلیدی جستجو میکنن و به یه مقاله میرسن و چون می بینن که نمیتونن دانلود کنن درخواست میدن.
    با این کار حد اقل کسی که زحمت میکشه و لینک مستقیم را قرار میده میفهمه زحمتش الکی نیست و برای کمک به یک دانشجوی فعال داره تلاش میکنه

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

لطفا در مورد پیشنهاد زیر اظهار نظر بفرمایید:
    ایجاد محدودیت برای تاپیک دانلود مقاله به صورت رایگان

ناگهان خوابی مرا خواهد ربود ...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    شهید بهشتی-بیتکنولوژی

با سلام و تشکر بسیار
    پیشنهادی داشتم در این مورد که یه اندیشه ای کنید در مورد اینکه مقالاتی که گرفته میشه قابل سرچ باشه با توجه به موضوع و عنوان که دیگه چند بار درگیر نشه.و اینکه میشه در خواست ها رو به دوستان عضو ای میل کرد تا زودتر گرفته بشه.

ApplyAbroad Champion

سلام، ممنون از پیشنهادتون

برای اینکه مقالات دانلود شده قابل سرچ باشند، میشه یک قانون گذاشت که درخواست کننده ها، نام یا تایتل مقاله را هم قرار بدهند. البته اگر نام مقاله را قرار دهند از گوگل سرچ فروم نمیشه پیدا کرد، چون انجمن درخواست مقاله و کتاب هیدن هست و فقط کاربرانی که لاگین کرده اند می توانند مشاهده کنند. برای پیدا کردن مقاله باید از جستجوی پیشرفته، جستجوی یک نوع محتوی، انجمن Articles & Ebooks Request را انتخاب کرد و سپس عنوان مقاله را سرچ کرد.

البته ما همین 5 قانون یک خطی را هم گذاشتیم، برخی از دوستان مطالعه نمی کنند و رعایت نمی کنند. اگر هم این قانون را قرار بدیم، با توجه به نوع جستجویی که ذکر شد، احتمال کمی هست که سایر کاربران مقاله را پیش از درخواست سرچ کنند.

متوجه قسمت زیر نشدم :

اینکه میشه در خواست ها رو به دوستان عضو ای میل کرد تا زودتر گرفته بشه.
    دوستان فعال در انجمن مقاله و سایر دوستان، تاپیک ها را چک می کنند و اگر به مقاله دسترسی داشته باشند، مقاله را قرار می دهند.

ممنون و موفق باشید.
    لطفا پست نامرتبط و خلاف مقررات را گزارش فرمایید.

Junior Member

سلام
    راستش من یه پیشنهاد دارم در این رابطه . البته اینم بگم که خوبه خوب تمامی پست های گذشته رو نخوندم ، سرسری نگاه کردم . امیدوارم نظر تکراری ای ندم .

به نظر من بهتره رشته بندی بشه ، یعنی وقتی میاین تو قسمت درخواست آرتیکل و مقاله ، خودش تقسیم بشه به چند قسمت جنرال ، رشته های فنی ، انسانی ، .... بعد تو یه هر یک از این شاخه ها رشته ها آورده بشن ، مثلا برای فنی میشه عمران ، مکانیک ، برق و ..... هر رشته هم گرایش داره ( من رشته ام عمرانه ) مثلا واسه عمران میشه گفت خاک و پی ، سازه ، زلزله و ..... بعد بیان یکی و که رشته اش می خوره تقریبا بشه مسئول قسمت رشته ( یعنی یکی واسه عمران ، یکی واسه برق و .... ) کنترل کردن یه رشته که شامل چند گرایش ه زیادم کار سختی نیست . و قانونم این باشه همه به مسئول اون بخش درخواست بدن . بعدشم هر کی خواست مقاله در خواست کنه به مسئول اون بخش پیام خصوصی می ده و مقاله اش و در خواست میده و مسئولم میذاره تو تاپیکایی که خودش تشخیص میده مرتبط با موضوعیه که از طرف درخواست کننده بیان شده . البته اگه به جای یه مسئول ، چند تا داشته باشیم که گرایشا رو پوشش بده خیلی بهتر میشه و کارشونم ساده میشه .

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

سلام،

ممنونم از پیشنهاد شما. مزیتی که پیشنهاد شما داره اینه که مطالب بسیار خوب و منظم تفکیک میشن و حتی کاربراهای مختلف میتونن از مقالات سفارش داده شده توسط سایرین هم استفاده کنن. اما متاسفانه همونطور که اشاره فرمودید تعداد مدیرهای لازم برای انجام این کار زیاده و حتما وقت زیادی رو خواهد گرفت. ضمن اینکه درست کردن تعداد زیادی شاخه برای انجمن مقاله پاسخ گویی به این درخواست ها رو دشوار میکنه. چراکه کاربران فعال مجبور خواهند شد تعداد بیشتری تاپیک رو در مکان های متفاوتی سرکشی کنن و همین باعث میشه کمی وقتشون به هدر بره.

در مورد ارسال درخواست به مدیر هم باید بگم که مدیران معمولا در شرایط عادی به صورت روزانه به انجمن سرکشی میکنن اما ممکنه فاصله بین دو سرکشی 12 ساعت یا حتی بیشتر هم بشه. اما معمولا فاصله زمانی که در حال حاضر بین ارسال درخواست و دانلود مقاله وجود داره به مراتب کمتر از 12 ساعت هست. برای همین ممکنه روند کاری در انجمن مقاله به صورت کلی کند بشه.

ممنونم از پیشنهادتون. همانطور که فرمودید تفکیک درخواست ها در موضوعات مختلف بسیار مفید خواهد بود. در صورتی که نکات بالا هم بتونیم برطرف کنیم حتما اجرا خواهد شد.

ممنونم از توجهتون.
    موفق باشید.

میلاد
    مدیر انجمن مقاله
    ناگهان خوابی مرا خواهد ربود ...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط میلاد نمایش پست ها
    سلام،

ممنونم از پیشنهاد شما. مزیتی که پیشنهاد شما داره اینه که مطالب بسیار خوب و منظم تفکیک میشن و حتی کاربراهای مختلف میتونن از مقالات سفارش داده شده توسط سایرین هم استفاده کنن. اما متاسفانه همونطور که اشاره فرمودید تعداد مدیرهای لازم برای انجام این کار زیاده و حتما وقت زیادی رو خواهد گرفت. ضمن اینکه درست کردن تعداد زیادی شاخه برای انجمن مقاله پاسخ گویی به این درخواست ها رو دشوار میکنه. چراکه کاربران فعال مجبور خواهند شد تعداد بیشتری تاپیک رو در مکان های متفاوتی سرکشی کنن و همین باعث میشه کمی وقتشون به هدر بره.

در مورد ارسال درخواست به مدیر هم باید بگم که مدیران معمولا در شرایط عادی به صورت روزانه به انجمن سرکشی میکنن اما ممکنه فاصله بین دو سرکشی 12 ساعت یا حتی بیشتر هم بشه. اما معمولا فاصله زمانی که در حال حاضر بین ارسال درخواست و دانلود مقاله وجود داره به مراتب کمتر از 12 ساعت هست. برای همین ممکنه روند کاری در انجمن مقاله به صورت کلی کند بشه.

ممنونم از پیشنهادتون. همانطور که فرمودید تفکیک درخواست ها در موضوعات مختلف بسیار مفید خواهد بود. در صورتی که نکات بالا هم بتونیم برطرف کنیم حتما اجرا خواهد شد.

ممنونم از توجهتون.
    موفق باشید.

میلاد
    مدیر انجمن مقاله
    سلام
    ببینید ، واقعا اونقدر هم کار سختی نیست ، شما می تونید یه تاپیک بزنید اول و یه درخواستی بدید واسه یه سری مدیر تو رشته های مختلف ، حالا اینجوری یه سری رشته ها احتمال داره افراد کمتری توش فعالیت کنن ولی اکثر رشته ها با توجه به تعداد بالای کاربران پوشش داده میشه . مثلا فرض کنید تو یه رشته 2 نفر کاندید میشن و تو یه رشته 8 نفر ، این نشون دهنده ی این موضوعه ، اینکه کار اون رشته ای که 8 نفر کاندید داره زیادتره ، یعنی رشته اش یه جورایی شلوغتره و اون یکی دقیقا برعکس (در واقع این یه جور آمارگیری ه درصد کاربر های تحصیل کننده در رشته های مختلفه ) پس اونی که کاندیدا توش بیشتره ، تعداد مدیرای بیشتری اون رشته نیاز داره .

بعد از این میاید از بین اونا مثلا واسه رشته عمران 5 نفر و انتخاب می کنید ( این کارم به این صورت انجام میشه که مدیرای ازشد و مدریتورا تقسیم کار می کنن و یه جورای گزینش می کنن افراد و با توجه به وقتی که می تونن بذارن و ... ) حالا مدیرا انتخاب شدن ، رشته ای هم که طرفداراش بیشترن مدیر بیشتر داره ( البته این مدیرا باید قدرت محدودی داشته باشن در حد همون تاپیک ) این جوری مشکل کار زیاد مدیرا و سرکشی کردنا حل میشه .

راجع به کاربرای فعال و سر زدنشون به تاپیک های مختلف هم پیشنهادم اینه ، افرادی که در حال حاضر تو این بخش فروم فعالیت می کنن ، یه سری افراد و شناسایی کنن که زود به زود به سایت سر میزنند و دسترسی شون به دیتا بیس ها خوبه ، این افراد هم دسته بندی بشن با توجه به علاقه ای که دارن مثلا ( البته به این معنی نیست که نمیتونم با بقیه همکاراشون تو گروه های دیگه کمک کنن ) یعنی مثلا یک یا چند فرد فعال انتخاب میشن واسه رشته های مهندسی ، یه سری واسه انسانی و همینجوری الا اخر ، البته کسی که تاپیک انسانی اگه وقت آزاد داره میتونه به تاپیک مهندسی هم بره و کمک کنه مثلا .

این کار جواب میده بدون شک ، شاید نه یکی دو روزه ، ولی مثلا تو یه بازه یه ماهه می تونید یه شکل درست و حسابی به این قسمت فروم بدید که خیلی ها رو از سردرگمی در بیارید و نظم خوبی هم به فروم ببخشید .

موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    University

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman_np نمایش پست ها
    سلام
    راستش من یه پیشنهاد دارم در این رابطه . البته اینم بگم که خوبه خوب تمامی پست های گذشته رو نخوندم ، سرسری نگاه کردم . امیدوارم نظر تکراری ای ندم .

به نظر من بهتره رشته بندی بشه ، یعنی وقتی میاین تو قسمت درخواست آرتیکل و مقاله ، خودش تقسیم بشه به چند قسمت جنرال ، رشته های فنی ، انسانی ، .... بعد تو یه هر یک از این شاخه ها رشته ها آورده بشن ، مثلا برای فنی میشه عمران ، مکانیک ، برق و ..... هر رشته هم گرایش داره ( من رشته ام عمرانه ) مثلا واسه عمران میشه گفت خاک و پی ، سازه ، زلزله و ..... بعد بیان یکی و که رشته اش می خوره تقریبا بشه مسئول قسمت رشته ( یعنی یکی واسه عمران ، یکی واسه برق و .... ) کنترل کردن یه رشته که شامل چند گرایش ه زیادم کار سختی نیست . و قانونم این باشه همه به مسئول اون بخش درخواست بدن . بعدشم هر کی خواست مقاله در خواست کنه به مسئول اون بخش پیام خصوصی می ده و مقاله اش و در خواست میده و مسئولم میذاره تو تاپیکایی که خودش تشخیص میده مرتبط با موضوعیه که از طرف درخواست کننده بیان شده . البته اگه به جای یه مسئول ، چند تا داشته باشیم که گرایشا رو پوشش بده خیلی بهتر میشه و کارشونم ساده میشه .
    سلام، ببخشید من دخالت می کنم فقط عیب پیشنهادتون رو میگم، دنیای تحقیق اینقدر وسیع هستش که نمیشه بصورت کلی بهش پرداخت، ادم وقتی داره روی یه زمینه کار میکنه به ندرت یکی دیگه پیدا بشه تو این زمان و این مکان(این سایت) روی همون زمینه کار کنه و بخواد از اون مقاله های درخواستی نفر قبلی استفاده کنه ، نمیدونم منظور رو رسوندم یا نه !

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arra_eng2000 نمایش پست ها
    سلام، ببخشید من دخالت می کنم فقط عیب پیشنهادتون رو میگم، دنیای تحقیق اینقدر وسیع هستش که نمیشه بصورت کلی بهش پرداخت، ادم وقتی داره روی یه زمینه کار میکنه به ندرت یکی دیگه پیدا بشه تو این زمان و این مکان(این سایت) روی همون زمینه کار کنه و بخواد از اون مقاله های درخواستی نفر قبلی استفاده کنه ، نمیدونم منظور رو رسوندم یا نه !
    سلام دوست عزیز
    ممنون از نظرتون
    راستش من متوجه نشدم شما به کدوم قسمت ایراد وارد کردید ، البته یه پست تکمیلی هم زدم . اگه یکم بیشتر توضیح بدید ممنون می شم .

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)