صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 45

موضوع: پیشنهاد در مورد تاپیک دریافت متن کامل مقالات و کتابها به صورت رایگان

Member
    رشته و دانشگاه
    University

پیش فرض پاسخ : پیشنهاد _دریافت متن کامل مقالات و کتابها به صورت رایگان

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman_np نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    ممنون از نظرتون
    راستش من متوجه نشدم شما به کدوم قسمت ایراد وارد کردید ، البته یه پست تکمیلی هم زدم . اگه یکم بیشتر توضیح بدید ممنون می شم .
    خواهش میکنم، منظورم این تفکیک رشته ها و گرایش هاست ، این جوری خیلی کار وسیع میشه و تعداد افراد خیلی زیاد می شند و به نظر منطقی نمیرسه البته این نظر منه نمیتونه درست باشه. از طرفی فکر کردم میگید بیان تفکیک رشته کنن و مقاله بذارن و بقیه بیان از مقالات اون گرایش توی اون صفحه استفاده کنن، اگه منظورتون هم این بود که بالا گفتم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arra_eng2000 نمایش پست ها
    خواهش میکنم، منظورم این تفکیک رشته ها و گرایش هاست ، این جوری خیلی کار وسیع میشه و تعداد افراد خیلی زیاد می شند و به نظر منطقی نمیرسه البته این نظر منه نمیتونه درست باشه. از طرفی فکر کردم میگید بیان تفکیک رشته کنن و مقاله بذارن و بقیه بیان از مقالات اون گرایش توی اون صفحه استفاده کنن، اگه منظورتون هم این بود که بالا گفتم.
    سلام
    فکر کنم از وضع فعلی خیلی بهتره ، مثلا فرض کن شما رشته اتون مهندسی برقه ، گرایش کنترل ( یا هرچیزه دیگه ) وقتی وارد قسمت درخواست ها میشید میرید تو پارت رشته های فنی ( همین جا کلی تو وقت صرفه جویی کردید ، با همین کار یک قدم به هدفتون نزدیک شدید ) بعد میرید سراغ رشته مهندسی برق ، تو این قسمت شما تقریبا با اکثر چیزا هر چند کم یه آشنایی کمی دارید ، بعد گرایش خودتون و انتخاب می کنید ، اینجوری خیلی خیلی راحتتر به اون چیزی که می خواید دسترسی پیدا می کنید .
    دو تا خوبی داره ، یکی اینکه وقتتون گرفته نمیشه 60 تا تاپیک و چک کنید و زود به هدفتون میرسید ، ممکنه مقاله ای که می خواید موجود باشه تو تاپیک ( چون تو گرایش یا رشته ی خودتون هستید وسعت کار اونقدر نیست و با یه سرچ کوچیک می تونید ببینید از موضوع شما مطلبی موجود یا نه ) یکی هم اینکه همه چیز تمیز و شسته رفته است و هدفمند .

ببینید اگه این جوری باشه ، مثلا هر 10 نفر میرن تو یه تاپیک ولی با سیستم کنونی ، اگه بنا بر این باشه هر کس یه تاپیک داشته باشه ، هزاران تاپیک میتونه ایجاد بشه که به نظر من اصلا به صرفه نیست از هیچ جهت .

راجع به قسمت دوم صحبتتون هم باید بگم ، شما به عنوان یه دانشجو میری تو تاپیک مخصوص به خودت ، سرچ می کنی ، اگه چیزی پیدا کردید که چه بهتر ، اگه نه به مسئول همون تاپیک مسیج میدی که پست کنه درخواستتون .
    تو این حالت علاوه بر اینکه کاربرهای فعال می تونن به درخواستتون رسیدگی کنن ، خیلی از وقتا کاربرهای عادی یا دانشجوهای معمولی ( چون تاپیکا مشخصه مطمئنا این اتفاق میفته که مثلا من به عنوان یکی که رشته ام عمرانه برم تاپیک عمران و چک کنم ) که اون مقاله رو قبلا دانلود کردن یا از جایی تهیته کردن هم می تونن کمک کنن ، حجم کار هم اینجوری کم میشه .

فکر کنم واضح گفتم ، بازم اگه موضوعی بود بفرمایید

ApplyAbroad Champion

با سلام

ممنون از پیشنهادتون، چند مساله هست

- در مورد وجود تاپیک به اسم کاربران، این بخاطر بحث مطرح شده در این تاپیک هست، لطفا تاپیک ذکر شده را مطالعه بفرمایید.

- اگر تاپیک مخصوص به رشته باشد، کاربرانی که تایید نشده اند درخواست مقاله می کنند و ما نمی تونیم این مورد را دیگر کنترل کنیم.

- مورد دیگر این است که خیلی وقت ها به علت محدودیت آپلود و سرور، مقالات آپلود شده توسط دوستانی که مقالات را دانلود کرده اند حذف میشود.

- این سیستم بخواد اجرا بشه به 10 تا مدیر یا بیشتر نیاز هست.

- در مورد سرچ، شما شاید به عنوان دانشجو برای این موضوع وقت بذارید و پیش از درخواست سرچ کنید، اما تجربه نشون داده که کاربران هیچ به علاقه ای به سرچ ندارن و بدون سرچ مقاله مد نظرشون را درخواست می کنند.
    لطفا پست نامرتبط و خلاف مقررات را گزارش فرمایید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط studentz نمایش پست ها
    با سلام

ممنون از پیشنهادتون، چند مساله هست

- در مورد وجود تاپیک به اسم کاربران، این بخاطر بحث مطرح شده در این تاپیک هست، لطفا تاپیک ذکر شده را مطالعه بفرمایید.

- اگر تاپیک مخصوص به رشته باشد، کاربرانی که تایید نشده اند درخواست مقاله می کنند و ما نمی تونیم این مورد را دیگر کنترل کنیم.

- مورد دیگر این است که خیلی وقت ها به علت محدودیت آپلود و سرور، مقالات آپلود شده توسط دوستانی که مقالات را دانلود کرده اند حذف میشود.

- این سیستم بخواد اجرا بشه به 10 تا مدیر یا بیشتر نیاز هست.

- در مورد سرچ، شما شاید به عنوان دانشجو برای این موضوع وقت بذارید و پیش از درخواست سرچ کنید، اما تجربه نشون داده که کاربران هیچ به علاقه ای به سرچ ندارن و بدون سرچ مقاله مد نظرشون را درخواست می کنند.
    سلام
    ---در پاسخ به دو مورد اولتون باید بگم باید بگم بدون شک همین الان هم هستند کاربرانی که طبق قوانینی که شما گذاشتید تایید نشده اند ولی با مسیج به افراد تایید شده درخواست مقاله میدن ، اونام از طرف درخواست کننده پست رو آپ می کنند . در ضمن می تونید این تایید و بذارید برای کاربرانی که می تونن به مدیر بخش مسیج بدن واسه در خواست نه همه کاربرای تایید شده یه تاپیک داشته باشن . مثلا یه لیست از کاربرای تایید شده می تونه وجود داشته باشه که مدیرا تنظیم کنن فقط همونا بتونن بهشون مسیج بدن (نمیدونم این امکان در نرم افزار وجود داره یا نه ) و هر وقت هم یکی دیگه تایید شده به لیست اضافه بشه . مورد دومی که شما گفتید اینجوری کنترل میشه .

--- در مورد سومی هم باید بگم ، این مشکل الان هم وجود داره ، ولی خوبی اینی که من میگم اینکه مقالات گم نیستند تا بدون استفاده حذف بشن ، حتی کسایی که به قول شما سرچ نمی کنند هم دسترسیشون بدون شک از روش کنکونی فروم در خواست مقالات بیشتره و امکان استفاده بیشتر میشه . --- سرچ هم همونطوری که گفتم الان هم اجرا نمیشه ، ولی اگه رشته ای بشه با نگاه کردن به حجم کمتری ( در مقایسه با حجم زیاد کنونی که در آینده افزایش زیادی پیدا میکنه ) شاید مقاله اشون و پیدا کنن - احتمالش به مراتب بیشتر از سیستم کنونیه ( البته این قانون هم گذاشته بشه مقاله ها با عنوان آپلود بش یا درخواست کننده عنوان بده به مدیر که بذاره تو پست )
    ( مورد سوم و چهارمی که شما فرمودید همین الان با وضع کنونی هم وجود داره ، احتمال اینکه تغییر سیستم به اینی که من میگم وضع و از این بهتر کنه خیلی زیاد ه )
    --- راجع به تعداد مدیرام از همون اول گفتن کاره کی دو روز نیست ، ولی مثلا اگه تصمیم گرفته بشه و مثلا تو یه بازه 1 ماهه اینکار انجام بشه واقعا وضع بهتر از این میشه . مدیری که هم میگیم مدیرایی با قدرت مثلا شما تو فروم نیستند ، افرادی هستند که محدود به تاپیک خودشونن یا خیلی زیاد بشه فروم در خواست مقالات

موفق باشید

Senior Member ali12345 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Economics

سلام
    ---در پاسخ به دو مورد اولتون باید بگم باید بگم بدون شک همین الان هم هستند کاربرانی که طبق قوانینی که شما گذاشتید تایید نشده اند ولی با مسیج به افراد تایید شده درخواست مقاله میدن ، اونام از طرف درخواست کننده پست رو آپ می کنند . در ضمن می تونید این تایید و بذارید برای کاربرانی که می تونن به مدیر بخش مسیج بدن واسه در خواست نه همه کاربرای تایید شده یه تاپیک داشته باشن . مثلا یه لیست از کاربرای تایید شده می تونه وجود داشته باشه که مدیرا تنظیم کنن فقط همونا بتونن بهشون مسیج بدن (نمیدونم این امکان در نرم افزار وجود داره یا نه ) و هر وقت هم یکی دیگه تایید شده به لیست اضافه بشه . مورد دومی که شما گفتید اینجوری کنترل میشه .

--- در مورد سومی هم باید بگم ، این مشکل الان هم وجود داره ، ولی خوبی اینی که من میگم اینکه مقالات گم نیستند تا بدون استفاده حذف بشن ، حتی کسایی که به قول شما سرچ نمی کنند هم دسترسیشون بدون شک از روش کنکونی فروم در خواست مقالات بیشتره و امکان استفاده بیشتر میشه . --- سرچ هم همونطوری که گفتم الان هم اجرا نمیشه ، ولی اگه رشته ای بشه با نگاه کردن به حجم کمتری ( در مقایسه با حجم زیاد کنونی که در آینده افزایش زیادی پیدا میکنه ) شاید مقاله اشون و پیدا کنن - احتمالش به مراتب بیشتر از سیستم کنونیه ( البته این قانون هم گذاشته بشه مقاله ها با عنوان آپلود بش یا درخواست کننده عنوان بده به مدیر که بذاره تو پست )
    ( مورد سوم و چهارمی که شما فرمودید همین الان با وضع کنونی هم وجود داره ، احتمال اینکه تغییر سیستم به اینی که من میگم وضع و از این بهتر کنه خیلی زیاد ه )
    --- راجع به تعداد مدیرام از همون اول گفتن کاره کی دو روز نیست ، ولی مثلا اگه تصمیم گرفته بشه و مثلا تو یه بازه 1 ماهه اینکار انجام بشه واقعا وضع بهتر از این میشه . مدیری که هم میگیم مدیرایی با قدرت مثلا شما تو فروم نیستند ، افرادی هستند که محدود به تاپیک خودشونن یا خیلی زیاد بشه فروم در خواست مقالات

موفق باشید
    سلام دوست من، خیلی ممنون از پیشنهادتون و اینکه به فکر بهتر شدن فروم هستین.

در مورد موضوعی که فرمودین کاربران تایید نشده از طریق کاربران تایید شده اقدام به درخواست مقاله می کنند، بدون شک این مورد از ابتدا هدف ما نبوده و تابه حال هم چنین چیزی مشاهده نشده. و من همین جا از تمامی دوستانی که مورد تایید قرار گرفته اند تقاضا دارم از انجام چنین کاری خودداری بفرمایند.

بسیاری از مواردی که در پیشنهاد شما گنجانده شده، مثل وجود مدیرانی با اختیارات در حد یک تاپیک، یا محدود کردن کاربران در گروه های کاربری خاص با امکانات نرم افزاری فعلی فروم یا قابل انجام نیست یا انجام آنها نیازمند تغییرات در سطوح اختیارات مدیران فعلی هست (که عملی نیست).

یک موضوع دیگر هم که studentz عزیز اشاره فرمودن و من مجددا تاکید می کنم، دوستانی که در تاپیکای درخواست مقاله فعالیت دارن (چه در زمینه درخواست و چه در زمینه پاسخگویی) عموما فعالیتشون به صورت موقت یا فصلی هست و در صورت اجرای این پیشنهاد باید دائما در حال عزل و نصب مدیر باشیم که عملا غیرممکنه.

ممنون.
    ...If you're not part of the solution, you're part of the problem

ApplyAbroad Champion

سلام

موفق باشید
    ممنون از توضیحاتتون

در مورد اول اینکه کاربرانی که تایید شده اند، درخواست کاربران تایید نشده را در تاپیک خودشون ارسال می کنند، همان طور که علی جان فرمودن هدف ما این نبوده، اما اگر چنین موردی را متوجه شویم، حتما تاپیک درخواست مقاله فرد را برای همیشه قفل می کنیم. من فکر می کنم که برای اینکه با چنین مواردی مواجه نشیم، مجبور باشیم تعداد درخواست مقاله در ماه را کم کنیم. این مورد را با مدیران دیگر مطرح می کنم.

در مورد اینکه رشته ای بشه، من نمی دونم واقعا اینکار چقدر میتونه مفید باشه، چون اولا تعداد رشته ها خیلی زیاد هست، الان مثلا انجمن رشته های تحصیلی را ملاحظه بفرمایید خیلی زیاد هستند. مثلا من خودم، یه وقت هایی مقالم به علوم پایه مرتبطه، یک وقت هایی به مهندسی.

این موردی هم که فرمودین منظورتون مدیران نیستند و افراد یا کاربران هستند، پس این به مشارکت فعال کاربران نیاز دارد.

با تمام این موارد اگر همین کاربران فعال که مد نظر شما هستند، با این پیشنهاد موافق باشند و مسئولیت آن را قبول کنند، و زمانیکه امکان فعالیت ندارند جایگزین معرفی کنند، ما این پیشنهاد را عملی می کنیم.

ممنون
    لطفا پست نامرتبط و خلاف مقررات را گزارش فرمایید.

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

ممنونم از پاسخ های دوستان، من همونطورکه قبلا گفتم این کار به نظرم غیر عملی هست.

دو قسمت وجود داره، یکی پیدا کردن مقاله مورد نیاز، یکی هم دانلود مقاله مورد نیاز. پیدا کردم مقاله که از سایت های مرتبط به راحتی قابل دسترس هست و نیازی نیست که انجمن در پیدا کردن مقاله به کاربران کمک کنه.

قسمت دوم هم دانلود مقاله بود، مسلما وقتی شما مقاله خودتون رو ظرف چند دقیقه در پایگاه های مقاله پیدا کنید و در انجمن درخواستش کنید میتونید ظرف چند ساعت مقاله خودتون رو در اختیار داشته باشید. حتی با فرض اینکه مقاله شما قبلا توسط شخص دیگری دانلود شده باشه و در انجمن وجود داشته باشه باز هم در شرایط فعلی ترجیح بر اینه که شما لازم نداشته باشید در بین پست های انجمن جستجو کنید و در وقتتون صرف جویی بشه.

تنها چیزی که کاربران در حال حاضر احتیاج دارن اینه که مقاله ای که لازم دارن در کمترین زمان به دستشون برسه. و تا اونجا که من میدونم به لطف کاربران فعال عزیزی که در انجمن وجود دارن این اتفاق داره میوفته. مطلبی که شما میفرمایید بیشتر شبیه به درست کردن یه پایگاه مقالات دانلود شده هست که همانطور که توضیح داده شد در حال حاضر قصد نداریم به اون سمت بریم چون اکانات فنی انجمن اجازه این کار رو نمیده و در ضمن این انجمن فقط به دانلود مقاله اختصاص پیدا نکرده. هرچند، باز هم معتقدم که تفکیک مقالات و داشتن پایگاه مقالات امتیازاتی برای کاربران خواهد داشت و در صورتی که راهی عملی پیدا شود قطعا انجام خواهد شد.
    ناگهان خوابی مرا خواهد ربود ...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali12345 نمایش پست ها
    سلام دوست من، خیلی ممنون از پیشنهادتون و اینکه به فکر بهتر شدن فروم هستین.

در مورد موضوعی که فرمودین کاربران تایید نشده از طریق کاربران تایید شده اقدام به درخواست مقاله می کنند، بدون شک این مورد از ابتدا هدف ما نبوده و تابه حال هم چنین چیزی مشاهده نشده. و من همین جا از تمامی دوستانی که مورد تایید قرار گرفته اند تقاضا دارم از انجام چنین کاری خودداری بفرمایند.

بسیاری از مواردی که در پیشنهاد شما گنجانده شده، مثل وجود مدیرانی با اختیارات در حد یک تاپیک، یا محدود کردن کاربران در گروه های کاربری خاص با امکانات نرم افزاری فعلی فروم یا قابل انجام نیست یا انجام آنها نیازمند تغییرات در سطوح اختیارات مدیران فعلی هست (که عملی نیست).

یک موضوع دیگر هم که studentz عزیز اشاره فرمودن و من مجددا تاکید می کنم، دوستانی که در تاپیکای درخواست مقاله فعالیت دارن (چه در زمینه درخواست و چه در زمینه پاسخگویی) عموما فعالیتشون به صورت موقت یا فصلی هست و در صورت اجرای این پیشنهاد باید دائما در حال عزل و نصب مدیر باشیم که عملا غیرممکنه.

ممنون.
    سلام ، خواهش می کنم من از این فروم خیلی استفاده می کنم هر چند وقت این و ندارم زیاد فعالیت کنم ولی این چیزی بود که به دهنم رسید و بیان کردم شاید کمک کنه .

اینکه این کار انجام میده اصلا جای شک نداره ، مطمئن باشین این اتفاق میفته ، کسی که مثلا واسه پایان نامش به چند تا مقاله نیاز داره که واقعا مهمن چاره ای نداره تا از هر راهی کمک بگیره ، البته این چندان کار بدی نیست ، شما نمیخواید افراد سودجو از سو استفاده کنن ولی اینایی که اینکارو میکنن خیلیاشون واقعا نیاز دارن به اون مقاله ها و چاره ای ندارن .

من راجع به نرم افزار متاسفانه اطلاعی ندارم ولی میشه مدیرایی باشن مثه مدیرای کنونی ، مشکلی نداره این موضوع . کار بقیه مدیرام آسون تر میشه .

در مورد موضوع آخر هم باید بگم همیشه همینطوره ، تو این سیستم فعلی هم تاپیک ها به نام کسانی است که در حال انجام پابان نامه ان معمولا ، اینام مثلا در کل شاید 100 تا مقاله نیاز داشته باشن ، بعد از دور خارج میشن خود به خود . همیشه اینجوریه ، تو هر فرومی هم نگاه کنید بهر حال کاربرا معمولا تا وقتی که نیاز دارن فعالیت می کنن و بعدش دیگه پیداشون نمیشه . میشه این انتخاب از بین کسایی صورت بگیره که همین الان مدیرن ( شمام با این دید این افراد و مدیر کردید که بلند مدت باشه حضورشون )

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط studentz نمایش پست ها
    ممنون از توضیحاتتون

در مورد اول اینکه کاربرانی که تایید شده اند، درخواست کاربران تایید نشده را در تاپیک خودشون ارسال می کنند، همان طور که علی جان فرمودن هدف ما این نبوده، اما اگر چنین موردی را متوجه شویم، حتما تاپیک درخواست مقاله فرد را برای همیشه قفل می کنیم. من فکر می کنم که برای اینکه با چنین مواردی مواجه نشیم، مجبور باشیم تعداد درخواست مقاله در ماه را کم کنیم. این مورد را با مدیران دیگر مطرح می کنم.

در مورد اینکه رشته ای بشه، من نمی دونم واقعا اینکار چقدر میتونه مفید باشه، چون اولا تعداد رشته ها خیلی زیاد هست، الان مثلا انجمن رشته های تحصیلی را ملاحظه بفرمایید خیلی زیاد هستند. مثلا من خودم، یه وقت هایی مقالم به علوم پایه مرتبطه، یک وقت هایی به مهندسی.

این موردی هم که فرمودین منظورتون مدیران نیستند و افراد یا کاربران هستند، پس این به مشارکت فعال کاربران نیاز دارد.

با تمام این موارد اگر همین کاربران فعال که مد نظر شما هستند، با این پیشنهاد موافق باشند و مسئولیت آن را قبول کنند، و زمانیکه امکان فعالیت ندارند جایگزین معرفی کنند، ما این پیشنهاد را عملی می کنیم.

ممنون
    سلام
    من میدونم هدف شما این نبوده ، ولی این چه بخواید چه نخواید وجود داره و همونطوری که گفتم بعضیاشون فقط می خوان کار خودشون و راه بندازن . اون شخصی هم که این کار و می کنه حتما از روی خیرخواهی خواهد بود و نه چیز دیگر . در مفید بودنش شک نکنید و اینکه از وضع کنونی بهتر میشه حتمیه ، ولی مشکل همون پیدا کردن مدیراست .

حداقل کاری که میشه کرد در قدم اول اینه که مثلا بیاد به همون عناوین جنرال فنی ، انسانی ، هنر و ... تقسیمشون کنید ، حتی اگه رشته کردنشون مشکلات بزرگی داره .

موفق باشید

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

دوست من، اینکه شما میفرمائید فرد A مقاله اش رو به فرد B میگه تا براش درخواست بگذاره و دانلود بشه، بنظرم دو حالت داره؛

1- اگر A و B هم رشته باشند که خب، فکر نمیکنم مشکل بزرگی باشه، چون به هر حال از تعداد مقالات مجاز درخواستی در ماه فرد B، کم خواهد شد و با دید خوشبینانه میشه گفت که این مقالات به کار هر دو نفر خواهد اومد

2- اگر این دو نفر هم رشته نباشند، باز هم امکان جلوگیری از این موضوع هست، چون مثلا اگر رشته تحصیلی فرد B شیمی باشه نمیتونه مقالات فرد A که مربوط به عمران هست رو درخواست بده که! (حداقل من خودم سعی میکنم توجه کنم به این موضوع)

3- با اینکه کار میلاد، علی و studentz عزیز زیاد شده، ولی من به شخصه راضی ام از سیستم کنونی
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)