صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 45 , از مجموع 45

موضوع: پیشنهاد در مورد تاپیک دریافت متن کامل مقالات و کتابها به صورت رایگان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پیشنهاد _دریافت متن کامل مقالات و کتابها به صورت رایگان

نقل قول نوشته اصلی توسط میلاد نمایش پست ها
    ممنونم از پاسخ های دوستان، من همونطورکه قبلا گفتم این کار به نظرم غیر عملی هست.

دو قسمت وجود داره، یکی پیدا کردن مقاله مورد نیاز، یکی هم دانلود مقاله مورد نیاز. پیدا کردم مقاله که از سایت های مرتبط به راحتی قابل دسترس هست و نیازی نیست که انجمن در پیدا کردن مقاله به کاربران کمک کنه.

قسمت دوم هم دانلود مقاله بود، مسلما وقتی شما مقاله خودتون رو ظرف چند دقیقه در پایگاه های مقاله پیدا کنید و در انجمن درخواستش کنید میتونید ظرف چند ساعت مقاله خودتون رو در اختیار داشته باشید. حتی با فرض اینکه مقاله شما قبلا توسط شخص دیگری دانلود شده باشه و در انجمن وجود داشته باشه باز هم در شرایط فعلی ترجیح بر اینه که شما لازم نداشته باشید در بین پست های انجمن جستجو کنید و در وقتتون صرف جویی بشه.

تنها چیزی که کاربران در حال حاضر احتیاج دارن اینه که مقاله ای که لازم دارن در کمترین زمان به دستشون برسه. و تا اونجا که من میدونم به لطف کاربران فعال عزیزی که در انجمن وجود دارن این اتفاق داره میوفته. مطلبی که شما میفرمایید بیشتر شبیه به درست کردن یه پایگاه مقالات دانلود شده هست که همانطور که توضیح داده شد در حال حاضر قصد نداریم به اون سمت بریم چون اکانات فنی انجمن اجازه این کار رو نمیده و در ضمن این انجمن فقط به دانلود مقاله اختصاص پیدا نکرده. هرچند، باز هم معتقدم که تفکیک مقالات و داشتن پایگاه مقالات امتیازاتی برای کاربران خواهد داشت و در صورتی که راهی عملی پیدا شود قطعا انجام خواهد شد.
    سلام
    من فقط نظرم و گفتم و هدفم هم کمک بود ، تصمیم با مدیرای فرومه ، به نظر خودم این کار عملیه ، چون خیلی کاربر داره این سایت که اکثرا هم دانشجو هستن و تو یه بازه زمانی چند ماه خیلی به سایت سر می زنند . بعضی ها هم خیلی بیشتر از چند ماه .

ببینید من گفتم یکی از مزایایی که این کار داره اینه که میشه کاربرا از مقاله هایی که قبلا در خواست داده شده استفاده کنن ، ولی اصلا نگفتم حتما اینکار انجام بشه ، همونطوری که الانم داره این اتفاق میفته و احتمال داره یه مقاله تو یه هفته 3 بار دانلود بشه . این سیستم کنونی شما در واقع هیچچچ برتری نسبت به پیشنهاد من نداره ، بلکه از این جهت پیشنهاد من میتونه مفید تر باشه و زحمت کاربرای فعال و کمتر کنه .
    در واقع قسمت درخواست مقالات در حال حاضی خیلی بهم ریخته و آشفته ایت و شاید بالغ بر 50 - 60 تا پست تو 15 روز اخیر تشکیل شده . که به حالت نمایی تا مثلا دو ماه آینده بالغ بر 300-400 تا پست میشه . که واقعا به نظر من باعث هرج و مرج میشه . چه دلیلی داره وقتی دو نفر فیلد کاریشون دقیقا یکی ه و مقالات با مفاهیم یکسانی در خواست می کنن هر کدوم جدا این کار و انجام بدن ، اگه اینا یه جا آورده بشن خیلی وضعیت بهتر میشه . الان مثلا من داشتم خودم میگشتم تو تاپیکا ، شاید در مورد مثلا گرایش سازه ی عمران ، 5-6 تا تاپیک دیدم ، به نظرم دلیلی وجود نداره واسه این .

این پیشنهادی که دادم باز هم مزایایی داره که هیچ کدومشون در سیستم کنونی دیده نمیشه ، فقط مشکل اصلیش اینه که یکم مدریت می خواد که همونطوری که گفتن تو بلند مدت راحت انجام شدنیه ، کما اینکه با همین مدیران کنونی هم میشه اینکارارو انجام دادن شاید یکم سختتر بشه کارشون ... اگه هم مدیرای جدیدی اضافه بشن که بدون شک مشکل حله .

فکر کنم کامل توضیحاتم و دادم و پیشنهادم کامل روشنه .

به هر حال تصمیم نهایی با خودتونه

موفق باشید دوستان عزیز

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    دوست من، اینکه شما میفرمائید فرد A مقاله اش رو به فرد B میگه تا براش درخواست بگذاره و دانلود بشه، بنظرم دو حالت داره؛

1- اگر A و B هم رشته باشند که خب، فکر نمیکنم مشکل بزرگی باشه، چون به هر حال از تعداد مقالات مجاز درخواستی در ماه فرد B، کم خواهد شد و با دید خوشبینانه میشه گفت که این مقالات به کار هر دو نفر خواهد اومد

2- اگر این دو نفر هم رشته نباشند، باز هم امکان جلوگیری از این موضوع هست، چون مثلا اگر رشته تحصیلی فرد B شیمی باشه نمیتونه مقالات فرد A که مربوط به عمران هست رو درخواست بده که! (حداقل من خودم سعی میکنم توجه کنم به این موضوع)

3- با اینکه کار میلاد، علی و studentz عزیز زیاد شده، ولی من به شخصه راضی ام از سیستم کنونی
    سلام

من بیشتر نظرم روی قسمت اول بود و حتی قسمت دوم هم امکانش وجود داره و واقعا هم ایرادی نمیشه بهش وارد کرد از نظر من ، به نظر من این فرد نه سودجو ه نه خاطی ، چون می خواد تزش که خیلی براش مهمه جلو بره ، همینطورم اون شخصی که براش درخواست و پست می کنه ، فقط از روی نیت خیر این کار و می کنه و هدفش کمکه .

کار دوستان زیاد شده ولی به مرور زمان هرج و مرج زیادی فروم و میگیره ، طوری که مثلا شما بخوای تاپیک خودتون و پیدا کنید ، 5 دقیقه باید بگردید ( مثال بود فقط )

موفق باشید

ApplyAbroad Champion

درود

- در مورد اینکه کسانی که درخواست بقیه را در تاپیک خودشون قرار میدن، من بعید می دونم چنین موردی باشه، چون الان محدودیت 50 مقاله در ماه هست و کسی این سهمیه خودش را برای کس دیگه ای استفاده نمیکنه. در مورد اینکه نیت خیر و کمک دارند، کلا انجمن درخواست مقاله برای کمک هست و کسانی که کمک می کنند فقط نیت خیر دارند، چون اصلا تامین مقاله جز اهداف این انجمن نیست. ما برای همه توضیح دادیم که چرا محدودیت گذاشتیم و فکر نمی کنم که کسی بدون نظر گرفتن این موضوع بخواد برای کس دیگه ای درخواست بده، چوا اگر فرد شرایط لازم را داشته باشه، براش تاپیک ایجاد میشه و اگر ایجاد نشده مورد تایید نیست و احتمال سوءاستفاده هست.

- کسانی که یک بار درخواست مقاله داده باشند، موضوع درخواست در لیست موضوعات مشترک شده هست و به راحتی می توانند تاپیک خودشون را پیدا کنند.

- فرض می کنیم یک انجمن ایجاد شد به اسم درخواست مقالات مرتبط با رشته عمران، من یک کاربر هستم که نیاز یه مقاله دارم، اول باید در تاپیک بگردم که ببینم مقاله مورد نظر من قبلا درخواست شده یا نه. احتمالش چقدره؟ خیلی پایین چون چند نفر ممکنه در همون زمینه کاری من کار کنن؟ بعد این تاپیک ممکنه چند صفحه باشه؟ به مرور تعداد صفحات تاپیک ممکنه به 100 صفحه یا خیلی بیشتر برسه. آیا من می تونم اینهمه صفحه را سرچ کنم؟ اینجا توضیح دادم که به علت مخفی بودن انجمن درخواست مقاله، سرچ باید به چه طریقی صورت بگیرد. فرض می کنیم من یک کاربر مطلع از این طریقه سرچ باشم و برم سرچ کنم و مقاله مورد نظرم پیدا نشه، حالا باید به مسئول تاپیک بگم که مقاله من را درخواست بده و منتظر بمونم که مسئول تاپیک آنلاین بشه تا درخواست من را بذاره، باز منتظر بمونم که کسی بیاد مقاله من را دانلود کنم. من خودم باشم ترجیح میدم که کلا درخواست ندم.

- از لحاظ نرم افزاری هم نمیشه تنظیمات کاربری را طوری تغییر داد که مثلا 5 نفر این امکان را داشته باشند که در تاپیک خاصی پست ارسال کنند و بقیه کاربران نتوانند. بنابراین احتمال اینکه درخواست های غیر مجاز ارسال شود خیلی زیاد است و مدیران باید دائم پست حذف کنند یا کارت بدهند.

- از نظر ما 3 نفر مدیران انجمن مقاله این پیشنهاد عملی نیست. اگر دوستانی هستند که میتونن مدیریت چنین کاری را بر عهده بگیرن لطفا آمادگی خودشون را اعلام بفرمایند تا پیشنهاد شما انجام شود، اما تا زمانی که به تعداد رشته ها حداقل 2 نفر داوطلب اینکار نشوند، این تغییرات صورت نمی گیرد که اگر فقط رشته های فنی مهندسی را در نظر بگیریم، 20 داوطلب نیاز هست.

با تشکر
    لطفا پست نامرتبط و خلاف مقررات را گزارش فرمایید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Korea University, Biofluid

I would like to recommend to use table design in this regard instead of having posts!, as you may confirm in table you can easily filter what has been done and what has not been replied.
    For instance , there is a page in this site in which you can find the admission results of the members.

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پیشنهاد در مورد تاپیک دریافت متن کامل مقالات و کتابها به صورت رایگان

سلام

روال تاپیک دریافت مقاله و کتاب تغییر کرده است٬ لطفا برای اطلاعات بیشتر به این تاپیک و انجمن: Articles & Ebooks Request مراجعه فرمایید.

تاپیک بسته شد.
    ویرایش توسط studentz : February 6th, 2014 در ساعت 10:41 AM
    لطفا پست نامرتبط و خلاف مقررات را گزارش فرمایید.

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)