صفحه 1 از 19 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 186

موضوع: تاثیر فرهنگ و تمدن ایرانی بر روابط اجتماعی در جامعه غربی

Post تاثیر فرهنگ و تمدن ایرانی بر روابط اجتماعی در جامعه غربی

به نظر من هرچقدر که بیشتر با فرهنگشون احساس نزدیکی کنیم بیشتر لذت می‌بریم. اگه 50% با سبک زندگی، فرهنگ، آدابشون آشنا شیم و خوشمون بیاد، 50% از اونجا لذت می‌بریم. اینو از خودم نمی‌گم، از آدمای زیادی و از کشورهای مختلفی شنیدم و دیدم.
    این قانون ثابته مگه اینکه بخوایم بین ایرانیا زندگی کنی فقط، که خوب جلوی پیشرفت رو تا حدودی می‌گیره و بسیاری از چیزایی که خیلی به خاطرش از اینجا فرار کردن دوباره تکرار میشه.... دیگه نام نمی‌برمشون خودتون می‌دونید.

از طرف دیگه پسرا معمولاً راحتتر میتونن با فرهنگ‌های غیر ایرانی کنار بیان. دخترها بیشتر دلتنگ میشن، بیشتر با فرهنگ ایرانی اخت میگیرن و خیلی وقتا تنها راه چاره برای راحتتر سپری کردن اوقات براشون ازداواج هست. مخصوصا در روابط عاطفی که با یک غیر ایرانی گاها برقرار میشه دخترها معمولا با حضم روابط قبل از ازدواج مشکل دارن و این نکته گاها باعث منزوی شدنشون میشه.
    ویرایش توسط studentz : October 28th, 2012 در ساعت 08:29 PM دلیل: ترکیب پست ها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشکلی بنام دلتنگی و راه حل،اصلا راه حلی داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط masty نمایش پست ها
    به نظر من هرچقدر که بیشتر با فرهنگشون احساس نزدیکی کنیم بیشتر لذت می‌بریم. اگه 50% با سبک زندگی، فرهنگ، آدابشون آشنا شیم و خوشمون بیاد، 50% از اونجا لذت می‌بریم. اینو از خودم نمی‌گم، از آدمای زیادی و از کشورهای مختلفی شنیدم و دیدم.
    این قانون ثابته مگه اینکه بخوایم بین ایرانیا زندگی کنی فقط، که خوب جلوی پیشرفت رو تا حدودی می‌گیره و بسیاری از چیزایی که خیلی به خاطرش از اینجا فرار کردن دوباره تکرار میشه.... دیگه نام نمی‌برمشون خودتون می‌دونید.

از طرف دیگه پسرا معمولاً راحتتر میتونن با فرهنگ‌های غیر ایرانی کنار بیان. دخترها بیشتر دلتنگ میشن، بیشتر با فرهنگ ایرانی اخت میگیرن و خیلی وقتا تنها راه چاره برای راحتتر سپری کردن اوقات براشون ازداواج هست. مخصوصا در روابط عاطفی که با یک غیر ایرانی گاها برقرار میشه دخترها معمولا با حضم روابط قبل از ازدواج مشکل دارن و این نکته گاها باعث منزوی شدنشون میشه.
    میشه رابطه ی بین فرهنگ و روابط عاطفی رو توضیح بدین تا نظرتون یه مقدار شفافتر باشه؟

من متوجه شدم

پس نتیجه میگیریم دختر و پسرای ایرانی اگر قصد ازدواج و رابطه دارن اونجا پشتیبان هم باشن بهتره یعنی از هم فرار نکنن !
    Ma patrie est dans le coeur de ceux que j'aime
    وطن من در قلب کسانيست که دوستشان ميدارم
    Marguerite Bickel

Junior Member

البته شاید حق با شما باشه اما من شخصا خیلی وابسته بودم ، و اینو نمیدونستم ، یه شعری قدیما بود میگفت:
    پای در زنجیر پیش دوستان ... به که با بیگانگان در بوستان (به = بهتر)
    حالا ایشاله شما هم تشریف میاری و با شرایط سازگار میشی
    اما شاید هم بعد از یه مدت بی کس و کاری و غربت و گرونی و پیاده روی های فرسخی، دل و دماغی برای هات چاکلت و فلان واسه آدم نمونه

نقل قول نوشته اصلی توسط havaarh نمایش پست ها
    میشه رابطه ی بین فرهنگ و روابط عاطفی رو توضیح بدین تا نظرتون یه مقدار شفافتر باشه؟
    مثلاً تو فرهنگ غربی روابط جنس.ی قبل از ازدواج بیسار متداوله، بر خلاف ما که افراد با این موضوع بیگانه هستن. حالا به نظرتون اگه افراد ناگزیر به تطبیق با فرهنگشون باشن، خانم‌ها راحتتر کنار میان یا آقایون؟ اونم ماهایی که همیشه سرمون تو درس و کتاب بوده و کمتر همچین رابطه‌ای رو تجربه کردیم.
    من قصد قضاوت در مورد هیچ کدوم رو ندارم، فقط جنبه‌ی درددل داشت.

نقل قول نوشته اصلی توسط zer0c00l نمایش پست ها
    من متوجه شدم

پس نتیجه میگیریم دختر و پسرای ایرانی اگر قصد ازدواج و رابطه دارن اونجا پشتیبان هم باشن بهتره یعنی از هم فرار نکنن !
    به نظر من هیچ نتیجه‎‌ای نمیشه گرفت. تنها کاری که میشه کرد اینه که از تجربیات دیگران استفاده کرد و راهی رو انتخاب کرد که بشه توش دووم آورد.
    بعضی‌ها میخوان از ایرانی‌ها فاصله بگیرن، بعضی‌ها برعکس.
    یکی رو میشنام رفته یه جایی که چند ساله فارسی نتونسته با کسی حرف بزنه.
    یکی هم هست که بیشترین زمانی که انگلیسی پشت هم حرف زده 10 دقیقه بوده.

نقل قول نوشته اصلی توسط masty نمایش پست ها
    به نظر من هیچ نتیجه‎‌ای نمیشه گرفت. تنها کاری که میشه کرد اینه که از تجربیات دیگران استفاده کرد و راهی رو انتخاب کرد که بشه توش دووم آورد.
    بعضی‌ها میخوان از ایرانی‌ها فاصله بگیرن، بعضی‌ها برعکس.
    یکی رو میشنام رفته یه جایی که چند ساله فارسی نتونسته با کسی حرف بزنه.
    یکی هم هست که بیشترین زمانی که انگلیسی پشت هم حرف زده 10 دقیقه بوده.

به نظر من نه به اون شوری شور نه به اون بی نمکی بی نمکی
    به نظر من از هیچ قوم و نژادی هم نباید فرار کرد و رفتار ما با همه باید یکسان باشه در قربت همین یکی از دلیل های تنهایی و افسردگی .

در مورد اون صحبتتونم خوب معلومه که آقایون فوق العاده راحت با اجتماع خودشونو وقف می دن اما بعضی وقت ها خانم ها خیلی خودشون رو وقف میدن اینم بستگی به فرد داره !
    Ma patrie est dans le coeur de ceux que j'aime
    وطن من در قلب کسانيست که دوستشان ميدارم
    Marguerite Bickel

Junior Member sarada آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zer0c00l نمایش پست ها
    به نظر من نه به اون شوری شور نه به اون بی نمکی بی نمکی
    به نظر من از هیچ قوم و نژادی هم نباید فرار کرد و رفتار ما با همه باید یکسان باشه در قربت همین یکی از دلیل های تنهایی و افسردگی .

در مورد اون صحبتتونم خوب معلومه که آقایون فوق العاده راحت با اجتماع خودشونو وقف می دن اما بعضی وقت ها خانم ها خیلی خودشون رو وقف میدن اینم بستگی به فرد داره !
    نظر شما خیلی خوب و فانتزیه! ولی در واقعیت اینجوری نیست....ایرانیا خیلی از هم فرار میکنن دلیلشم اینه که یه تعداد زیادی از همین خصلتای ایرانی فرار کردن اومدن خارج مثل دخالت تو کارا و پشت سر هم حرف زدن و ... و بعضی وقتا فرار کردن واقعا درسته ... بعضیا که به ادم میرسن شروع میکنن سوال کردن از کل جد و ابادت... جوابشون رو سربالا بدی پشتت کلی صفحه میذارن ... مخصوصا اگر دخترم باشی که واویلا ...
    البته این تو قشر دانشجو هی داره کمتر میشه و ملت فرهنگشون یه کم بالاتر رفته .
    در مورد وفق دادن هم به نظرم یه دختر میتونه ایرانی بمونه و با همه ی اعتقاداتش ( حالا نه فقط اعتقادای مذهبی . هر چیزی) تو جامعه پذیرفته بشه و پیش بره . حتما لازم نیست مثل جامعه باشی تا بپذیرنت!

نقل قول نوشته اصلی توسط sarada نمایش پست ها
    نظر شما خیلی خوب و فانتزیه! ولی در واقعیت اینجوری نیست....ایرانیا خیلی از هم فرار میکنن دلیلشم اینه که یه تعداد زیادی از همین خصلتای ایرانی فرار کردن اومدن خارج مثل دخالت تو کارا و پشت سر هم حرف زدن و ... و بعضی وقتا فرار کردن واقعا درسته ... بعضیا که به ادم میرسن شروع میکنن سوال کردن از کل جد و ابادت... جوابشون رو سربالا بدی پشتت کلی صفحه میذارن ... مخصوصا اگر دخترم باشی که واویلا ...
    البته این تو قشر دانشجو هی داره کمتر میشه و ملت فرهنگشون یه کم بالاتر رفته .
    در مورد وفق دادن هم به نظرم یه دختر میتونه ایرانی بمونه و با همه ی اعتقاداتش ( حالا نه فقط اعتقادای مذهبی . هر چیزی) تو جامعه پذیرفته بشه و پیش بره . حتما لازم نیست مثل جامعه باشی تا بپذیرنت!
    قسمت آخر حرفتو زیاد موافق نیستم. چون خانم‌های زیادی رو دیدم که با اعتقادات سنتی ایرانی رفتن و نتونستن پذیرفته بشن. نمیگم نمیشه، شاید درصدی بخوام بگم، 10-20%.
    بالاخره وقتی شما جایی زندگی میگنی درگیر روابط احساسی خواهید شد. این طبیعت انسان هست و اجتناب ناپذیر.

Senior Member mdemehri آواتار ها

یه موصوعی که هممون باهاش درگیر هستیم این ایرانی بازیا هست!
    خیلی ها میان اینجا برای اینکه از این ایرانی بازی ها فاصله بگیرن ...حتی تو خونه انگلیسی حرف می زنن اما بچشون رو میارن مدرسه ی فارسی اما باز می گن لهجه ی انگلیسی بچمون خراب نشه( همیشه این برایم سئوال بوده که خب چرا میاری مگه زوره؟)
    ولی خیلی های دیگه با اینکه میان خارج اما دلشون ایرانه...دوست دارن اون فرهنگ رو داشته باشن...
    مثل کسی می مونه که بگه من هر جوری شده سالی یه بار رو باید برم ایران...یکی هم می بینی 20 ساله نرفته و براش اصلاً فرقی نمی کنه....
    اخلاق هر کسی هم فرق می کنه....احساسات هر کسی هم فرق می کنه و نمی شه تعمیم داد به همه یا حتی اکثریت.
    مثل این می مونه که همه بگن ملاک ما برای ازدواج فقط پولدار بودن طرفه!!! آیا این برای همه هست؟ یا برای یه % خاصی؟
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

صفحه 1 از 19 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)