صفحه 19 از 19 نخستنخست ... 910111213141516171819
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 186 , از مجموع 186

موضوع: تاثیر فرهنگ و تمدن ایرانی بر روابط اجتماعی در جامعه غربی

Banned

پیش فرض پاسخ : تاثیر فرهنگ و تمدن ایرانی بر روابط اجتماعی در جامعه غربی

1. دکتر سرع القلم شخصیت و شان علمی بسیار بالایی دارند و اصلا ربطی به پست و ... ندداشت چیزی که گفتم. ایشون "تنها ایرانی کل تاریخ از زمان تشکیل" هستند که به صورت رسمی برای ارایه کنفرانس و سخنرانی در نشست سالانه "داووس" دعوت میشند جایی که امثال "کسینجر و جوزف نای و ...." افرادی در اون سطح هستند. پس اون کلمه خیلی زشته کاربردش برای چنان شخصیتی.
    به ره حال ما ایرانی ها از مشکل عظیم دو گانگی هویت رنج میبریم و فرهنگ "تحمیلی" بعد از حمله اعراب به اضافه ساختارهای پوسیده فرهنگی خودمان دست به دست هم داد در مسیر توسعه را بر عکس و با سرعت بسیار بالا طی کنیم.
    من کی بحث میدنه فاضله کردم (ضمن اینکه ترجیح میدم به جای واژه عربی مسخره مدینه فاضله از واژه صحیح اتوپیا استفاده کنم) اتوپیی هر فرد در ذهن خودش هست و بس و صرفا در هسته رمکزی ذهنیش شکل میگیره یا میتونه بهش شکل بده.
    چرا مباحث قاطی شدند یک هو بحث ایشان این بود که زبان علمی دنیا به هر حال انگلیسیه و ما برای قرار گرفتن در مسیر توسعه طبعا بیشتر نیاز به انگلیسی اندیشیدن داریم تا روسی فکر کردن. در باره کشورهای شرق آسیا دوست عزیز آخه کجای فرهنگ مخلوط تحمیلی فعلی ایرانی اسلامی با آیین های کنفسیوسی همخوانی داره تا اونها رو الگو قرار بدیم. اتفاقا با لیبرالیسم خوانش هست. مدلهای کره جنوبی و ژاپن و ... امتحان شدند و در کشورهای غیر از خودشان جواب نداده اند . چرایی هم دیگه میشه یه مقاله بلند بخوام بنویسم.
    توحش غربی هم نمیشناسم. یکی دوبار فقط از ...و... شنیدم که غربی ها جز خوک های نجاست خوار که از خودشون نجاست برجا میگذارند چی هستند مگه که ما بخوایمم دنباله اونها باشیم شنیدم از برخی حضرات .......اگه ساختار فکری شما هم که اونطوریه که دیگه هیچی. بحث بیفایدست.
    این به میل شما نیست که توسعه صنعتی را به جلو و عقب بودن بدانید صدها متفکر متخصص در علوم انسانی این نظریات رو دادند . من به نظرم حتی اگر انسان دینمداری هم باشید با تاما اجزاش میتونید در غرب اونو داشته باشید تا کشورهای اسلامی.
    ونها مراحل دفع بحران سرمایه داری هستند و دلیل زنده بودن و نگندیدن سرمایه داری هم همین ارایه راههای برون رفت هست.
    نمیشه یک جزئ فرهنگ غرب را گرفت و دو جزئ فرهنگ شرق رو داشت و یکی دو تا پارامتر شخصی هم بهش اضافه کرد و انتظار توسعه تمدنی و پیشرفت و ... داشت.
    موفق باشید

Junior Member Ledig آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    1. ...
    نمیشه یک جزئ فرهنگ غرب را گرفت و دو جزئ فرهنگ شرق رو داشت و یکی دو تا پارامتر شخصی هم بهش اضافه کرد و انتظار توسعه تمدنی و پیشرفت و ... داشت.
    این صحبتتون درست، ولی این نیست که تنها راه پیشرفت هم انگلیسی اندیشیدن باشه! مسیری موفق خواهد شد که از بطن جامعه حمایت بشه و افکار عمومی اونو قبول داشته باشن.
    روسی فکر کردن هیچ وقت در ایران جواب نمیده، مردم ایران عموما متمایل به غرب هستند، از یک طرف متمایل به اسلام (چه تحمیلی چه غیر تحمیلی) هستند و از طرف دیگر همیشه زبان فارسی و فرهنگ ایرانی هم براشون مهم است و هیچ حکومتی نتونسته زبان و فرهنگ ایرانی ها رو از اونا بگیره (حتی عربها با اون همه جنایت). این یک واقعیته چه شما خوشتون بیاد و چه خوشتون نیاد و اونو فرهنگ پوسیده بنامید. هرگاه بین این سه عامل یعنی: غرب، اسلام و فرهنگ ایرانی توازن برقرار شده و به هر سه عامل (به میزان اهمیت هریک از آنها) توجه شده، ایران مسیر پیشرفت رو طی کرده یا لااقل از شدت عقب موندگیش کاسته شده و برعکس هر وقت عده ای خواستن یک عامل رو پررنگ کنن و یک عامل (یا دو عامل) دیگه مثل غرب رو سرکوب کنن و به جاش عامل شرق رو جایگزین کنن، به سختی شکست خوردن.
    ویرایش توسط Ledig : November 26th, 2013 در ساعت 01:52 AM
    سرتو بالا بگیر / من کنارتم هنوز
    چی آوردن به سرت / که می نالی شب و روز

Junior Member

الان آمریکایی ها ایرانیا رو چجور آدمایی می بینن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ApplyAbroad Senior Veteran

سلام مهربانان <3

مطالب بسیار ارزشمند همه شما عزیزان را مطالعه کردم و چیزهای ارزشمندی را خودم یاد گرفتم از تک تک شما.
    متاسفانه بعضی از پست ها داخلش یک کلمه یا عبارتی بود که موجب میشه این فروم کمی به خطر بیافته از لحاظ """"""ف""""ل""""L"" ت"""""
    قبلا هم برای این مسئله یکبار فروم به خطر افتاده و بنابراین بعضی از پست ها حذف گردیدند. اگر به نظرتون نباید پستتون حذف می شد خوشحال می شم به بنده پیغام خصوصی بدید و از این امر مطلعم سازید.
    با تشکر از زحمات شما
    Applyabroad Forum

از آسمان طلا می بارد.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط imsa نمایش پست ها
    الان آمریکایی ها ایرانیا رو چجور آدمایی می بینن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    والا من که کلا همکلاسهای دبیرستانمون و اطرافیانم اصلا نه براشون مهم بود ایران کجاست نه اینکه بینشی در باره ایرانیها داشته باشند. مثلا یکیشون به من میگفت چرا مثل بقیه هموطنهات لهجت نیست گفتم مثلا کی؟ گفت همین فاتح! گفتم فاتح ؟! من کی با اون هموطن هستم؟!!!!! گفت مگه هردوتا عرب نیستید؟!
    من: ///:

ApplyAbroad Senior Veteran

سلام مهربانان

برای استفاده بهتر از مطالب شما خوبان پست های اخیر به تالار زیر انتقال داده شد:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...AC%D8%B1%D8%AA
    ویرایش توسط nimaafshar8 : December 21st, 2013 در ساعت 10:14 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)