صفحه 12 از 19 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 186

موضوع: تاثیر فرهنگ و تمدن ایرانی بر روابط اجتماعی در جامعه غربی

پیش فرض پاسخ : تاثیر فرهنگ و تمدن ایرانی بر روابط اجتماعی در جامعه غربی

حالا یک چند سالی شده که مدیای جهانی به خصوص آمریکایی به شدت با ایران و ایرانی چپ افتاده و از هر سایت و ماهواره و فیلم و ویدئو و کتاب و تبلیغات و شو و... استفاده می کنه تا ایران و ایرانی را بکوبونه. این دلیل می شه ما بیفتیم به جون هم اونقدر روی تفاوت های فکری و سلیقه ای مون پافشاری کنیم ویا از دیدگاهامون راجع به کشور و تمدن هایی به شدت جانبداری کنیم و سرش بحث که فقط مدت کوتاهیه که می شناسیم یا دیدیم.
    بحث شده که ما فرهنگ نداریم. مگه می شه؟ هر کشوری فرهنگ خودشو داره، بد یا خوب. این که الان تمام جنبه های فرهنگ ایرانی بده شده و بی کلاسی، دلیل نمی شه قسمت های خوب فرهنگمونو هم بشوریم بزاریم آفتاب. ما در هر حال بیست و خورده ای سال در اون کشور زندگی کردیم و بخوایم نخوایم سال های کودکی که خیلی مهمند اونجا گذردوندیم و پدر و مادر ایرانی داریم. در زندگی در خارج برای هر کدوممون زمانی پیش میاد که ازمون راجع به ایران و ایرانی بودن و آداب و رسوم کشورمان می پرسند. بهتره تحت تاثیر جو خراب مدیا بگیم بله ایران آشغاله همه بی فرهنگ و فقیر و خود فروش و دزد و دروغگو شده اند!!! یا از بخش های خوب و زیبای ایرانی ها که در تک تک ما ها هم وجود داره صحبت کنیم. به هر حال اون کشور به ما اگر 100 چیز بد داده 2-3 تا خوب هم داده. نمی گم تمام زندگی آدم باید بشه تعریف از تاریخ پرشکوه ان سال پیش ایران، اما به هر حال نباید یادمون بره که ما ها این جا با این که به نظر می آد خیلی اختلاف فرهنگ و سلیقه و عقاید داریم ، همچنان تمام نقاط مشترکمان با همدیگه خیلی بیشتر از نقاط مشترکمون با یک غیر ایرانی هست و خواهد بود.
    همون گفتار نیک پندار نیک کردار نیک را که از تاریخ ایران قدیم داریم، همین رو فقط بخوایم ازش استفاده کنیم به خیلی جاها می رسیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط misteyes نمایش پست ها
    حالا یک چند سالی شده که مدیای جهانی به خصوص آمریکایی به شدت با ایران و ایرانی چپ افتاده و از هر سایت و ماهواره و فیلم و ویدئو و کتاب و تبلیغات و شو و... استفاده می کنه تا ایران و ایرانی را بکوبونه. این دلیل می شه ما بیفتیم به جون هم اونقدر روی تفاوت های فکری و سلیقه ای مون پافشاری کنیم ویا از دیدگاهامون راجع به کشور و تمدن هایی به شدت جانبداری کنیم و سرش بحث که فقط مدت کوتاهیه که می شناسیم یا دیدیم.
    بحث شده که ما فرهنگ نداریم. مگه می شه؟ هر کشوری فرهنگ خودشو داره، بد یا خوب. این که الان تمام جنبه های فرهنگ ایرانی بده شده و بی کلاسی، دلیل نمی شه قسمت های خوب فرهنگمونو هم بشوریم بزاریم آفتاب. ما در هر حال بیست و خورده ای سال در اون کشور زندگی کردیم و بخوایم نخوایم سال های کودکی که خیلی مهمند اونجا گذردوندیم و پدر و مادر ایرانی داریم. در زندگی در خارج برای هر کدوممون زمانی پیش میاد که ازمون راجع به ایران و ایرانی بودن و آداب و رسوم کشورمان می پرسند. بهتره تحت تاثیر جو خراب مدیا بگیم بله ایران آشغاله همه بی فرهنگ و فقیر و خود فروش و دزد و دروغگو شده اند!!! یا از بخش های خوب و زیبای ایرانی ها که در تک تک ما ها هم وجود داره صحبت کنیم. به هر حال اون کشور به ما اگر 100 چیز بد داده 2-3 تا خوب هم داده. نمی گم تمام زندگی آدم باید بشه تعریف از تاریخ پرشکوه ان سال پیش ایران، اما به هر حال نباید یادمون بره که ما ها این جا با این که به نظر می آد خیلی اختلاف فرهنگ و سلیقه و عقاید داریم ، همچنان تمام نقاط مشترکمان با همدیگه خیلی بیشتر از نقاط مشترکمون با یک غیر ایرانی هست و خواهد بود.
    همون گفتار نیک پندار نیک کردار نیک را که از تاریخ ایران قدیم داریم، همین رو فقط بخوایم ازش استفاده کنیم به خیلی جاها می رسیم.
    جسارتا میتونم بپرسم این قسمت های خوب فرهنگ ما الان چی هستن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط salazar716 نمایش پست ها
    جسارتا میتونم بپرسم این قسمت های خوب فرهنگ ما الان چی هستن؟
    واقعاً شما هیچ چیز مثبتی نمیبینید؟ یا اینکه فکر میکنید فرهنگ‌های منفی سنگینی میکنن؟
    اندکی صبر سحر نزدیک است...

Senior Member Ghahraman2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EMU FINANCE

نقل قول نوشته اصلی توسط moein749 نمایش پست ها
    در اینکه ایرانیان صلح جو هستند که شکی نیست ولی دیگه زیادیش هم خوب نیست. همین اعتماد بیش از اندازه و سکوت نوعی بی فرهنگی است. کی گفته در زمان شاه ازادی نسبی بوده؟ بله آزادی لباس پوشیدن، موسیقی و این جور چیزها وجود داشت ولی آزادی سیاسی به هیچ عنوان وجود خارجی نداشت. از لحاظ سیاسی یک نظام کاملا دیکتاتوری بود این رو پسر شاه نیز قبول کرده که حکومت پدرش ناعادلانه و دیکتاتوری بوده. در مورد وضع مالی هم که ما تا جایی که شنیدیم همچین چیزی نبوده. من اون موقع نبودم ولی از پدربزرگ مادربزرگ و ... که شنیدیم خلاف حرف شما گفته اند. البته از سال 53 به علت افزایش قیمت نفت وضع اقتصادی مردم بهتر شد که این باعث ضربه خوردن به صنعت شد. اینرو من چندین بار از کارشناسان اقتصادی شنیدم. رفاه مردم نتیجه یک سیستم سیاسی و اقتصادی درست است نه فروش نفت. شما به کره جنوبی، ژاپن، چین، برزیل، تایوان و ... یک نگاهی بیندازید ببینید این کشورها فقط به علت نظام سیاسی اقتصادی صحیح توانسته اند به جایگاه مطلوبی در زمینه رفاه مردم و امید به زندگی دست یابند نه اینکه نفت و گاز بفروشند بعد بگن وضع ما خوبه مثل اغلب کشورهای عربی، این که هنر نشد، هنر اینه که آلمان نفت خام از کشورهای خاورمیانه می گیره بعد می بره تو واحدهای پتروشیمی فوق پیشرفته دوباره با 1000 برابر قیمت میفروشه به خودمون!!! البته بگم ها من منکر مشکلات فوق زیاد حال اقتصاد ایران نیستم فقط خواستم نظرمو بگم
    دوست من تو هم که انگار فقط تاریخ کتاب های مدرسه رو خوندی اخه چرا این حرف و میزنی ؟ میدونی اون موقع چه رتبه ایی داشتیم هم در جهان هم در خاورمیانه از نظر اقتصادی و سیاسی و...
    میدونی همین امریکایی ها و انگلیسی ها التماس می کردن که ای عقاب اوپک یکم نفت و ارزون کن میدونستی از لحاظ جذب توریست چقدر درامد ارزی داشتیم میدونستی دلار کمتر از 7 تا تک تومانی بوده

وهزارتا ویژیگی دیگه بوده که داشتیم و الان نداشتیم.
    ویرایش توسط studentz : November 7th, 2012 در ساعت 08:01 PM دلیل: سیاسی
    من یک هموطن هستم دوستان میتونید رو کمک من حساب کنید.

Member moein749 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسي سيستمهاي انرژي

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghahraman2012 نمایش پست ها
    دوست من تو هم که انگار فقط تاریخ کتاب های مدرسه رو خوندی اخه چرا این حرف و میزنی ؟ میدونی اون موقع چه رتبه ایی داشتیم هم در جهان هم در خاورمیانه از نظر اقتصادی و سیاسی و...
    میدونی همین امریکایی ها و انگلیسی ها التماس می کردن که ای عقاب اوپک یکم نفت و ارزون کن میدونستی از لحاظ جذب توریست چقدر درامد ارزی داشتیم میدونستی دلار کمتر از 7 تا تک تومانی بوده

وهزارتا ویژیگی دیگه بوده که داشتیم و الان نداشتیم.
    ببین برادر من دعوا که نداریم!!! شما از کجا فهمیدی من فقط کتابای دوران مدرسه رو خوندم؟ اگه کتابای تاریخی و بیشتر از کتابای دوره ی لیسانسم نخونده باشم مطمئن باشم کمتر هم نخوندم! خب حالا، این حرف درستی نیست که بگیم چون الان بده پس لابد اون موقع خوب بوده، ما همیشه همینطوری هستیم همش به عقب نگاه می کنیم وقتی از یک چیزی نامید میشیم میگیم ای کاش... من نیازی نمیبینم که در این مورد حکومت قبلی با شما و یا هرکس دیگری بحث کنم چون فایده ای نداره، فقط یه چیزی بگم اگه انقلابی سال 57 صورت پذیرفت مطمئنا دلیلی داشته و مشکلاتی وجود داشته، مردم که بیکار نبودن انقلاب کنن حتما ضعف های اساسی در آن زمان بوده که مردم احساس میکردن با گذشت زمان قابل حل نیست، حالا این انقلاب و نظام شکل گرفته از آن توانسته آن ضعف ها را حل کند یا نه؟ بحث دیگری است چون در حال حاضر فکر بعضی ها این است که به مشکلات آن زمان مشکل دیگری نیز اضافه شده است. ولی دوست من اینقدر به عقب فکر نکنیم! از گذشته درس بگیریم ولی هی نشینیم بگیم آی زمان شاه اینجوری بود اونجوری بود، فرضا (فرض محال) بهشت بوده خب که چی؟ SO3 عزیز اشاره کرد اگه از تاریخ خود درس بگیریم روز به روز پیشرفت میکنیم وگرنه اون گذشته فرضا پر افتخار به هیچ دردی نمیخوره. اصلا فلسفه وجودی تاریخ همینه، علم تاریخ برای درس و پند گرفتنه در جهت عدم انجام کارهای غلط گذشتگان.
    ویرایش توسط studentz : November 7th, 2012 در ساعت 08:02 PM دلیل: نقل قول
    هيچوقت براي فعاليتي كه عاشقش هستيد، منتظر تحسين ديگران نباشيد و از چرنديات ديگران هم ناراحنت نشيد... اين افراد ممكن نزديكترين افراد خانواده باشند... خودتان باشيد

Senior Member Ghahraman2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EMU FINANCE

ببین برادر من دعوا که نداریم!!! شما از کجا فهمیدی من فقط کتابای دوران مدرسه رو خوندم؟ اگه کتابای تاریخی و بیشتر از کتابای دوره ی لیسانسم نخونده باشم مطمئن باشم کمتر هم نخوندم! خب حالا، این حرف درستی نیست که بگیم چون الان بده پس لابد اون موقع خوب بوده، ما همیشه همینطوری هستیم همش به عقب نگاه می کنیم وقتی از یک چیزی نامید میشیم میگیم ای کاش... من نیازی نمیبینم که در این مورد حکومت قبلی با شما و یا هرکس دیگری بحث کنم چون فایده ای نداره، فقط یه چیزی بگم اگه انقلابی سال 57 صورت پذیرفت مطمئنا دلیلی داشته و مشکلاتی وجود داشته، مردم که بیکار نبودن انقلاب کنن حتما ضعف های اساسی در آن زمان بوده که مردم احساس میکردن با گذشت زمان قابل حل نیست، حالا این انقلاب و نظام شکل گرفته از آن توانسته آن ضعف ها را حل کند یا نه؟ بحث دیگری است چون در حال حاضر فکر بعضی ها این است که به مشکلات آن زمان مشکل دیگری نیز اضافه شده است. ولی دوست من اینقدر به عقب فکر نکنیم! از گذشته درس بگیریم ولی هی نشینیم بگیم آی زمان شاه اینجوری بود اونجوری بود، فرضا (فرض محال) بهشت بوده خب که چی؟ SO3 عزیز اشاره کرد اگه از تاریخ خود درس بگیریم روز به روز پیشرفت میکنیم وگرنه اون گذشته فرضا پر افتخار به هیچ دردی نمیخوره. اصلا فلسفه وجودی تاریخ همینه، علم تاریخ برای درس و پند گرفتنه در جهت عدم انجام کارهای غلط گذشتگان.
    کاملا با اینکه باید درس بگیریم و به عقب نگاه نکنبم بلکه عبرت ازش بگیریم و رو به جلو بریم موفاقم دوست گرامی . ولی با انکار کردن مخالفم و من نگفتم در اون زمان بهشت بوده ایران , یه بار دیگه بخون گفتم ملت ایران تا زمانی که زور بالاسرشون هست انعطاف به خرج میدهند و سازگاری میکنند گواه این حرف من هم تاریخ است و همین زمان الان , ولی در زمان حکومت قبلی ازادی نسبی ایی برقرار بود و این شد که با اینکه مردم مشکلات خاص کنونی را که هیچ نصف این را هم نداشتند به کمک البته مذهبیون و ... انقلاب کردند یعنی این و میخوام بگم کلا جنبه ی ما ها هم پایین است و به شدت احساساتی برخورد میکنیم تا وقتی در بندیم که ساکتیم وقتی هم یه نمه ازادی پیدا میکنیم خودمون رو گم میکنیم.
    گرچند که منکر مشکلات اندکی که در زمان شاه بوده نمیشم همانطور که منکر افتخارات و پیشرفت های بی شمار ان زمان هم نمیشم
    من یک هموطن هستم دوستان میتونید رو کمک من حساب کنید.

Senior Member blur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Horticulture-Medicinal Plants (Urmia University)

درسته خدمات زیادی انجام شده در اون زمان ولی تهش دیکتاتوری بوده....همه مبارزان اون زمان (اعم از توده ای و مذهبی و روشنفکر و چپ و راست و ...) میگن که آزادی سیاسی نبوده. یعنی شما میگی همه مبارزا که از زندان و ساواک و عدم وجود حزب واقعی میگن دروغ میگن؟!! وقتی یه دیکتاتور اون بالا باشه حتی اگه دلش بخواد مملکتش پیشرفت بکنه بازم اشتباه میکنه چون دیکتاتوره و برا یه دیکتاتور مشاور و وزیر و نخست وزیر و ....مفهوم نداره...اصلا دوروبری ها از ترس، مشکلات رو منعکس نمیکنن به یه دیکتاتور. ضمنا بیشتر مشکلات ما در حال حاضر ناشی از استبدادزده بودن مردممونه، ناشی از اینه که همیشه بالا سر مردم یکی بوده که خودشو قیم مردم می دونسته بنابراین مردم هرگز بالغ نشدن و دوره بلوغ هنوز طی نشده ساده بگم مردم از آزادی و دموکراسی حتی می ترسن. همه مطمئنن فقط و فقط خودشون درست میگن حتی حاضر نیستن نظرات مخالفو درست بشنون...حاضر نیستن انتخاب کنن و مسئولیت انتخاب رو بعهده بگیرن ترجیح میدن یکی براشون انتخاب کنه تا مسئولیتی در قبالش نداشته باشن تا نق بزنن و برا بهتر شدن کاری نکنن...
    ما مردمی استبدادزده هستیم و این ماحصل صدهاسال حکومت دیکتاتورهاست.
    اگر آهسته از بال اين دره‌ی برهنه بر پنجه‌ی پا بگذريم،
    می‌بينی که همه‌ی چکاوک‌ها با دو چشم بسته می‌خوانند،
    پس بی‌جهت به هر شب تاريک شک مکن!
    گاه با پلک بسته هم می‌توان از پل به چشمه رسيد. س.ع صالحی

نقل قول نوشته اصلی توسط arash1718 نمایش پست ها
    واقعاً شما هیچ چیز مثبتی نمیبینید؟ یا اینکه فکر میکنید فرهنگ‌های منفی سنگینی میکنن؟
    حدش به سمت بی نهایت میل میکنه، من هر چی فکر میکنم چیز مثبتی یادم نمیاد، میشه یکی دوتاش رو نام ببرین؟ جدی میگما، طعنه نیست.

این حرف درستی نیست که بگیم چون الان بده پس لابد اون موقع خوب بوده، ما همیشه همینطوری هستیم همش به عقب نگاه می کنیم وقتی از یک چیزی نامید میشیم میگیم ای کاش...
    پیشنهاد میکنم فیلم midnight in Paris رو ببینین، شخصیت اصلیش برمیگرده قرن 20، میگه چقدر خوبه، همونجا با یه خانومی برمیگرده قرن 19 که خانومه میگه اینجا چقدر خوبه، همه جا همینه، گذشته بهتر از آینده!!!

Senior Member blur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Horticulture-Medicinal Plants (Urmia University)

نقل قول نوشته اصلی توسط salazar716 نمایش پست ها
    حدش به سمت بی نهایت میل میکنه، من هر چی فکر میکنم چیز مثبتی یادم نمیاد، میشه یکی دوتاش رو نام ببرین؟ جدی میگما، طعنه نیست.
    سالازار جان فکر نمیکنی افراط میکنی دوست من؟ مسلمه که نکات خوبی داره فرهنگ ما هرچند داره جنبه های منفی غالب میشه! من در جریان کارای پرورشگاهی هستم و میدونم که بیشتر هزینه های این پرورشگاه توسط مردم تامین میشه...یا همین فرهنگ وقف و چه میدونم مدرسه و بیمارستان ساختن. اینا واقعا فرهنگ خود خودمونه گرچه همونطور که گفتم داره مدام کمرنگ و کمرنگ تر میشه. و جنبه های منفیشو بشمریم زیاده ولی خب قدر مسلم اینه که جنبه های مثبت هم داره...همین حمایت های روانی از طرف خونواده که تو فرهنگ های شرقی هست واقعا یک جنبه فوق العاده مثبته و توسط علم روانشناسی هم تایید شده ست. مقاله ای میخوندم چند وقت پیش راجع به اینکه بچه هایی که از محبت پدربزرگ و مادربزرگ برخوردارن از لحاظ روحی و عاطفی بچه های نرمال تری هستن! (البته قضیه نسبی هست و این مقاله نتایج یه تحقیق هست)
    اگر آهسته از بال اين دره‌ی برهنه بر پنجه‌ی پا بگذريم،
    می‌بينی که همه‌ی چکاوک‌ها با دو چشم بسته می‌خوانند،
    پس بی‌جهت به هر شب تاريک شک مکن!
    گاه با پلک بسته هم می‌توان از پل به چشمه رسيد. س.ع صالحی

نقل قول نوشته اصلی توسط blur نمایش پست ها
    سالازار جان فکر نمیکنی افراط میکنی دوست من؟ مسلمه که نکات خوبی داره فرهنگ ما هرچند داره جنبه های منفی غالب میشه! من در جریان کارای پرورشگاهی هستم و میدونم که بیشتر هزینه های این پرورشگاه توسط مردم تامین میشه...یا همین فرهنگ وقف و چه میدونم مدرسه و بیمارستان ساختن. اینا واقعا فرهنگ خود خودمونه گرچه همونطور که گفتم داره مدام کمرنگ و کمرنگ تر میشه. و جنبه های منفیشو بشمریم زیاده ولی خب قدر مسلم اینه که جنبه های مثبت هم داره...همین حمایت های روانی از طرف خونواده که تو فرهنگ های شرقی هست واقعا یک جنبه فوق العاده مثبته و توسط علم روانشناسی هم تایید شده ست. مقاله ای میخوندم چند وقت پیش راجع به اینکه بچه هایی که از محبت پدربزرگ و مادربزرگ برخوردارن از لحاظ روحی و عاطفی بچه های نرمال تری هستن! (البته قضیه نسبی هست و این مقاله نتایج یه تحقیق هست)
    خب شاید شما تا اندازه ی من از جریانات بین مردم خبر نداشته باشین، یکی از آشناهای خیلی نزدیک من تو عدالت خانه کار میکنه، یعنی باید بیاین ببینین این ملت با فرهنگ چطوری سر هم کلاه میذارن...
    حداکثر لطفی که ایرانیا نسبت به هم دارن اینه که بگن در ماشین بازه! (منبع : فیبوک) چند درصد ایرانیا اهل مدرسه سازی و کمک به دیگران هستن؟ اگه فرهنگ ما کمک به دیگران بود ما تو جامعه انفدر فقیر نداشتیم.
    کار از فرهنگ سازی گذشته، باید نسلمون منقرض شه (منبع : فیبوک)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)