صفحه 4 از 19 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 186

موضوع: تاثیر فرهنگ و تمدن ایرانی بر روابط اجتماعی در جامعه غربی

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مشکلی بنام دلتنگی و راه حل،اصلا راه حلی داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sarada نمایش پست ها
    من کلا یه بار تو مترو دیدم یکی با ذوق اومد طرفم گفت ا؟؟؟ شمام ایرانی هستین؟ کلی تحویل گرفت و اینا که بعدا متوجه شدم تازه اومده بود بنده خدا گرم بود بعدا اونم در میرفت از دست بقیه ... غیر اون صحنه همیشه وقتی با دوستای ایرانیم یه هم وطن رو از دور میبینیم با هم شرط میبندیم که فرار میکنه یا نه .... معمولا یا ساکت میشن زمین رو نگاه میکنن یا درو دیوار ... یا به یه زبون دیگه حرف میزنن یا خیلی به طور اتفاقی و در عین حال تابلو راهشون رو کج میکنن ... شما غصه نخور تابوده همین بوده و تا هست ... امیدواریم تغییر کنه
    دلایلش متعدده. یکیش بدلیل تضادهای اجتماعی و سیاسی فراوان داخل ایرانه که طبعا روی ارتباط ایرانیها در خارج از کشور اثر میگذارد. یعنی در خارج وقتی یک ایرانی میبینیم نگران هستیم که این طرف کیه و چه تیپیه و جزو کدوم گروهه و طرفدار حکومته یا مخالف و اومده ما رو چک کنه و خبر ببره یا اینکه از اون محیط دررفته و نکنه اصلا پناهنده و جزو فلان گروه سیاسی باشه و غیره. تا موقعی که به یک ایرانی معرفی نشوید و خوب نشناسیدش گرم نمیگیرید. این احتیاط طبیعی است و ناشی از همین عدم یگانگی و اعتماد در داخل ایران است که به خارج هم گسترش پیدا میکنه. نکته دیگر بخاطر نگرانی از انتظارات و توقعات نابجا و رفتارهای نامعقول و بقول خودمان "ایرانی بازی" هاست یعنی با پیش زمینه ذهنی که از ایران داریم فرض میکنیم که هرکس از ایران آمده همه اخلاقیات مذموم جامعه ایران را داره مگر اینکه خلافش ثابت بشود. این معضل فقط موقعی حل میشود که اول جامعه داخل ایران درست بشود و به طبع آن جامعه خارج هم درست خواهد شد.

Junior Member sarada آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دلایلش متعدده. یکیش بدلیل تضادهای اجتماعی و سیاسی فراوان داخل ایرانه که طبعا روی ارتباط ایرانیها در خارج از کشور اثر میگذارد. یعنی در خارج وقتی یک ایرانی میبینیم نگران هستیم که این طرف کیه و چه تیپیه و جزو کدوم گروهه و طرفدار حکومته یا مخالف و اومده ما رو چک کنه و خبر ببره یا اینکه از اون محیط دررفته و نکنه اصلا پناهنده و جزو فلان گروه سیاسی باشه و غیره. تا موقعی که به یک ایرانی معرفی نشوید و خوب نشناسیدش گرم نمیگیرید. این احتیاط طبیعی است و ناشی از همین عدم یگانگی و اعتماد در داخل ایران است که به خارج هم گسترش پیدا میکنه. نکته دیگر بخاطر نگرانی از انتظارات و توقعات نابجا و رفتارهای نامعقول و بقول خودمان "ایرانی بازی" هاست یعنی با پیش زمینه ذهنی که از ایران داریم فرض میکنیم که هرکس از ایران آمده همه اخلاقیات مذموم جامعه ایران را داره مگر اینکه خلافش ثابت بشود. این معضل فقط موقعی حل میشود که اول جامعه داخل ایران درست بشود و به طبع آن جامعه خارج هم درست خواهد شد.
    همه حرفاتون درسته ولي فكر ميكنم محيط دانشگاه ديگه جدا از اين حرفاس... ديگه حرف حكومت و پناهنده و سياسي و جاسوسي نيست ... همه مون به يه هدف اومديم . من كااااااااااملا با اين احتياط كردنا موافقم خودمم قبلا راجع بهش مفصل حرف زدم . ولي كاش جور ديگه باشيم

راستش یه ذره به نظر من باید به بعضی از این افراد حق بدیم. هرچند که من خودم با ایرانیا خوب گرم میگیرم ولی کسایی هستن که به خاطر جدا شدن از فرهنگ ایرانی اومدن بیرون، یا بهتر بگم فرار کردن.
    تصور خیلیاشون از ارتباط با ایرانیا طبق روابطی که داشتن شکل گرفته و طبیعیه که نخوان اون تجربیات رو تکرار کنن. بذارین یه مثال بگم از سفرم به مالزی که بیربط نیست. تو کوالالامپور یه استخر خیلی بزرگ بود که جمعیت زیادی رو جا میداد، شاید بگم هزار نفر. ما که رفته بودیم دوتا خانم ایرانی با مایو اومده بودن. حالا تصور کنید توی استخر پر مرد ایرانی، دو تا زن که برو روییم دارن با مایو بیان...... دیگه ایرانی بازی اینا گل کرده بود. باور کنید از هر ملیتی اونجا بود، هندی، پاکستانی، شرق آسیا، عرب آسیا..... هیچ کدوم من ندیدم یه نگاه چپ به کسی بکنن. اما ایرانیا......
    حالا انتظار دارین اون دو تا خانم بیان تو خیابون هر کسو دیدن گرم بگیرن؟؟!! به نظر من یه مقدار از دید این افراد هم باید نگاه کرد.
    علاوه بر اینها اینو در نظر بگیرید که شاید طرف حوصلشو نداره، سرش شلوغه، یا ایرانی زیاد میبینه که دیگه دیدن ایرانی براش جالب نیست. مگه تو تهران ما مترو سوار میشیم شروع میکنیم با همه گرم میگیریم؟ (البته واگن آقایون منظورمه بیشتر :دی)
    اندکی صبر سحر نزدیک است...

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sarada نمایش پست ها
    همه حرفاتون درسته ولي فكر ميكنم محيط دانشگاه ديگه جدا از اين حرفاس... ديگه حرف حكومت و پناهنده و سياسي و جاسوسي نيست ... همه مون به يه هدف اومديم . من كااااااااااملا با اين احتياط كردنا موافقم خودمم قبلا راجع بهش مفصل حرف زدم . ولي كاش جور ديگه باشيم
    اشتباهتم همینه. محیط دانشگاه بهترین جا برای این تیپ کاراست و تا پول هست .... طرف ایرانی کم سواد که اومده تو بارانداز کار می کنه که خطری برای کسی نداره!!! شمای دانشجوی تحصل کرده ای که ممکنه فردا موی دماغ کسی یا گروهی بشی.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    اشتباهتم همینه. محیط دانشگاه بهترین جا برای این تیپ کاراست و تا پول هست .... طرف ایرانی کم سواد که اومده تو بارانداز کار می کنه که خطری برای کسی نداره!!! شمای دانشجوی تحصل کرده ای که ممکنه فردا موی دماغ کسی یا گروهی بشی.
    آره واقعا حق با شماست...
    شاید چون من همچین موردی تو دانشگاه ندیدم اینجوری فکر میکنم.

Senior Member Ghahraman2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EMU FINANCE

کلا نمی خواستم بنویسم ولی تو گلوم مونده. دلایلی که دوستان اورده اند همه مورد احترام در مورد اینکه چرا ایرانی ها از هم در میروند ولی قانع کننده نیستند
    واقعا نمیشه بیانش کرد که چرا واقعا نمیشه و این رفتار زشت داره من و بدجور ازار میده اخه یه چیزهای دیدم که......... . ولی تا حد زیادیش به فرهنگ ما بر میگرده و اون حس شک و ترس که از اون حکو.... تو دلمون کاشته شده و به نظر من حسودی و چشم دیدن دیگران را نداشتن هم هست و چتر بازی بعضی ها در واقع ما این طرف ازاد هستیم ولی خیلی ها هم میخوان از ازادیشون بیشترین استفاده کنند ولی میترسن اگه یه ایرانی ببیمتشون در حین اون ازادی بازی ها فکر بد بکنه راجع به شون و اسم بزاره روشون چون این ازادی ها که قبلا نبوده و جز رویاها بوده و از نظر خیلی ها ممکن هست عیب بیاد البته برا دیگران نه خودشون در حالی که اینجاییها با این مسایل بزرگ شدند و براشون جز ساده ترین و حداقل حقوقشون حساب میشه ولی بازم اینها دلیل نمیشه که از هم دور بشیم و متحد نباشیم.
    ببینم مگه عرب ها هم مثل ما ها تو یه جامعه عقب افتاده بزرگ نشدن ولی چرا متحد هستند؟ چند وقت پیش دانشگاه ما یه پارتی اینتر نشال داده بود و از همه کشور ها باجه زده بودن و فرهنگ شون اثار تاریخی شون رو و غذا هاشون در دبدرس عموم گذاشته بودند ولی باجه ایران خالی بود در حالی که همه جور از همه دنیا سریم . و بعد روی سن رقص هر کشوری با پرچمش اومد بالا و به سلام و خوش امدبد داد و رفت ولی ایران نبود و بعد نمایش ها شروع شد و هر کشوری با اهنگ محلی خودش یه رقص گروهی یا چیزی مشابه میومد اجرا میکرد و من در همین حین شاید 1000تا بیشتر ایزانی دیدم ولی خدا شاهده تعداد کسانی که پیش هم بودند از6 تا بیستر نمیشد ولی همین عرب ها با اینکه کلا از 2 کشور هستند عراق و فلسطین و کلا 100 نفر هم نمیشن باهم بودند عراقی ها یه طرف فلسظینی ها هم یه طرف و نمایش هاشونم اجرا کردند و حداقل 3 تا پرچم بزرگ داشتند که مرتب نکون میدادند همشون زیر اون ایستاده بودند و تماشا میکردند حالا اینجا رو گوش کنید یه هو ایران اومد بالا و من خیلی خوشحال شدم که بابا ایول ولی کلا 2 نفر بودن که یکیشون یه اهنگ خوند و اونیکیم رقصید جالب نیود ولی حداقل اینکه اسم وطنم و شنیدم خوشحال شدم ولی بچه ها وقتی مجری گفت این برنامه ابران هست این عرب های *** فلسطین شروع کردند هو کردن و اسم فلسطین و فریاد زدن بله درست خوندید و ما ها که 1000تا بودیم حتی نتونستیم یه ایران بگیم و جلوی اون 100 نفر وایسیم واقعا درد داره که ما ها که کوروش بزرگ رو داریم تا این حد از هم دوریم و این عرب ها در عین *** و *** باهم متحد هستند دیگه نمیتونم بنویسم دارم از خاطرات بد اونروز منفجر میشم.

به امید ندیدن دوباره این روزها
    ویرایش توسط studentz : November 4th, 2012 در ساعت 07:41 PM
    من یک هموطن هستم دوستان میتونید رو کمک من حساب کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghahraman2012 نمایش پست ها
    کلا نمی خواستم بنویسم ولی تو گلوم مونده. دلایلی که دوستان اورده اند همه مورد احترام در مورد اینکه چرا ایرانی ها از هم در میروند ولی قانع کننده نیستند
    واقعا نمیشه بیانش کرد که چرا واقعا نمیشه و این رفتار زشت داره من و بدجور ازار میده اخه یه چیزهای دیدم که......... . ولی تا حد زیادیش به فرهنگ ما بر میگرده و اون حس شک و ترس که از اون حکو.... تو دلمون کاشته شده و به نظر من حسودی و چشم دیدن دیگران را نداشتن هم هست و چتر بازی بعضی ها در واقع ما این طرف ازاد هستیم ولی خیلی ها هم میخوان از ازادیشون بیشترین استفاده کنند ولی میترسن اگه یه ایرانی ببیمتشون در حین اون ازادی بازی ها فکر بد بکنه راجع به شون و اسم بزاره روشون چون این ازادی ها که قبلا نبوده و جز رویاها بوده و از نظر خیلی ها ممکن هست عیب بیاد البته برا دیگران نه خودشون در حالی که اینجاییها با این مسایل بزرگ شدند و براشون جز ساده ترین و حداقل حقوقشون حساب میشه ولی بازم اینها دلیل نمیشه که از هم دور بشیم و متحد نباشیم.
    ببینم مگه عرب ها هم مثل ما ها تو یه جامعه عقب افتاده بزرگ نشدن ولی چرا متحد هستند؟ چند وقت پیش دانشگاه ما یه پارتی اینتر نشال داده بود و از همه کشور ها باجه زده بودن و فرهنگ شون اثار تاریخی شون رو و غذا هاشون در دبدرس عموم گذاشته بودند ولی باجه ایران خالی بود در حالی که همه جور از همه دنیا سریم . و بعد روی سن رقص هر کشوری با پرچمش اومد بالا و به سلام و خوش امدبد داد و رفت ولی ایران نبود و بعد نمایش ها شروع شد و هر کشوری با اهنگ محلی خودش یه رقص گروهی یا چیزی مشابه میومد اجرا میکرد و من در همین حین شاید 1000تا بیشتر ایزانی دیدم ولی خدا شاهده تعداد کسانی که پیش هم بودند از6 تا بیستر نمیشد ولی همین عرب ها با اینکه کلا از 2 کشور هستند عراق و فلسطین و کلا 100 نفر هم نمیشن باهم بودند عراقی ها یه طرف فلسظینی ها هم یه طرف و نمایش هاشونم اجرا کردند و حداقل 3 تا پرچم بزرگ داشتند که مرتب نکون میدادند همشون زیر اون ایستاده بودند و تماشا میکردند حالا اینجا رو گوش کنید یه هو ایران اومد بالا و من خیلی خوشحال شدم که بابا ایول ولی کلا 2 نفر بودن که یکیشون یه اهنگ خوند و اونیکیم رقصید جالب نیود ولی حداقل اینکه اسم وطنم و شنیدم خوشحال شدم ولی بچه ها وقتی مجری گفت این برنامه ابران هست این عرب های *** فلسطین شروع کردند هو کردن و اسم فلسطین و فریاد زدن بله درست خوندید و ما ها که 1000تا بودیم حتی نتونستیم یه ایران بگیم و جلوی اون 100 نفر وایسیم واقعا درد داره که ما ها که کوروش بزرگ رو داریم تا این حد از هم دوریم و این عرب ها در عین *** و *** باهم متحد هستند دیگه نمیتونم بنویسم دارم از خاطرات بد اونروز منفجر میشم.

به امید ندیدن دوباره این روزها
    چقدر بد ...اره خب همیناس که باعث دلتنگی بیشتر میشه .
    بهترین راه اینه که یه عده ایرانی ( شاید خودتون میتونین بانی باشین ) یه گروهی رو تو همون دانشگاه که میگین این همه هم زیاد ایرانی داره تشکیل بدید و موقع این برنامه ها خودتون برنامه ریزی کنین . به نظر من همیشه نباید منتظر باشیم و بگین دیگران چرا کاری نمیکنن . من نمیدونم کدوم کشور هستین ولی من اگه همچین صحنه ای رو میدیدم و انقدر هم عصبانی و ناراحت میشدم حتما یه حرکتی میکردم . میتونین با گروه دوستی خودتونم شروع کنین به دور از ترس از قضاوت دیگران موقع این برنامه ها شروع کنین پایه ش رو بذارین مطمئنا دیگران هم بهتون میپیوندن .. تو اون 1000 نفر ایرانی خیلیا هم عقیده شما بودن ولی منتظر بودن یکی دیگه یه کاری کنه!
    هر کاری یه بانی میخواد!
    این راهی بود که به نظر من رسید دیگه نمیدونم خوب وبدش رو!
    ویرایش توسط studentz : November 4th, 2012 در ساعت 07:42 PM

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

ببینم مگه عرب ها هم مثل ما ها تو یه جامعه عقب افتاده بزرگ نشدن ولی چرا متحد هستند؟ ..... ولی باجه ایران خالی بود در حالی که همه جور از همه دنیا سریم . ..... ولی بچه ها وقتی مجری گفت این برنامه ابران هست این عرب های *** فلسطین شروع کردند هو کردن ...... واقعا درد داره که ما ها که کوروش بزرگ رو داریم تا این حد از هم دوریم و این عرب ها در عین *** و *** باهم متحد هستند
    بدون تعارف شما از اون دسته ایرانی هایی هستید که از 200 مایلی تون هم نباید رد شد! دوستان عزیز هز جای دنیا این کلمات رو تو گفتار یه ایرانی دید ازش فاصله بگیرین تا تو دردسر جدی نیفتادید.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Senior Member Ghahraman2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EMU FINANCE

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    بدون تعارف شما از اون دسته ایرانی هایی هستید که از 200 مایلی تون هم نباید رد شد! دوستان عزیز هز جای دنیا این کلمات رو تو گفتار یه ایرانی دید ازش فاصله بگیرین تا تو دردسر جدی نیفتادید.
    اصلا متوجه منظورت نشدم یعنی چی اینکه گفتی میشه واضحتر بگی ؟ نمیخوام زود قضاوت کنم و جواب اشتباه بدم
    لطفا خیلی رک و راست توضیح بده دوست من ممنون
    من یک هموطن هستم دوستان میتونید رو کمک من حساب کنید.

ApplyAbroad Guru

اصلا متوجه منظورت نشدم یعنی چی اینکه گفتی میشه واضحتر بگی ؟ نمیخوام زود قضاوت کنم و جواب اشتباه بدم
    لطفا خیلی رک و راست توضیح بده دوست من ممنون
    دوست عزیز ما در هیچ موردی از بقیه دنیا سرتر نیستیم. غرور بی دلیل را بایدگذاشت کنار. همه ملتهای دیگر هم کوروش بزرگ خودشون و حتی بزرگترش رو داشته اند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)