صفحه 5 از 19 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 186

موضوع: تاثیر فرهنگ و تمدن ایرانی بر روابط اجتماعی در جامعه غربی

Senior Member Ghahraman2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EMU FINANCE

پیش فرض پاسخ : مشکلی بنام دلتنگی و راه حل،اصلا راه حلی داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دوست عزیز ما در هیچ موردی از بقیه دنیا سرتر نیستیم. غرور بی دلیل را بایدگذاشت کنار. همه ملتهای دیگر هم کوروش بزرگ خودشون و حتی بزرگترش رو داشته اند.
    ببینید واقعا متاسفم که این برداشت و کردبد و در جواب : کدوم کشور مردی مانند نیمی از کوروش بزرگ داشته که من نمیدونم و شما دفعه بعدی دقت کن من راجع به چی دارم مینویسم و اون کلمات در جمله من چه معنی میدهد
    من یک هموطن هستم دوستان میتونید رو کمک من حساب کنید.

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghahraman2012 نمایش پست ها
    کلا نمی خواستم بنویسم ولی تو گلوم مونده. دلایلی که دوستان اورده اند همه مورد احترام در مورد اینکه چرا ایرانی ها از هم در میروند ولی قانع کننده نیستند
    واقعا نمیشه بیانش کرد که چرا واقعا نمیشه و این رفتار زشت داره من و بدجور ازار میده اخه یه چیزهای دیدم که......... . ولی تا حد زیادیش به فرهنگ ما بر میگرده و اون حس شک و ترس که از اون حکو.... تو دلمون کاشته شده و به نظر من حسودی و چشم دیدن دیگران را نداشتن هم هست و چتر بازی بعضی ها در واقع ما این طرف ازاد هستیم ولی .....
    هفته پیش جمعه پنجم آبان شبکه خبر ساعت 23:30 یک برنامه میزگرد داشت،استاد دانشگاهی از دانشگاه بقیه الله آورده بودن صحبت میکرد و می گفت:"میزان اعتماد ایرانیان به یکدیگر 4/3 درصده و این میزان اعتماده ایرانیان به حکومتشون هم هست،این مقدار در هیچ کجای دنیا دیده نمیشه، که اینقدر پایین باشه و به نوعی ما اون رو صفر میدونیم".حالا دوستان شما خود حدیث مفصل بخوانید از این مجمل.
    چرا ما ایرانی ها اینقدر دو رو،ترسو،زیر آب زن و منافقیم؟؟؟؟ چون سیستم ما رو این طور بار آورده،چون این طور منافع یکسری تامین می شه. طرف من می گه نمی رم رای بدم،روز انتخابات نفر اول در صف ایستاده. من نمی گم بره رای بده یا نره،چون هر کسی خودش می دونه ولی نفس دو رویی و نفاق بده،نفس دروغ گفتن بدترین کاره. پیامبر (ص) نمی فرماید زناکار دشمن خداست،نمی فرماید کافر دشمن خداست و........ ولی می فرماید دروغگو دشمن خداست.چرا؟چون میخواد قبح و زشتی بینهایت دروغ رو نشون بده. ولی ما ایرانی ها اگر یک روز دروغ نگیم،شب موقع خواب به خودمون می گیم امروز یک کاری باید انجام میدادم که ندادم.اسمش رو هم میذاریم مصلحتی، که به قول خواجه نصیرالدین طوسی"راز بدبختی مسلمانان همین مصلحتی اس"
    من آدم مذهبی نیستم و اصلا دیگه اعتقادی ندارم ولی حرفم اینه که امروز ما ایرانیان یک مشکل بسیار بسیار بسیار بزرگ داریم و اون هم اینکه روزی یک دقیقه(حتی یک دقیقه) هم فکر نمی کنیم.
    خدا وکیلی به این حرف من یک دقیقه فکر کنید و ببینید راسته یا دروغ: روزی چند دقیقه فکر می کنید؟روزی چند دقیقه به برنامه هاتون فکر می کنید؟به حرف زدنتون؟به اخرتتون؟به حقوق هم نوعتون؟ به قدم هایی که بر میدارین؟به کارهایی که می کنید؟به کسانی که تایید شون می کنید یا رجکتشون می کنید؟به پولی که در می ارید؟به پدر و مادرتون؟ و از همه مهم تر به انصاف در رفتار و گفتار و کردارتون؟؟؟
    خدا می دونه اگر روزی ده دقیقه (جمعا) به این چیزها فکر می کردیم روزگارمون صد یا شاید هزار برابر بهتر از الان بود. و این اوضاع مردم سومین کشور ثروتمند دنیا نبود که هر چه هست این است "از ماست که بر ماست".
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

به نظر من بزرگ کردن زیادی گدشتمون تاثیر عکس روی مخاطب میذاره. ولی اینکه بخوایم کوچیکش هم کنیم از اونم بدتره.
    درسته دیگران هم کوروش خودشون رو دارن ولی این دلیل نمیشه ما بهش افتخار نکنیم.....
    ماها ممکنه هر کدوم طرافدار با تعصب یه تیم ورزشی یه آدم مهم یا یه سیاست مدار یا حذب باشیم که مجموعه‌ی اینها قسمت عمده‌ای از هویت انسان رو تشکیل میده. حالا کشور که جای خود داره و همه جا دنیا مهمترین عرق مردم رو تشکیل میده.
    من نمیگیم مثل این آدمای رو مخ باشیم که هر جا میشینن میگن، ایرانی برترین نژاده، هوش ایرانی ها از همه جا بالاتره و شروع میکنن به مقایسه، ولی اینم یادمون باشه که بی هویتی سرچشمه هزارتا درد و مرض و افسردگیه.
    اندکی صبر سحر نزدیک است...

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghahraman2012 نمایش پست ها
    اصلا متوجه منظورت نشدم یعنی چی اینکه گفتی میشه واضحتر بگی ؟ نمیخوام زود قضاوت کنم و جواب اشتباه بدم
    لطفا خیلی رک و راست توضیح بده دوست من ممنون
    رک و راست تو 3 کلمه: ما این همه نیستیم.
    کوروش و سزار و هیتلر و چنگیز و تیمور و صدام خاکشون علف شد و علف چرنده! با این چیزا تو جامعه ی جهانی نمیتونی مانور بدی و کسی براش تره هم خورد نمی کنه.
    وجه ی ایران تو دنیا به شدت تخریب شده حالا شما تو این وضعیت می خوای Great Empire و کوروش تبلیغ کنی و ثابت کنی از عربها بهتری؟!!!! تو همین آمریکا وجه ی عربها حداقل عربهای سعودی و قطر و امارات و اردن و کویت و بحرین و مصر خیلی از شمای ایرانی بهتره، بماند که هم ساپورت کشورشون رو دارن و هم دستشونم به دهنشون میرسه و واسه اقامت هم له له نمی زنن.
    ایران هیچ وقت کشور متحدی نبوده و کووش هم هیچ نمادی از اتحاد ایرانی نیست. اگرم توهمش هنوز هست ناشی از چوب و چکمه ی رضاخانه. اینا رو حتی خیلی ها مثل من ایرانی قبول ندارن اونوقت شما می خواین به خورد خارجی جماعت دین.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

نقل قول نوشته اصلی توسط amir110 نمایش پست ها
    هفته پیش جمعه پنجم آبان شبکه خبر ساعت 23:30 یک برنامه میزگرد داشت،استاد دانشگاهی از دانشگاه بقیه الله آورده بودن صحبت میکرد و می گفت:"میزان اعتماد ایرانیان به یکدیگر 4/3 درصده و این میزان اعتماده ایرانیان به حکومتشون هم هست،این مقدار در هیچ کجای دنیا دیده نمیشه، که اینقدر پایین باشه و به نوعی ما اون رو صفر میدونیم".حالا دوستان شما خود حدیث مفصل بخوانید از این مجمل.
    چرا ما ایرانی ها اینقدر دو رو،ترسو،زیر آب زن و منافقیم؟؟؟؟ چون سیستم ما رو این طور بار آورده،چون این طور منافع یکسری تامین می شه. طرف من می گه نمی رم رای بدم،روز انتخابات نفر اول در صف ایستاده. من نمی گم بره رای بده یا نره،چون هر کسی خودش می دونه ولی نفس دو رویی و نفاق بده،نفس دروغ گفتن بدترین کاره. پیامبر (ص) نمی فرماید زناکار دشمن خداست،نمی فرماید کافر دشمن خداست و........ ولی می فرماید دروغگو دشمن خداست.چرا؟چون میخواد قبح و زشتی بینهایت دروغ رو نشون بده. ولی ما ایرانی ها اگر یک روز دروغ نگیم،شب موقع خواب به خودمون می گیم امروز یک کاری باید انجام میدادم که ندادم.اسمش رو هم میذاریم مصلحتی، که به قول خواجه نصیرالدین طوسی"راز بدبختی مسلمانان همین مصلحتی اس"
    من آدم مذهبی نیستم و اصلا دیگه اعتقادی ندارم ولی حرفم اینه که امروز ما ایرانیان یک مشکل بسیار بسیار بسیار بزرگ داریم و اون هم اینکه روزی یک دقیقه(حتی یک دقیقه) هم فکر نمی کنیم.
    خدا وکیلی به این حرف من یک دقیقه فکر کنید و ببینید راسته یا دروغ: روزی چند دقیقه فکر می کنید؟روزی چند دقیقه به برنامه هاتون فکر می کنید؟به حرف زدنتون؟به اخرتتون؟به حقوق هم نوعتون؟ به قدم هایی که بر میدارین؟به کارهایی که می کنید؟به کسانی که تایید شون می کنید یا رجکتشون می کنید؟به پولی که در می ارید؟به پدر و مادرتون؟ و از همه مهم تر به انصاف در رفتار و گفتار و کردارتون؟؟؟
    خدا می دونه اگر روزی ده دقیقه (جمعا) به این چیزها فکر می کردیم روزگارمون صد یا شاید هزار برابر بهتر از الان بود. و این اوضاع مردم سومین کشور ثروتمند دنیا نبود که هر چه هست این است "از ماست که بر ماست".
    البته به شخصه هیچ وقت مباحث دینی محرکی برام نبوده ولی خوب اخلاقبات هم این چیزایی که گفتبن رو رد میکنه و من و بسیاری دیگه هم داریم ازش فرار میکنیم. حالا چه تضمینی هست که خارج از کشور با تعامل با ایرانی‌ها این موارد تکرار نشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    کوروش و سزار و هیتلر و چنگیز و تیمور و صدام خاکشون علف شد و علف چرنده! با این چیزا تو جامعه ی جهانی نمیتونی مانور بدی و کسی براش تره هم خورد نمی کنه.
    وجه ی ایران تو دنیا به شدت تخریب شده حالا شما تو این وضعیت می خوای Great Empire و کوروش تبلیغ کنی و ثابت کنی از عربها بهتری؟!!!! تو همین آمریکا وجه ی عربها حداقل عربهای سعودی و قطر و امارات و اردن و کویت و بحرین و مصر خیلی از شمای ایرانی بهتره، بماند که هم ساپورت کشورشون رو دارن و هم دستشونم به دهنشون میرسه و واسه اقامت هم له له نمی زنن.
    ایران هیچ وقت کشور متحدی نبوده و کووش هم هیچ نمادی از اتحاد ایرانی نیست. اگرم توهمش هنوز هست ناشی از چوب و چکمه ی رضاخانه. اینا رو حتی خیلی ها مثل من ایرانی قبول ندارن اونوقت شما می خواین به خورد خارجی جماعت دین.
    یه سوالی دارم. شما اگه بری تو یه جمع اینترنشنال که همه دارن در مورد کشورشون حرف میزنن و دارن توضیح میدن که چرا بهش افتخار می‌کنن، شما چی میگی؟

من قبول دارم که کوروش زیادی بزرگ شده، ولی وقتی می‌تونه مردم رو متحد کنه چه کاریه که هی بخوایم ذهنیت دیگران رو عوض کنیم. آقا اصلا بگو لولای در، از این مسخره تر هم هست؟ ایرانیا به لولای در اعتقاد دارن. اعتقاد باعث اتحاد و اتحاد باعث قدرته. از همین آقای globe میپرسم. چینا چقدر تو کانادا هوای همو دارن؟ کار پیدا کردن برا چینی آسون تره یا ایرانی؟
    از دید من هم خیلی از حرفایی که در مورد کوروش و ایران میزنن مسخرست، ولی هیچ وقت نمیخوام ذهنیتشون رو عوض کنم چون جز معدود چیزاییه که ازمون مونده. ما که نه اخلاقیات رو بردیم، نه دولتمون برندست دیگه جی مونده؟

یکی دوتا پینوشت هم بدم:
    مطمئن باشید دیگران هم همین جوری بلکم بیشتر گذشته خودشون رو بزرگ میکنن.... کافیه یه سر به فیلمای تاریخی کشورای دیگه بزنید. وقتی فیلماشون گاهاً اینقدر با واقعیت فاصله داره ببینید بین مردم چه خبره.
    نکته‌ی بعدی هم اینکه من بزرگی کوروش رو زیر سوال نمیبرم و در موردش هم کم و بیش میدونم. خیلی ها دست به دهن موندن از بزرگ امپراتوریش و فکرهای بزرگی که تو سر داشته. ولی متاسفانه ایران الان دشمن حساب میشه و هیچ کس از دشمنش تعریف نمیکنه. اگه یه فیلم هالیوودی میساختن ازش مثل اسکندر یا brave heart الان خیلی از این دوستان از نظرشون بر میگشتن.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط arash1718 نمایش پست ها
    من قبول دارم که کوروش زیادی بزرگ شده، ولی وقتی می‌تونه مردم رو متحد کنه چه کاریه که هی بخوایم ذهنیت دیگران رو عوض کنیم. آقا اصلا بگو لولای در، از این مسخره تر هم هست؟ ایرانیا به لولای در اعتقاد دارن. اعتقاد باعث اتحاد و اتحاد باعث قدرته. از همین آقای globe میپرسم. چینا چقدر تو کانادا هوای همو دارن؟ کار پیدا کردن برا چینی آسون تره یا ایرانی؟
    از دید من هم خیلی از حرفایی که در مورد کوروش و ایران میزنن مسخرست، ولی هیچ وقت نمیخوام ذهنیتشون رو عوض کنم چون جز معدود چیزاییه که ازمون مونده. ما که نه اخلاقیات رو بردیم، نه دولتمون برندست دیگه جی مونده؟

یکی دوتا پینوشت هم بدم:
    مطمئن باشید دیگران هم همین جوری بلکم بیشتر گذشته خودشون رو بزرگ میکنن.... کافیه یه سر به فیلمای تاریخی کشورای دیگه بزنید. وقتی فیلماشون گاهاً اینقدر با واقعیت فاصله داره ببینید بین مردم چه خبره.
    نکته‌ی بعدی هم اینکه من بزرگی کوروش رو زیر سوال نمیبرم و در موردش هم کم و بیش میدونم. خیلی ها دست به دهن موندن از بزرگ امپراتوریش و فکرهای بزرگی که تو سر داشته. ولی متاسفانه ایران الان دشمن حساب میشه و هیچ کس از دشمنش تعریف نمیکنه. اگه یه فیلم هالیوودی میساختن ازش مثل اسکندر یا brave heart الان خیلی از این دوستان از نظرشون بر میگشتن.
    چون چینیها رو مطرح کردید، نکته جالب اینه که خیلی بندرت دیده ام چینی ها در برابر خارجی ها پز کشور و تاریخ و فرهنگ و تمدن شون (که بسیار قدیمی تر، غنی تر و بزرگتر از ما بوده است) را بدهند. این با وجودی است که به کشور و فرهنگشان هم علاقه زیادی دارند، هر جا میروند انگارکشورشان را برده اند و فورا یک چاینا تاون درست میکنند! ولی درعین حال بی نهایت فروتن و مترصد آموختن راجع به فرهنگ دیگران هستند. بچه هایشان را طوری بزرگ میکنند که تا حد ممکن جذب فرهنگ کشور مقصد بشوند. برای همه آنها موفقیت در زندگی از همه چیز مهمتر است و برای رسیدن به این موفقیت نهایت کوشش و تلاش را میکنند.در واقع انگار همه شان یک نوع هدف را دارند. حالا آیا برای ما ایرانیان هم همینطور است؟ من واقعا با این نظر موافق نیستم که صرف اعتقاد و افتخار برای ایجاد اتحاد و قدرت کافی است.

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    دوست عزیز اولا باید گفت رک و راست بودنتان ویژگی خوبی است هر چند در 4 کلمه منظورتان را گفتید و نه در 3 کلمه!

اینکه اسم فردی مثل کوروش را در کنار افرادی مثل هیتلر و چنگیز و تیمور و صدام قرار دادید خود به روشنی نشان می دهد که تا چه حد اطلاعات تاریخی دارید. شما فردی مثل کوروش را که چند هزار سال قبل برای اولین بار منشور حق-وق بشر را ایجاد کرد یعنی چیزی که اساس بشریت و حقوق آن است و خیلی از فرهنگ ها و کشورها له له می زنند تا چنین هویت های جعلی برای خودشان درست کنند را همردیف افرادی مثل چنگیز و هیتلر و صدام قرار می دهید که صرفا به خاطر وحشیگری ها و پلیدی هایشان زبانزد شده اند و نامشان در تاریخ مانده است؟ شما در مورد فردی حرف می زنید که افلاطونها، گزنفونها، هرودوتها، ویل دورانتها، ویکتورهوگوها و بسیاری از بزرگان کهن و دانشمندان معاصر به بزرگی و نیکمردی او اذعان کرده اند. اگر از وی به نیکی یاد نمی کنید دیگر انقدر راحت هم نام او را در رده افرادی مثل چنگیز و صدام قرار ندهید که آقا اینها آمدند و خاک شدند و رفتند. نه دوست عزیز، من و شما خاک می شویم می رویم ولی امثال کوروش همیشه هستند و اشتباه شما دقیقا در همین جاست. این خوب است که آدم تعصب نداشته باشد ولی این هیچگاه به این معنی نیست که آدم هر فرد نیکی که در فرهنگ یک کشوری بوده را بکوبد به این دلیل که حرف زدن در مورد آنها تعصب است. اسم این رویکردی که شما دارید را بعضی ها می گذارند غربزدگی، بعضی می گذارند استحاله فرهنگی بعضی ها می گذارند هیچ انگاری. من کاری ندارم اسم این رویکرد و نگرش فکری چیست که آدم به خودش اجازه بدهد هر فردی را بکوبد ولی همین قدر می دانم که به نظر من ما خیلی وقت ها وقتی در مورد خیلی از موضوع ها نظر می دهیم هم جایگاه خودمان را خیلی بالا می بینیم و هم جایگاه افرادی را که در موردشان حرف می زنیم خیلی پایین. اولی تکبر و خودبزرگ بینی ماست و دومی بی انصافی و قدرنشناسی ما. به نظر من دلیلی ندارد ما همه جا و در مورد همه افراد نظر بدهیم. بهتر است قبلش کمی مطالعه کنیم ببینیم اصلا در سطحی هستیم که درباره آن فرد قضاوت کنیم یا نه بعد نظر بدهیم.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Cyrus_the_Great

یکی از دلایلی که خیلی از افراد در کشورهای دیگر دچار همین دلتنگی ها می شوند همین خود کم بینی هاست. خب البته یک راه آن هم این است که آدم کلا خودش را در فرهنگ دیگران حل کند و تمام گذشته اش را فراموش کند همان چیزی که در ضرب المثل های خودمان به آن می گوییم همرنگ جماعت شدن و در روانشناسی هم به آن peer pressure گفته می شود و طی آن فرد بدون آنکه قدرت تصمیم گیری یا جانب گیری مستقل داشته باشد برای آنکه از فشار گروهی که در آن قرار دارد یا محیطی که در آن قرار گرفته سعی می کند تمام رویکردها، ارزش ها و رفتارهایش را در راستای مورد تایید قرار گرفتن توسط آن گروه و هنجارهای جاری در آن تغییر دهد. پر واضح است که انسان هایی که ذهن وارسته و آزاداندیشی دارند و معیارهای مستقل فکری خود را دارند هیچگاه تمام ارزش های یک گروه را بر نمی تابند و همیشه استقلال فکری خود را حفظ می کنند.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Peer_pressure

من به ندرت وارد بحث های اینچنینی می شوم و اینها را هم صرفا به خاطر اینکه دیدم یک فرد بزرگ که الگوی بسیاری از انسانهاست و نمی تواند از خودش دفاع کند مورد هجمه قرار گرفته مطرح کردم و از ادامه بحث خودداری می کنم چون به نظرم شنونده عاقل با یک اشارت معنی را می گیرد و متاسفانه شما را با ادامه بحث هایتان تنها می گذارم! واقعا جای تاسف است که در بیت ال-مقدس خیابانهایی به اسم کوروش داشته باشد و در پارک المپیک استرالیا برای قدردانی از نیکمردی های فردی که هزاران سال قبل در قاره دیگری زندگی می کرده ماکت منشورش را قرار داده باشند و آنوقت بعضی از ما...
    ترجیح می دهم توسط یک نفر مثل انیشتین یا ویکتور هوگو یا هر آدم دانشمند یا اندیشمند دیگری مورد تایید و تمجید قرار بگیرم تا اینکه یک هزار یا یک میلیون انسان سطحی نگر و کم عمق، کارها و نظراتم را مورد تایید قرار دهند. همان یک نفر برای کل عمرم کافی است.

چو خواهی که نامت بود جاودان / مکن نام نیک بزرگان نهان (فردوسی)

Olympic Park Australia.jpg

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arash1718 نمایش پست ها
    یه سوالی دارم. شما اگه بری تو یه جمع اینترنشنال که همه دارن در مورد کشورشون حرف میزنن و دارن توضیح میدن که چرا بهش افتخار می‌کنن، شما چی میگی؟
    والا من اینهمه مراسم و ... میرم تو دانشگاه هیچ کس در مورد کشورش حرف نزده و هیچ کسم ندیدم افتخار کنه الا ایرانی ها و ا یه اختلافی بچه های ترکیه!!
    من ترجیح میدم به خاطر رفتار و اخلاقم مورد ستایش قرار بگیرم نه به خاطر توهمات تاریخی.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)