صفحه 9 از 19 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 186

موضوع: تاثیر فرهنگ و تمدن ایرانی بر روابط اجتماعی در جامعه غربی

Senior Member Ghahraman2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EMU FINANCE

پیش فرض پاسخ : مشکلی بنام دلتنگی و راه حل،اصلا راه حلی داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دوست عزیز البته کورش شخصیت و پادشاه بزرگی بوده است ولی داستان منشور حقوق بشر کورش بیشتر تبلیغات دوران جشنهای دوهزار و پانصد ساله است و مثل همان افسانه شعر سعدی بر سر در سازمان ملل می ماند. اینجا را ببینید:]

من نمیدونم شماها با من مشکل دارید یا با تاریختون تکلیف رو روشن کتید مثل اونpimi810 اون اومد گفت من با تاریخ ام مشکل دارم البته با درخشان ترین قسمت تاریخ و دیگه جای بحث نگذاشت زیرا که ادمی است که ایرانی نیست و در جهل به سر میبرد و منکر تاریخی میشود که همون امریکایی هایی که سنگشون رو به سینه میزنه نوشته اند ولی شمایی که اطلاعات تاریخی داری ظاهرا چرا دیگه؟
    کوروش بزرگ در ان زمان پس از فتح نیمی از جهان که بیشترشم بدون خونریزی بوده( این و گفتم برا pimi که شک داشت) اومد یکسری قوانین وضع کرد و خطابه هایی ایراد کرد که ان قوانین الان زیر بنا و ریشه ی بندهای حقوق بشر کنونی است و از زمان کوروش تا همین150 سال پیش هم این قوانین رعایت نمیشد و منظور ما از منشور کوروش بزرگ همان قوانین ی است که 2500 خورده ای سال پیش برای ایران بزرگ وضع کرده و اینقدر کامل وانسان دوستانه و جلوتر از زمان خودش بوده که جهان در تعجب است و یا همون شعر سعدی ان هم هست در سازمان ملل است شک نکن دوست من چون شیرازه ی حقوق بشر را در 2بیت خلاصه کرده. یکم دوستان به مقدسات ملی ما احترام بگزارید
    من یک هموطن هستم دوستان میتونید رو کمک من حساب کنید.

رشته و دانشگاه
    EMU FINANCE

پیش فرض پاسخ : تاثیر فرهنگ و تمدن ایرانی بر روابط اجتماعی در جامعه غربی

نقل قول نوشته اصلی توسط attanew نمایش پست ها
    دوست عزیز،

کشور به وطن دوست نیاز دارد نه وطن پرست. هرجا که پرستشی باشد، قداستی هست. و هر وقت قداست طلایه دار جامعه شد، اناالحق به سان کفر تعبیر خواهد شد.

موفق و پیروز باشید.
    دوست من بجای اینکه از واژه های بیگانه ی عربی استفاده کنی که ما هم نمیفهمیم پارسی تایپ کن نیمی از واژه هامون که از دست رفته این یکمی هم مونده را دیگه از بین نبرید (اناالحق به سان کفر تعبیر خواهد شد ) اخه این چی ؟
    کشورمون اینقدر عاشق داره اینقدر مجنون داره اینقدر سر سپرده داره دوست من که بعد از حمله این عرب ها تا کنون هنوز پا برجا مونده و نزاشتن که ایران و تاریخ ایران از دست بره همین حضرت فردوسی یا
    امیر کبیریا رضاخان یا میرزا کوچک خان باقر خان و ستار خان همین مردم لر و کرد ما , همین 30 سال پیش وقتی دستور خراب کردن واتش زدن تخت جمشید را دادن فکر میکنی چه کسانی جلوشون واسادند؟ وطن دوستان؟ نه خیر , وطن پرستان بودند روستاییان مرو دشت و چند روستای دیگر اینها بودند که با بیل و کلنگ وایسادن میفهمی چی میگم با بیل وکلنگ جلوی یه ارتش وایسدن؟
    پس بدون که ایران در پناه یزدان پاک همیشه ایران میمونه و همیشه هم هستند وطن پرستانی که پاس دار این مرز و بوم باشند.

و اگر فکر میکنی که الان ایران و تخت جمشید و ... ویران شدند باید بگم که:

دوباره میسازمت وطن اگر چه با خشت جان خویش
    ستون به سقف تو میزنم اگر چه با استخوان خویش

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghahraman2012 نمایش پست ها
    دوست من بجای اینکه از واژه های بیگانه ی عربی استفاده کنی که ما هم نمیفهمیم پارسی تایپ کن نیمی از واژه هامون که از دست رفته این یکمی هم مونده را دیگه از بین نبرید (اناالحق به سان کفر تعبیر خواهد شد ) اخه این چی ؟
    کشورمون اینقدر عاشق داره اینقدر مجنون داره اینقدر سر سپرده داره دوست من که بعد از حمله این عرب ها تا کنون هنوز پا برجا مونده و نزاشتن که ایران و تاریخ ایران از دست بره همین حضرت فردوسی یا
    امیر کبیریا رضاخان یا میرزا کوچک خان باقر خان و ستار خان همین مردم لر و کرد ما , همین 30 سال پیش وقتی دستور خراب کردن واتش زدن تخت جمشید را دادن فکر میکنی چه کسانی جلوشون واسادند؟ وطن دوستان؟ نه خیر , وطن پرستان بودند روستاییان مرو دشت و چند روستای دیگر اینها بودند که با بیل و کلنگ وایسادن میفهمی چی میگم با بیل وکلنگ جلوی یه ارتش وایسدن؟
    پس بدون که ایران در پناه یزدان پاک همیشه ایران میمونه و همیشه هم هستند وطن پرستانی که پاس دار این مرز و بوم باشند.

اگر قرار است که امسال شما با این طرز تفکر این کشور را بسازند محصول مورد نظر جای جالبی خواهد بود
    ...Gelecek bizimdir

نقل قول نوشته اصلی توسط attanew نمایش پست ها
    دوست عزیز،

کشور به وطن دوست نیاز دارد نه وطن پرست. هرجا که پرستشی باشد، قداستی هست. و هر وقت قداست طلایه دار جامعه شد، اناالحق به سان کفر تعبیر خواهد شد.

موفق و پیروز باشید.

متاسفانه باید مخالفت کنم با این حرف شما. همون طورکه قبلاً هم اشاره کردم مملکت به همه نوع آدم نیاز داره.
    یه وطندوست ممکنه بسیاری از منافع شخصیش رو اولویت بده به وطنش، ولی وطن پرست غالباً برعکسه.
    آریوبرزن ، امیرکبیر ، تیمور ملک ، رستم فرخزاد و پیروز نهاوندی اینها وطن پرست بودن نه وطن دوست.
    شما هم موفق باشید.
    اندکی صبر سحر نزدیک است...

تحصیل کرده های جامعه!
    من میگم جامعه مریضه باز بگین نه!!
    من یه بار تو تاپیک ازدواج بود این پست رو دادم، Studentz گرامی پاکش کرد، گفت این چی بود گفتی ربطی نداشت، ولی جناب Studenz واقعا ته دلم مونده بود شرمندم!

من یه بار داشتم حرفای رئیس حزب کمونیستی کارگری ایران رو گوش میدادم (حمید تقوایی) همین حرف های پیمان رو داشت میزد، بزرگان هر کشور برای کشورهای همسایه یک قاتل و غارتگر بودن، مثل نادرشاه برای ما و هندوستان، پس این ربط به نگاه خودمون داره که گذشتگان چی بودن، نمیشه به زور به دیگران تحمیل کنی که فلانی بد بود فلانی خوب بود.
    قرار دادن اسم کوروش کنار هیتلر و اینا خب مشکل داره، چون درسته کوروش هم قتل و اینا انجام داد ولی نکات مثبت هم خیلی داشت در حالی که واسه اونا نکته ی مثبت وجود نداره.(البته مهندسی مکانیک در جهان مدیون همین هیتلر در جنگ جهانی دومه!!!)
    مزاحم نمیشم، به تیکه پاره کردن همدیگه ادامه بدین ای آینده سازان جهان!

متاسفانه پایه های وطن پرستی بین ما بسیار ضعیف هست و به عقیده‌ی من مهم‌ترین عاملش بی‌توجهی به این مسئله در دوران مدرسه و دانشگاست. دوران مدرسه مهمترین دوران در شکل‌گیری هویت و وطن‌پرستیه که تو نظام آموزش پرورش ما جاش رو به دین پرستی، تاریخ دیگر کشورها از جمله اعراب و بعضاً تبلیغ خرافات داده. و یکی از عواملی که ایرانیان متحد نیستن و از هم فرارین همین ریشه‌های ضعیف وطن‌پرستیه.
    تنها چیزی که میشه گفت همه توش نقطه‌ی اشتراک داریم ایرانی بودنه. حتی همین تبلیغات اسلامی هم به نحوی انجام شده که خوشبختانه یا بدبختانه تاثیر معکوس داشته و بسیاری دین گریز یا دین ستیز شدن.

بنده مخالفتی با تلاش در واقع بینی ندارم، اما واقع بین اگر وطن پرست باشه عینک بدبینی رو بر میداره وسعی می‌کنه حداقل به واقعیات مثبت تاریخش افتخار کنه.

رشته و دانشگاه
    EMU FINANCE

نقل قول نوشته اصلی توسط salazar716 نمایش پست ها
    تحصیل کرده های جامعه!
    من میگم جامعه مریضه باز بگین نه!!
    من یه بار تو تاپیک ازدواج بود این پست رو دادم، Studentz گرامی پاکش کرد، گفت این چی بود گفتی ربطی نداشت، ولی جناب Studenz واقعا ته دلم مونده بود شرمندم!

من یه بار داشتم حرفای رئیس حزب کمونیستی کارگری ایران رو گوش میدادم (حمید تقوایی) همین حرف های پیمان رو داشت میزد، بزرگان هر کشور برای کشورهای همسایه یک قاتل و غارتگر بودن، مثل نادرشاه برای ما و هندوستان، پس این ربط به نگاه خودمون داره که گذشتگان چی بودن، نمیشه به زور به دیگران تحمیل کنی که فلانی بد بود فلانی خوب بود.
    قرار دادن اسم کوروش کنار هیتلر و اینا خب مشکل داره، چون درسته کوروش هم قتل و اینا انجام داد ولی نکات مثبت هم خیلی داشت در حالی که واسه اونا نکته ی مثبت وجود نداره.(البته مهندسی مکانیک در جهان مدیون همین هیتلر در جنگ جهانی دومه!!!)
    مزاحم نمیشم، به تیکه پاره کردن همدیگه ادامه بدین ای آینده سازان جهان!
    چند دوست دیگر دیدم نوشتند رادیکالی یا این اینکه بیا به من فحش بده و... و شما هم که نوشتی تیکه پاره کنید منظورتان چی هست چرا فکر میکنید که با این بحث ها داریم خودمون را فلان میکنیم یا در سطح دانشجویان نیست
    دوست من اگر کامنتی گذاشته میشه جوابی هم میگیره همه هم مثل هم نیستیم و طرز تفکر ها متفاوت هست و میتونه لحن ها تند هم باشه در بعضی موارد ولی توهین نه اصلا جایز نیست و تا 95 درصد هم دارند دوستان رعایت میکنند
    اصلا اصول یک بحث همین هست نطرات متفاوت , نمیشه که همه قربون هم برند که.
    پس جو نده که تحصیل کرده ها .........تیکه پاره کنید, چون کسی اینکار رو نکرده و داریم همه تحت قوانین همین فروم بحث میکنیم

پیش فرض پاسخ : مشکلی بنام دلتنگی و راه حل،اصلا راه حلی داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    دید non-partisan داشتن بسیار هم خوبه و منم موافقم. برخی دوستان چنان نکات مثبت این تاریخ رو می کشن بیرن و بزرگش می کنن که انگار هیچ اتفاق مثبت و منفی دیگه ای در این سطح تو دنیا نیفتاده. اگر با همین دید بریم جلو که الان باید مردم بغداد به کل دنیا فخر بفروشن و هر جا رفتن سریع بگن ما بچه ی بین االنهرین هستیم و تمدن خیلی بزرگ داریم. یا مصری ها و چینی ها همین طور.

یه سوال ساده: تو این زمانه دلیلی برای افتخار کردن به مجموعه نکات مثبت و منفی یک فرد و شخصیت تاریخی وجود داره؟
    این مجموعه نکات مثبت و منفی هویت منو شمارو میسازه. منو شما رو به هم پیوند میزنه تا اگه شما توی یه کشور خارجی شما مشکلی خدایی نکرده پیدا کردی بنده بیام به کمکتون. حالا با این یه ذره شناختی که از حرفاتون داشتم شما احتمالاً می‌خوای بگی این حمایت رو ممکنه یه آمریکایی هم از من بکنه، یا من ترجیح می‌دم به خاطر خودم بهم کمک بشه نه به خاطر جایی که ازش اومدم. منم منکرش نیستم و همه‌ی این موارد رو مکمل هم میبینم. اما به نظر من هر آدمی باید چیزی رو داشته باشه که بهش عرق داشته باشه، ماها ریشمون تو ایران جون گرفته و بزرگ شده، حالا چه لزومی داره که ببوسیمش بذاریمش کنار؟چرا باید دید منفی نسبت بهش داشته باشیم.
    آدم این آلمانیارو میبینه لذت میبره که چقدر به وطنشون افتخار می‌کنن. یعنی تو بدترین شرایط و دور افتارده ترین نقاط هم دور هم جمع میشن بازی تیم ملیشون رو نگاه می‌کنن. هلندی‌ها از اونام بدتر.
    واقعاً آدم دلش آتیش میگیره که چرا ماها اینقدر باید بیوفتیم به جون هم وقتب میتونیم دور هم جمع شیم و از زندگی لذت ببریم.....

من واقعاً قصد شعار دادن ندارم و همچینم آدم وطن پرستی نیستم، ولی دارم سعی می‌کنم حقایق روبگم و شاید در حد وسعم باعث بشم اختلاف ها از بین بره و بتونیم به توافق برسیم تا بشه بهتر از زندگی لذت برد.

Member moein749 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسي سيستمهاي انرژي

خب مثل اینکه این ضعف علمی ایرانیان در زمینه تاریخ واقعا جدیه، نیاز دونستم چند توضیح بدم:

1 - به دوست عزیزم جناب ghlobe : شما میگی این منشور استوانه ای افسانه است؟ خب اینکه کاملا غلطه چون در حال حاضر در موزه بریتانیا نگهداری میشه، اگه منظورت هم اطلاعاتش است که خب شما میتونی ترجمه اونو از زبان میخی بابلی به زبان فارسی امروزی بخونی (تو گوگل یه سرچی بزن)، بعد خوندن خودت قضاوت کن ببین در بیش از 2500 سال پیش این غیر از احترام به حقوق ملت ها چی بوده؟ مسلما نباید انتظار داشته باشی که اون موقع ازادی انتخابات و آزادی احزاب می بوده. در 200 سال پیش هم حقوق بشر با الان فرق می کرد بعد شما از 2500 سال پیش چه انتظاری داری؟ مهم احترام به دین افراد، به مال و جان و افراد است که بعد از گذشت بیش از 2500 سال در همین مملکت و خیلی از جاهای دیگه رعایت نمیشه، حالا به نظر شما این کاز بزرگی نبوده؟ این که می فرمایید محمدرضا پهلوی این نام اولین منشور را باب کرد بله درسته. کارهای شاه که همه بد نبوده. اگه این منشور چیز مهمی نیست چرا سازمان ملل آنرا به 6 زبان زنده دنیا ترجمه کرده؟ اگه این مسئله درست نیست چرا بان کی مون نیز از آن به عنوان نخستین بیانیه حقوق بشر یاد می کند و آنرا مایه افتخار ایرانیان می داند؟ راستی اون خشایار شا است نه خشایارشاه. راستی با اون قسمت از حرفت که هر کسی رو در مجموع بررسی می کنند به شدت موافقم.

2 - ghahraman2012 عزیز تابلویی از شعر سعدی در سازمان ملل وجود ندارد. فقط یک فرش است که این شعر رویش نوشته شده. به قول ghlobe عزیز افسانه است.

3 - pimi10 عزیز، مسلمه که کورش کشورگشایی هم می کرده، هر زمانی مقتضیات خودش رو داره، ghlobe عزیز گفت شما باید به هر کسی با توجه به زمانش نگاه کنی. مطمئنا هر جنگی تلفاتی داره. وسط جنگ که حلوا خیرات نمی کردند!!! آدم کشته می شده. مگه الان آمریکا و ناتو در حمله هایشان به افغانستان افراد غیر نظامی کشته نمیشن؟ اسناد تاریخی معتبری در مورد عدم خشونت سپاهیان کورش در بابل وجود دارد. شما دیگه چی میخواین؟ انتظار دارین با فیلم و عکس واستون ثابت بشه؟
    هيچوقت براي فعاليتي كه عاشقش هستيد، منتظر تحسين ديگران نباشيد و از چرنديات ديگران هم ناراحنت نشيد... اين افراد ممكن نزديكترين افراد خانواده باشند... خودتان باشيد

Senior Member blur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Horticulture-Medicinal Plants (Urmia University)

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghahraman2012 نمایش پست ها

دوست من یه کم آرومتر...شما از کی ایران نبودی؟! این جمله ای که ایشون نوشتن عربیه و ترجمه ش خوب درنمیاد...ضمنا همه زبان ها از هم تاثیر می پذیرن و زبانی که پویا باشه این خصوصیت رو داره.
    کشورمون شاید یه عده داره که دلشون واقعا می سوزه براش ولی اینقدرا نیستن...همین الانشم کل میراث تاریخی ایران با ندانم کاری های مسئولین در حال نابودی ست...و هیچکسم ککش نمی گزه! میراث تاریخی یک طرف به زبان ساده بگم مملکت روبه اضمحلال میره! مردم گرسنه ن...از این ساده تر؟!همین دیروز تو همین شهر ما یه نفر رگ گردن یه شاگرد مغازه رو زده بود و کشته بودش....چون عصبانیش کرده بود..بهمین سادگی.....هر روز، هر ساعت و هر دقیقه داره از این فجایع اتفاق میفته...طرف بچه ش داره می میره بیمارستان پذیرشش نمیکنن چون پول نداره و بالاخره هم بچه از دست میره...اینا اتفاقای هراز چندگاهی نیستن ها...میشه انکارشون کرد؟ اونوقت تو این شرایط شما انتظار داری این مردم به چی افتخار کنن؟ من البته تو پست قبلیم هم گفتم تاریخ و فرهنگ و هنر و ادبیات و....هویت ما هستن و آدم بی هویت از خودش هیچی نداره و همه چیش عاریه ست...راستش دوست من شعار دادن خیلی آسونه ولی امیدوارم شما بعد اتمام تحصیلتون برگردین ایران و واقعا به ساختن این مملکت و حل یه مقدار از مشکلاتش کمک کنید.....
    اگر آهسته از بال اين دره‌ی برهنه بر پنجه‌ی پا بگذريم،
    می‌بينی که همه‌ی چکاوک‌ها با دو چشم بسته می‌خوانند،
    پس بی‌جهت به هر شب تاريک شک مکن!
    گاه با پلک بسته هم می‌توان از پل به چشمه رسيد. س.ع صالحی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)