صفحه 320 از 391 نخستنخست ... 220270310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330370 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,191 تا 3,200 , از مجموع 3901

موضوع: همه چیز درباره بانک در کانادا

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره بانک در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط hiver نمایش پست ها
    اگر قبول کنیم چه تاثیر منفی داره؟
    مثلا searsکردیت کارتش مال Scotia این هم تاثیر منفی داره؟
    برای انجام امور روزانه هیچکس به تعداد کردیت کارت زیاد احتیاجی نداره،بنابراین اگر در هیستوری شما مثلا درخواست برای گرفتن ده تا کردیت کارت از بانکهای مختلف باشه و بعد شما بخواهید وامی بگیرید اولا این شک ایجاد میشه که شاید شما به تعداد زیادی از این کارتهایی اعتباری مبلغ زیادی بدهکار باشید و برای پس ندادن بدهی خود از بانک های دیگری درخواست کارت کرده‌اید، ویا اینکه به همین ترتیب شخص دیگری درحال سوءاستفاده از اعتبار شماست و با مشخصات هویتی شما مشغول گرفتن کارت های اعتباری جدید و پس ندادن بدهی ها است.
    بعلاوه در مجموع تمام بدهی های شما در زمان در خواست کردیت هیستوری مشخص است و این بدهی ها شرایط شما را برای گرفتن وام با مبالغ بیشتر سخت تر میکند زیرا بایک در آمد ثابت هر ماه باید به تعداد زیادی بانک قسط پرداخت کنید.اگرهم از هیچ یک از این کارتهایی اعتباری که درخواست کرده اید استفاده نکنید باز هم این سوال باقی میماند که چرا کسی این همه کردیت کارت دارد و ولی فقط از یک یا دو تا استفاده میکند و این برای سیستم یا کسی که کردیت شما را بررسی میکند ابهام برانگیز خواهد بود.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط hiver نمایش پست ها
    اگر قبول کنیم چه تاثیر منفی داره؟
    مثلا searsکردیت کارتش مال Scotia این هم تاثیر منفی داره؟
    البته چيزي كه من بيشترمد نظرم بود براي گفتن اين هست كه با هر بار گرفتن اين كرديت كارتها ، هيستوري شما دست ميخوره و از امتيازتون كم ميشه . پس بهتره كه به يكي يا دو تا رضايت داد و براي كرديت جاهاي مختلف اپلاي نكرد.

Senior Member mehran23 آواتار ها

کردیت ساختن به زمان نیاز داره، در شرایط دانشجویی خیلی نمیشه روی فاکتورهای دیگه مانور داد و زمان بهترین عامل هست. افزایش سقف اعتبار در کارتهای اعتباری یکی از شاخص های میزان اعتبار شخص هست. بیکن نامبر یا مقدار عددی کردیت هم عامل مهم دیگه هست که عوامل مختلف اون رو میسازه. مقدار پیش پرداخت بسته به نوع وام و شرایط فرد و استفاده ای که از وام میخواهید بکنید و ... بسیار متفاوت هست. مثال عرض میکنم برای خرید ملک با توجه به قیمت ملک و ... پیش پرداخت مشخص بشه که معمولا بدلایلی بهتره بالای 20 درصد باشه. یکیش اینه که زیر بیست درصد باید وام رو بیمه کرد و ... . داستان کردیت و وام و ... داستان طولانی و تخصصی هست و برای هر شخص و هر شرایطی متفاوت است.

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    ممنونم

دقیقا منظور من همینه.
    1. من میخوام تا وقتی دانشجوام و تا وقتی همین حقوق دانشجویی رو اینجا میگیرم یه کردیت خوب با همین وضعیت بسازم تا بعد تحصیلم وقتی رفتم سر کار، و درامدم خوب شد بتونم وامهای خوب بگیرم برای مسکن و ماشین و موارد دیگه.
    از طرفی چون الان تو یه شهر کوچیکتر از تورنتو و ونکوور و اینجور شهرای بزرگ هستم، میخوام ازینجا بیام بیرون بعد تموم شدن درسم (به احتمال زیاد) در نتیجه فکر کنم اول کاری به یکمی پول نسبتا زیاد نیاز پیدا کنم که بتونم تو این شهرای بزرگ زندگی رو استارت بزنم.
    شنیدم که مینیمم کرایه خونه یه خوابه معمولی بدون هیچی و هیچی ماهی حداقل 1400 تاست تو تورنتو (تو ونکوور مثه اینکه بالاترم هست)، اونم تو یه محله معمولی.
    در نتیجه برای این کارا احتمالا بعد تحصیلم به وام گرفتن نیاز پیدا کنم (یا از جیب بابام خرج کنم که گزینه اول مد نظرمه بیشتر).
    2. منظورتون از وام های کوچیکتر تا چند هزار تاست؟ کمتر از هزار تا یا بیشتر از هزار تا؟
    3. من یه سوالم بپرسم: حساب باز کردن تو چند تا بانک مثلا یه دونه اسکوشیا یه دونه ار بی سی و استفاده کردن از کردیت کارداشون کمک میکنه که من بتونم کردیت بهتری بسازم؟
    و اینکه
    4. من هیچوقت و هیچوقت و هیچوقت صورت حساب کارت اعتباریم به هزار تا نرسیده (و نخواهد رسید) و سقف اعتبارکارت اعتباریمم همون هزار دلاره. این بده؟ کردیت خوبی نمیتونم بسازم؟
    5. راستی پیش پرداخت برای وام چیه؟
    من سوالام زیاد بود پس شماره میزنم.
    با تشکر فراوان

سلام دوستان .

من با ویزای ویزیت در کانادا هستم . تقریبا 5 ماهه و حساب بانکی هم دارم که فعاله . میخوام اروم اروم بخشی پولم رو منتقل کنم به کانادا که به اندازه پیش پرداخت یه خونه بشه . فرضا ماهی 2 تا 5 هزار
    من حسابم در تی دی هست . اوایل سه چهار بار به من زنگ زدن و من و حسابی سوال پیچ کردن در مورد تراکنش ها . بعدش دیگه حساسیتشون کمتر شد.

حالا سوال اینه که من چطوری پول رو به حساب خودم و همسرم منتقل کنم و در اینجا نگهداری کنم که به کسی بر نخورده ؟ ( با توجه به اینکه اساسا با ویزای ویزیت اینحا هستم - اگر چه رزیدنت محسوب میشم چون گواهینامه انتاریو دارم و همینطور برای اقامت دائم هم فایل نامبر دارم )

نقدی پول به حساب بریزم یا فرضا از یکی از بستگان که اینجا مقیم هست بخوام اون از حساب خودش به حساب من انتقال وجه انجام بده و من در ایران بهش پرداخت کنم ؟

کدوم یک ، ریسک کمتری داره و به طور کل توصیه میکنید موجود حساب جاری یا تراکنش ها بیش از چقدر نباشه که حساس نشند ؟ با بدبختی پول و بدست میاریم نمیخوام یه وقت حسابم و ببندن و پول و بالا بکشن .

ممنون

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Soheilhs نمایش پست ها
    سلام دوستان .

من با ویزای ویزیت در کانادا هستم . تقریبا 5 ماهه و حساب بانکی هم دارم که فعاله . میخوام اروم اروم بخشی پولم رو منتقل کنم به کانادا که به اندازه پیش پرداخت یه خونه بشه . فرضا ماهی 2 تا 5 هزار
    من حسابم در تی دی هست . اوایل سه چهار بار به من زنگ زدن و من و حسابی سوال پیچ کردن در مورد تراکنش ها . بعدش دیگه حساسیتشون کمتر شد.

حالا سوال اینه که من چطوری پول رو به حساب خودم و همسرم منتقل کنم و در اینجا نگهداری کنم که به کسی بر نخورده ؟ ( با توجه به اینکه اساسا با ویزای ویزیت اینحا هستم - اگر چه رزیدنت محسوب میشم چون گواهینامه انتاریو دارم و همینطور برای اقامت دائم هم فایل نامبر دارم )

نقدی پول به حساب بریزم یا فرضا از یکی از بستگان که اینجا مقیم هست بخوام اون از حساب خودش به حساب من انتقال وجه انجام بده و من در ایران بهش پرداخت کنم ؟

کدوم یک ، ریسک کمتری داره و به طور کل توصیه میکنید موجود حساب جاری یا تراکنش ها بیش از چقدر نباشه که حساس نشند ؟ با بدبختی پول و بدست میاریم نمیخوام یه وقت حسابم و ببندن و پول و بالا بکشن .

ممنون
    اگر بستگان همون طور که گفتید واریز کنند بهتره.‌ شما تا پی آر نگرفتید و سین نامبر ندارید رزیدنت حساب نمی شوید. حساب را اگر هم ببندند پول را به شما پس می دن نگران اون نباشید. بعنوان غیر کانادایی خیلی سخت به شما وام مسکن خواهند داد، اول راجع بهش تحقیق کنید.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

ApplyAbroad Hero

سلام دوستان .

ممنون
    به نظر من بهتره يك وقت از خود بانك بگيريد و با مدير بانك صحبت كنيد و بگيد كه قصد خريد خانه داريد و ميخواهيد پولتون را منتقل كنيد و راه بهتون پيشنهاد بدن و بعد همه پول را يكجا انتقال بديد.

Senior Member

سلام دوستان .

ممنون
    بهترين روش براى انتقال پول از نظر بانك واير ترانسفر است. فرقى نميكنه كه خرد خرد پول واريز كنيد يا يه باره ، در هر دو صورت بانك از شما مدارك ميخاد ( مثلا پرينت حساب بانكى ايران يا مثلا ترجمه سند فروش خونه ) از نظر بانك شما ويزيتور هستيد و شهروند يا مقيم دايم تلقى نميشويد. در ضمن اگر بصورت پيوسته و مرتب حسابتان واريزى داشته باشد بايد اظهارنامه مالياتى هم پركنيد ، در واقع از نظر اداره ماليات شهروند محسوب ميشويد Canadian resident for tax purposes

از پاسخ دوستان ممنونم

به ترتيب در جواب دوستان عرض ميكنم :

Uxmal09

دوست عزيز . معناي رزيدنت رو من در طي مدت حضورم اينطوري درك كردم كه به كسي كه در جايي ساكن هست و سكونت داره ميگن رزيدنت. . حالا ميتونه موقت باشه يا دائم
    گواهينامه رانندگي هم طبق اعلام دولت ، قابل قبول ترين مدرك جهت اثبات رزيدنتي محسوب ميشه . تا اين لحظه دو كرديت كارت براي خودم و يك كرديت كارت براي همسرم نيز گرفتم . بدون مسدودي پول و مجموعا نزديك به ١٠ هزار دلار

براي وام نيز بانك به من با شرط ٣٥٪‏ پيش برداخت موافقت ضمني خودش رو اعلام كرده ، تازه من دنبالشم كه به ده درصد برسونم. اما با حرف شما موافقم كه از حساب فرضا عمه من از بانك تي دي به حساب من منتقل بشه قابل دفاع تره تا نقدي واريز يشه . اما شما مطمئن هستيد كه اگر يه ابسيلون يه جايي بخوان حساب و مسدود كنن ، پولم و ميتونم بگيرم ؟؟ ( نه كه دو سال بعد بدن )

New applicant
    ممنون دوست عزيز . فرمايش شما متينه و بهتره با همون كارشناساني كه پروسه كارت هاي اعتباري من و انجام دادن يه وقت بگيرم و تلاش كنم ازشون تاييديه كتبي بگيرم كه بلامانع هست انتقال پولم به اينجا

Amira44
    دوست عزيز من كه بدم نمياد اظهارنامه هم بدم . اما فكر كنم براي اظهار نامه نياز به سين نامبر باشه ، درست ميگم؟؟ اگر بله كه هنوز موفق به دريافت سين نشدم . بايد يه راهي واسش پيدا كنم

ApplyAbroad Superstar

از پاسخ دوستان ممنونم

به ترتيب در جواب دوستان عرض ميكنم :

Uxmal09

دوست عزيز . معناي رزيدنت رو من در طي مدت حضورم اينطوري درك كردم كه به كسي كه در جايي ساكن هست و سكونت داره ميگن رزيدنت. . حالا ميتونه موقت باشه يا دائم
    گواهينامه رانندگي هم طبق اعلام دولت ، قابل قبول ترين مدرك جهت اثبات رزيدنتي محسوب ميشه . تا اين لحظه دو كرديت كارت براي خودم و يك كرديت كارت براي همسرم نيز گرفتم . بدون مسدودي پول و مجموعا نزديك به ١٠ هزار دلار

براي وام نيز بانك به من با شرط ٣٥٪‏ پيش برداخت موافقت ضمني خودش رو اعلام كرده ، تازه من دنبالشم كه به ده درصد برسونم. اما با حرف شما موافقم كه از حساب فرضا عمه من از بانك تي دي به حساب من منتقل بشه قابل دفاع تره تا نقدي واريز يشه . اما شما مطمئن هستيد كه اگر يه ابسيلون يه جايي بخوان حساب و مسدود كنن ، پولم و ميتونم بگيرم ؟؟ ( نه كه دو سال بعد بدن )

New applicant
    ممنون دوست عزيز . فرمايش شما متينه و بهتره با همون كارشناساني كه پروسه كارت هاي اعتباري من و انجام دادن يه وقت بگيرم و تلاش كنم ازشون تاييديه كتبي بگيرم كه بلامانع هست انتقال پولم به اينجا

Amira44
    دوست عزيز من كه بدم نمياد اظهارنامه هم بدم . اما فكر كنم براي اظهار نامه نياز به سين نامبر باشه ، درست ميگم؟؟ اگر بله كه هنوز موفق به دريافت سين نشدم . بايد يه راهي واسش پيدا كنم
    گواهینامه تا جائی که من می دونم اثبات کننده هیچ چیزی نیست بجز اجازه رانندگی و آدرس. یعنی استوس شما را در کانادا مشخص نمی کنه. کردیت بله می تونید بگیرید اما وقتی کار به گرفتن وام (بخصوص با پیش پرداخت های کمتر) برسه از شما سین نامبر می خوان و پرونده اعتباری و درآمدی چک می کنند. سین نامبر هم انواع مختلف داره، حتی سین نامبر یک پناهنده یا دانشجو یا سین نام شخصی که در کانادا به دنیا آمده یا کسی که پی آر گرفته و آمده فرق می کنه. همان عدد اول سین نامبر را به بانک بدید اگر جزو اونها نباشه برای وام با پیش پرداخت کم خیلی همکاری نمی کنند.

پول را پس می دن چون یک نفر را خودم شاهد بودم که پی آر هم داشت اما تی دی بخاطر تراکنش های غیرعادی (بدون داشتن مدرک) حسابش را بست و نامه بهش دادند که یک ماه وقت دارید پول تان را بردارید و بعد حسابش بسته شد.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    پول را پس می دن چون یک نفر را خودم شاهد بودم که پی آر هم داشت اما تی دی بخاطر تراکنش های غیرعادی (بدون داشتن مدرک) حسابش را بست و نامه بهش دادند که یک ماه وقت دارید پول تان را بردارید و بعد حسابش بسته شد.
    با سلام ، اتفاقا همين نامه را من نيز از تي دي دريافت كردم . كل گردش حساب من از بدو افتتاح ( ٥ ماه پيش ) به ١٥٠٠٠ دلار نميرسه

دو سه بار واريز نقدي داشتم ( زمان افتتاح و دو بار بعدش )

١-به نظر شما چرا بايد تي دي همچين نامه اي بده ؟در نامه هيچ دليلي نياورده
    ٢-ايا امكان داره متوجه بشن اشتباه كرده اند ( misunderstanding ) و حساب را نبندند ؟ در كل هيچ راهي هست كه بريم و جلوي اين كارو بگيريم ؟

ممنونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)