نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 3901

موضوع: همه چیز درباره بانک در کانادا

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره بانک در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط .:HoDa:. نمایش پست ها
    این حساب RRSP‌ که داشتنش اجباری نیست؟
    چون ما ایرانی‌ها که خودمون فرهنگ پس‌انداز رو داریم، راحت می‌تونیم با داشتن یه حساب سرمایه‌گزاری عادی مثل TFSA‌ برای دوران بازنشستگیمون پس‌انداز کنیم و نیازی نیست که هر ماه بدون توجه به هزینه‌های ناگهانی که ممکنه پیش بیاد، یه رقم ثابت از حقوقمون صاف بره به این حساب
    علاوه بر این من خودم به شخصه ترجیح می‌دم پولی رو که کنار می‌ذارم مالیاتش داده شده باشه که عدد پس‌اندازم یه رقم واقعی باشه، نه یه چیزی که سر پیری تازه باید ازش مالیات هم بدم!
    مگر اینکه برای افراد مسن جامعه، میزان مالیاتی که دریافت می‌شه تخفیفی، چیزی داشته باشه، که اونوقت داشتن حساب RRSP‌ ممکنه توجیه منطقی داشته باشه

ممنون می‌شم اگر در این مورد راهنمائیم کنید
    داشتنش اجباری نیست ولی بصرفه است چون مالیاتی که در زمان بازنشستگی میدید برحسب درآمد بازنشستگی و در نتیجه خیلی کمتر از الانه. مثلا فرض کنید الآن سالی 60هزار دلار درمیارید و پنج هزار دلارش رو بگذارید در حساب RRSP. این پنج هزار دلار از مالیات براکت 60 هزار دلار معاف میشه و در نتیجه ممکنه بشما 1500-2000 دلار در مالیات تخفیف بخوره. ولی بعدا در زمان بازنشستگی که بخواهید مثلا 10 هزار دلار از RRSP تون بیرون بکشید مالیات براکت 10-20 هزار دلار بهتون میخوره (که بسیار پایینه) ضمن اینکه تخفیف های اضافی مالیاتی برای دوران بازنشستگی هم وجود داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    داشتنش اجباری نیست ولی بصرفه است چون مالیاتی که در زمان بازنشستگی میدید برحسب درآمد بازنشستگی و در نتیجه خیلی کمتر از الانه. مثلا فرض کنید الآن سالی 60هزار دلار درمیارید و پنج هزار دلارش رو بگذارید در حساب RRSP. این پنج هزار دلار از مالیات براکت 60 هزار دلار معاف میشه و در نتیجه ممکنه بشما 1500-2000 دلار در مالیات تخفیف بخوره. ولی بعدا در زمان بازنشستگی که بخواهید مثلا 10 هزار دلار از RRSP تون بیرون بکشید مالیات براکت 10 هزار دلار بهتون میخوره (که تقریبا صفره) ضمن اینکه تخفیف های اضافی مالیاتی برای دوران بازنشستگی هم وجود داره.
    آهان! پس هر چی از پول رو بعدن برداشت کنیم، براساس همون بهش مالیات می‌خوره
    من فکر کردم براساس همون درآمدی که موقع پس‌انداز داشتی بهش مالیات می‌خوره... پس اینجوری واقعن به صرفه هست!

اونوقت این میزانی که توی حساب RRSP‌ می‌ذاریم همیشه باید ثابت باشه و هر ماه هم باید پرداخت بشه؟
    مثلن من الان 3000 دلار درآمد دارم، ماهی 500 دلار می‌ذارم کنار
    بعد حقوقم بشه 6000 تا و بخوام بیشتر پول بره به این حساب، می‌شه؟ (یا برعکسش که کمتر بشه؟)

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط .:HoDa:. نمایش پست ها
    آهان! پس هر چی از پول رو بعدن برداشت کنیم، براساس همون بهش مالیات می‌خوره
    من فکر کردم براساس همون درآمدی که موقع پس‌انداز داشتی بهش مالیات می‌خوره... پس اینجوری واقعن به صرفه هست!

اونوقت این میزانی که توی حساب RRSP‌ می‌ذاریم همیشه باید ثابت باشه و هر ماه هم باید پرداخت بشه؟
    مثلن من الان 3000 دلار درآمد دارم، ماهی 500 دلار می‌ذارم کنار
    بعد حقوقم بشه 6000 تا و بخوام بیشتر پول بره به این حساب، می‌شه؟ (یا برعکسش که کمتر بشه؟)
    شما تا سالی 18 درصد از درآمد سالانه تون رو میتونید به حساب RRSP بگذارید. میتواند ماهانه باشد یا میتونید سر سال هرچقدر خواستید بریزید. بنده توصیه میکنم همه پول اضافی رو به RRSP نریزید و یک کمی برای خرجهای ناگهانی پس انداز کنید.مثلا حساب TFSA برای هر نفر بازکنید و سالی 5 هزار دلار به آنهم بریزید و هرچه ماند برای RRSP بگذارید. مثلا من خودم چون از طرف کارفرمام حساب pension جداگانه ای دارم دیگه RRSP باز نکردم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)