صفحه 382 از 391 نخستنخست ... 282332372373374375376377378379380381382383384385386387388389390391 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,811 تا 3,820 , از مجموع 3901

موضوع: همه چیز درباره بانک در کانادا

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره بانک در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط dvt نمایش پست ها
    اگر پیامهای رد و بدل شده را مطالعه فرمایید، متوجه خواهید شد که ابهام کم نیست.
    سیستم بانکی ابهام نداره،جزییات خدمات و سیستم عملکرد بانکها بابت حسابهای مختلف به مشتریان بطور مفصل موقع افتتاح حساب در اختیار مشتری قرار میگیره و باز کردن حساب عملا به معنی تایید قوانین بانک از طرف شما هست. سیستم تلفنی بانکها هم تقریبا همه نوع خدمات بانکی از جمله پاسخ به سوالات رو انجام میدهند که البته بستگی به دانش کارمند بانک داره، حضوری هم میشه ابهامات رو رفع کرد، بسیاری از هموطنان هم از کارمندان ایرانی در شعبه های مختلف بانک ها کمک می‌گیرند.

در مورد credit score بانکها و موسسات مالی بصورت مداوم گزارش بدهی لحظه ای کردیت کارت ها و معوقات مالی مشتریان رو به سیستم های ارزیابی اعتبار مثل Transunion ارسال میکنند، اعتبار مشتریان با یک عدد تعیین میشه بین سیصد تا نهصد.کسی که برای اولین بار در کانادا کردیت کارت دریافت می‌کنه با امتیاز سیصد شروع می‌کنه و کم کم در صورت پرداخت بدهی هایش به کردیت کارت، وام دهنده و قبضهای تلفن، مالیات... امتیازش بیشتر میشه. اعتبار هفتصد به بالا برای یک مشتری کافی هست و با این عدد می‌تونه بهترین خدمات وام و کردیت کارت رو بسته به میزان درآمدش دریافت کنه و برای دریافت خدمات بانکی هیچ تفاوتی بین اعتبار هفتصد و پنجاه یا هشتصد نیست و تغییرات جزیی این عدد در رنج بالای هفتصد هیچ اهمیتی نداره.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط alikanosala نمایش پست ها
    چه چیزی دقیقا مبهم هست؟ دبیت کارت محدودیت نداره، پول نقد خودتون هست که در حساب هست و میتونید هر مقدار خواستید خرج کنید مشابه همون کارت بانکی که در ایران هست.
    البته دبیت کارت محدودیت حجم مبلغ داره. هم در مورد مبلغی که میتونید از دستگاه خودپرداز در هر روز بگیرید، هم در مورد مبلغی که میتوانید از طریق الکترونیکی ترانسفر کنید. دلیل اش هم امنیت حساب است. فقط اگر شخصا به بانک مراجعه کنید و از طریق صندوق دار بدون محدودیت میتونید از حساب تان پول برداشت کنید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط dvt نمایش پست ها
    از توضیحات شما خیلی متشکرم. این سیستم دو نکته جذاب داره: یکی این که به اندازه کافی مبهم هست که قدرت تفسیر در اختیار بانک باشه و این موازنه را یک طرفه می کنه به نفع بانک. دوم این که همون محدودیت اعتباری که برای کارت اعتباری اعمال میشه برای دبیت هم اعمال میشه که این یکی واقعا جذابه و نشان دهنده قدرت بانکها است.
    سقف محدودیت دبیت اعتباری نیست، برای امنیت حساب شماست که اگر کسی به اطلاعات کارت شما دسترسی پیدا کرد نتونه بلافاصله حساب را خالی کنه. همانطور که دوستمان فرمودند تمام این اطلاعات در قراردادی که موقع باز کردن حساب می بندید هست و سقف هایش هم را می توانید خودتان با تماس با بانک تغییر بدهید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    سقف محدودیت دبیت اعتباری نیست، برای امنیت حساب شماست که اگر کسی به اطلاعات کارت شما دسترسی پیدا کرد نتونه بلافاصله حساب را خالی کنه. همانطور که دوستمان فرمودند تمام این اطلاعات در قراردادی که موقع باز کردن حساب می بندید هست و سقف هایش هم را می توانید خودتان با تماس با بانک تغییر بدهید.
    منظورم از انحصار قدرت تفسیر دقیقا مواردی شبیه همین بود که شما اشاره کردید

سلام دوستان ، من سال گذشته مبلغ خرید خانه را بصورت حواله به حساب اسکوشیا واریز کردم که البته خود بانک هم در جریان بود و مشکلی پیش نیامد ،حالا بعد از یک سال یک نامه عریض و طویل فرستادند و برای تک تک حواله ها دلیل خواستند و سوال بعدی اینکه ارز ارسالی از ابتدا تا این مسیر چی بوده . من البته مشکلی برای اثبات منشا پول ندارم و مدارک حساب بانکی هست ولی صراف هربار از طرق مختلف از طریق دبی یا مالزی فرستاده و اینها اسامی شرکتهای واسط را که من کلا نمیشناسم ذکر کردند و اینکه ایا باید منشا ارز را ریال ایران ذکر کنم یا بعلت تحریم ارز امارات و ...

نقل قول نوشته اصلی توسط zilloo نمایش پست ها
    سلام دوستان ، من سال گذشته مبلغ خرید خانه را بصورت حواله به حساب اسکوشیا واریز کردم که البته خود بانک هم در جریان بود و مشکلی پیش نیامد ،حالا بعد از یک سال یک نامه عریض و طویل فرستادند و برای تک تک حواله ها دلیل خواستند و سوال بعدی اینکه ارز ارسالی از ابتدا تا این مسیر چی بوده . من البته مشکلی برای اثبات منشا پول ندارم و مدارک حساب بانکی هست ولی صراف هربار از طرق مختلف از طریق دبی یا مالزی فرستاده و اینها اسامی شرکتهای واسط را که من کلا نمیشناسم ذکر کردند و اینکه ایا باید منشا ارز را ریال ایران ذکر کنم یا بعلت تحریم ارز امارات و ...
    من پیشنهاد میکنم یک کارمند هموطن که در اسکوشیا بانک کار می‌کنه و با تجربه هست رو پیدا کنید و این سوال رو ازشون بپرسید.

نقل قول نوشته اصلی توسط alikanosala نمایش پست ها
    من پیشنهاد میکنم یک کارمند هموطن که در اسکوشیا بانک کار می‌کنه و با تجربه هست رو پیدا کنید و این سوال رو ازشون بپرسید.
    ممنون از پیشنهادتون، چطور باید کارمند ایرانی اسکوشیا را پیدا کنم ؟

ممنون از پیشنهادتون، چطور باید کارمند ایرانی اسکوشیا را پیدا کنم ؟
    روش کلی برای همه بانکها اینست که دروب سایت بانک چندتا از شعبه هایی نزدیکتون رو پیدا کنید، معمولا زبانهایی که در اون شعبه وجود دارند رو داخل اطلاعات شعبه مینویسند، راه دیگرش اینست که تلفنی تماس بگیرید و از خدمات مشتریان درخواست کنید تا شما رو به یک ایجنت فارسی زبان وصل کنند و یا اینکه شعبه هایی با کارمند فارسی زبان رو به شما معرفی کنند، اگر کسی رو اطرافتون پیدا نکردید ممکنه حتی بتونید با جستجو در شهر ها و یا استانهای دیگه یک نفر رو پیدا کنید و تلفنی از ایشون مشورت بگیرید.

سلام دوستان، من تا سه هفته ی دیگه به مونترال میرسم، سوالی که دارم این هست که در بدو ورود به کانادا چطور کارها رو اولویت بندی کنم؟ مثلا اول برم حساب بانکی باز کنم یا اینکه اول یه پِلَن موبایل بخرم یا اول برم قسمت امور بین الملل دانشگاهم که راهنماییم کنه و کارت دانشجوییم رو بده؟ میشه لطفا یکی بزرگواری کنی و راهنمایی کنه من رو. من تصمیم دارم داخل بانک اسکوشیا حساب باز کنم، وقت دهی این بانک ها برای افتتاح اینترنتی هست یا میشه رفت داخل شعبه منتظر موند تا نوبت بشه؟ اگر خونه اجاره نکروه باشم و داخل هتل باشم میتونم حساب باز کنم با توجه به اینکه ادرس مشخصی ندارم که به بانک بدم؟غیر از پاسپورت و استادی پرمیت به نظرتون نامه ی پذیرش دانشگاه و کارت دانشجویی هم به عنوان یه مدرک شناسایی معتبر از من میخوان؟ و اینکه روزی که میرم بانک هم زمان میتونم هم حساب چکینگ باز کنم هم حساب سِیوینگ که شهریه ی دانشگاهم رو داخلش نگه دارم؟ اون دبیت کارت رو در همون روز افتتاح حساب تحویل میدن یا مثل کردیت کارت برای آدرستون پست میشه؟

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

چند وقت پیش بانک اسکوشیا به حساب دلار آمریکا من گیر داد گفت باید حسابت رو ببندی بابت تحریمها! من هم گفتم نمی بندم تا به من نامه کتبی ندید و در ضمن تمام منبع حساب هم مشخصه. خلاصه شعبه به من گفت که نمیتوانند نامه کتبی بدند چون دستور از بالا اومده و اگر نامه کتبی میخوام باید با اونا تماس بگیرم. من هم پول رو منتقل کردم به یه جای دیگه. و به زودی تمام حسابهای رو در اسکوشیا می بندم اگر چه گفتند که با حسابهای دلار کانادا من مشکلی ندارند. اما با توجه به تجربه من تو این ۶ سال و نیم. بهترین بانک rbc هست و تا الان بدترین بانکها td و اسکوشیا هستند. اگر اینجا آمریکا بود ازشون شکایت میکردم اما متاسفانه در کانادا شکایت هم بکنی در نهایت چندان پولی دستت رو نمیگیره
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)