صفحه 104 از 391 نخستنخست ... 454949596979899100101102103104105106107108109110111112113114154204 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,031 تا 1,040 , از مجموع 3901

موضوع: همه چیز درباره بانک در کانادا

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره بانک در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط n_k نمایش پست ها
    یک نکته ای که شاید برای newcommers ها مفید هست اینه که .....اکانت منیجر بانک می گفت اگه تاریخ statement شما ۱۰ اگوست هست شما حتما حتما ۹ اگوست ۵۰ درصد از بدهیتون رو پرداخت کنید یعنی همیشه ۵۰ یا کمتر از ۵۰ درصد از کردیت تون برای روز statement بمونه که باعث بالا رفتن اعتبارتون و این که زیاد دنبال قسطی خریدن نیستید هست ... از طرفی تو سال اول بیشتر از چند بار credit report نگیرید (مطمن نیستم گفت ۲ بار یا بیشتر) که اگه بگیرید این به این معنی است شما پول ندارید و دنبال کردیت و قسطی هستید..
    زیاد به حرفای این اکونت منیجرها اعتماد نکنید در خیلی از مواقع خودشون هم نمیدونند. در مورد کردیت و جیک و جوک اون به سایت زیر مراجعه کنید که از این معتبرتر وجود نداره:
    Understanding your Credit Report and Credit Score

مال دولت کاناداست. در مورد بهبود کردیدتون هم به بخش زیر مراجعه کنید:

Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    زیاد به حرفای این اکونت منیجرها اعتماد نکنید در خیلی از مواقع خودشون هم نمیدونند. در مورد کردیت و جیک و جوک اون به سایت زیر مراجعه کنید که از این معتبرتر وجود نداره:
    Understanding your Credit Report and Credit Score

مال دولت کاناداست. در مورد بهبود کردیدتون هم به بخش زیر مراجعه کنید:

بله شما درست می گید.. خیلی ممنون از راهنماییتون ... البته برای قسمت credit report یکی از دوستان ما خودش دچار مشکل شده بود (سال اول خیلی ریپورت گرفته بود)

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط n_k نمایش پست ها
    بله شما درست می گید.. خیلی ممنون از راهنماییتون ... البته برای قسمت credit report یکی از دوستان ما خودش دچار مشکل شده بود (سال اول خیلی ریپورت گرفته بود)
    بله کردیت چک چیز خوبی نیست اگر از طرف یه فرد یا شرکت دیگه صورت بگیره. این مورد رو هم در اون لینک نوشته
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

نقل قول نوشته اصلی توسط .:HoDa:. نمایش پست ها
    سه حساب توی یه بانک... نه که برای خودتون با دو سه تا بانک مختلف حساب باز کردن دردسر درست کنید
    توصیه می‌شه اقلن یه حساب چکینگ و یه حساب سیوینگ داشته باشید، با یه نوع Investment مثل TFSA که بطور منظم حتی شده مبلغ کمی رو، توش بذارید
    زمانی که شما بخواید برای -مثلن- وام خونه اقدام کنید، یکی از فاکتورهایی که بانک برای قابل اعتماد بودن شما از نظر مالی درنظر می‌گیره همین برنامه مالی داشتنه و اینکه یه پس‌انداز منظم یا Emergency Fund یه جا داشته باشید
    برای پس انداز منظم اقلن می‌دونم RBC این امکان رو داره که بصورت اتوماتیک تنظیم کنید ماهی حداقل 25 دلار و حداکثر هر چقدربخواید توی حساب‌های سرمایه‌گذاریتون پول واریز بشه (RRSP, RESP, TFSA,...)
    اگر بخواهیم بخشی از پس انداز رو در حسابی بگذاریم که سود بالاتری بهش تعلق بگیره، آیا نوع حساب خاصی توصیه می کنید؟

ApplyAbroad Superstar

می تونید mutual fund بخرید از بانک. سود بالاتر داره ولی ریسک هم داره چون بسته به تعریف و مشخصات هرکدوم سبدی از سهام کانادایی یا آمریکایی یا ملک و ... در اونها هست. از بانک بخواهید براتون با یک مشاور سرمایه گذاری مستقر در شعبه قرار مشاوره بذاره. بطور متوسط می تونه تا سالی چهار پنج درصد اینطوری بهتون سود بده (مثلا یکیشون رو برررسی می کردم یک سال 23 درصد سود داده بود سال بعد 17 درصد ضرر). اگر به بازار بورس آشنایی دارید می تونید خودتون از طریق بانک حساب سرمایه گذاری باز کنید و در بازارهای بورس کانادا یا آمریکا خرید و فروش کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط crps نمایش پست ها
    اگر بخواهیم بخشی از پس انداز رو در حسابی بگذاریم که سود بالاتری بهش تعلق بگیره، آیا نوع حساب خاصی توصیه می کنید؟
    انواع Investment که می‌شه انتخاب کرد که یه کم سود بهتری بده GICهای بلند مدت، Direct Investing و Mutual Fund هستن
    GIC که تکلیفش مشخصه... Guaranteed Investment Certificate که اصل پول شما هیچ وقت کم نمی‌شه، اما خب میزان سودی که می‌دن هم بالاتر از 3 درصد فک کنم نمی‌ره (وقت تا وقت فرق می‌کنه)
    Mutual Fund یه پکیج از سهام چند شرکت مختلفه که بصورت یه جا به شما فروخته می‌شه و ریسک بالاتر و درعین حال سود بالاتری داره و بیشتر برای سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت توصیه می‌شه
    Direct Investing در واقع همون بازار سهامه که شما خودتون می‌تونید بصورت تک‌تک سهام هر شرکتی رو که می‌خواید بخرید و دیگه بستگی به خودتون و میزان آشنایی‌تون با بازار سهام داره (یه کتابی هم هست به اسم Stock Investing For Canadians for Dummies که بهتون اطلاعات اولیه‌ی خوبی در این مورد می‌ده)

شما اگر تشریف ببرید پیش یه اکانت منیجر یا Investment Planner توی بانک، بصورت مجانی برای شما یه Portfolio درست می‌کنن و باتوجه به شرایطتون بهتون می‌گن چه نوع سرمایه‌گذاری براتون مناسبه

من می خوام حساب باز کنم. امروز رفتم CIBC و TD
    CIBC گفت فعلا کارت اعتباری نمی ده ولی تا 10 تراکنش در ماه رایگانه و بیشتر رو شارژ می کنن. اما اگه موجودی کمتر از 1000 دلار نیاد شارژ نمی کنن
    اما TD گفت با بلوکه کردن پول کریدیت می ده و پول تراکنش هم می گیره.

کدوم بانک برای تراکنش ها پول نمی گیره و در عین حال همان اول کار کارت اعتباری هم می ده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hasansh نمایش پست ها
    CIBC گفت فعلا کارت اعتباری نمی ده ولی تا 10 تراکنش در ماه رایگانه و بیشتر رو شارژ می کنن. اما اگه موجودی کمتر از 1000 دلار نیاد شارژ نمی کنن

کدوم بانک برای تراکنش ها پول نمی گیره و در عین حال همان اول کار کارت اعتباری هم می ده؟
    شما PR دارید یا دانشجو هستید؟
    اگر PR دارید TD و RBC هر دو بدون سکیوریتی بهتون 1000 دلار اعتبار می‌دن
    اما اگر دانشجو هستید حتمن باید Collateral بذارید تا بهتون کردیت بدنٔ راه دیگه‌ش هم اینه که اگر اشنایی اینجا دارید که سابقه مالی خوبی داره، می‌تونه براتون Co-Signer بشه

ApplyAbroad Hero پاشا آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Metallurgist/Msc

نقل قول نوشته اصلی توسط hasansh نمایش پست ها

RBC &SCOTIA هر دو کردیت کارد براحتی می دهند

نقل قول نوشته اصلی توسط .:HoDa:. نمایش پست ها
    شما PR دارید یا دانشجو هستید؟
    اگر PR دارید TD و RBC هر دو بدون سکیوریتی بهتون 1000 دلار اعتبار می‌دن
    اما اگر دانشجو هستید حتمن باید Collateral بذارید تا بهتون کردیت بدنٔ راه دیگه‌ش هم اینه که اگر اشنایی اینجا دارید که سابقه مالی خوبی داره، می‌تونه براتون Co-Signer بشه
    من تازه لند کردم و هنوز PR نگرفتم. و در عین حال از چند روز دیگه دانشجو هم می شم.
    آیا همه بانکها برای تراکنش هاشون ، شارژ می کنن؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)