صفحه 110 از 391 نخستنخست ... 1060100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120160210 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,091 تا 1,100 , از مجموع 3901

موضوع: همه چیز درباره بانک در کانادا

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره بانک در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط .:HoDa:. نمایش پست ها
    روی شماره حسابتون که کلیک کنید شما رو می‌بره به صفحه‌های تراکنش‌ها
    ممنون از پاسختون
    من ویزا کارتم رو با اعتبار 1000 دلار از همین بانک گرفتم و 800 دلار از اعتبارم رو استفاده کردم. می خواستم اینترنتی از حساب چکینگم این 800 دلار رو تسویه کنم. گزینه ای برای انتقال بین حساب چکینگ و کارت اعتباری نمی بینم. سوالم رو اینطوری بپرسم چطوری می تونم حساب اعتباریم رو از طریق حساب چکینگ صاف کنم؟
    سوال دوم اینه که چططوری می تونم اینترنتی از حساب چکینگم پول به حساب کسی دیگر واریز کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hasansh نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    من ویزا کارتم رو با اعتبار 1000 دلار از همین بانک گرفتم و 800 دلار از اعتبارم رو استفاده کردم. می خواستم اینترنتی از حساب چکینگم این 800 دلار رو تسویه کنم. گزینه ای برای انتقال بین حساب چکینگ و کارت اعتباری نمی بینم. سوالم رو اینطوری بپرسم چطوری می تونم حساب اعتباریم رو از طریق حساب چکینگ صاف کنم؟
    سوال دوم اینه که چططوری می تونم اینترنتی از حساب چکینگم پول به حساب کسی دیگر واریز کنم؟
    باید بردی توی ویزا کارتتون، اونجا گزینه ی Payment داره، وقتی روی اون کلیک کنید می‌تونید انتخاب کنید از چه حسابی پول رو منتقل کنید
    برای انتقال پول هم اگر مبلغش کم باشه می‌تونید Interac e-transfer استفاده کنید (Limitـش رو توی همون سایت نوشته)

بهترین کار هم اینه که برید بانک و ازشون بخواید یه Online Demo برای تون اجرا کنن تا توی عمل ببینید چطوری باید از Online Bankingـتون استفاده کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط .:HoDa:. نمایش پست ها
    باید بردی توی ویزا کارتتون، اونجا گزینه ی Payment داره، وقتی روی اون کلیک کنید می‌تونید انتخاب کنید از چه حسابی پول رو منتقل کنید
    برای انتقال پول هم اگر مبلغش کم باشه می‌تونید Interac e-transfer استفاده کنید (Limitـش رو توی همون سایت نوشته)

بهترین کار هم اینه که برید بانک و ازشون بخواید یه Online Demo برای تون اجرا کنن تا توی عمل ببینید چطوری باید از Online Bankingـتون استفاده کنید
    آره، باید همین کار رو ببکنم. مشکل من اینه که وقتی روی make payment کلیک می کنم هیج حسابی رو به من نشون نمی ده ومی گه حساب شما برای پرداخت قبض فعال نیست!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط hasansh نمایش پست ها
    آره، باید همین کار رو ببکنم. مشکل من اینه که وقتی روی make payment کلیک می کنم هیج حسابی رو به من نشون نمی ده ومی گه حساب شما برای پرداخت قبض فعال نیست!!!
    پس دیگه حتمن باید برید توی شعبه، چون به نظر میاد یه اشکال فنی توی حساب‌هاتون هست یا یه آپشنی رو باید براتون فعال کنن

Question یه عالمه سوال دارم

سلام
    ممنون ار تاپیک عالیتون
    حرف نداره
    من ی عالمه سوال دارم فعلا چند تاشو میپرسم

من و همسرم ک برای اقامت اقدام (Skill Worker) کردیم احتمال زیاد سپتامبر بریم مونترال

1- جزء مدارک مورد نیاز برای باز کردن حساب (مثلا برای RBC) من فقط پاسپورت را دارم، اصلا نمیدونم بقیه مدارک ک اینجا هست کدومشو همون بدو ورود ب کانادا داریم (شنیدم بهتره بلافاصله بعد از ورود حساب باز کرد که خطر سرقت از بین بره).

2- اگه بانک کردیت کارت داد گفتید ی هزینه ثابت ماهیانه باید پرداخت کنیم (Minimum Payment) آیا این هزینه بستگی به میزان خرید داره یا نه؟
    مثال اگه من خرید نکنم یا یک دلار خرید کنم یا سقف کردیت خرید کنم Minimum Payment یکسانه یا فرق میکنه؟

3- دو بانک RBC و Scotia بهترین بانکها فعلا هستند؟

4- یکی از دوستام برای فرستادن مقاله بهم گفته ک اگه رفتم کانادا من براش کارای واریز پول را انجام بدم (تو ایران فعلا راحت نیست باید هزینه حواله کردن پول را ب صرافی ها بدیم که قیمت مقاله را تا 1.5 برابر بیشتر میکنه) آیا با توجه به اینکه دوستم باید شناسه واریز را بهشون بده
    a)ممکنه بعد از یه مدتی کارت منو لغو کنند (به خاطر اینکه برای مقاصد داخل کشور که تحریم هستیم این کار را کردم) یا ربطی نداره (ی زمانی دانشگاه آزاد برای اساتیدش این کار را (فکر کنم از طریق آفریقای جنوبی) کرد ولی بعد از مدتی شماره کارت را جزء کارتهای بلک لیست محسوب کردن و کلا سفرش جمع شد)
    b) و آیا برای این کار باید پول بیشتری به حساب بریزیم (Fee)

5- من اگه بخوام 22000 دلار آمریکا ببرم ایران گیر میده که قاچاق ارز کردیم یا کانادا (اصلا نمیدونم کدوم گیر میدن) و اینکه بهترین کار برای این مبلغ واقعا جزئی چیه که به دردسر نیفتیم.

6- گفته بودید بیش از 10000دلار را ممکنه بانکها موقع باز کردن حساب گیر بدن میشه این مبلغ را در دو بانک و برای خودم و همسرم تقسیم کنم که گیر الکی ندن؟

7- از صرافی های ایران پرسیدم میگن دلار آمریکا را به قیمت خرید ازتون میخریم (یعنی کمتر) و به قیمت فروش بهت دلار کانادا میدیم (به نظرم اصلا ب صرفه نیست یعنی دلار آمریکا را ب ریال برات حساب میکنیم و بعد ریال را دلار کانادا). به نظر شما با دلار آمریکا بیام کانادا و بعد کانادا Change کنم معقول تر نیست؟

ممنون

خستتون کردم

پیش فرض پاسخ : یه عالمه سوال دارم

نقل قول نوشته اصلی توسط Andy_madadian نمایش پست ها
    سلام
    ممنون ار تاپیک عالیتون
    حرف نداره

من و همسرم ک برای اقامت اقدام (Skill Worker) کردیم احتمال زیاد سپتامبر بریم مونترال

1- جزء مدارک مورد نیاز برای باز کردن حساب (مثلا برای RBC) من فقط پاسپورت را دارم، اصلا نمیدونم بقیه مدارک ک اینجا هست کدومشو همون بدو ورود ب کانادا داریم (شنیدم بهتره بلافاصله بعد از ورود حساب باز کرد که خطر سرقت از بین بره).

2- اگه بانک کردیت کارت داد گفتید ی هزینه ثابت ماهیانه باید پرداخت کنیم (Minimum Payment) آیا این هزینه بستگی به میزان خرید داره یا نه؟
    مثال اگه من خرید نکنم یا یک دلار خرید کنم یا سقف کردیت خرید کنم Minimum Payment یکسانه یا فرق میکنه؟

4- یکی از دوستام برای فرستادن مقاله بهم گفته ک اگه رفتم کانادا من براش کارای واریز پول را انجام بدم (تو ایران فعلا راحت نیست باید هزینه حواله کردن پول را ب صرافی ها بدیم که قیمت مقاله را تا 1.5 برابر بیشتر میکنه) آیا با توجه به اینکه دوستم باید شناسه واریز را بهشون بده
    a)ممکنه بعد از یه مدتی کارت منو لغو کنند (به خاطر اینکه برای مقاصد داخل کشور که تحریم هستیم این کار را کردم) یا ربطی نداره (ی زمانی دانشگاه آزاد برای اساتیدش این کار را (فکر کنم از طریق آفریقای جنوبی) کرد ولی بعد از مدتی شماره کارت را جزء کارتهای بلک لیست محسوب کردن و کلا سفرش جمع شد)

5- من اگه بخوام 22000 دلار آمریکا ببرم ایران گیر میده که قاچاق ارز کردیم یا کانادا (اصلا نمیدونم کدوم گیر میدن) و اینکه بهترین کار برای این مبلغ واقعا جزئی چیه که به دردسر نیفتیم.

6- گفته بودید بیش از 10000دلار را ممکنه بانکها موقع باز کردن حساب گیر بدن میشه این مبلغ را در دو بانک و برای خودم و همسرم تقسیم کنم که گیر الکی ندن؟

7- از صرافی های ایران پرسیدم میگن دلار آمریکا را به قیمت خرید ازتون میخریم (یعنی کمتر) و به قیمت فروش بهت دلار کانادا میدیم (به نظرم اصلا ب صرفه نیست یعنی دلار آمریکا را ب ریال برات حساب میکنیم و بعد ریال را دلار کانادا). به نظر شما با دلار آمریکا بیام کانادا و بعد کانادا Change کنم معقول تر نیست؟

ممنون

خستتون کردم
    در مورد سوال یک باید بگم که در این لینک گفته کلا 3 تا مدرک لازم هستش. شما وقتی اونجا تشریق ببرید علاوه بر پی آر کارد و پاسپورت ایرانیتون سین نامبر هم دریافت میکنید که دریافت این سین نامبر خیلی سریع و فوری هستش تا اونجا که در این فروم خوندم.

Senior Member

پیش فرض پاسخ : یه عالمه سوال دارم

[QUOTE=Andy_madadian;1504023]سلام
    ممنون ار تاپیک عالیتون
    حرف نداره

شما دوتا آی دی عکس دار میخوایید. یکیش میشه پاسپورت. یکیش هم برگه لندینگ که قبل از اومدن به کانادا براتون ارسال میشه و تو فرودگاه کپی روییه اون رو میدن بهتون برای استفاده تا زمانیکه پی آرتون بیاد

کردیت کارت هزینه ماهیانه نداره. شما وقتی با کردیت خرید میکنید، یه تاریخ مشخصی هست که باید تا اونموقع حسابتون رو صاف کنید، حالا اگه کلش رو تا اون تاریخ نمیتونید صاف کنید، بهتره که حداقل minimum payment رو بدید تا کردیتتون لطمه نخوره و اینترست روش نیاد. اگه از کارت استفاده نکنید که دیگه هزینه ای نیست، و قاعدتا هرچی مبلغ استفاده شده روی کردیت کاردتون بالاتره باشه مینیمم پیمنت اون هم بیشتر خواهد بود.

بانک RBC طرفدار بیشتری داره نمیدونم چرا. البته منم خوشحال شدم که آر بی سی هستم، چون یه single cheque میخواستم که چند تا بانک میگفتن نمیدن ولی RBC میداد.

تا جاییکه یادمه اینجا فقط باید بالای 10,000 رو اعلام کنید و حله. ایران رو نمیدونم چطوریه.

ممکنه سوال کنن اما اگه توضیح بدید که مثلا مهاجرید و این خرج زندگیتونه و اینا حل میشه قضیه و سخت گیری در کار نیست.

ببینید تو صرافی ایران با 22000 تا آمریکاییتون، چند دلار کانادا بهتون میدن. بعد با توجه به نرخ تبدیل دلار آمریکا به کانادا در اینجا مقایسه کنید که کجا دلار کانادایی بیشتری میگیرید. مثلا با توجه به نرخ تبدیل الان در سایت بانک که 1.0797 هست، شما اینجا با 22000 تا آمریکاییتون 23753 دلار کانادایی میگیرید. البته صرافی ها نرخ بهتری میدن و ازین بیشتر میشه که اون رو هم میشه روی سایت صرافی چک کرد. البته نرخ ها جابجای میشن و باید در بازه زمانی محدودی این مقایسه و چینج دلار رو انجام داد (تازه همینم باز ریسک جابجایی نرخ داره)، نه اینکه مثلا الان چک کنید برای 6 ماه دیگه که میخوایید بیایید.
    ممنون
    خستتون کردم

لطفا اگه هر کدوم از نظراتم ناکارشناسانه بوده دوستان مطلع تصحیح بفرمایند.
    Culture lives in everything we do

با تشکر از mina7 و robby به خاطر پاسخهاتون

چطوری باید اعلام کنیم چقدر پول میخواهیم ببریم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Andy_madadian نمایش پست ها
    با تشکر از mina7 و robby به خاطر پاسخهاتون

چطوری باید اعلام کنیم چقدر پول میخواهیم ببریم؟
    مینا جان جواب سوالاتتون رو خیلی خوب دادن
    برای اعلام پول هم توی هواپیما بهتون Declaration form رو می‌دن که اونجا قسمتی که می‌گه بیشتر از 10هزار دلار پول همراهتونه رو تیک می‌زنید
    برای بانک هم شمایی که مهاجری و همه ی دار وندارت رو برداشتی اومدی اینجا، کسی بهتون گیر نمی‌ده... خودشون واردن که به خاطر تحریم‌ها ماها نمی‌تونیم پول رو جور دیگه ای ارسال کنیم

در مورد چنج کردن پول، الان دلار کانادا خیلی پائینه و به صرفه ست که دلار آمریکا با خودتون بیارید
    اینجا هم می‌تونید یه مقداری از پول رو تبدیل کنید و اگر خواستید باقیش رو توی یه حساب مجانی US بذارید (تو RBC بهش می‌گن E-Saving)

در مورد واریز پول برای دوستتون، اولن به چه کشوری قراره این پول فرستاده بشه، دومن مبلغش هربار چقدره؟
    چون اگر توی کانادا نباشه، شما حداقل هر بار باید 13.50 هزینه ارسال پول رو بدید (این درصورتیه که مبلغش زیر 2500 دلار باشه و بخواید با International Remittance بفرستید) اگر مبلغش بیشتر باشه باید Wire کنید که هر بار حداقل 35 دلار هزینه ی ارسالشه
    کلن به نظر من که به دردسرش نمی‌ارزه، مگر دوستتون خیلی براتون عزیز باشه!
    ولی اگر توی رودرواسی هستید، از حالا بهتون توصیه می‌کنم "نه" گفتن رو یاد بگیرید، چون اینجا کسی با کسی تعارف نداره و اصلن با اون روش نمی‌تونید زندگی کنید!

.:HoDa:. ممنون از جوابتون
    ی سوال دیگه
    پول را باید تو کیف دستی برد یا توی بار گذاشت؟
    فرودگاه ایران گیر نمیدن برای پول؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)