صفحه 13 از 391 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 3901

موضوع: همه چیز درباره بانک در کانادا

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره بانک در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    قاعدتا نباید باشه. با کمپانی کردیت کارتتون چک کرده اید؟
    دیروز اسکوشیا بانک بودم، با اونها چک کردم و اونها هم تایید کردند.
    Landed in Toronto: Nov 2012

Senior Member sama7452 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه فردوسی - الکترونیک

نقل قول نوشته اصلی توسط neda811 نمایش پست ها
    ما تا به حال پول تلفن را با ویزا کارت می دادیم و نمی دونستم پرداخت قبض تلفن هم یک نوع Cash in advance حساب می شه و از روز اول باید بهره پول رو بدهی. هر چند مقدار بهره ای که به شرکت ویزا دادیم کم بود، اما خوب بود که از روز اول می دونستم.
    ااینکه خیلی عجیبه! من موبایلم موبیلیسیتیه و دخترم ویند. هردومون هم ماهانه با کردیت کارت ویزا داریم هزینش رو پرداخت میکنیم. تا این لحطه که حداقل پنج ماه پرداخت داشتیم، هیچ cash in advance توی صورتحساب ویزامون ندیدیم. پرداخت، به خودمون انجام نمیشه که بخواد نقد حساب بشه. داریم خدمات شرکت تلفن رو میخریم؛ مثل وقتی میریم از سوپر خرید میکنیم. درست نمیگم؟
    به سلامتی زندگی ، که اگه خوش بگذره اسمش میشه " خاطره " اگه پدرت دربیاد اسمش میشه " تجربه " !!

Senior Member

ما تا به حال پول تلفن را با ویزا کارت می دادیم و نمی دونستم پرداخت قبض تلفن هم یک نوع Cash in advance حساب می شه و از روز اول باید بهره پول رو بدهی. هر چند مقدار بهره ای که به شرکت ویزا دادیم کم بود، اما خوب بود که از روز اول می دونستم.
    با چه منطقى bill تلفن را cash advance حساب كردن . اين خودش كلاه برداري و من تا حالا نشنيده بودم .

منم فکر نمی کردم، این طوری باشه. پرداخت من اینترنتی بود و بانک خودش شرکت فایدو رو می شناخت. اما زمانیکه از بانک پرسیدم کارمندش گفت پرداخت صورتحساب تلفن هم
    Cash in advance
    حساب می شه.
    الان هم یک مقداری تحت عنوانINTEREST CHARGES-CASH از حسابم کم شده، مقدارش خیلی کمه، اما هست. من اصلا پول نقدی از ویزا نکشیدم بیرون.
    Landed in Toronto: Nov 2012

ApplyAbroad Guru

منم فکر نمی کردم، این طوری باشه. پرداخت من اینترنتی بود و بانک خودش شرکت فایدو رو می شناخت. اما زمانیکه از بانک پرسیدم کارمندش گفت پرداخت صورتحساب تلفن هم
    Cash in advance
    حساب می شه.
    الان هم یک مقداری تحت عنوانINTEREST CHARGES-CASH از حسابم کم شده، مقدارش خیلی کمه، اما هست. من اصلا پول نقدی از ویزا نکشیدم بیرون.
    من مشترک فایدو و تلوس هستم و با کردیت کارت پرداخت میکنیم و هیچ وقت cash advance حساب نشده. حتما به account support بانکتون زنگ بزنید و شکایت کنید.

یک سوالی که من هنوز نفهمیدم
    من کارت کردیت دارم. حالا می خواهم بروم با آن خرید کنم. توی حسابم هم پول هست. خرید با کردیت یعنی این که همان لحظه از حسابم پول برداشت نمی شه و سر ماه این مبلغ برداشت میشه؟ فرقش با دبیت این هست که دبیت همان لحظه برداشت می کنه؟
    من که الان کار ندارم، هیچ پولی به حسابم نمی ره و سر ماه از همان ذخیره برداشت می شه، نباید به اندازهء خریدم سر ماه پول به حسابم اضافه کنم؟ این تأثیری در کردیت دارد یا نه فقط مهم اینه که تو حسابم پول باشه؟
    آن که حقیقت را نمی داند، فقط بی شعور است، اما آن که حقیقت را می داند و آن را دروغ می نامد، تبهکار است (برتولت برشت)

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

نقل قول نوشته اصلی توسط h10h10 نمایش پست ها
    یک سوالی که من هنوز نفهمیدم
    من کارت کردیت دارم. حالا می خواهم بروم با آن خرید کنم. توی حسابم هم پول هست. خرید با کردیت یعنی این که همان لحظه از حسابم پول برداشت نمی شه و سر ماه این مبلغ برداشت میشه؟ فرقش با دبیت این هست که دبیت همان لحظه برداشت می کنه؟
    من که الان کار ندارم، هیچ پولی به حسابم نمی ره و سر ماه از همان ذخیره برداشت می شه، نباید به اندازهء خریدم سر ماه پول به حسابم اضافه کنم؟ این تأثیری در کردیت دارد یا نه فقط مهم اینه که تو حسابم پول باشه؟
    همانطور که از اسمش معلومه کردیت یعنی اعتباری که به شما داده شده . پولی که در حسابتون داری و برای اون حساب هم کارت دارین در واقع کارت نقدی یا دبیت هستش. شما با کردیت کارتتون در واقع از اعتبار یا عامیانه تر بخوام بگم وامی که بهتون دادن استفاده کرده و خرید میکنین. موسسه اعتبار دهنده که حالا visa هستش یا master، یه تاریخی که به Due date معروفه براتون مشخص میکنه و مبلغ بدهی تا زمان ست شدن اون تاریخ رو شما باید تا اونزمان پرداخت کنین. معمولا یه مینیممی رو در نظر میگیرن که میشه فقط اون مینیمم رو پرداخت کرد ولی برای ساختن اعتبار و کردیتتون بهتره همه شو پرداخت کنین. اگه فقط مینیمم پرداخت بشه باید بابت بقیه بدیهیتون بهشون سود فکر کنم حدود 20 درصد بدین که به سودتون نیست! البته اونها بیشتر به این مورد تمایل دارن!

از طریق سیستم آنلاین حسابتون که هم اطلاعات کردیت کارتتونو داره هم حسابهای چکینگ و سیوینگتون درش هست خیلی راحت میتونین از حساب چکینگ مبلغ بدیهی کردیت کارتتونو صاف کنین

Senior Member

در تكميل سخن بايد اضافه كرد پس اين كارها چه فايده اى براى بانك دارد سر ماه كه همه كرديت كارت را با دبيت pay off ميكنند و اين جابجايي حساب ها وپول چه معنى ميدهد خب سود بانك ها در همان تعداد اندكى است كه به دليلي نميتوانند هزينه كرديت كاد را پرداخت كنند و مجبور به وام گيرى با بهره ٢٠ درصد ميشوند و گاها تا خرخره مقروض ميشوند . حتى اگر ٢ درصد هم وام دار شوند بانك هاسود كرده اند والبته بهتر است بدانيد كه اين ٢٠ درصد ربح مركب است و هرماه روى جريمه هم سود ميرود .

من الان یک چیزی را نمی فهمم. من اگر با کردیتم که از همان حساب دبیت هست، خرید کنم (در حالی که در پولم حساب هست) مقروض می شوم یا نه؟ اصلاً باید چه کار کنم یا هیچ کاری لازم نیست راحت بروم خرید کنم؟
    آن که حقیقت را نمی داند، فقط بی شعور است، اما آن که حقیقت را می داند و آن را دروغ می نامد، تبهکار است (برتولت برشت)

بله... در واقع بصورت ساده بخوام بگم، مثل پول برق می‌مونه... شما امروز برق رو مصرف می‌کنی، ولی یه ماه بعد پولش رو می‌دی
    ربطی هم به اینکه تو حسابت چقدر پول هست نداره... یه میلیارد هم داشته باشی، سر ماه پول برقت رو ندی بدحساب می‌شی، 100 دلار هم داشته باشی، قبض 50 دلاریت رو می‌تونی بدون مشکل بدی

تنها فرقش هم با نقد خرید کردن اینه که با این روش خرید کردن، به اعتبار شما اضافه می‌شه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)