صفحه 198 از 391 نخستنخست ... 98148188189190191192193194195196197198199200201202203204205206207208248298 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,971 تا 1,980 , از مجموع 3901

موضوع: همه چیز درباره بانک در کانادا

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره بانک در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط nina-canada نمایش پست ها
    دوستان حساب TFSA كه معاف از ماليات محسوب ميشه هم سودش معافه هم مقداري كه توش بوده ؟ مثلا شما 5000 تا گذاشتين و الان ( كه موقع رد كردن فرمهاي مالياتي هست ) 500 تا بهش سود تعلق گرفته ، تكليفش چيه ؟
    براي كسي كه درآمد نداشته و سال اول مهاجرت هست ميتونه سال بعد هم رد كنه ، ميخام بدونم اين حساب شامل ماليات ميشه ؟ اگه نه كه براي سال بعد رد كنيم
    خواهشا هر كي ميدونه راهنمايي كنه . خيلي خيلي ممنون
    جواب سوالتون رو دوستان دادند.
    راستی تو کدوم بانک چنین حسابی باز کردید که سودش 10 درصد هست؟ با 5000 دلار شما 500 دلار گرفتید؟
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    جواب سوالتون رو دوستان دادند.
    راستی تو کدوم بانک چنین حسابی باز کردید که سودش 10 درصد هست؟ با 5000 دلار شما 500 دلار گرفتید؟
    رشد بازار سهام در دو سه سال گذشته در مجموع خوب بود. بعضی mutual fund ها تا بیست درصد در یکسال هم رشد داشتند.

Senior Member fanta آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    رشد بازار سهام در دو سه سال گذشته در مجموع خوب بود. بعضی mutual fund ها تا بیست درصد در یکسال هم رشد داشتند.
    احتمالا از انواع با ریسک بالا بودن درسته؟ من تا به حال تو انواع پس انداز بدون ریسک، سود بالای 3 درصد ندیدم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط fanta نمایش پست ها
    احتمالا از انواع با ریسک بالا بودن درسته؟ من تا به حال تو انواع پس انداز بدون ریسک، سود بالای 3 درصد ندیدم
    نه خیلی بالا، ریسک متوسط. مثلا همین نرخ رشد فاندهای tanegrine روببینید (پایین صفحه لینک). فاند بالانس اش (که ریسک متوسط حساب میشه) 14 درصد سود داشته و فاند اینکام اش که ریسک متوسط به پایین است 12 درصد:

http://www.tangerine.ca/en/investing...und/index.html

رویال بانک هم در همین حدودها بود.

نه خیلی بالا، ریسک متوسط. مثلا همین نرخ رشد فاندهای tanegrine روببینید (پایین صفحه لینک). فاند بالانس اش (که ریسک متوسط حساب میشه) 14 درصد سود داشته و فاند اینکام اش که ریسک متوسط به پایین است 12 درصد:

http://www.tangerine.ca/en/investing...und/index.html

رویال بانک هم در همین حدودها بود.
    آقا ما رو وسوسه نکنید بریم تو کار بازار سهام! سهامدارهای کانادا رو بدبخت می کنیم. متاسفانه ما به هر چیزی دست میزنیم به خاک سیاه تبدیل میشه.

ApplyAbroad Guru

آقا ما رو وسوسه نکنید بریم تو کار بازار سهام! سهامدارهای کانادا رو بدبخت می کنیم. متاسفانه ما به هر چیزی دست میزنیم به خاک سیاه تبدیل میشه.
    اگر میخواهید وسوسه را از دلتان بیرون بیاورید میتونید نرخ سقوط قیمتهای سهام سالهای 2008-2009 رو چک کنید. بعضی فاندها تا 25-30 درصد در یکسال سقوط کردند!

ولی تا جایی که من دیده ام در دراز مدت نرخ رشد متوسط 7-6 درصد در سال برای یک فاند با ریسک متوسط (بالانس) معقول و منطقی است. برای فاندهای بدون ریسک مثل باند یا نقد همانطور که دوست عزیزمان فانتا فرمودند معمول 2-3 درصد در سال است.

اگر میخواهید وسوسه را از دلتان بیرون بیاورید میتونید نرخ سقوط قیمتهای سهام سالهای 2008-2009 رو چک کنید. بعضی فاندها تا 25-30 درصد در یکسال سقوط کردند!

ولی تا جایی که من دیده ام در دراز مدت نرخ رشد متوسط 7-8 درصد در سال برای یک فاند با ریسک متوسط (بالانس) معقول و منطقی است. برای فاندهای بدون ریسک مثل باند یا نقد همانطور که دوست عزیزمان فانتا فرمودند معمول 2-3 درصد در سال است.
    چه جوریه؟
    نکنه بازار سهام در کانادا به این دلیل سود کرده که دلار کانادا افت داشته و نرخ سهام ثابت مونده. به عبارت دیگه این سهام نبوده که افزایش پیدا کرده بلکه دلار کانادا کاهش پیدا کرده و قیمت جهانی سهام ثابت مونده.

ApplyAbroad Guru

چه جوریه؟
    نکنه بازار سهام در کانادا به این دلیل سود کرده که دلار کانادا افت داشته و نرخ سهام ثابت مونده. به عبارت دیگه این سهام نبوده که افزایش پیدا کرده بلکه دلار کانادا کاهش پیدا کرده و قیمت جهانی سهام ثابت مونده.
    کاهش دلار کانادا نسبتا موضوع جدیدیه. نگاه کنید آن فاندهایی که عرض کردم بطور متوسط در طول سه سال گذشته سالی 10-15 درصد رشد داشتند حتی موقعی که دلار کانادا بالا بود. اگر دلار کانادا همینطور پایین بیاید و تاثیر منفی روی اقتصاد بگذارد اتفاقا قیمت سهام های کانادایی ممکنه افت کنه چون مشتری اش کمتر میشود. افزایش و کاهش قیمت سهام تابع عرضه و تقاضاست.

برای اطمینان میتوانید سرمایه گذاری تان را بین mutual fund های کانادایی، امریکایی و جهانی با ریسک های مختلف تقسیم کنید. در طول شش ماه گذشته فاندهای امریکایی و جهانی رشد خوبی داشته اند. البته یادتان باشد قانونا کل سرمایه گذاری فاندهای خارجی تان باید از یک درصدی پایینتر باشد که الان دقیق خاطرم نیست ولی می توانید از بانک تان بپرسید.

Junior Member

ممنون میشم اگر کسی بتونه من رو راهنمایی کنه.من و همسرم می خواهیم ماه آینده در کانادا لند کنیم و بعد از 2 هفته هم بر گردیم و بعد از سه سال مجددا برای اقامت دائم به کانادا بریم.سوال من این هست که باز کردن حساب الان ضروری هست؟چه نوع حسابی و چه بانکی مناسب هست؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط alba نمایش پست ها
    ممنون میشم اگر کسی بتونه من رو راهنمایی کنه.من و همسرم می خواهیم ماه آینده در کانادا لند کنیم و بعد از 2 هفته هم بر گردیم و بعد از سه سال مجددا برای اقامت دائم به کانادا بریم.سوال من این هست که باز کردن حساب الان ضروری هست؟چه نوع حسابی و چه بانکی مناسب هست؟
    حساب را میخواهید فقط باز کنید یا میخواید پولی هم تو حسابتون بزارید.چون اگر صرفا میخواهید حساب باز کنید و هیچ کاری باهاش نداشته باشید باید مبلغی را ماهانه به عنوان هزینه نگهداری حساب پرداخت کنید و در سه سال به صرفه نیست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)