صفحه 2 از 391 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 3901

موضوع: همه چیز درباره بانک در کانادا

Senior Member sebas آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechatronics

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره بانک در کانادا

بچه ها من راجع به بانك مونترال يك چيزايي خوندم
    مثل بانك RBC و SCOTIA براي تازه واردين امكاناتي داره از قبيل مجاني بودن خدمات بانكي تا يكسال (RBC تا شش ماه) و صندوق امانات و ...
    سود بيشتري براي پول ميده و ...
    اينم لينكش
    http://www.bmo.com/newtocanada/english.html
    به جاي سينما و كارت خريد هم air miles reward داره
    سي اس کيو : 05 دسامبر 2010..فايل فدرال: 06 دسامبر 2010..آپديت از پاريس: 21 مي 2013..رسيد آپديت: 28 مي 2013..مديکال: 26 اگوست 2013..رسيد مديکال: 03 سپتامبر 2013..پاس ريکويست: 04 دسامبر 2013

رشته و دانشگاه
    Mechatronics

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اینها دو نوع حساب کاملا متفاوته. RRSP حساب ذخیره بازنشستگی است که تا سقف 18 درصد درآمد هر سال تان (بعلاوه باقیمانده 18 درصد ها از سالهای قبل اگر استفاده نکرده باشید) را میتوانید به یک حساب بازنشستگی واریز کنید. در موقع محاسبه مالیات سالانه این مبلغ در درآمد شما حساب نمیشود یعنی اگر فرضا شما 60 هزار دلار در یک سال درآمد داشتید و 10 هزار دلار به RRSP واریز کردید مالیات شما بر اساس درآمد 50 هزار دلار حساب میشود نه 60 هزار دلار. در مقابل شما نباید پول تان را تا زمان بازنشستگی از حساب RRSP بیرون بکشید وگرنه آن معافیت مالیاتی که گرفتید را حالا باید مالیاتش را بدهید (که با نرخ 30 درصد حساب میشود).

TFSA یک حساب سرمایه گذاری است. پولی که در TFSA میگذارید از درآمد مشمول مالیات شما کسر نمی شود و کماکان باید مالیاتش را بپردازید، ولی سود آن معاف از مالیات است. هر سال هرنفر تا 5000 دلار (بعلاوه باقیمانده از سالهای قبل) میتواند به حساب TFSA واریز کند. در عوض هروقت بخواهید بدون مشکل میتوانید پولتان را از حساب TFSA بیرون بیاورید چون مالیات اصل پول را قبلا داده اید.

داشتن این حسابها منافاتی با هم ندارد و خوب است هر دو حساب را باز کنید.
    حساب RRSP به چه دردي ميخوره؟
    من شنيدم درامدي اضافه بر حقوق بازنشستگي ميتونه باشه. مثلا اگر حقوق بازنشستگيت ماهي ٧٠٠ دلار باشه ، بسته به ميزاني كه در اين حساب پول گذاشتي اضافه تر بهت حقوق ميدن (ميره بالاي ١٠٠٠ تا) و اصل پولت هم محفوظ ميمونه و اگر در دوران بازنشستگي بخواي پولت رو از حسابت برداري از حقوقت ديگه كم نميشه
    اگر اشتباه ميكنم لطفا تصحيح كنيد تا همه اگاه تر بشن به اين امور
    سي اس کيو : 05 دسامبر 2010..فايل فدرال: 06 دسامبر 2010..آپديت از پاريس: 21 مي 2013..رسيد آپديت: 28 مي 2013..مديکال: 26 اگوست 2013..رسيد مديکال: 03 سپتامبر 2013..پاس ريکويست: 04 دسامبر 2013

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sebas نمایش پست ها
    حساب RRSP به چه دردي ميخوره؟
    من شنيدم درامدي اضافه بر حقوق بازنشستگي ميتونه باشه. مثلا اگر حقوق بازنشستگيت ماهي ٧٠٠ دلار باشه ، بسته به ميزاني كه در اين حساب پول گذاشتي اضافه تر بهت حقوق ميدن (ميره بالاي ١٠٠٠ تا) و اصل پولت هم محفوظ ميمونه و اگر در دوران بازنشستگي بخواي پولت رو از حسابت برداري از حقوقت ديگه كم نميشه
    اگر اشتباه ميكنم لطفا تصحيح كنيد تا همه اگاه تر بشن به اين امور
    حقوق بازنشستگی عمومی (یا همان Canada pension plan) مبلغ خیلی پایینیه (همونطورکه گفتید در حد 500-700دلار در ماه) و برای گذران بازنشستگی کافی نیست. در نتیجه شما باید حسابهای بازنشستگی شخصی هم داشته باشید (حالا یا محل کارتان برایتان باز میکند یا خودتان) و هرماه مبلغی از درآمدتان را در این حسابها ذخیره میکنید. این مبلغ و سود آن در زمان پس انداز از مالیات معاف است. RRSP یکی از رایجترین انواع این حسابهاست و انواع دیگری هم وجود دارد. وقتی به سن بازنشستگی رسیدید (یا حداکثر در سن 71 سالگی) این حساب را به یک حساب RRIF تبدیل میکنید که درواقع برعکس میشود یعنی هرماه مبلغ مشخصی به تعییین شما از حساب بازنشستگی تان به شما پرداخت میشود تا اینکه مبلغ حساب بازنشستگی تمام شود.

اطلاعات بیشتر را اینجا میتوانید پیدا کنید:
    http://en.wikipedia.org/wiki/RRSP

رشته و دانشگاه
    Mechatronics

من شنيدم كه مهاجرين ميتونند تو بانك مونترال از خارج از كانادا حساب باز كنند
    سعي ميكنم تحقيق كنم ببينم از ايران هم ميشه يا نه
    خبر ميدم

رشته و دانشگاه
    Mechatronics

اسكوشيا بانك، يك فايل PDF داره كه كاتلوگي براي تازه واردين است
    پيشنهاد ميكنم بخونينش، اطلاعات زيادي راجع به كارهاي مهاجرين داره

http://www.scotiabank.com/ca/en/0,,2468,00.html#

انتهاي صفحه لينك دانلودش هست
    موفق باشين

رشته و دانشگاه
    Mechatronics

Ghlobe عزيز
    واقعا ممنون ميشم اگر راجع به انواع حسابهايي كه ميشه تو بانكها باز كرد و شرايطشون يك توضيحي بدي مثل Chequing, saving

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

من شنيدم كه مهاجرين ميتونند تو بانك مونترال از خارج از كانادا حساب باز كنند
    خبر ميدم
    شدنش که میشه ولی کلی دردسر داره باید مجوز بگیرین که میگن سه ماه طول میکشه گرفتن مجوز... و اینکه چطوری میشه مجوز گرفت رو متاسفانه نمیدونم
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

ApplyAbroad Guru

Ghlobe عزيز
    واقعا ممنون ميشم اگر راجع به انواع حسابهايي كه ميشه تو بانكها باز كرد و شرايطشون يك توضيحي بدي مثل Chequing, saving
    شما عملا فقط یک حساب chequing که همون حساب جاری خودمون هست احتیاج دارید. حساب saving فایده زیادی ندارد چون سود سپرده خیلی کمی میدهند (1-2 درصد در سال) مگر اینکه یک مبلغ عمده ای را بخواهید بخوابونید. اگر مثلا در حد سالی 5 هزار دلار یا کمتر میخواهید پس انداز کنید یک حساب TFSA باز کنید که سود سپرده تون از مالیات معاف باشه.

Junior Member

بچه ها من راجع به بانك مونترال يك چيزايي خوندم
    مثل بانك RBC و SCOTIA براي تازه واردين امكاناتي داره از قبيل مجاني بودن خدمات بانكي تا يكسال (RBC تا شش ماه) و صندوق امانات و ...
    سود بيشتري براي پول ميده و ...
    اينم لينكش
    http://www.bmo.com/newtocanada/english.html
    به جاي سينما و كارت خريد هم air miles reward داره
    میشه بگید برای دانشجویان هم این امکانات هست؟ اصولا برای دانشجوها کدام بانک بهتره؟ من به یک صندوق امانات هم نیاز دارم

رشته و دانشگاه
    Mechatronics

نوشته اصلی توسط sebas من شنيدم كه مهاجرين ميتونند تو بانك مونترال از خارج از كانادا حساب باز كنند
    خبر ميدم
    نقل قول نوشته اصلی توسط anihoo نمایش پست ها
    شدنش که میشه ولی کلی دردسر داره باید مجوز بگیرین که میگن سه ماه طول میکشه گرفتن مجوز... و اینکه چطوری میشه مجوز گرفت رو متاسفانه نمیدونم
    متاسفانه Anihoo جان، من تحقیق کردم و کلهم نمیشه.
    من با بانک مونترال نامه نگاری کردم و جوابی که بعد از چندین نامه گرفتم، این بود که متاسفانه از طریق ایران به علت تحریم ها نمیشه حساب بانکی باز کرد.
    تازه بانک مونترال این آپشن رو داره و گفت نمیشه. بانکهای دیگه که اصلا این آپشن رو ندارند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)