صفحه 274 از 391 نخستنخست ... 174224264265266267268269270271272273274275276277278279280281282283284324374 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,731 تا 2,740 , از مجموع 3901

موضوع: همه چیز درباره بانک در کانادا

Senior Member

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره بانک در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط redalireza نمایش پست ها
    شما چه کارتی رو انتخاب کردید؟
    Scotia Momentum No Fee Visa

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط amira44a نمایش پست ها
    من يه بار از يك موسسه صنفى اكانت جهت دسترسي انلاين به مطالب آموزشى خريدم حدود 35$ ولى انها برام يوزر و پسورد نفرستادن من هم زنگ زدم به كمپانى كرديت كارد و تقاضاى برگشت پول رو كردم و در واقع ديسپيوت كردم و ماه بعد پول رو برگردوندن
    این مساله شامل همان Fraud میشه که خانم Hoda: در پست قبلی اشاره کردند. در مورد اختلاف به نظرم انجام اینکار غیرقانونی است وقتی مجوز برداشت را از پیش به فروشنده با ارائه مشخصات کارت اعتباری در اکانت شخصیتان آنلاین داده اید.
    موردی که برای یکی از دوستان پیش آمده اینکه از یکی از موسسه های کرایه ماشین خودرویی رنت میکنند(از این شرکتها که خودرو در پارکینگ هست و با کارت عضویت می توانید خودتان خودرو را بردارید و پس از استفاده مجددا پارک کنید) به مدت یک شبانه روزپس از مدتی استفاده متوجه وجود مشکلی در باز و بست شدن درب خودرو میشوند و تلفنی با مرکز سرویس دهنده تماس میگیرند. با توجه به عدم امکان رفع مشکل به پیشنهاد خود آنها خودرو را به پارکینگ انتقال و باخودرویی دیگر جایگزین میکنند. روز بعد که درواقع مجموع زمان استفاده از خودرو همان یک روز و 24 ساعت بوده است متوجه میشوند که دو بار (برای هر خودرو یک 24 ساعت) جداگانه شارژ شده اند که در حالت عادی صحیح است(چون زمان رزرو بیش از 8-10 ساعت عموما نرخ ساعتی برابر همان روزانه میشود و اگر دو نفر جداگانه چنین رزروهایی انجام دهند یا در شرایط عادی فردی از این روش غیر منطقی استفاده کند دو بار شارژ می شود). نهایتا ایشان با تماسهای متعدد با اپراتور سرویس دهنده موفق به حل مشکل نشدند چراکه ظاهرا نفری که آن شب باید این نقص را در خودرو ثبت میکرده به هرعلت کار خود را درست انجام نداده یا اینکه سیستم قادر به شناسایی آن نبوده یا نخواسته باشد(به هرحال امکان دسترسی و بازبینی مکالمات شبط شده برایشان قاعدتا هست) و چون عملا اقدامی هم برای حدود 100 دلار اضافه شارژ انجام شده از طریق شکایت و پیگیری برایشان امکانپذیر نبود ، منصرف شدند. این یک نمونه عملی از موردی است که Fraud نیست ولی اختلافی است که حق با شماست و با فروشنده هم مستقیما قابل حل نیست. در واقع اگر Fraud یا عدم انجام سرویس اتفاق افتاده باشد به نظرم می توان از طریق کردیتور جلوی آنرا گرفت ولی در چنین مواردی نمیدانم دقیقا چه می توان کرد.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد عمران- خاک و پی

دوستان سه تا سوال فنی دارم که اگر راهنمایی کنید ممنون میشم:
    1- اگر من و همسرم یک حساب مشترک باز کنیم و برای اون دو تا کارت اعتباری بگیریم، اگر از هر کارت اعتباری خرید بشه به امتیاز اعتباری (credit score) اون کسی که از کارتش خرید شده اضافه میشه یا نه از هر کدوم که خرید کنیم credit score یک نفر اضافه میشه. میخوام بدونم اگر هر دومون یک حساب باز کنیم یا هر کدوم یک حساب جداگانه باز کنیم کدوم برای credit score مون در آینده بهتره؟!
    2- اون طوری که من فهمیدم بهتره که در بدو ورود حساب TFSA رو باز کرد چون حداکثر پولی که میشه توش ریخت به سال بعد منتقل میشه اما مطمئن نیستم فلسفه این حساب رو درست متوجه شده باشم: برداشت من اینه که وقتی ما در کانادا کار پیدا کنیم هر ماه مقداری از حقوقمون به عنوان مالیات کم میشه، بعد آخر سال اگر ما به اداره مالیات نشون بدیم که ما این قدر در حساب TFSA ریختیم، دولت مالیات مقداری که تو حساب ریختیم رو بهمون بر میگردونه. برداشت من درسته؟!
    3- و اینکه اگر برداشت من درست باشه معنی نداره که ما پولی که از ایران آوردیم رو تو این حساب بریزیم. میتونیم این حساب رو باز کنیم و پولی توش نریزیم تا وقتی که کار پیدا کنیم؟
    ممنون از لطفتون

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hooman_m نمایش پست ها
    1- اگر من و همسرم یک حساب مشترک باز کنیم و برای اون دو تا کارت اعتباری بگیریم، اگر از هر کارت اعتباری خرید بشه به امتیاز اعتباری (credit score) اون کسی که از کارتش خرید شده اضافه میشه یا نه از هر کدوم که خرید کنیم credit score یک نفر اضافه میشه. میخوام بدونم اگر هر دومون یک حساب باز کنیم یا هر کدوم یک حساب جداگانه باز کنیم کدوم برای credit score مون در آینده بهتره؟!
    2- اون طوری که من فهمیدم بهتره که در بدو ورود حساب TFSA رو باز کرد چون حداکثر پولی که میشه توش ریخت به سال بعد منتقل میشه اما مطمئن نیستم فلسفه این حساب رو درست متوجه شده باشم: برداشت من اینه که وقتی ما در کانادا کار پیدا کنیم هر ماه مقداری از حقوقمون به عنوان مالیات کم میشه، بعد آخر سال اگر ما به اداره مالیات نشون بدیم که ما این قدر در حساب TFSA ریختیم، دولت مالیات مقداری که تو حساب ریختیم رو بهمون بر میگردونه. برداشت من درسته؟!
    3- و اینکه اگر برداشت من درست باشه معنی نداره که ما پولی که از ایران آوردیم رو تو این حساب بریزیم. میتونیم این حساب رو باز کنیم و پولی توش نریزیم تا وقتی که کار پیدا کنیم؟
    ممنون از لطفتون
    ١- حساب بانكى ارتباطى به كارت اعتبارى نداره ، اگر يه حساب بانكى مشترك باز كنيد ولى دوتا كارت اعتبارى متفاوت ( هركدام به يك اسم ) داشته باشيد دو تا خط ارتباطى متفاوت حساب ميشه و مثل حساب بانكى بهم ارتباط ندارن . و اسكور هر فرد براساس كارت خودش جداگانه سنجيده ميشه
    ٢-TFSA يه حساب بانكى كه ماليات نداره ، همين . تا سالى ٥ هزار دلار ميشه توش ذخيره كرد ،مثلا توسه سال ١٥ هزار تا ، دولت به اون پولى نميريزه
    ٣-سال اول ورود فقط ميتونيد ٥ هزار تا توش بريزيد و بايد مابقى پولاتون رو بايد تو حسابهاى ديگه ذخيره كنيد كه بنظر من حساب دلار آمريكا باشه بهتره

اگر بانك براى TFSA هم مثل RESP سرمايه گذارى ميكنه تو بورس يا mutual fund لطفا دوستان بيشتر راهنمايي كنن

ApplyAbroad Guru

ممنون از لطفتون
    خیر پولی که توی TFSA میریزید از مالیاتتون کم نمیشه. فقط سود اون پول از مالیات معافه.
    اون حسابی که اگر توش پول بریزید از مالیاتتون کم میشه حساب بازنشستگی (RRSP) است منتهی بشرطی که وقتی توش پول بگذارید دیگه تا زمان بازنشستگی برداشتش نکنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد عمران- خاک و پی

نقل قول نوشته اصلی توسط amira44a نمایش پست ها
    ١- حساب بانكى ارتباطى به كارت اعتبارى نداره ، اگر يه حساب بانكى مشترك باز كنيد ولى دوتا كارت اعتبارى متفاوت ( هركدام به يك اسم ) داشته باشيد دو تا خط ارتباطى متفاوت حساب ميشه و مثل حساب بانكى بهم ارتباط ندارن . و اسكور هر فرد براساس كارت خودش جداگانه سنجيده ميشه
    ٢-TFSA يه حساب بانكى كه ماليات نداره ، همين . تا سالى ٥ هزار دلار ميشه توش ذخيره كرد ،مثلا توسه سال ١٥ هزار تا ، دولت به اون پولى نميريزه
    ٣-سال اول ورود فقط ميتونيد ٥ هزار تا توش بريزيد و بايد مابقى پولاتون رو بايد تو حسابهاى ديگه ذخيره كنيد كه بنظر من حساب دلار آمريكا باشه بهتره

اگر بانك براى TFSA هم مثل RESP سرمايه گذارى ميكنه تو بورس يا mutual fund لطفا دوستان بيشتر راهنمايي كنن
    ممنون امیر عزیز. برای کارت اعتباری میشه یک primary card holder داشت و یک supplementary card holder که هزینش کمتره. برای اینکه اسکور هر فرد جداگانه حساب بشه باید دو تا primary card holer بود که هر دو به یک حساب وصل میشند درسته؟!

ApplyAbroad Superstar

ممنون امیر عزیز. برای کارت اعتباری میشه یک primary card holder داشت و یک supplementary card holder که هزینش کمتره. برای اینکه اسکور هر فرد جداگانه حساب بشه باید دو تا primary card holer بود که هر دو به یک حساب وصل میشند درسته؟!
    کارت اعتباری برخلاف دبیت کارت (یا همون کارت های بانکی رایج در ایران) به هیچ حسابی "متصل" نیست. می تونید برای کارت اعتباری تون تعریف کنید که ماه به ماه صورت حسابش از یک حساب خاص پرداخت بشه ولی این کار اجباری نیست. شما می تونید حتی از جاهایی غیر از بانک کارت اعتباری بگیرید بدون اینکه اصلا حسابی باهاشون داشته باشید (مثل amex که اصلا حساب بانکی نداره) و صورتحساب کارت اعتباری را از هر حساب بانکی که دارید پرداخت کنید.

اگر زوج هستید برای افتتاح حساب به بانک که مراجعه کردید بخواهید برای هر کدوم شما یک کارت اعتباری جدا بدهند نه اینکه یک کارت باشه با دو کاربر. اینطوری سابقه اعتباری جداگانه برای هر دو نفر درست خواهد شد.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Senior Member

بله كاملا درسته

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد عمران- خاک و پی

دوستان من به نظرم scotiabank برای باز کردن اولین حسابمون تو کانادا از بقیه مناسبتر اومد. فقط سوالی که دارم اینه که وقتی ساعتهای کاری بانکهای مختلف رو بررسی میکردم دیدم بانکهای td و cibc در مجموع ساعتهای کاریشون بیشتره ولی بیشتر شعبه های scotia شنبه ها باز هستند و بعضی شعبه هاشون بعضی روزها تا دیر وقت هستند. میخواستم بدونم که اونجا بعد از پیدا کردن شغل معمولا شنبه ها تعطیل هست دیگه؟! یعنی اگر من کار بانکی داشته باشم میتونم برم شعبه درسته؟!
    ممنون از راهنماییهاتون تو این چند روز در مورد حسابهای بانکی. خیلی کمک کرد.

ApplyAbroad Superstar

دوستان من به نظرم scotiabank برای باز کردن اولین حسابمون تو کانادا از بقیه مناسبتر اومد. فقط سوالی که دارم اینه که وقتی ساعتهای کاری بانکهای مختلف رو بررسی میکردم دیدم بانکهای td و cibc در مجموع ساعتهای کاریشون بیشتره ولی بیشتر شعبه های scotia شنبه ها باز هستند و بعضی شعبه هاشون بعضی روزها تا دیر وقت هستند. میخواستم بدونم که اونجا بعد از پیدا کردن شغل معمولا شنبه ها تعطیل هست دیگه؟! یعنی اگر من کار بانکی داشته باشم میتونم برم شعبه درسته؟!
    ممنون از راهنماییهاتون تو این چند روز در مورد حسابهای بانکی. خیلی کمک کرد.
    تی دی بعضی شعبات ش یکشنبه ها هم باز هستند. بله اصولا شنبه و یکشنبه تعطیل هستید مگر مشاغل خاص که شیفت آخر هفته دارند. لزوم مراجعه حضوری به بانک خیلی کمتر از ایرانه. تقربیا همه کارها را میتونید آنلاین یا از دستگاه های atm انجام بدید. دیگه الان چک هم میخواهیم بذاریم به حساب فقط با اپ موبایل یک عکس ازش میگیرم بعد پول واریز میشه به حساب.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)