صفحه 3 از 391 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 3901

موضوع: همه چیز درباره بانک در کانادا

Senior Member sebas آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechatronics

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره بانک در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط orkidehsun نمایش پست ها
    میشه بگید برای دانشجویان هم این امکانات هست؟ اصولا برای دانشجوها کدام بانک بهتره؟ من به یک صندوق امانات هم نیاز دارم

Orkidehsun , alirezazd
    بانکها برای دانشجوها هم برنامه هایی دارند. مثلا به لینک زیر یک سری بزنید. بانکهای دیگر رو هم به همین صورت چک کنید.

http://www.bmo.com/home/personal/ban...udent-accounts
    سي اس کيو : 05 دسامبر 2010..فايل فدرال: 06 دسامبر 2010..آپديت از پاريس: 21 مي 2013..رسيد آپديت: 28 مي 2013..مديکال: 26 اگوست 2013..رسيد مديکال: 03 سپتامبر 2013..پاس ريکويست: 04 دسامبر 2013

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sebas نمایش پست ها
    متاسفانه Anihoo جان، من تحقیق کردم و کلهم نمیشه.
    من با بانک مونترال نامه نگاری کردم و جوابی که بعد از چندین نامه گرفتم، این بود که متاسفانه از طریق ایران به علت تحریم ها نمیشه حساب بانکی باز کرد.
    تازه بانک مونترال این آپشن رو داره و گفت نمیشه. بانکهای دیگه که اصلا این آپشن رو ندارند.
    تنها بانکی که الان اینکار رو میکنه بانک آر بی سی شعبه ی داخل مونترالش هست اونم اگه زنگ بزنی و یا ایمیل بزنی کسی جواب میده که به اندازه ی کافی وارد نیست و میگه نمیشه ... ولی در صورت گرفتن مجوز میشه... الان یکی از وکلا با گرفتن ۲۵۰۰ دلار این کار رو میکنه... که البته به نظرم پول زیادیه....
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

رشته و دانشگاه
    Mechatronics

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    شما عملا فقط یک حساب chequing که همون حساب جاری خودمون هست احتیاج دارید. حساب saving فایده زیادی ندارد چون سود سپرده خیلی کمی میدهند (1-2 درصد در سال) مگر اینکه یک مبلغ عمده ای را بخواهید بخوابونید. اگر مثلا در حد سالی 5 هزار دلار یا کمتر میخواهید پس انداز کنید یک حساب TFSA باز کنید که سود سپرده تون از مالیات معاف باشه.
    تنها فرق اين دو تا حساب، روي سودشون است؟
    هيچ مزايا يا امکانات جانبي هيچ کدوم ندارند؟
    ميزان سود حساب saving و TFSA و RRSP چه مقدار است؟

مثلا تو ايران حساب سپرده کوتاه مدت يا بلند مدت (Saving) فقط سود بهش تعلق ميگيره که اگر بلند مدت باشه سودت هم بالاتره که فکر کنم تو کانادا بلند مدت با سود بالاتر اصلا معني نداره، اما تو حساب جاري (chequing) سودي تعلق نميگيره ولي قرعه کشي و جايزه دارد.

البته اين رو هم اضافه کنم که من خودم حتي يک آبنبات چوبي از اين قرعه کشي هاي بانک برنده نشدم. نميدونم کجا ميرن اينا
    ویرایش توسط sebas : November 18th, 2012 در ساعت 09:18 AM
    سي اس کيو : 05 دسامبر 2010..فايل فدرال: 06 دسامبر 2010..آپديت از پاريس: 21 مي 2013..رسيد آپديت: 28 مي 2013..مديکال: 26 اگوست 2013..رسيد مديکال: 03 سپتامبر 2013..پاس ريکويست: 04 دسامبر 2013

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sebas نمایش پست ها
    تنها فرق اين دو تا حساب، روي سودشون است؟
    هيچ مزايا يا امکانات جانبي هيچ کدوم ندارند؟
    ميزان سود حساب saving و TFSA و RRSP چه مقدار است؟

مثلا تو ايران حساب سپرده کوتاه مدت يا بلند مدت (Saving) فقط سود بهش تعلق ميگيره که اگر بلند مدت باشه سودت هم بالاتره که فکر کنم تو کانادا بلند مدت با سود بالاتر اصلا معني نداره، اما تو حساب جاري (chequing) سودي تعلق نميگيره ولي قرعه کشي و جايزه دارد.

البته اين رو هم اضافه کنم که من خودم حتي يک آبنبات چوبي از اين قرعه کشي هاي بانک برنده نشدم. نميدونم کجا ميرن اينا
    اصولا حساب saving برای مواردی طراحی شده است که شما میخواهید پولی را بگذارید بماند و از آن خرج نکنید در نتیجه فی (شارژ) تراکنشهای آن معمولا زیاد است. حساب چکینگ حسابی است که برای مخارج روزمره استفاده میکنید و معمولا فی تراکنش ماهانه پایینتری دارد. برای همین برای کارهای روزمره و واریز حقوق و پرداخت قسط وام خانه و خریدها همیشه از یک حساب چکینگ با فی پایین استفاده کنید. هیچ حساب بانکی در کانادا قرعه کشی و جایزه ندارد. اگر میخواهید قرعه کشی برنده بشوید باید لاتاری بخرید.

درمورد سود پول در کانادا اصولا به سپرده سود چندانی نمیدهند چون تورم خیلی پایین است و برخلاف ایران میخواهند شما پول تان را بیخودی در بانک نگه ندارید و به کار بزنید. برای سودهای بیشتر باید حساب سرمایه گذاری در یک موسسه سرمایه گذاری باز کنید و با استفاده از آن اوراق قرضه دولتی یا سهام شرکتها را بخرید (مثل بورس اوراق بهادار تهران) که البته ریسک بالاتری دارد.

TFSA و RRSP از این نظر میتوانند تا حدی مثل حساب سرمایه گذاری عمل کنند یعنی با این حساب ها شما میتوانید پولتان را فقط بصورت سپرده نگهدارید (تقریبا بدون سود ولی بدون ریسک) یا آن را بصورت سرمایه گذاری اوراق قرضه و بعضی سهام های mutual fund نگهدارید. البته انعطاف حسابهای سرمایه گذاری را ندارد چون معمولا فقط تعداد محدودی خرید و فروش در سال اجازه میدهند وشما در این حسابها نمیتوانید یک سهم را بخرید و دوساعت بعد بفروشید. بیشتر برای سرمایه گذاریهای طولانی مدت تر است.

درمورد RRSP توجه کنید که این یک حساب سرمایه گذاری بازنشستگی است و اگر قبل از بازنشستگی بخواهید از آن برداشت کنید باید مبلغ عمده ای مالیات بپردازید.

این حساب RRSP‌ که داشتنش اجباری نیست؟
    چون ما ایرانی‌ها که خودمون فرهنگ پس‌انداز رو داریم، راحت می‌تونیم با داشتن یه حساب سرمایه‌گزاری عادی مثل TFSA‌ برای دوران بازنشستگیمون پس‌انداز کنیم و نیازی نیست که هر ماه بدون توجه به هزینه‌های ناگهانی که ممکنه پیش بیاد، یه رقم ثابت از حقوقمون صاف بره به این حساب
    علاوه بر این من خودم به شخصه ترجیح می‌دم پولی رو که کنار می‌ذارم مالیاتش داده شده باشه که عدد پس‌اندازم یه رقم واقعی باشه، نه یه چیزی که سر پیری تازه باید ازش مالیات هم بدم!
    مگر اینکه برای افراد مسن جامعه، میزان مالیاتی که دریافت می‌شه تخفیفی، چیزی داشته باشه، که اونوقت داشتن حساب RRSP‌ ممکنه توجیه منطقی داشته باشه

ممنون می‌شم اگر در این مورد راهنمائیم کنید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط .:HoDa:. نمایش پست ها
    این حساب RRSP‌ که داشتنش اجباری نیست؟
    چون ما ایرانی‌ها که خودمون فرهنگ پس‌انداز رو داریم، راحت می‌تونیم با داشتن یه حساب سرمایه‌گزاری عادی مثل TFSA‌ برای دوران بازنشستگیمون پس‌انداز کنیم و نیازی نیست که هر ماه بدون توجه به هزینه‌های ناگهانی که ممکنه پیش بیاد، یه رقم ثابت از حقوقمون صاف بره به این حساب
    علاوه بر این من خودم به شخصه ترجیح می‌دم پولی رو که کنار می‌ذارم مالیاتش داده شده باشه که عدد پس‌اندازم یه رقم واقعی باشه، نه یه چیزی که سر پیری تازه باید ازش مالیات هم بدم!
    مگر اینکه برای افراد مسن جامعه، میزان مالیاتی که دریافت می‌شه تخفیفی، چیزی داشته باشه، که اونوقت داشتن حساب RRSP‌ ممکنه توجیه منطقی داشته باشه

ممنون می‌شم اگر در این مورد راهنمائیم کنید
    داشتنش اجباری نیست ولی بصرفه است چون مالیاتی که در زمان بازنشستگی میدید برحسب درآمد بازنشستگی و در نتیجه خیلی کمتر از الانه. مثلا فرض کنید الآن سالی 60هزار دلار درمیارید و پنج هزار دلارش رو بگذارید در حساب RRSP. این پنج هزار دلار از مالیات براکت 60 هزار دلار معاف میشه و در نتیجه ممکنه بشما 1500-2000 دلار در مالیات تخفیف بخوره. ولی بعدا در زمان بازنشستگی که بخواهید مثلا 10 هزار دلار از RRSP تون بیرون بکشید مالیات براکت 10-20 هزار دلار بهتون میخوره (که بسیار پایینه) ضمن اینکه تخفیف های اضافی مالیاتی برای دوران بازنشستگی هم وجود داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    داشتنش اجباری نیست ولی بصرفه است چون مالیاتی که در زمان بازنشستگی میدید برحسب درآمد بازنشستگی و در نتیجه خیلی کمتر از الانه. مثلا فرض کنید الآن سالی 60هزار دلار درمیارید و پنج هزار دلارش رو بگذارید در حساب RRSP. این پنج هزار دلار از مالیات براکت 60 هزار دلار معاف میشه و در نتیجه ممکنه بشما 1500-2000 دلار در مالیات تخفیف بخوره. ولی بعدا در زمان بازنشستگی که بخواهید مثلا 10 هزار دلار از RRSP تون بیرون بکشید مالیات براکت 10 هزار دلار بهتون میخوره (که تقریبا صفره) ضمن اینکه تخفیف های اضافی مالیاتی برای دوران بازنشستگی هم وجود داره.
    آهان! پس هر چی از پول رو بعدن برداشت کنیم، براساس همون بهش مالیات می‌خوره
    من فکر کردم براساس همون درآمدی که موقع پس‌انداز داشتی بهش مالیات می‌خوره... پس اینجوری واقعن به صرفه هست!

اونوقت این میزانی که توی حساب RRSP‌ می‌ذاریم همیشه باید ثابت باشه و هر ماه هم باید پرداخت بشه؟
    مثلن من الان 3000 دلار درآمد دارم، ماهی 500 دلار می‌ذارم کنار
    بعد حقوقم بشه 6000 تا و بخوام بیشتر پول بره به این حساب، می‌شه؟ (یا برعکسش که کمتر بشه؟)

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط .:HoDa:. نمایش پست ها
    آهان! پس هر چی از پول رو بعدن برداشت کنیم، براساس همون بهش مالیات می‌خوره
    من فکر کردم براساس همون درآمدی که موقع پس‌انداز داشتی بهش مالیات می‌خوره... پس اینجوری واقعن به صرفه هست!

اونوقت این میزانی که توی حساب RRSP‌ می‌ذاریم همیشه باید ثابت باشه و هر ماه هم باید پرداخت بشه؟
    مثلن من الان 3000 دلار درآمد دارم، ماهی 500 دلار می‌ذارم کنار
    بعد حقوقم بشه 6000 تا و بخوام بیشتر پول بره به این حساب، می‌شه؟ (یا برعکسش که کمتر بشه؟)
    شما تا سالی 18 درصد از درآمد سالانه تون رو میتونید به حساب RRSP بگذارید. میتواند ماهانه باشد یا میتونید سر سال هرچقدر خواستید بریزید. بنده توصیه میکنم همه پول اضافی رو به RRSP نریزید و یک کمی برای خرجهای ناگهانی پس انداز کنید.مثلا حساب TFSA برای هر نفر بازکنید و سالی 5 هزار دلار به آنهم بریزید و هرچه ماند برای RRSP بگذارید. مثلا من خودم چون از طرف کارفرمام حساب pension جداگانه ای دارم دیگه RRSP باز نکردم.

رشته و دانشگاه
    Mechatronics

به كمك اين لينك ميشه انواع حسابها و مزاياش رو با هم مقايسه كرد

البته اين لينك براي اسكوشيا بانك است. بقيه بانكها هم دارن چنين سيستمي

http://www.scotiabank.com/ca/en/0,,4...hequingAccount

رشته و دانشگاه
    Mechatronics

اين يكي هم خيلي جالبه. با توجه به علاقتون مي تونين نوع كرديت كارت مناسب رو انتخاب كنيد

http://www.scotiabank.com/ca/en/0,,7,00.html

اينم براي مقايسه كرديت كارتها

http://www.scotiabank.com/ca/en/0,,4...aAmex,Momentum

اينم براي متوجه شدن از ميزان امتيازاتي كه با كارتهاي مختلف ميشه كسب كرد

http://www.scotiabank.com/ca/common/...-cards.en.html
    ویرایش توسط sebas : November 18th, 2012 در ساعت 10:25 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)