صفحه 324 از 391 نخستنخست ... 224274314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334374 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,231 تا 3,240 , از مجموع 3901

موضوع: همه چیز درباره بانک در کانادا

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره بانک در کانادا

در مورد اسکوشیا، معمولا سخت گیری این قسمی نداره ولی اگه بخواین خونه بخرین و بخواین داون پیمنت رو از ایران حواله داشته باشین، اینو در نظر داشته باشین که اسکوشیا قانونشه که 30 روز پولتون رو بلوکه میکنه و حق برداشت ندارین. حالا اگه برای کلوزینگ دیت این زمانو در نظر نگرفته باشین مشکل دار خواهید شد.
    مدت اقامت در کانادا: بیش از 6 سال.
    به پیامهای خصوصی پاسخ داده نمیشود لطفا مواردتونو در فروم مطرح کنین.

نقل قول نوشته اصلی توسط Jill نمایش پست ها
    علاوه بر اون بستگی به شعبه هم فکر میکنم داره. حداقل در مورد تجربه خودم اینطور بود. مقدار کمی حوال داشتیم با فاصله (در کل دو بار) از منابع کاملا واضح. زنگ زدن کمی پرس و جو کردن چرا و به چه علت. رفتم شعبه و اعتراض کردم که با این سابقه کار و زندگی در این مدت و اینکه تا حالا حواله ای هم نداشتیم و این مورد کاملا دلیلش مشخصه، دارین منو نا امید میکنین که حسابهامو در این بانک ببندم و همه رو به بانک اسکوشیام منتقل کنم.

نتیجه این شد که یکی دو بار بعدش با مبلغ بالاتر حواله و منبع نا مشخض (صرافی ایران که کمی منابعش همیشه مشکوکه چون معلوم نیست از کدوم واسطه شون پول رو میفرستن)، دیگه به هیچ عنوان نه گیر دادن نه سوال پیچ کردن و کاملا راحت شدیم.
    حالا من همیشه با اسکوشیا بدون مشکل حواله میگرفتم . امروز برای اولین بار زنگ زدند و کلی پرس و جو ، که برای چیه و کی و چرا و یک ساعت بالا پایین کردند ... احساس بدیه کلا ، بخاطر ایرانی بودن ، هی باید ثابت کنی ، بخدا بی تقصیرم

دوستان عزيز سلام .

من و همسرم براي اقامت دائم اقدام كرديم اما فعلا در دست بررسي هست . فعلا با ويزاي موقت ٥ ساله و اجازه كار در كانادا داريم زندگي ميكنيم

من ميخوام در اينجا خونه بخرم . براي خريد خونه هم مسلما نياز به پيش پرداخت

قصد دارم ١٠٠ هزار دلار به كانادا انتقال بدم . ميخوام قبل از انتقال ، از تجربيات با ارزش شما استفاده كنم كه اون طرف به مشكل نخورم. به نظرتون چه راهي مناسب تره و چه اقداماتي پيش از حواله زدن انجام بدم كه اگر مشكل بوجود امد و نياز به مستندات بود گير نيفتم

چند تا اپشن خودم توذهنم هست :

١- صراف مستقيما به حساب خودم در كانادا واريز كنه . يا چند تا حساب خودم و همسرم رو معرفي كنم بگم در حواله هاي مختلف به چند بانك مختلف واريز كنه كه پول تقسيم شه

٢-من بستگاني در كانادا دارم كه ساليانه زياديست شهروند هستند و حواله هم زياد دريافت ميكنند . ميتوانم از صراف بخواهم حواله رو ( به من گفتند حواله سفيد ميزنيم منم نفهميدم داستان سياه سفيد رو ) مستقيما و يكجا به حساب اين فاميل انتقال دهند . ايشان از حساب خودش به حساب ( حسابهاي ) من و همسرم در كانادا منتقل كنه.

٣- من تا بيست روز ديگه عازم هستم . ميتونم ٢٠ هزار تا نقد الان ببرم . چند روز بعد هم يكي ديگر از دوستان مياد اون هم ده هزار بياره و همينطور خورد خورد نقدي بياريم و اول در حساب همان فاميل واريز كنيم و بعد ايشان انتقال بانكي بدهد

و در نهايت اينكه چه تضاميني از يك صراف بايد خواست ؟ ايا قراردادي در كاره يا تعهدي ؟ ما كل سرمايه مون همينه ، نميخوام بر باد بره

ايا ميشه قبل از انتقال با بانك وام دهنده يا بانكي كه حساب در ان هست صحبت كرد و تقاضاي مجوز كرد؟

ممنون

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Soheilhs نمایش پست ها
    دوستان عزيز سلام .

من و همسرم براي اقامت دائم اقدام كرديم اما فعلا در دست بررسي هست . فعلا با ويزاي موقت ٥ ساله و اجازه كار در كانادا داريم زندگي ميكنيم

قصد دارم ١٠٠ هزار دلار به كانادا انتقال بدم . ميخوام قبل از انتقال ، از تجربيات با ارزش شما استفاده كنم كه اون طرف به مشكل نخورم. به نظرتون چه راهي مناسب تره و چه اقداماتي پيش از حواله زدن انجام بدم كه اگر مشكل بوجود امد و نياز به مستندات بود گير نيفتم

١- صراف مستقيما به حساب خودم در كانادا واريز كنه . يا چند تا حساب خودم و همسرم رو معرفي كنم بگم در حواله هاي مختلف به چند بانك مختلف واريز كنه كه پول تقسيم شه

٢-من بستگاني در كانادا دارم كه ساليانه زياديست شهروند هستند و حواله هم زياد دريافت ميكنند . ميتوانم از صراف بخواهم حواله رو ( به من گفتند حواله سفيد ميزنيم منم نفهميدم داستان سياه سفيد رو ) مستقيما و يكجا به حساب اين فاميل انتقال دهند . ايشان از حساب خودش به حساب ( حسابهاي ) من و همسرم در كانادا منتقل كنه.

٣- من تا بيست روز ديگه عازم هستم . ميتونم ٢٠ هزار تا نقد الان ببرم . چند روز بعد هم يكي ديگر از دوستان مياد اون هم ده هزار بياره و همينطور خورد خورد نقدي بياريم و اول در حساب همان فاميل واريز كنيم و بعد ايشان انتقال بانكي بدهد

و در نهايت اينكه چه تضاميني از يك صراف بايد خواست ؟ ايا قراردادي در كاره يا تعهدي ؟ ما كل سرمايه مون همينه ، نميخوام بر باد بره

ايا ميشه قبل از انتقال با بانك وام دهنده يا بانكي كه حساب در ان هست صحبت كرد و تقاضاي مجوز كرد؟

ممنون
    با بانك تون تماس بگيريد و بگيد قصد داريد اين مبلغ را از ايران به كانادا انتقال دهيد ، اگر منبع پول تان از ايران مشخص باشد مثلا از حساب بانكى منتقل شود و در كانادا هم بصورت واير ترانسفر مستقيما توسط صرافى واريز شود مشكلى پيش نمى آيد . هيچ تضمينى براى كار صرافى ها وجود ندارد و فقط بايد از سابقه و اعتبار آنها پرس و جو كنيد . جابجا كردن پول توسط دوستتان در كانادا هم براى ايشان و هم براى شما مشكل ساز خواهد شد.

دوستان عزيز سلام .

ممنون
    این پولی که شما میخواهید منتقل کنید منبع مشخصی داشته باشه هیچ مشکلی پیش نمیاد مثلا از فروش ملکی باشه یا هدیه از طرف کسی باشه یا پس انداز خودتون ... الکی لقمه رو دور سر خودتون نچرخونید که بیشتر درگیر میشید .
    پول رو مستقیم به حساب خودتون واریز کنید و مدارک لازم هم داشته باشید که اگر سوالی شد بتونید خیلی راحت ارائه بدید

ApplyAbroad Superstar

دوستان عزيز سلام .

ممنون
    منظورشون از حواله سفید انتقال از مبادی بانکی شناخته شده است و اینکه حواله شما را در fintrac کانادا ثبت می کنند. این نوع حواله ها از حواله های غیرسفید کمی گرون تر هستند و از من به شما نصحیت، حتما همین نوع حواله را انجام بدید. یکی از دوستان چند ماه پیش خانه فروخت و پولش را با حواله های غیر از منتقل کرد حالا با بانک و جاهای دیگه کلی مشکل داره و حتی یک بانک که درخواست مورگج کرده بود به خاطر همین نامشخص بودن وضعیت نقدینگی ایشون رو رد کرد.

تضمینی در کار صراف نیست. فقط روی اعتبارشون می تونید حساب کنید.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

دوستان عزيز از پاسخ هاي شما ممنونم

بنابراين نظر همگي بر اين هست كه واريز پول به حساب شخص ديگر دركانادا و از اون بحساب خودم كار عاقلانه اي نيست
    و اينكه حتما حواله سفيد بزنم.

من اين پول رو در طي دو سه سال از محل درامد ماهيانه جمع كردم . بعبارتي گواهي سپرده داشتم
    همون گواهي سپرده و پرينت حسابي كه توش حقوق ماه به ماه واريز ميشده كافي خواهد بود؟

من قبلا حساب در تي دي داشتم كه بيشعور ها بستند . الان rbc و اسكوشيا دارم ، اميدوارم اين يكي رو نبندند !

سپاس

ApplyAbroad Superstar

دوستان عزيز از پاسخ هاي شما ممنونم

بنابراين نظر همگي بر اين هست كه واريز پول به حساب شخص ديگر دركانادا و از اون بحساب خودم كار عاقلانه اي نيست
    و اينكه حتما حواله سفيد بزنم.

من اين پول رو در طي دو سه سال از محل درامد ماهيانه جمع كردم . بعبارتي گواهي سپرده داشتم
    همون گواهي سپرده و پرينت حسابي كه توش حقوق ماه به ماه واريز ميشده كافي خواهد بود؟

من قبلا حساب در تي دي داشتم كه بيشعور ها بستند . الان rbc و اسكوشيا دارم ، اميدوارم اين يكي رو نبندند !

سپاس
    قاعدتا کفایت می کنه. منتها الان آر بی سی و اسکوشیا هم از قبل بیشتر سخت گیری می کنند. حتما از صرافی تایید بخواهید که حواله را در کانادا در fintrac ثبت کنند.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

سلام
    من چند روز پیش در بانک RBC حساب باز کردم و با تحقیقاتی که کردم offer خیلی بهتری از TD در همون لحظه می داد. از سرویس دهی هم خیلی راضی بود.
    امروز تماس گرفتند برای کردیت کارت گفتند که برای خودم و همسرم 2000 تا رو اوکی کردند. تازه تا این ثانیه حتی یک تک دلاری هم تو حساب نذاشتیم. فقط زنگ زدند گفتند که کارت PR رو بیارید و کردیت کارت رو ببرید. موقعی که حساب باز کردیم هم پاسپورت رو چک کردند هم Landing Paper. ولی الان میخوان حتما Permanent Resident کارت رو هم چک کنند. ندیده بودم کسی به این مشکل خورده باشه؟ چون مال ما یه 30 35 روز دیگه طول میکشه تا بیاد. در آخر گفتند که اگر شماره کارت و تاریخ رو هم زودتر بهمون بدید حله. حالا آیا راهی هست که ما این شماره کارت و اکسپایری رو زودتر بهشون برسونیم؟ یا یه جور دیگه متقاعدشون کنیم؟
    ویرایش توسط canadasurfer : July 7th, 2017 در ساعت 08:27 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط canadasurfer نمایش پست ها
    سلام
    من چند روز پیش در بانک RBC حساب باز کردم و با تحقیقاتی که کردم offer خیلی بهتری از TD در همون لحظه می داد. از سرویس دهی هم خیلی راضی بود.
    امروز تماس گرفتند برای کردیت کارت گفتند که برای خودم و همسرم 2000 تا رو اوکی کردند. تازه تا این ثانیه حتی یک تک دلاری هم تو حساب نذاشتیم. فقط زنگ زدند گفتند که کارت PR رو بیارید و کردیت کارت رو ببرید. موقعی که حساب باز کردیم هم پاسپورت رو چک کردند هم Landing Paper. ولی الان میخوان حتما Permanent Resident کارت رو هم چک کنند. ندیده بودم کسی به این مشکل خورده باشه؟ چون مال ما یه 30 35 روز دیگه طول میکشه تا بیاد. در آخر گفتند که اگر شماره کارت و تاریخ رو هم زودتر بهمون بدید حله. حالا آیا راهی هست که ما این شماره کارت و اکسپایری رو زودتر بهشون برسونیم؟ یا یه جور دیگه متقاعدشون کنیم؟
    خودم جواب خودم رو می دم. به کسی که کارامون رو انجام میداد و گفته کارت PR بیارید ایمیل زدم محترمانه گفتم این چیزی که شما میگید درسته و PR کارت در حالت عادی از همه خواسته میشه ولی تو خود سایت RBC گفته که برای new comer ها الزامی نیست.

بعد لینک صفحه مورد نظر رو براش فرستادم که توش نوشته بود نیوکامر ها فقط دوتا چیز میخوان
    پاسپورت
    لندینگ پیپر یا PR کارت

مخصوصا ایمیل زدم که فرصت داشته باشه فکر کنه و اگر خواست به بالاسری خودش هم نشون بده. چون تلفنی میگفت هیچ جور راه نداره. احتمال بالا میدادم که اگر تلفنی می گفتم قبول نشه.

تا اینجا که RBC خوب بوده و سقف 2000 تا رو بدون گرفتن یک سنت داد.

فقط اگر نکته مفنی یا احتیاطی یا خطری در مورد RBC وجود داره لطفا بگید که در جریان باشم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)