صفحه 342 از 391 نخستنخست ... 242292332333334335336337338339340341342343344345346347348349350351352 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,411 تا 3,420 , از مجموع 3901

موضوع: همه چیز درباره بانک در کانادا

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره بانک در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط blessed نمایش پست ها
    ممنون میشم دوستان mortgage advisor از بانک‌های rbc یا bmo یا scotia یا هر تجربه خوبی که دارن برام خصوصی مسیج بدید، بازار خیلی‌ خطرناکی به نظر میاد ، البته با بروکر نمی‌خوام کار کنم ، میترسم

CIBC & Scotia به من ریت ائ‌ که دادن خیلیییی بیشتر از این بود که اینجا نوشته تازه با ۲۰% downpayment
    اون نرخ ها در حد طنز و مطایبه است. وقتی باهاشون وارد صحبت بشید میبینید اصلا از این خبرها نیست. از چه خطری صحبت میکنید؟ خیلی از وامها را بدون بروکر اصلا نمیتونید بگیرید.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Junior Member

سلام دوستان عزیز

یک راهنمایی می خواستم ازدوستان مطلع. من و همسرم تا بیست روز دیگه واردکانادا میشیم. من ویزای تحصیلی و فاند کامل دارم و همسرم ویزای کار ولی قصد دارد که برای تحصیل و گرفتن فاند اقدام کند. سئوال من این هست که اگر حدود 50 هزار تا با خودمون بیاوریم می تونیم بعد از چند ماه یا یک سال اقدام به کرفتن وام از بانک کنم برای خرید یک آپارتمان؟ و آیا برای دانشجویان تسهیلاتی دارند؟

ممنون میشم از راهنماییتون

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط Bahar_83 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز

یک راهنمایی می خواستم ازدوستان مطلع. من و همسرم تا بیست روز دیگه واردکانادا میشیم. من ویزای تحصیلی و فاند کامل دارم و همسرم ویزای کار ولی قصد دارد که برای تحصیل و گرفتن فاند اقدام کند. سئوال من این هست که اگر حدود 50 هزار تا با خودمون بیاوریم می تونیم بعد از چند ماه یا یک سال اقدام به کرفتن وام از بانک کنم برای خرید یک آپارتمان؟ و آیا برای دانشجویان تسهیلاتی دارند؟

بانک بر اساس شرایط مالی شما بهتون وام میده. پروفایل دانشجو خیلی ریسکی هست مخصوصا که تازه وارد هم باشن.
    با قطعیت میگم که وام به شما نمیدن ، ممکنه موسسات مالی کوچیکتر که وام مسکن میدن (نه بانک ها) بهتون وام با نرخ بهره خیلی بالا بدن (باز هم بهتره رووش حساب نکنین)
    دانشجو ها بسته به رشته و مقطع تحصیلی میتونن برای وام دانشجویی دولت اقدام کنن که بتونن هزینه های دوره دانشجویی رو کاور کنن - تو اونتاریو بهش میگن OSAP
    ولی وام مسکن خیلی خیلی بعیده.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    بانک بر اساس شرایط مالی شما بهتون وام میده. پروفایل دانشجو خیلی ریسکی هست مخصوصا که تازه وارد هم باشن.
    با قطعیت میگم که وام به شما نمیدن ، ممکنه موسسات مالی کوچیکتر که وام مسکن میدن (نه بانک ها) بهتون وام با نرخ بهره خیلی بالا بدن (باز هم بهتره رووش حساب نکنین)
    دانشجو ها بسته به رشته و مقطع تحصیلی میتونن برای وام دانشجویی دولت اقدام کنن که بتونن هزینه های دوره دانشجویی رو کاور کنن - تو اونتاریو بهش میگن OSAP
    ولی وام مسکن خیلی خیلی بعیده.
    وام که میدن راحت هم میدن ولی باید مثلا نصف پول خونه را پیش بدن.

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    وام که میدن راحت هم میدن ولی باید مثلا نصف پول خونه را پیش بدن.
    دپارتمان مدیریت ریسک بانک باید یه سری مینیمم ها رو پاس کنه تا درخواست رو پراسس کنه. مثلا ایشون میخوان یه آپارتمان ۵۰۰ هزارتایی بخرن.
    ۲۵۰ هزارتا پیش بدن
    ۲۵۰ هزارتا وام ۲۰ ساله بگیرن با بهره ۴ درصد
    فرض کنیم نرخ بهره بالا نره (که غیرممکن هست)
    ایشون باید اقساط ۱۵۵۰ دلاری بدن
    یه دانشجو به شکل متوسط بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار هر ماه دستش میاد
    اگه فرض کنیم همسرشون هم بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار درآمد داشته باشن پس بانک با یه درخواست وامی رو به رو هست که باید ماهی ۱۵۵۰ دلار فقط قسط بده و درآمد خانوارش بین ۱۴۰۰ تا ۲۰۰۰ تاس.
    به نظرتون منطقیه وام بدن؟
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Senior Member mehran23 آواتار ها

دوست عزیز برای افراد غیر مقیم و غیر کانادایی که شما هم با شرایطی که فرمودید در آن دسته قرار می گیرید، شرایط گرفتن وام خرید ملک به این صورت هست که باید شما سه شرط زیر را داشته باشید:

1) 35% مبلغ خرید را بعنوان پیش پرداخت بگذارید. یعنی تا سقف 65% مبلغ خرید را می توانید وام بگیرید. البته این شرایط برای خریدهای زیر یک میلیون هست. برای بالای یک میلیون دلار خرید شرایط مقداری متفاوت است که اگر مد نظر شما بود خدمتتان توضیح خواهم داد.
    2) باید یکسال اقساط وام به اضافه یکسال مالیات ملک مد نظر را در حساب خود داشته باشید.
    3) باید میزان کرایه ملک با میزان اقساط پرداختی تقریبا برابری کند.

با این سه شرط می توان وام برای خرید گرفت (افرادی که سیتیزن و یا مقیم دائم نیستند).

نقل قول نوشته اصلی توسط Bahar_83 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    دپارتمان مدیریت ریسک بانک باید یه سری مینیمم ها رو پاس کنه تا درخواست رو پراسس کنه. مثلا ایشون میخوان یه آپارتمان ۵۰۰ هزارتایی بخرن.
    ۲۵۰ هزارتا پیش بدن
    ۲۵۰ هزارتا وام ۲۰ ساله بگیرن با بهره ۴ درصد
    فرض کنیم نرخ بهره بالا نره (که غیرممکن هست)
    ایشون باید اقساط ۱۵۵۰ دلاری بدن
    یه دانشجو به شکل متوسط بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار هر ماه دستش میاد
    اگه فرض کنیم همسرشون هم بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار درآمد داشته باشن پس بانک با یه درخواست وامی رو به رو هست که باید ماهی ۱۵۵۰ دلار فقط قسط بده و درآمد خانوارش بین ۱۴۰۰ تا ۲۰۰۰ تاس.
    به نظرتون منطقیه وام بدن؟

شرایط را دوست عزیزمون در بالا بخوبی توضیح دادند، پس می بینید که کاملا عملی است. توجه کنید که بانک روی خونه lien داره یعنی به هیچ وجه ریسکی بر نمی داره. وقتی پول نشان بدید و چنین پیش پرداختی بدید شرط درآمد ملغی است و براشون کوچکترین اهمیتی نداره شما چطوری قسط می دید. از خداشون هست که قسط ندید و خانه را بردارند. ضمنا دانشجویی که 250 هزار دلار نقدینگی داره واقعا فکر می کنید ماهی 2000 دلار دستش می آد؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran23 نمایش پست ها
    دوست عزیز برای افراد غیر مقیم و غیر کانادایی که شما هم با شرایطی که فرمودید در آن دسته قرار می گیرید، شرایط گرفتن وام خرید ملک به این صورت هست که باید شما سه شرط زیر را داشته باشید:

1) 35% مبلغ خرید را بعنوان پیش پرداخت بگذارید. یعنی تا سقف 65% مبلغ خرید را می توانید وام بگیرید. البته این شرایط برای خریدهای زیر یک میلیون هست. برای بالای یک میلیون دلار خرید شرایط مقداری متفاوت است که اگر مد نظر شما بود خدمتتان توضیح خواهم داد.
    2) باید یکسال اقساط وام به اضافه یکسال مالیات ملک مد نظر را در حساب خود داشته باشید.

با این سه شرط می توان وام برای خرید گرفت (افرادی که سیتیزن و یا مقیم دائم نیستند).
    منظورتون از کرایه ملک اینه که خانه را برای اجاره دادن خریده باشند؟ یعنی اگر خودشون بخواهند بنشینند نمیشه دیگه؟

من در مورد دانشجو ها نمی دانم ولی کسانی که روی ویزای کار بوده اند و حداقل یکسال در محل کارشان کار کرده بوده اند را دیده ام موفق شدند وام خانه بگیرند. درآمد مستمر برای بانک مهم است.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran23 نمایش پست ها

برای افراد مقیم بدون درامد مستمر چطور؟ فکر میکنم باز هم همین شرایط باشه . همینطور که دوستان گفتند ظاهرا برای بانک درامد مهمه و نه شرایط اقامت .

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    منظورتون از کرایه ملک اینه که خانه را برای اجاره دادن خریده باشند؟ یعنی اگر خودشون بخواهند بنشینند نمیشه دیگه؟

من در مورد دانشجو ها نمی دانم ولی کسانی که روی ویزای کار بوده اند و حداقل یکسال در محل کارشان کار کرده بوده اند را دیده ام موفق شدند وام خانه بگیرند. درآمد مستمر برای بانک مهم است.
    یعنی قسط ماهیانه شما با کرایه فرضی ماهیانه ملک در یک حد باشه. این هم تابعی است از مبلغ وام و بالطبع میزان پیش پرداخت شما.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)