صفحه 371 از 391 نخستنخست ... 271321361362363364365366367368369370371372373374375376377378379380381 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,701 تا 3,710 , از مجموع 3901

موضوع: همه چیز درباره بانک در کانادا

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره بانک در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط mhtavakol نمایش پست ها
    سالیان پیش اینجا یک بحثی شده بود در رابطه با دسته چک گرفتن. مثل باقی قضایا من نتونستم اینجا پیداش کنم. ولی تجربه‌ی این دفعه‌ام این طور بود که من پلن بیسیک با RBC دارم و دسته چک مجانی نمیداد. تو سایت H+D وقتی میخواید درخواست دسته چک بدید، حواستون باشه که یک 15 برگی هم داره که با پستش فکر کنم زیر 25 دلار درمیاد. دنبال اون 50 دلاریه نباشید، یک مقدار گزینه‌اش مخفی هستش.
    simplii را بررسی کنید. حساب چکینگ و سیوینگ و کارت اعتباری و دسته چک به شما می ده تماما مجانی.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Senior Member fanta آواتار ها

سلام،

من در مورد ESPP احتیاج به راهنمایی دارم. شرکتی که من براش کار میکنم یک آپشن داره که در صورت خرید سهامش تا سقف 6% حقوق، 50% رو خودش مچ میکنه. بنظرتون این گزینه خوبی هست؟ بهتره اقدام به خرید کنم و فقط سودش رو دریافت کنم یا باید بعد از هر یه مدت سهامش رو بفروشم؟ من خودم یک حساب و کتاب کردم و سود اون پولی که از حقوقم کم میشهدر اینصورت حدود 5% در سال میشه که از حسابهای پس انداز بالاتره اما چیز دیگه ای رو هم باید در نظر بگیرم یا نه.

ممنون
    Don't feed the trolls

Senior Member Beginner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc In Civil Engineering

عرض ادب خدمت دوستان

من در حال تدارک انتقال پس اندازم از ایران به کانادا هستم. بعد از لندینگ، در RBC حساب باز کردم. الان یه مشکل محسوس برای من وجود داره: اکثر صرافی ها و کانال های انتقال پول به محض شنیدن نام RBC یه جورایی جا میزنن و حواله نمیزنن. یا اگر میزنن تاکید میکنن که حواله این بانک حتما باید "سفید" باشه و قیمت حواله رو نه تنها زیر قیمت اسکناس نمیزنن، که بعضا چند صد تومن بالاتر عنوان می کنن!!! تاکید هم میکنن ممکنه ممکنه پولتون رو مسدود کنن و من رو احضار میکنن تا از منشا پول مطمئن بشن! که گرچه من اسناد منشا پول رو دارم، اما اصلا برام خوش آیند نیست که در این مورد بخوام بازجویی بشم
    از اون طرف اکثر قریب به اتفاق Scotiabank رو پیشنهاد میدن. بعد از پرس جو غیر مستقیم به من گفتن این بانک یه مقدار دیسیپلین مالی انظباتی کمتری داره و بسیار کم پیش اومده حسابی رو مسدود کنه یا بازخواستی در این زمینه داشته باشه.
    از دوستان کسی تجربه ای در این زمینه داره؟

با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط fanta نمایش پست ها
    سلام،

من در مورد ESPP احتیاج به راهنمایی دارم. شرکتی که من براش کار میکنم یک آپشن داره که در صورت خرید سهامش تا سقف 6% حقوق، 50% رو خودش مچ میکنه. بنظرتون این گزینه خوبی هست؟ بهتره اقدام به خرید کنم و فقط سودش رو دریافت کنم یا باید بعد از هر یه مدت سهامش رو بفروشم؟ من خودم یک حساب و کتاب کردم و سود اون پولی که از حقوقم کم میشهدر اینصورت حدود 5% در سال میشه که از حسابهای پس انداز بالاتره اما چیز دیگه ای رو هم باید در نظر بگیرم یا نه.

ممنون
    If you can afford the payroll deductions, the ESPP is a great way to invest in your company stock at a discounted rate,However, you want to make sure to balance this with your other financial priorities

Senior Member fanta آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alikanosala نمایش پست ها
    If you can afford the payroll deductions, the ESPP is a great way to invest in your company stock at a discounted rate,However, you want to make sure to balance this with your other financial priorities
    مشخصا نه فقط این مورد بلکه هر سرمایه گذاری دیگه ای رو هم باید بتونم از پسش بر بیام تا انجام بدم، سوال من بیشتر به مقایسه مزایا و معایب ESPP در مقایسه با سایر روشها هستش
    Don't feed the trolls

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

نقل قول نوشته اصلی توسط Beginner نمایش پست ها
    عرض ادب خدمت دوستان

من در حال تدارک انتقال پس اندازم از ایران به کانادا هستم. بعد از لندینگ، در RBC حساب باز کردم. الان یه مشکل محسوس برای من وجود داره: اکثر صرافی ها و کانال های انتقال پول به محض شنیدن نام RBC یه جورایی جا میزنن و حواله نمیزنن. یا اگر میزنن تاکید میکنن که حواله این بانک حتما باید "سفید" باشه و قیمت حواله رو نه تنها زیر قیمت اسکناس نمیزنن، که بعضا چند صد تومن بالاتر عنوان می کنن!!! تاکید هم میکنن ممکنه ممکنه پولتون رو مسدود کنن و من رو احضار میکنن تا از منشا پول مطمئن بشن! که گرچه من اسناد منشا پول رو دارم، اما اصلا برام خوش آیند نیست که در این مورد بخوام بازجویی بشم
    از اون طرف اکثر قریب به اتفاق Scotiabank رو پیشنهاد میدن. بعد از پرس جو غیر مستقیم به من گفتن این بانک یه مقدار دیسیپلین مالی انظباتی کمتری داره و بسیار کم پیش اومده حسابی رو مسدود کنه یا بازخواستی در این زمینه داشته باشه.
    از دوستان کسی تجربه ای در این زمینه داره؟

با تشکر
    دقیقا همینطوره و ما هم تجربه خیلی بدی در این زمینه با RBC داشتیم، اصلا بهتون پیشنهاد نمیکنم سرمایه تونو از طریق این بانک انتقال بدین. همون اسکوشیا واقعا برای اینکار عالیه فقط قبلش برین شعبه تون و یه توضیح مختصری از جریان بدین که بدونن. معمولا یه نت رو اکانتتون میذارن و در صورت انجام انتقال مشکلی پیش نمیاد. با اینکه ما همه این کارها رو با RBC انجام داده بودیم و مشتری قدیمیشون هستیم و همون توضیح روی اکانتمون بود باز بعد دو یا سه بار انتقال هر بار حدود 25000 دلار(سعی کنین معمولا طی چند مرحله انتقال بدین)، دبه درآوردن و اخرین رو برگشت دادن که در کل باعث خسارت 2000 دلاری بهمون شدن.

برای اتقال سرمایه این بانک واقعا مزخرفه، اینو باور کنین
    مدت اقامت در کانادا: بیش از 6 سال.
    به پیامهای خصوصی پاسخ داده نمیشود لطفا مواردتونو در فروم مطرح کنین.

Senior Member Beginner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc In Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Jill نمایش پست ها
    دقیقا همینطوره و ما هم تجربه خیلی بدی در این زمینه با RBC داشتیم، اصلا بهتون پیشنهاد نمیکنم سرمایه تونو از طریق این بانک انتقال بدین. همون اسکوشیا واقعا برای اینکار عالیه فقط قبلش برین شعبه تون و یه توضیح مختصری از جریان بدین که بدونن. معمولا یه نت رو اکانتتون میذارن و در صورت انجام انتقال مشکلی پیش نمیاد. با اینکه ما همه این کارها رو با RBC انجام داده بودیم و مشتری قدیمیشون هستیم و همون توضیح روی اکانتمون بود باز بعد دو یا سه بار انتقال هر بار حدود 25000 دلار(سعی کنین معمولا طی چند مرحله انتقال بدین)، دبه درآوردن و اخرین رو برگشت دادن که در کل باعث خسارت 2000 دلاری بهمون شدن.

برای اتقال سرمایه این بانک واقعا مزخرفه، اینو باور کنین
    شنیده های منم دقیقا در این جهت هست.
    به نظرم من فعلا بیام کانادا و یه حساب scotia باز کنم و پول رو منتقل کنم. بعد نهایتا اگر از خدمات scotia راضی نبودم پول رو منتقل میکنم به RBC.
    به جایی که تشکر کنن پول میاریم، بدهکارشون هم میشیم!

پ.ن.
    البته من به خاطر مباحث پولشویی خیلی بهشون حق میدم حساسیت داشته باشن، اما یه جورایی سوزوندن تر و خشک با هم هست. اونها باید شرایط حاد افراد عادی در انتقال داراییهاشون به کانادا رو درک کنن. باور نمیکنید من تمام صرافی های فردوسی رو رفتم فقط دو تاشون حواله میزدن با چه منت و ادایی! بهتره پول رو از طریف صرافی های کانادا انجام بدم.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Beginner نمایش پست ها
    شنیده های منم دقیقا در این جهت هست.
    به نظرم من فعلا بیام کانادا و یه حساب scotia باز کنم و پول رو منتقل کنم. بعد نهایتا اگر از خدمات scotia راضی نبودم پول رو منتقل میکنم به RBC.
    به جایی که تشکر کنن پول میاریم، بدهکارشون هم میشیم!

پ.ن.
    البته من به خاطر مباحث پولشویی خیلی بهشون حق میدم حساسیت داشته باشن، اما یه جورایی سوزوندن تر و خشک با هم هست. اونها باید شرایط حاد افراد عادی در انتقال داراییهاشون به کانادا رو درک کنن. باور نمیکنید من تمام صرافی های فردوسی رو رفتم فقط دو تاشون حواله میزدن با چه منت و ادایی! بهتره پول رو از طریف صرافی های کانادا انجام بدم.
    صرافی های کانادا هم این روزها خیلی میلی به انجام حواله با مبالغ بالاتر از ده پانزده هزار دلار ندارند. بسختی می تونید یک صرافی پیدا کنید که براتون انجام بده.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Senior Member mehran23 آواتار ها

دوستان عزیز در خصوص انتقال پول از ایران موارد زیر به ذهنم رسید که لازم هست توجه بشه:
    یکی از مواردی که در صورت عدم توجه می تواند علاوه بر ایجاد مشکل برای گرفتن وام سبب مشکلات دیگری برای هموطنان گردد، مبحث انتقال پول از ایران است. پولی که از ایران به کانادا منتقل می شود صرفنظر از آنکه برای تامین تمامی یا بخشی از داون پیمینت و یا پیش پرداخت خرید خانه باشد و یا برای استفاده های دیگری مد نظر باشد، لازم است موارد زیر مورد در مورد آن مورد توجه قرار گیرد:
    1) نامه تمکن مالی از بانک یا موسسه مالی که نشان دهنده سپرده (های) شما در آن بانک ها می باشد. لازم به توجه است که این نامه باید برای حسابی گرفته شود که قصد انتقال پول از آن را دارید.
    2) یک گردش حساب شش ماهه از حساب بانکی که از طریق آن پول را به صرافی منتقل می نمایید تهیه نموده و داشته باشید. این امر برای موقعی که احیانا نیاز به نشان دادن منبع پول باشد بسیار به کار خواهد آمد.
    3) اگر پول خود را از طریق صرافی منتقل می کنید، حتما این کار را از طریق صرافی های معتبر انجام داده و رسید صرافی که در سربرگ صرافی باشد را دریافت نموده و نزد خود نگهدارید.
    4) در صورتی که انتقال پول از طریق یک کشورثالث مانند امارات یا کویت انجام می شود، سعی کنید رسید آن صرافی را هم دریافت نمایید.
    5) چک شخص ثالث مخصوصا کسانی که آنها را نمی شناسید را برای واریز پول به حساب کانادایی تان نپذیرید.
    مطلب مهم دیگر، زمان بندی مورد نیاز برای در اختیار داشتن پول هست. این امر برای بانک های مختلف متفاوت است و در زمان کلوزینک خرید خانه بسیار دارای اهمیت است. حتما با مشورت با مشاور وام تان از این امر مطلع گردید. معمولا در کانادا چک هایی که به حساب شما گذاشته می شوند تا پنج روز کاری هلد می شوند.

Senior Member

سلام دوستان. من یک سوالی داشتم در مورد line of credit. من یک حساب توی بانک bmo دارم و الان مدتیه برام چند تا‌ نامه فرستادن که من مشمول دریافت یک لاین اف کردیت به ارزش بیست و پنج هزار دلار هستم. من‌ دانشجو هستم و فعلا کار‌نمیکنم. نزدیک چهارساله اینجا‌هستم. میخواستم بدونم ابن line of credit چی هست؟ به‌چه دردی میخوره؟ فرقش با کردیت کارت‌چیه؟ ارزششو داره بگیرمش؟
    ممنون‌از‌همه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)