صفحه 6 از 391 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 3901

موضوع: همه چیز درباره بانک در کانادا

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهنمای روزهای اول برای تازه واردین به كانادا

دوستان عزیز، ببخشید دارم سوالی می پرسم که ربطی به تاپیک نداره نمی دونستم کجا بپرسم
    کسی تا به حال بیش از 10000 دلار از فرودگاه مشهد خارج کرده. در مورد تهران تجربه هست اما مشهد و نمیدونم امیدوارم کسی من و راهنمایی کنه
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Member maraljoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط MehPa نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دوتا سوال داشتم. ببخشید اگه کلیشه ای یا بامربوط به این تاپیک نیست.

اول اینکه با توجه به اینکه کارت های اعتباری حساب بانکی ما هیچ رمزی مثل ایران نداره و با پیدا کردن اون میشه به راحتی دزدی کرد، میخاستم بدونم چه راهی برای جلوگیری از دزدی وجود داره؟ یک فکری هست که میگن با خودتون کارت رو همراه نبرین ولی خوب آخه من اگه با کارت خرید کنم یک مقدار تخفیف میخوره!

دوم اینکه بعضی ها برای برگردوندنه مقداری پول به حساب من و یا واریز پول شماره کارت منو میپرسن! اولا باید اون شماره که بالای کارت نوشته و تعداد ارقامش زیادتره رو بگم دیگه؟ دوما ممکنه با داشتن این شماره بتونن سواستفاده کنن؟

خیلی ممنون از همگی
    خب در مورد موضوع اول اینو میدونم که یه سری شماره تلفن 24 ساعته فعال هست که میتونین -اگه خدای نکرده کارتتتون دزدیده شد- بهش زنگ بزنین و بلافاصله کارت رو غیر فعال کنین، سعی کنین اون شماره رو دم دست داشته باشین، دوم اینکه سعی کنین گردش حسابتون رو زیر نظر داشته باشین که چه پولی از حساب رفته و چه پولی اومده ، مثلا آنلاین بنکینگ و اینا ، ... خب من زیاد نشنیدم که کسی بتونه با داشتن صرفا شماره کارت شما از حسابتون پول بلند کنه ، چون خب اطلاعات دیگه ایی هم موقع پرداخت نیازه ، اگه موردی سراغ دارین جزئیاتش رو بگین ممنون ، موفق باشین.

Senior Member sama7452 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه فردوسی - الکترونیک

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    دوستان عزیز، ببخشید دارم سوالی می پرسم که ربطی به تاپیک نداره نمی دونستم کجا بپرسم
    کسی تا به حال بیش از 10000 دلار از فرودگاه مشهد خارج کرده. در مورد تهران تجربه هست اما مشهد و نمیدونم امیدوارم کسی من و راهنمایی کنه
    بله همشهری. ما بالای 20000 تا برای سه نفر آوردیم. اگه 100000تا هم می آوردیم، هیچ اتفاقی نمیفتاد. سرتونو بگیرید بالا و با اعتماد بنفس با بقیه همشهریا خداحافظی کنین و عازم بشین بسلامتی.
    به سلامتی زندگی ، که اگه خوش بگذره اسمش میشه " خاطره " اگه پدرت دربیاد اسمش میشه " تجربه " !!

Senior Member sama7452 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه فردوسی - الکترونیک

نقل قول نوشته اصلی توسط hoseyn نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. ولي دقيق متوجه نشدم.
    هم جزئيات دو روش را و هم اينكه، كي اين كار را انجام داديد؟ بعد از شش ماه يا زودتر!
    اگر وقت كرديد يك توضيح بدهيد كه موجب سپاسگزاري است...
    خواهش میکنم دوست عزیز. عرض میکنم خدمتتون:
    ما در آستانه شش ماهگی هستیم. حسابمون رو هم توی یک شعبه واقع در ریچموند هیل باز کرده بودیم که یک خانم ایرانی همه کارامون رو انجام میداد. بنابراین یکروز شال و کلاه کردیم رفتیم همونجا (که البته باتوجه به بعد مسافت برای ما یک مسافرت محسوب میشه). اون خانم مهربون گفت که از الان باید ماهانه 14 دلار بابت حسابمون هزینه بدیم. شاخامون داشت درمی اومد، که خودش فهمید و پیشنهاد کرد که میتونید حالتی رو انتخاب کنید که حساب شما بشه در ماه فقط ده بار از چکینگ برداشت بشه و اگه بیش از ده بار تراکنش داشته باشه، به ازای هر تراکنش، (فکر میکنم) یک دلار باید بدید. دراینحالت هزینه ماهانه حساب میشه فقط چهار دلار و نیم.
    ازطرفی ما چون میخواستیم که سقف کارت ویزامون رو افزایش بدیم و چون کار نداریم، نمیشه؛ گفت که میتونیم یه مستر بگیریم ولی با بلوکه کردن مقداری پول توی یه حساب جدید. این حساب، چون از نوع سرمایه گذاری هست، باعث میشه که اون هزینه چهار و نیم دلاری هم از بین بره و عملا ماهانه دیگه پولی بابت حسابمون نمیدیم ولی اون محدودیت ده تراکنش درماه بقوت خودش باقیه.
    مطلب بعدی هم که بهمون گفت، این بود که هروقت کار پیدا کردیم و از مرحله آموزشی هم بیرون اومدیم، میتونیم یه نامه از کارفرما بگیریم و اونوقت دیگه اون پول بلوکه شده هم آزاد میشه. که البته دیگه نمیدونم سر هزینه ماهانه حساب چی میاد. ما که کار نداشتیم که بخوام روی این مورد پرس و جو کنم.
    این کارا رو ما در ماهگرد پنج ماهگیمون انجام دادیم. هرچی برگه هم بود، همونجا امضا کردیم. اون خانم مهربون رو هم قسم دادیم که سرجدش دیگه لازم نباشه ما بریم اون سر دنیا! هرکاری میخواد خودش بکنه. ما فقط قراره بهش تلفن بزنیم و هماهنگ بشم.
    امیدوارم که توضیحات من کامل بوده باشه.
    درضمن دوستان عزیز ساکن تورنتو، لطفا یه سر به تاپیک معارفه دوستان بزنید. میخوایم دور هم جمع شیم. از خیلیا خبری نیست. سری! صدایی! فقط تعداد محدودی از دوستان اعلام آمادگی کردن. واقعا بقیه تورنتو نیستن؟ یا حالش نیست؟!!!!
    به سلامتی زندگی ، که اگه خوش بگذره اسمش میشه " خاطره " اگه پدرت دربیاد اسمش میشه " تجربه " !!

Senior Member amin25m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering/University of Alberta

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره بانک در کانادا

سلام دوستان 3 تا سوال دارم:

1) آیا آنجا خرید کردن از فروشگاه ها با کارت اعتباری مزیتی نسبت به پرداخت اسکناسی دارد؟
    2) آیا برای افتتاح حساب و نگه داری پول در بانک باید هزینه ماهیانه ای پرداخت شود؟؟ تو ایران که این طور نیست!
    3) آیا بانک ها برای دانشجویان تسهیلات خاصی نیز تدارک دیده اند؟ یا حساب آنها همانند حساب افراد دیگر است؟
    و... و... و...
    اگر یک روز هیچ مشکلی سر راهم نبود، میفهمم که راه را اشتباه رفته ام . . .

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط amin25m نمایش پست ها

1) آیا آنجا خرید کردن از فروشگاه ها با کارت اعتباری مزیتی نسبت به پرداخت اسکناسی دارد؟
    2) آیا برای افتتاح حساب و نگه داری پول در بانک باید هزینه ماهیانه ای پرداخت شود؟؟ تو ایران که این طور نیست!
    3) آیا بانک ها برای دانشجویان تسهیلات خاصی نیز تدارک دیده اند؟ یا حساب آنها همانند حساب افراد دیگر است؟
    و... و... و...
    1. مزیتش عدم احتیاج به حمل پول است
    2. بله معمولا هزینه ماهانه باید بدهید. لبته بعضی بانکهای بدون فی هم وجود دارند (معمولا بانکهای آنلاین). ایران چه چیزیش به کانادا شبیهه که این یکیش باشه؟
    3. بله وجود داره. وب سایت بانک ها رو چک کنید.

Senior Member

و... و... و...
    جواب:
    ١-بله
    ٢- بله
    ٣- بله - مزاياى نسبى دارند

و... و... و...
    دوستان جوابتون رو دادن، اما این هم بدونید که یکی از راه‌های ساختن سابقه‌ی اعتباری همین استفاده از کردیت کارد و پرداخت به موقع هزینه‌هاشه
    بعدن اگر نیاز به وام داشته باشید (مثلن برای خرید خونه)، همین سابقه‌ی اعتباری به کارتون میاد که وام با شرایط بهتری بتونید بگیرید

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business PhD (OIS) - U of Alberta

سلام

دو تا سوال داشتم. می خوام ببینم میشه که اصلا دلار کانادا نیارم و تو فرودگاه یه مقدار چنج کنم؟ من ساعت 1 بعد از ظهر میرسم ادمونتون.
    بعدش اینکه بانکهای RBC و CIBC واسه دانشجوها حساب های مشابهی دارن که ظاهرا ویژگی های خوبی داره. از بین این دو تا بانک به نظرتون کدوم بهتره؟ هم واسه سالهای اول و هم واسه ادامه و گرفتن کردیت کارد و وام و این چیزا؟

ممنون

Senior Member amin25m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering/University of Alberta

نقل قول نوشته اصلی توسط amirLM نمایش پست ها
    سلام دوستان

آیا بانکی‌ در کانادا هست ک بشه در اون حساب ب $US داشت؟ این خیلی‌ واسه دانشجوها مهم میتون باشه و مزیت هست ب نظر من، نظر شما چیه؟
    طبق گفته خود بانک، این حساب برای افرادی هست که با دلار امریکا کار می کنند.
    https://www.cibc.com/ca/visa/us-dollar-visa-card.html

35 دلارم فی سالیانشه. برید ببینید می صرفه یا نه.
    اگر یک روز هیچ مشکلی سر راهم نبود، میفهمم که راه را اشتباه رفته ام . . .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)