صفحه 7 از 391 نخستنخست 123456789101112131415161757107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 3901

موضوع: همه چیز درباره بانک در کانادا

Senior Member amin25m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering/University of Alberta

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره بانک در کانادا

دوستان با تجربه سلام
    کسی می دونه Interest Rate For Purchase و Interest Rate For Cash که تو حساب های کردیت کارتی نوشتن یعنی چی؟
    اینطور که من خودم و یه چیزایی دستگیرم شد، اینه که شما می تونی بیشتر از موجودی حسابت استفاده کنی ولی بانک یه درصد خاصی (حدود 20%) رو از شما به عنوان سود دریافت می کنه، درسته؟
    اگر یک روز هیچ مشکلی سر راهم نبود، میفهمم که راه را اشتباه رفته ام . . .

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amin25m نمایش پست ها
    دوستان با تجربه سلام
    کسی می دونه Interest Rate For Purchase و Interest Rate For Cash که تو حساب های کردیت کارتی نوشتن یعنی چی؟
    اینطور که من خودم و یه چیزایی دستگیرم شد، اینه که شما می تونی بیشتر از موجودی حسابت استفاده کنی ولی بانک یه درصد خاصی (حدود 20%) رو از شما به عنوان سود دریافت می کنه، درسته؟
    خير . اگر شما مبلغ كرديت كارتتان را پس از مدت زمان خاصى (grace period) نتوانستيد pay off كنيد ولى minimum payment را پرداخت كنيد به مابقى بدهى شما بهره تعلق ميگيرد وميزان درصد اين بهره بابت خريد هاى انجام شده با مبالغى كه بصورت cash advance مثلا از ATM دريافت كرده ايد متفاوت است . اگر اين توضيح كافى نبود بفرماييد تا بيشتر توضيح دهم

Senior Member amin25m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering/University of Alberta

نقل قول نوشته اصلی توسط amira44a نمایش پست ها
    خير . اگر شما مبلغ كرديت كارتتان را پس از مدت زمان خاصى (grace period) نتوانستيد pay off كنيد ولى minimum payment را پرداخت كنيد به مابقى بدهى شما بهره تعلق ميگيرد وميزان درصد اين بهره بابت خريد هاى انجام شده با مبالغى كه بصورت cash advance مثلا از ATM دريافت كرده ايد متفاوت است . اگر اين توضيح كافى نبود بفرماييد تا بيشتر توضيح دهم
    لطفا بیشتر توضیح بدید. اگر یه مثال هم بزنید که به عمق مطلب پی ببریم بهتر می شه.
    اگر یک روز هیچ مشکلی سر راهم نبود، میفهمم که راه را اشتباه رفته ام . . .

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amin25m نمایش پست ها
    لطفا بیشتر توضیح بدید. اگر یه مثال هم بزنید که به عمق مطلب پی ببریم بهتر می شه.
    با كمال ميل ،
    ببينيد اگر مبلغ statement ماهيانه كرديت كارد شما مثلا ١٥٠٠ دلار باشد شما بايد اين مبلغ را طى ٢٠ روز بپردازيد . ولى اگر نتوانستيد اين مبلغ را كامل پرداخت نماييد بايد minimum payment ان را كه بانك تعيين كرده است طى اين ٢٠ روز پرداخت نماييد كه ممكن است مبلغ ٢٠٠ دلار باشد . اگر شما حتى اين ٢٠٠ دلار را هم نپرداختيد ديگر حسابتان با collecting agency ها ميباشد و كرديت تان نابود شده است . اما اگر اين ٢٠٠ دلار را به موقع پرداخت كرديد هنوز ١٣٠٠ دلار ديگر بدهكار هستيد كه تا دوره بعد فرصت داريد ان را پرداخت كنيد. ولى به اين ١٣٠٠ دلار بهره تعلق ميگيرد
    اگر از اين ١٣٠٠ دلار ٧٠٠ دلار بابت خريد فروشگاهى باشد و ٦٠٠ دلار ان را بصورت نقد از ATM يا Cashier دريافت كرده باشيد ( به آن cash advance ) ميگويند بهره اي كه به اين دو نوع بدهى شما تعلق ميگيرد متفاوت است و معمولا بهره اين دومى اندكى بيشتر است . تمام سود بانك ها در همين بهره هااست چون اگر شما تمام صورتحساب را به موقع پرداخت كنيد هيچ پول اضافه اى نخواهيد داد. ولى اگر كامل پرداخت نكرديد بايد بهره هم بدهيد
    درضمن شما نميتوانيد بالاتر از سقف كرديت كاردتان از ان استفاده كنيد (بطور نادر استثنا دارد) كه اگر بالاتر رفتيد بايد جريمه اساسى بدهيد والبته اصولا اين كارت ها طورى طراحى شده اند كه نميتوان از سقف تعيين شده بالاتر رفت .

Senior Member sebas آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechatronics

پیش فرض پاسخ : راهنمای روزهای اول برای تازه واردین به كانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط Hooman.hidaji نمایش پست ها
    سلام

دو تا سوال داشتم. می خوام ببینم میشه که اصلا دلار کانادا نیارم و تو فرودگاه یه مقدار چنج کنم؟ من ساعت 1 بعد از ظهر میرسم ادمونتون.
    بعدش اینکه بانکهای RBC و CIBC واسه دانشجوها حساب های مشابهی دارن که ظاهرا ویژگی های خوبی داره. از بین این دو تا بانک به نظرتون کدوم بهتره؟ هم واسه سالهای اول و هم واسه ادامه و گرفتن کردیت کارد و وام و این چیزا؟

ممنون
    راجع به دلار، بهتره هر چقدر کم هم که شده اينجا دلار کانادا بگيري تا تو فرودگاه سر و کارت به صرافي ها نکشه که از اونا دزد تر تو چنج پول نديدم. اگر نتونستي که خوب راه چاره ديگه اي نداري.

راجع به بانک بايد خودت تصميم بگيري طبق علاقه ها ت با توجه به امتيازهايي که بانکها دارند.
    ویرایش توسط M1KE : December 14th, 2012 در ساعت 07:43 AM
    سي اس کيو : 05 دسامبر 2010..فايل فدرال: 06 دسامبر 2010..آپديت از پاريس: 21 مي 2013..رسيد آپديت: 28 مي 2013..مديکال: 26 اگوست 2013..رسيد مديکال: 03 سپتامبر 2013..پاس ريکويست: 04 دسامبر 2013

Member
    رشته و دانشگاه
    Urban Management (Erasmus University Rotterdam

پیش فرض پاسخ : راهنمای روزهای اول برای تازه واردین به كانادا

I believe RBC would be better than CIBC for Visa credit of 1000$ compare to 500$ in CIBC for immigrants but i'm not sure about services for students
    but the Best is Scotia Bank if you can choose this one
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hooman.hidaji نمایش پست ها
    سلام

دو تا سوال داشتم. می خوام ببینم میشه که اصلا دلار کانادا نیارم و تو فرودگاه یه مقدار چنج کنم؟ من ساعت 1 بعد از ظهر میرسم ادمونتون.
    بعدش اینکه بانکهای RBC و CIBC واسه دانشجوها حساب های مشابهی دارن که ظاهرا ویژگی های خوبی داره. از بین این دو تا بانک به نظرتون کدوم بهتره؟ هم واسه سالهای اول و هم واسه ادامه و گرفتن کردیت کارد و وام و این چیزا؟

ممنون
    Applied from NL through Berlin Aug 2004 - Sent to Damuscus Feb 2005
    Update Letter June 2009 Sent to Damuscus Aug 2009 Application sent ot Warsaw April 2010
    Medical Request 14th Sep 2011 Received to London 28 sep
    PassR 8 Nov - Visa 31 Dec =83 months

Junior Member

سلام
    دوستان من بانک RBC حساب باز کردم در تورنتو و با 1000 دلار deposit خواستم کردیت بگیرم . بهم گفتن 2-3 روز طول میکشه تا approval کردیت کارت بیاد. حالا امروز زنگ زدن میگن ما به ایرانیا کردیت کارت نمیدیم. من دانشجوویی اومدم و تازه 1 هفته است که اینجام . در ضمن دارم میرم اتاوا. کسی راه حلی واسه این موضوع داره؟
    ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای روزهای اول برای تازه واردان به كانادا

سلام
    دوستان من بانک RBC حساب باز کردم در تورنتو و با 1000 دلار deposit خواستم کردیت بگیرم . بهم گفتن 2-3 روز طول میکشه تا approval کردیت کارت بیاد. حالا امروز زنگ زدن میگن ما به ایرانیا کردیت کارت نمیدیم. من دانشجوویی اومدم و تازه 1 هفته است که اینجام . در ضمن دارم میرم اتاوا. کسی راه حلی واسه این موضوع داره؟
    ممنون

اگر در زمان ورود، همهء پول همراهمان را اعلام نکنیم و مثلاً به جای 20 هزار تا، بگیم 10 هزارتا، چه معایب و مزایایی دارد؟
    اگر این سوال را می پرسم، علتش این است که یک جا خواندم وقتی دارایی حساب به زیر 1000 دلار سقوط کند، مشمول کمک هایی دولتی مالی و کاریابی می شوید.
    اگر همهء پول را اعلام نکنیم و بعداً بخواهیم از مقدار پول پنهانی استفاده کنیم، نمی گن از کجا آوردی؟

Senior Member sama7452 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه فردوسی - الکترونیک

نقل قول نوشته اصلی توسط h10h10 نمایش پست ها
    اگر در زمان ورود، همهء پول همراهمان را اعلام نکنیم و مثلاً به جای 20 هزار تا، بگیم 10 هزارتا، چه معایب و مزایایی دارد؟
    اگر این سوال را می پرسم، علتش این است که یک جا خواندم وقتی دارایی حساب به زیر 1000 دلار سقوط کند، مشمول کمک هایی دولتی مالی و کاریابی می شوید.
    اگر همهء پول را اعلام نکنیم و بعداً بخواهیم از مقدار پول پنهانی استفاده کنیم، نمی گن از کجا آوردی؟
    من درمورد اصل سوالتون اطلاعاتی ندارم ولی مشکل نگهداری پول نقد رو هم درنظر بگیرید.
    درخصوص کمک مالی دولت هم چیزی نمیدونم اما کمک کاریابی رو مطمئنم که هیچ ارتباطی به میزان داراییتون نداره. تا قبل از اتمام سه سال اقامتتون در کانادا شما میتونید از کمکهای دولتی که درقالب برنامه های مختلف هست، استفاده کنید.
    به سلامتی زندگی ، که اگه خوش بگذره اسمش میشه " خاطره " اگه پدرت دربیاد اسمش میشه " تجربه " !!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)