صفحه 1 از 11 12345678910 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 107

موضوع: نحوه نوشتن cover letter یا motivation letter توپ!

Member abolfazl.paniz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Wait 99% ...Loading

پیش فرض نحوه نوشتن cover letter یا motivation letter توپ!

سلام دیدم زیاد بحثی از COVER LETTER و .. اینا نیست گفتیم چند تا چیز که بلدیم بنویسیم اینجا و تجربیات خودم با اون جستجو هایی که کردم در اختیار دوستان قرار میدم امیدوارم کمک بکنه به دوستان گلماینها با هم هم معنی هستندcover letter, covering letter, motivation letter, motivational letter or a letter of motivation, letter of introductionپس دیگه به اشتباه نیافتید.--------1.در مورد اون موسسه یا دانشگاه یا کامپانی تحقیق کنید یا از کسایی که اونجا هستند بپرسید که چه جیز هایی واسه اون کامپانی یا دانشگاه مهم هست که معمولا تو انانسمنت ها هست.2.مشخص کنید چه تجربه و مهارتهایی رو نیاز دارند3.حالا مهارت ها و تجاربیو که دارید و دقیقا اونها نیاز دارند رو میگید4.یه مثال هم میتونید بیارید واسه این تجاربتون که کامل بهینه کنید تجارب و مهارتتونو مثلا فلان چیزو در پایان نامع کار کردم یا تو فلان شرکت فلان آزمایش رو انجام دادم و .......یک Cover letter معمولا شامل سه پاراگراف هست حد اکثر در یک A4 سعی کنید پیوسته شکیل و گیرا باشهپاراگراف اول1.خوتونو معرفی میکنید در قالب اینکه کی هستید و برای چی مینویسید و اسم اون دانشگاه یا ..... که دارید واسش اپلای میکنید رو میارید2.اینکه کجا مطلع شدین نسبت به این پوزیشن 3.ودر نهایت ابراز علاقه به اون دانشگاه یا موسسه کنیداین از پاراگراف اول میبندیمش (مثل شعر یادت نره تو من و تو )پاراگراف دوم(مهمترین بخش که هر کی خوند قبض روح بشه)این قسمت هست که باید خواننده رو جذب کنید1.اینکه چرا حس میکنید که برای پوزیشن مناسبی رو چیزی مانور بدین که فکر میکننین اگه بدونن باید بگیرنت حتی پیشنهادی هم دارید میتونید ارایه بدید2.مهارت ها تجارب و کارهایی و رو که تو اون زمینه مرتبط با شرایط آکادمیکی اون پوزیشن و خواسته های اون دانشگاه و ... را میگین تو همین قسمت هست که همونطوری که در بالا گفتم به خاطر اینکه تجربتونو هایلایت کنید در قالب مثال میتونید بگید. در ضمن طوری مطرح کنید که با نیاز های اون پوزیشن یک سو بشید. در مورد اون چیزایی که واقعا تخصصتون هست و در فیلد این پوزیشن هسترو بنویسید نه لوزوما همه اون شرایطی که اونا واسه متقاضی ها گذاشتند!-------------مهم! مهم! مهم! مهم! به هیچ وجه رزومه خودتون رو اینجا تکرار نکنید و اون چیز هایی رو که تو رزومه دارید و مجددا نگید اما بجاش باید یک رابطه عالی بین اون تجربه هایی رو که تو رزومه آوردین با اون تجربه هایی که اون پوزیشن نیاز داره برقرار بکنید که واقعا مهم هست.-------------و خلاصه پاراگراف آخر1.یاداوری ذوباره که شما علاقه مند هستید به اون دانشگاه و پوزیشن و ...2.ابراز امیدواری و آمادگی برای مصاحبه و اطلاعات تماستون3.تشکر به خاطر توجه و اینکه وقت گداشتند4.بعد نشون بدین که واقعا پیگر هستین و دوست دارین هر چی زود تر با خبر بشیدتمام شد آی دستمیه چیز دیگه که شاید سوال باشه واستون! آیا باید اطلاعات تماستون رو بنویسید یا نه؟در Cover letter معمولا تماس رو میارند چون لوزوما نیاز نیست که همراه رزومه باشه شما مثلا میتونید کاور لتر رو که ایمیل کردین بعد برای مصاحبه که دعوت شدین اصلا دستی ببرین مشکلی نیست اما در APPLICATION LETTER که بعدا مفصل توضیح خواهم داد معمولا چون همراه رزومه ارسال میشه اطلاعات تماس درج نمیشه!امیدوارم به دردتون بخوره دوستان گلم سوالس هم بود در حد توان در خدمتیمکم و کاستی رو ببخشید و بجاش کمک کنید کاملتر بشه به امید موفقیت همه
    Your time is limited,Don't let the noise of others' opinions drown out your own inner voice. Everything else is secondary.
    Steve Jobs

Member abolfazl.paniz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Wait 99% ...Loading

پیش فرض پاسخ : نحوه نوشتن cover letter یا motivation letter توپ!

این هم یه فایل پی دی اف که شامل مثال هست تو قالب بالا فقط بچه ها مواظب باشید کپی نکنید واسه استادی بفرستید: )این یه نمونه هست دروود امیدوارم کمک کنه
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    • نوع فایل: pdf AA.pdf (56.4 کیلوبایت, 11824 views)
    Your time is limited,Don't let the noise of others' opinions drown out your own inner voice. Everything else is secondary.
    Steve Jobs

Junior Member elnazhat آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng-Sharif

اینم یه فایل 17 صفحه ایه که 5 صفحۀ آخرش در مورد کاورلتره (12 تای اولی در مورد نوشتن رزومه-ست، حذفشون نکردم، شاید به درد یکی بخوره).
    شامل دو صفحه توضیحات در مورد نحوۀ نوشتن کاورلتر و سه صفحه که حاوی شش نمونه-ست.
    منبع: Stanford Career Development Center
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl.paniz نمایش پست ها
    سلام دیدم زیاد بحثی از COVER LETTER و ..
    سلام.خیلی ممنون از بابت این پست.
    اگر امکان داره راجع به application letter هم صحبت کن.خیلی احتیاج مبرم دارم به اون.
    اگر مثل همین پست با جزئیات و ساده صحبت کنی که واقعا ممنونت میشم!!!

ApplyAbroad Senior Veteran
    ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

درود

دوستان خواهش دارم تمام کسانی که از این تاپیک و تاپیکهای مشابه استفاده میکنن! مطلقا تحت هیچ شرایطی متن این نمونه ها رو عینن کپی پیست نکنید!به خداوند یگانه قسم که نتیجه‌ای که میخاید رو نخواهید گرفت اگر استاده/کمیته 1% حس کنه براش تمپلت فرستادید عمرا بتون پذیرش بده!!!!!

با آرزوی بهترین پذیرش‌ها
    مدیریت تالار
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیامهای خصوصیِ غیرخصوصی اکیدا معذورم....
    ضمن پوزش تاخیر تاپیک Verbal@Advantage کامل شد.
    پروژه آپلود پادکستهای
    انگلیش پاد شروع شد. به همگان توصیه میشود گوش کنند.
    امضا کنید اینجا رو لطفا

Member onlysat آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law graduate - Tehran

امیدوارم ویزای کانادای شما بیاد اولا !
    دوما ، چشم حتما کپی نمیشه

سوما یه سوال : برای رشته های علوم انسانی و رشته های که کلا بار فنی-عملی ندارند اصولا رزومه سبک تره (نظر منه) یعنی محدود میشه به فقط کار نوشتاری(مقاله) و شایدم سخنرانی - این از بار کاور لتر کم نمی کنه ؟ کلا یه دانشجویی که فقط کار تحقیقاتی کرده برای نوشتن نامه علاقه مندی ، دستش بسته تر نیست ؟ نظرتون چیه ؟
    مرد دانشمندي مانند ابن سينا در هيچ دانشگاهي درس نخوانده بود؛ پيش پدر و چند آموزگار گمنام تحصيل كرده بود، اما با ذوق و شوق و همتي كه داشت در هجده سالگي همه دانشهاي روزگارش را نيك مي دانست.((از كتاب معجزه ايراني بودن))

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ariaie نمایش پست ها
    درود

دوستان خواهش دارم تمام کسانی که از این تاپیک و تاپیکهای مشابه استفاده میکنن! مطلقا تحت هیچ شرایطی متن این نمونه ها رو عینن کپی پیست نکنید!به خداوند یگانه قسم که نتیجه‌ای که میخاید رو نخواهید گرفت اگر استاده/کمیته 1% حس کنه براش تمپلت فرستادید عمرا بتون پذیرش بده!!!!!

با آرزوی بهترین پذیرش‌ها
    مدیریت تالار
    در تایید فرمایش دوستمون الآن بیشتر دانشگاهها SOP و Motivation letter ها رو با نرم افزار های تشخیص کپی مثل turnitin چک میکنند. اگر حداقل 70-80 درصد متن نوشته خودتون نباشه احتمال داره خود اداره پذیرش ریجکتتون کنه حتی قبل از اینکه پرونده تون به دست استاد و دانشکده برسه (و از چندین دانشگاه کانادا اطلاع دقیق دارم که این کار را میکنند).

Junior Member

دوستان من 8-7 تا سمپل رو کنار هم گذاشتم از همشون استفاده کردم البته خودمم یه چیزایی اضافه کردم حالا به نظر شما ممکنه این sop رو به خاطر کپی پیست کردن رد کنن؟ پیشاپیش ممنوم از جوابتون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sozi نمایش پست ها
    دوستان من 8-7 تا سمپل رو کنار هم گذاشتم از همشون استفاده کردم البته خودمم یه چیزایی اضافه کردم حالا به نظر شما ممکنه این sop رو به خاطر کپی پیست کردن رد کنن؟ پیشاپیش ممنوم از جوابتون
    اگر مجموع کپی شما از اون سمپل ها رویهم بیش از 30 درصد کل متن نهایی تون بوده بله کاملا امکان داره ردتون کنند بخصوص اگردانشگاهی باشه که از turnitin یا نرم افزارهای مشابه استفاده کنه اون نرم افزار تک تک بخش های کپی شده و درصد مجموعش رو نشون میده.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اگر مجموع کپی شما از اون سمپل ها رویهم بیش از 30 درصد کل متن نهایی تون بوده بله کاملا امکان داره ردتون کنند بخصوص اگردانشگاهی باشه که از turnitin یا نرم افزارهای مشابه استفاده کنه اون نرم افزار تک تک بخش های کپی شده و درصد مجموعش رو نشون میده.
    ممنون، میشه در مورد این نرم افزار یکم توضیح بدین شرمنده خیلی کنجکاوم بدونم. یعنی مثلا میفهمه چندبار کپی پیست کردیم؟یا تمااااام سمپلهارو داره؟ من جمله بندیم خیلی ابتدایی ای مجبورم سمپلهارو وصله پینه کنم یعنی هیچ راهی نیست این نرم افزار رو دور زد؟

صفحه 1 از 11 12345678910 ... آخرینآخرین