صفحه 6 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 107

موضوع: نحوه نوشتن cover letter یا motivation letter توپ!

Banned

پیش فرض پاسخ : نحوه نوشتن cover letter یا motivation letter توپ!

نقل قول نوشته اصلی توسط tafshar11332 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه سوال دارم آیا presentation letterهمون cover letter ؟یه موسسه تحقیقاتی تو اسپانیا presentation letter خواسته
    با سپاس
    سلام

به احتمال قریب به یقین بله..
    منتها برای اطمینان از خودشون هم کسب تکلیف بفرمایید خیلی عاقلانه هست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    physics

سلام دوستان
    سوال من اینه که یک cover letter خوب باید یک صفحه باشه یا بیشتر؟ چون خیلی جاها گفتن یک صفحه ولی example ها دو یا سه صفحه هم هست. من یک کم نگرانم و می خوام نامه ام کم نقص باشه چون دانشجو دکتری ام و باز دارم برا دکتری apply میکنم و میخوام اینو خوب توی نامه توضیح بدم که به این خاطر رد نشم. نمیدونم زیاد بنویسم بهتره یا حوصله اشون سر میبره؟ چند روزه درگیر این نامه ام و خیلی عوضش کردم ولی هنوز ازش راضی نیستم.
    توی cover letter باید از خودت تعریف کنی درسته؟ چقدر باید تعریف کنی که کم نباشه زیاده روی هم نکرده باشی!!؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط hope123 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سوال من اینه که یک cover letter خوب باید یک صفحه باشه یا بیشتر؟ چون خیلی جاها گفتن یک صفحه ولی example ها دو یا سه صفحه هم هست. من یک کم نگرانم و می خوام نامه ام کم نقص باشه چون دانشجو دکتری ام و باز دارم برا دکتری apply میکنم و میخوام اینو خوب توی نامه توضیح بدم که به این خاطر رد نشم. نمیدونم زیاد بنویسم بهتره یا حوصله اشون سر میبره؟ چند روزه درگیر این نامه ام و خیلی عوضش کردم ولی هنوز ازش راضی نیستم.
    توی cover letter باید از خودت تعریف کنی درسته؟ چقدر باید تعریف کنی که کم نباشه زیاده روی هم نکرده باشی!!؟
    سلام

cover letter بیشتر به عنوان مدرکی برای توضیحات اضافی در مورد سایز استاد submit شذه به کار میره که در این صورت معمولا یک صفحه هست...
    در غیر اینصورت باید حجم اون بنا به تعریفی که طرف درخواست کننده از اون داره تعیین بشه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

سلام و خسته نباشید. من ی سوال برام پیش امده ممنون میشم راهنماییم کنید:
    الان که میخوام cv را برای استاد بفرستم cover letteroham بفرستم همراش؟
    ممنون

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط poonam نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید. من ی سوال برام پیش امده ممنون میشم راهنماییم کنید:
    الان که میخوام cv را برای استاد بفرستم cover letteroham بفرستم همراش؟
    ممنون
    سلام

خیر...
    کاربرد cover letter وقتی هست که شما package ی شامل document های مختلف رو ارائه می کنید و در cover letter در مورد محتوا، تقدم و تاخر و کلیت اون document ها توضیح میدید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

سلام دوستان....
    میخوام برای موسسه max planck تو university of Tubingen درخواست بفرستم (برا مقطع دکتری)...نوشته که...
    If you are interested in applying, first determine on which level you would like to work. Then, send a brief inquiry and a CV to Stefan Schaal for some initial assessment. Obviously, your research interest has to match the topics pursued in our department -- see our research webpage and publications for details. If positive, more information will be required, like a research statement and reference letters. For high level position, like a junior professor level, a longer research proposal will be needed.
    1) فقط CV و brief inquiry باید بفرستم یا اینکه
    research statement and reference letters هم نیاز هست؟
    2) منظور از brief inquiry و research statement چیست؟
    3) من تا الان
    reference letters نگرفتم و واسه 7 هشت تا دانشگاه که مدارک فرستادم فقط اطلاعات تماس reference ها را می نوشتم تو رزومه...آیا همین کافیه که در رزومه بنویسم یا اینکه باید از استاد نامه بگیرم؟ و آیا نیاز به ترجمه داره؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید...
    تشکر...

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad92 نمایش پست ها
    سلام دوستان....
    میخوام برای موسسه max planck تو university of Tubingen درخواست بفرستم (برا مقطع دکتری)...نوشته که...
    If you are interested in applying, first determine on which level you would like to work. Then, send a brief inquiry and a CV to Stefan Schaal for some initial assessment. Obviously, your research interest has to match the topics pursued in our department -- see our research webpage and publications for details. If positive, more information will be required, like a research statement and reference letters. For high level position, like a junior professor level, a longer research proposal will be needed.
    1) فقط CV و brief inquiry باید بفرستم یا اینکه
    research statement and reference letters هم نیاز هست؟
    2) منظور از brief inquiry و research statement چیست؟
    3) من تا الان
    reference letters نگرفتم و واسه 7 هشت تا دانشگاه که مدارک فرستادم فقط اطلاعات تماس reference ها را می نوشتم تو رزومه...آیا همین کافیه که در رزومه بنویسم یا اینکه باید از استاد نامه بگیرم؟ و آیا نیاز به ترجمه داره؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید...
    تشکر...
    سلام

1- باید موارد "لازم" رو بفرستید که صریحا قید شده!...

2- brief inquiry احتمالا چیزی تحت عنوان personal statement در مورد موضوعات حول زندگی شخصی خودتون هست و research statement نقش SoP یا statement of intent رو خواهد داشت...
    ریسک نکنید و بدون پرسش از خودشون در مورد محتوای دقیق مورد نظر برای این مدارک، چیزی رو submit نکنید...

3- در این نامه در مورد اینکه LoR ها باید کاغذی باشند یا اینترنتی، چیزی گفته نشده.. طبیعتا باید از خودشون جویا بشید... در هر صورت اصل LoR بهتره انگلیسی باشه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

سلام

یکی از دانشگاه های هلند دو نامه متفاوت با محتوای ذیل از من خواسته است. لطفا راهنمایی بفرمایید هر یک بایستی شامل چه اطلاعاتی باشند؟

• a letter of motivation (at most 1 page) explaining the interest and suitability of the candidate in this specific position;
    • a research statement (at most 2 pages) explaining the research interest of the candidate and their connection to the job description above;
    • با تشکر

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط khaleghzadeh نمایش پست ها
    سلام

یکی از دانشگاه های هلند دو نامه متفاوت با محتوای ذیل از من خواسته است. لطفا راهنمایی بفرمایید هر یک بایستی شامل چه اطلاعاتی باشند؟

• a letter of motivation (at most 1 page) explaining the interest and suitability of the candidate in this specific position;
    • a research statement (at most 2 pages) explaining the research interest of the candidate and their connection to the job description above;
    • با تشکر
    دوست عزیز
    نامه اول همون نامه انگیزه شماست. در حقیقت شما باید انگیزه و علاقه تون رو توش تشریح کنید. در حقیقت جواب به این سوالات که چرا شما علاقه مند به ادامه تحصیل در اون پوزیشن هستید؟ انگیزه شما از کجا میاد و چرا برای این کار انگیزه دارید؟ چرا فکر میکنید که مناسب ادامه تحصیل در اون پوزیشن هستید؟ و.... توی نت هم میتونید نمونه های motivation letter رو پیدا کنید

نامه دوم در حقیقت نامه ایه که شما باید توش علایق اکادمیکتون رو شرح بدید و یه جورایی نشون بدید که علایق شما به اون پوزیشن وصله . یعنی نشون بدید که توانایی های اکادمیک شما، مقاله هاتون و رزومه کاریتون برای اون پوزیشن مناسبه. مثلا شما مکانیک محاسباتی کار کردید و اون پروژه هم به نوعی مکانیک محاسباتی داره و خب تجربه و توانایی شما اونجا به کار میاد.

دو نامه بالا "تقریبا" (عرض کردم تقریبا!) شبیه به هم هستند.
    نامه اول بیشتر حالت عمومی داره و شما انگیزه تون رو شخصی توضیح میدید (مثلا اینکه ارزو دارید توی رشته خودتون faculty member بشید و ....
    و نامه دم حالت تخصصی تری داره و به طور خاص نشون میدید که توانایی هاتون با اون پروژه خاص مچه

موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان
    این cover letter که ایمجا توضیح داده شده با sop فرق میکنه؟
    ممنون از جوابتون