صفحه 9 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 107

موضوع: نحوه نوشتن cover letter یا motivation letter توپ!

پیش فرض پاسخ : نحوه نوشتن cover letter یا motivation letter توپ!

بایستی این شکلی باشه
    مثلا
    Abbas Araghchi
    No 20-Azadi Alley- ....Valiasr Street
    Tehran, Iran
    Abbas.araghchi@gmail
    +982121212121212

بعدش ماله استاد، یعنی آدرس دقیق استاد، منتها شماره تلفن و ایمیلش لازم نیست (معمولا)

حال بعد اطلاعات استاد
    Dear Professor (Last name)

اینایی که گفتم برای دانشگاهی و پوزیشنها بودش.

نقل قول نوشته اصلی توسط elnazhat نمایش پست ها
    یکی از دوستان من، از دلفت پذیرش گرفت و الان اونجا مشغول طی کردن دورۀ دکتریه، کلاً فقط با خود استاد مکاتبه کرده بود و مدارکشو هم به خود استاد سابمیت کرده بود، نه به اون منشی که معرفی کردن!!! و نه از طریق لینک اپلیکیشن آنلاین!!
    در هر صورت شما، اگه مدارکو برای منشی مربوطه ای-میل کردین، باز هم با خود استاد تماس بگیرید (ای-میل یا هر چی)، تأثیرش مثبته!!
    ضمن اینکه، پوزیشن های دانشگاه دلفت، هر کدوم یه کد مخصوص داره که توی ای-میلی که میزنید برای سابمیت مدارک، باید اون کد رو ذکر کنید. امیدوارم اینو فراموش نکرده باشید!!
    دوستان من در این زمینه یه سوال دارم. یه کم بیربطه به کاور لتر اما به این صحبت دوستمون شبیهه. توروخدا پاک نکنین
    استادراهنمای دوره مسترم ازم دعوت کرده برا پی اچ دی به تیم تحقیقیش (رفته یه دانشگاه جدید). برا فاندم که بش گفتم گفت اوکیه فاندد هست. بعد هی اخر ایمیلاش میگه looking forward to see you soon اما بهش میگم برا ویزا من آفرلتر میخام جواب نداده. تو سایت دانشگاه گشتم برای اپلای process اما فقط نوشته که با استادا تماس بگیرین. پروژه های این استاد همه گرنت خودشه و برای دانشگاه نیست. حالا بنظرتون این چجوریه؟ من باید همینجوری از طریق خودش اپلای کنم ؟ نمیفهمه پس خودش چرا؟ سرکار میزاره منو؟ اینکه خودش بهم ایمیل زد بیا نه اینکه من ازش یپرسم پوزیشن چی داری؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط tadaei نمایش پست ها
    دوستان کاور لتر برای پوزیشن دکترا مدیریت شامل چه چیزهایی میتونه باشه.آخه من جز پایان نامه و مقاله های داخلی که مروری هستن کار دیگه ای انجام ندادم و یا مثلا میشه نرم افزار هایی که بلدم و روشی که تو پایان نامم به کار بردم رو بنویسم؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    الان که دیره ولی میگم بقیه بعدا استفاده کنن

به این نگاه کنید و شبیه شو بسازید. شبیه منظورم ساختار. ساختار میبنید و میفهمید. از معرفی، پوزیشن، اهدافم.... تا نعریف از دانشگاه و تشکر.

Abbas Araghi
    No 19, Farahan….. i
    Tehran, Iran
    Postal Code: 13333-96666
    (+98) 98 9898989
    Abbas.Araghi@gmail.com
    April 22, 2014

Paaulo Maldini
    Assistant Professor of Economics
    Department of Financial Economics
    Milan University
    Sintachulal 7, 1000 Milan, Italy

Dear Professor Maldini
    I wish to undertake the PhD position in banking offered by the department of financial economics at Milan University. I received my bachelors and master’s degrees in financial Economics and a PhD in banking will culminate my expertise in the field, and shapes the needed academic skills for me to be a future professor and a consultant

I finished my bachelor and master’s programs in financial economics with excellent scores in math, statistics and economics core courses. During my bachelor’s period, I prepared and worked on several course projects, one notable project was capital adequacy and credit rating in banks, at which I leaned a lot about banking structure, risk management in banking and Basel’s regulations and provisions. Moreover I have worked as an investment consultant for two years and a half, in which I was exposed to real investment decisions and dealt with investors of different social strata

.
    During master’s program, I worked as a researcher in Saman bank research and planning center for a short period, providing future studies reports on financial markets. This job needed acute insights and real experiences of financial markets, because the reports were the underlying foundations of the bank’s decisions. I am assured, these experiences are fully suited to the position’s needs
    .
    Recently I published a paper named “bank shocks and its effect on lending power” in which I focused on the foundation of the bank’s lending power criterion. The results indicated that …. .Thanks to my good statistics skills, I was able to draw the most reliable results. This skill could lead to reliable analysis of data in future papers and projects
    .
    I am sure that these skills and knowledge that I possess, will prosper when exposed to working and learning in an international and top level department with scholars of high profile. Therefore the program is enriched in content aside from the unique experience which would be provided by the projects of European Central Bank.
    Your kind consideration and attention is highly appreciated.

Sincerely
    Abbas Araghi

در مورد مقالات فارسی هم، عنوان انگلیسیش رو با نتیجه ای که داشته بطور مختصر بیارید، یا روشش. از توانایی هایی اماری رایضایتون هم مختصر و شیک بگید.
    اگر اطلاعات بیشتری بخاد میره رزومه رو میبینیه. کاور لتتر به نوعی فرم اپلیکیشن پوزیشن هستش و کلیه! اطلاعات ریز لازم نیست! خودتون رششتون کار مرتبط، مقاله مرتبط توانایی مرتبط بسه!

نقل قول نوشته اصلی توسط arshia2020 نمایش پست ها
    بایستی این شکلی باشه
    مثلا
    Abbas Araghchi
    No 20-Azadi Alley- ....Valiasr Street
    Tehran, Iran
    Abbas.araghchi@gmail
    +982121212121212

بعدش ماله استاد، یعنی آدرس دقیق استاد، منتها شماره تلفن و ایمیلش لازم نیست (معمولا)

حال بعد اطلاعات استاد
    Dear Professor (Last name)

اینایی که گفتم برای دانشگاهی و پوزیشنها بودش.
    در صورتیکه مخاطب این لتر استاد نیست و دانشکده ست چطور؟ ایمیل به faculty درواقع باید بفرستم

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام دوستان
    من یه دانشگاه اروبایی میخوام اپلای کنم یه همچین متنی نوشته:
    Send your CV and motivation letter by email to Prof. XX
    سوال من این است که باید موتیویشن لتر رو اتچ کنم به ایمیل یا نه باید اون رو تو متن ایمیلم بنویسم؟
    ممنون

سلام دوستان. من دو تا سوال دارم، من میخوام برای دکترا در رشته های علوم زیستی برای اروپا از طریق پوزیشن های خالی اپلای کنم. کاور لتر من حداکثر باید چند صفحه باشه؟ واقعا با نوشتن آدرس خودم و اون دانشکده غیر ممکنه یک صفحه بشه...واقعا چی کار کنم؟
    سوال دوم اینکه، این که میگن کاور لتر شما باید اختصاصی باشه تا تاثیرگذارتر باشه مثلا من چند تا از مقاله های اون گروه رو بخونم تا کافی باشه؟

توروخدا زود جواب بدید، خیلی سریع بهش نیاز دارم. ممنون میشم خیلی زیاد

Member micropsy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student, Clinical Psychology, NY

نقل قول نوشته اصلی توسط negarpouyanfar نمایش پست ها
    سلام دوستان. من دو تا سوال دارم، من میخوام برای دکترا در رشته های علوم زیستی برای اروپا از طریق پوزیشن های خالی اپلای کنم. کاور لتر من حداکثر باید چند صفحه باشه؟ واقعا با نوشتن آدرس خودم و اون دانشکده غیر ممکنه یک صفحه بشه...واقعا چی کار کنم؟
    سوال دوم اینکه، این که میگن کاور لتر شما باید اختصاصی باشه تا تاثیرگذارتر باشه مثلا من چند تا از مقاله های اون گروه رو بخونم تا کافی باشه؟

توروخدا زود جواب بدید، خیلی سریع بهش نیاز دارم. ممنون میشم خیلی زیاد
    سلام
    فسلفه کاورلتر اینه که شما نشون بدین چرا و به چه دلیل برای اون دانشگاه اقدام می کنید،تعداد صفحات مهم نیست چون معمول بیشتر از یک صفحه نمیشه
    برای این کار بنظرم بهتره از این رویه بهره ببرید:
    ابتدا از معرفی خودتون شروع کنید که کجا مدرک گرفتید و پایان نامتون ژی بوده و ... و بعد هدف اولیه خودتون رو از ادامه تحصیل بیان کنید بطور مثال اینکه به این رشته علاقه دارید،تحقیق و ادامه تحصیل رو شاخص خوبی برای بهتر شدن و موفقیت می دونید،برای این کار زحمت ها کشیدید و مقالات و ... رو منتشر کردید و هدفتون از ادامه تحصیل چی هست (کسب موفقیت علمی،علاقه به افزایش علم،چاپ مقالات علمی و ...)
    در مرحله بعد هدفتون رو از انتخاب اون دانشگاه بیان کنید، (چرا اینجا،چه خصیصه ایی در این دانشگاه توجه شما رو جلب کرد،) چرا کشور ... مثلا در خصوص دستاوردهای اون کشور،آشنایی با فرهنگ و ...
    در مرحله بعد در خصوص اون استاد و اینکه به کارهاش علاقه مندید،خصوصا اگر در زمنیه پوزیشن مقاله داره بگید که مقاله و یا مقالاتشون رو خوندید و ...

ببینید کاورلتر رو شدیدا توصیه می کنم که حتما خودتون بنویسید،تم های موجود رو ببینید اما کپی نکنید.
    موفق باشید
    too much busy...

cover letter و motivation letter با هم فرق دارن؟ توروخدا نگید که فرق دارن

Junior Member

دانشگاه نامه ای میخواد که حاوی علاقه به رشته مورد نظر باشه؛ همین MOL هستش یا چیز دیگه ای هست؟