صفحه 3 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 103

موضوع: مسائل مربوط به پر کردن فرم های توصیه نامه

پیش فرض پاسخ : آیا برای توصیه نامه،همان فرمهایی که دانشگاهها در سایتشان می گذارند باید پر کرد

منظور من همان توصیه نامه کاغذی است

مشکل من آنجاست که اگر شما فرمهای توصیه نامه یک دانشگاه را پر کنید، مسلما آن توصیه نامه برای دانشگاه دیگر نمی توانید بفرستید. ولی اگر مثلا استادتان روی یک کاغذ و بدون توجه به فرمت خاصی برای شما بنویسد و عنوانش هم To whom it may be concerned باشد، آن نامه را در صورت نیاز به همه جا میشه فرستاد.

پیش فرض پاسخ : آیا برای توصیه نامه،همان فرمهایی که دانشگاهها در سایتشان می گذارند باید پ

As far as I know, you should use the special format of each university,
    but you can also double check with the universities you have applied for.
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا برای توصیه نامه،همان فرمهایی که دانشگاهها در سایتشان می گذارند باید پ

سلام
    براي بعضي دانشگاهها ميشه، براي بعضي نميشه. اگه تو اونجايي كه فرم رو دانلود ميكني يا يه جايي تو فرم نوشته نبود كه "فرمي مشابه به جاي اين فرم ميتواند فرستاده شود" ميتوني ميل بزني بپرسي. معمولا راه ميان دانشگاهها. البته قضيه online ها كه فرق ميكنه و شما دسترسي به فرمش نداري.
    موفق باشيد.

از خود دانشگاه بپرس. بعضا (یا اکثرا) میگن میشه که استاد یه نامه بنویسه اما باید مواردی که توی فرم توصیه نامه هست رو در نوشتش ذکر کنه و راجع بهشون توضیح بده. استادها هم که عمرا اینقدر مطلب برای کسی نمینویسند!! باید خودت براش بنویسی اون امضا کنه که این رو هم هر استادی قبول نمیکنه.
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

متاسفانه یه دردسر توصیه نامه همینه که فرما با هم فرق دارن و واسه هر دانشگاه که پیدا می کنی هی باید دوباره بری پیش استاد.. اگرم مثل من دانشگات یه شهر دیگه باشه که ....
    من خودم تعداد خیلی کمی دانشگاه دیدم که نامه تنها قبول کنند.
    در ضمن چون یه تجربه نقص مدارک به دلیل توصیه نامه داشتم اینجا به شما و بقیه یاداوری می کنم که یادتون نره فرم ها یا نامه حتما تاریخ داشته باشه. بعضی از دانشگاها ممکنه گیر ندن. ولی یه دانشگاهی یکی از rec های منو به دلیل تاریخ نداشتن قبول نکرد.
    Whether you think you can or you can&#39;t, either way you are right<br />Henry Ford

saeede83
    Guest

شما متن توصیه نامه رو از اساتید بگیر ( چند تا برای کل دانشگاه ها ) و برای اون دانشگاه هایی که فرمت خاصی دارن، متن رو ضمیمه کن، اون فرم ها معمولا یک سری check box هستن که هر استادی سریع می تونه براتون پر کنه.

پیش فرض سوال در مورد فرم Recommendation Letter

سلام

توی فرم توصیه نامه DAAD سوالی از استاد referee پرسیده می شه با این ترتیب
    Of what significance
    is the aspired scholarship to the applicant's academic and professional career and/or to his/her home institution? x

من منظور این سوال رو نمی فهمم آیا استاد باید بگه که این بورس خیلی برای دانشجو مهمه؟ یا اینکه از همین تعریف های جاری باید بکنه که خیلی علاقه منده و ....
    HOPE, GIVES YOU WINGS

Junior Member

پیش فرض توصيه نامه كلي

من مي خواهم براي گرفتن پذيرش از دانشگاههاي امريكا اقدام كنم.ازآنجاييكه هنوز هيچ چيز معلوم نيست اينكه از كدام دانشگاه مي توانم پذيرش بگيرم و آن دانشگاه براي توصيه نامه فرم مخصوصي دارد يا نه و ازطرفي ممكن است استادانم را از دست بدهم(مثل يكيشون كه رفت خارج) آيا مي توانم از حالا از استادها بخواهم توصيه نامه اي كلي بنويسند و اين چنين توصيه نامه اي قابل استفاده است؟
    ايا مي توانم اين توصيه نامه كلي را به چندين دانشگاه بفرستم؟

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : توصيه نامه كلي

تو سایر تاپیکها در اینباره قبلا بحث شده اما از اونجا که پیدا کردنش ممکن هست کمی مشکل باشه من مجدد توضیح میدم.
    اکثر دانشگاهها هم احتیاج به recommendation letter دارن وهم recommendation form
    recommendation letter که یک نامه کلی هست که خود استاد مینویسه و عنوانش با to whom it may concern شروع میشه و میتونه واسه همه دانشگاهها مشترک باشه. کافیه فقط یکی بنویسه براتون و چند تا از کپی ها رو امضا کنه و واسه جاهای مختلف بفرستید. اما recommendation form چیزی هست که بعضی از دانشگاهها ازتون میخوان و این فرم رو باید از سایت همون دانشگاه دانلود کنید و بدید استاد پر کنه. اکثر سوالاتی که تو این فرمها برای دانشگاههای مختلف هست یکسان هست. بعضی از دانشگاهها قبول میکنن که شما این فرم رو نفرستید به شرط اینکه به سوالات پرسیده شده در این فرم در recommendation letter استاد جواب داده باشه. مثلا در نامه نوشته باشه وضعیت writing زبان شما چطور هست و ... اما خوب بعضی جاها هم حتما باید فرم رو بفرستید که میتونید از هر دانشگاه این مطلب رو جدا بپرسید.
    بهترین راه این هست که فرم دانشگاههایی که فکر میکنید ممکن هست اپلای کنید رو دانلود کنید و بدید استاد همه رو از همین الان پر کنه (بعضی استادها شاید قبول نکنن) ضمن اینکه بعضی وقتها این فرمها به صورت آنلاین هم وجود دارن و استاد هرجا باشه میتونه پرشون کنه که البته چون نمیدونید چی توشون مینویسه ممکن هست خطرناک باشه!
    recommendation letter هم که از همین الان چند تا ازشون بگیرید که بعدا مشکلی پیش نیاد.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : توصيه نامه كلي

میتونی با عنوان خظاب to whom it may concern داشته باشی همچین چیزی رو ولی ممکنه بمشکلات زیر بر بخوری:

1- مشکل تاریخ که حداقل شما بازهم نیاز داری تاریخ حدودی از اپلای داشته باشی نه خیلی زودتر و نه دیر تر- واگه بعدا خودت بخوای بگذاری یعنی نامه هنوز بیرون از یه پاکت بدون امضا استاده
    2- برخی دانشگاه ها فرمها با فرمت خاص دارند که باید پر شوند و اون نامه کلی شما میتونه اتچ بشه-پس بازم به استاد نیاز داری واسه امضا
    3- واسه پاکت هم به امضا نیاز داری ولی استاد نیستش اگه تو پاکت در حال حاضر قرار ندی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)