صفحه 7 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 103

موضوع: مسائل مربوط به پر کردن فرم های توصیه نامه

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

پیش فرض پاسخ : فرمهای Recommendation Letter لطفا راهنمایی کنید؟؟؟

ممنون، به همون چیزی که پیشنهاد دادید تغییر دادم. بقیه فرم اطلاعات چندانی برای این سوالم نمیداد مثلا اسم و آدرس و ... میخواست. پایین صفحه هم که ماله استاده.

Junior Member

من یه مشکل عجیب پیدا کردم..نمرات فوق من خیلی معمولین..ریکامهارو یکیشو استاد راهنمام پرمیکنه(که باهاش درس نداشتم) ویکی هم یه استاد دیگم که من تو کلاسش بهترین نمررو گرفته بودم..نامه های که خودشون نوشتن معقولانه بنظر مباد ولی این فرمهای دانشکاه رو که مبدم پر و امضا کنن..دو تاییشون میخوان خیلی مرام بذارن همشن outstanding تیک میزنن..میگین خیلی ضایع هست؟طرف نمیگه این چطوری با این نمرات معمولی همه تیکاش تو ردیف اوول خورده؟ صلا واسه کاناداییها این قضیه ریکام تا چه حد مهم؟

Senior Member i_karimi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط reza59 نمایش پست ها
    من یه مشکل عجیب پیدا کردم..نمرات فوق من خیلی معمولین..ریکامهارو یکیشو استاد راهنمام پرمیکنه(که باهاش درس نداشتم) ویکی هم یه استاد دیگم که من تو کلاسش بهترین نمررو گرفته بودم..نامه های که خودشون نوشتن معقولانه بنظر مباد ولی این فرمهای دانشکاه رو که مبدم پر و امضا کنن..دو تاییشون میخوان خیلی مرام بذارن همشن outstanding تیک میزنن..میگین خیلی ضایع هست؟طرف نمیگه این چطوری با این نمرات معمولی همه تیکاش تو ردیف اوول خورده؟ صلا واسه کاناداییها این قضیه ریکام تا چه حد مهم؟
    براشون مهمه 100%. ولی اشکالی نداره و این برای شما بهتره که بزنن outstanding .چون نظر استاد راجع به شما مهمه
    Why So SeRiouS ??? ----------------------------(I cannot answer private msg)-------------- iM@n

Reza 59:
    قضیه رو برای خودتون پیچیده نکنید!من فکر نمی کنم اونها مثل ما این همه این قضیه ها رو برای خودشون آنالیز کنن.مگه نمره فقط نشون دهنده توانایی های آدم هاست؟اپلیکنت های خارجی اونقدر ریکام های خوبی دارن که مال ماها پیششون هیچه.
    Before the Dawn

نقل قول نوشته اصلی توسط advisor نمایش پست ها
    Reza 59:
    قضیه رو برای خودتون پیچیده نکنید!من فکر نمی کنم اونها مثل ما این همه این قضیه ها رو برای خودشون آنالیز کنن.مگه نمره فقط نشون دهنده توانایی های آدم هاست؟اپلیکنت های خارجی اونقدر ریکام های خوبی دارن که مال ماها پیششون هیچه.
    منظورتون از اینکه LOR های خارجی خیلی خوبه یعنی مثلا استاده براشون چی مینویسه؟ اگر هم نمونه ای از این توصیه نامه های خیلی خوب دارید ممنون میشم لینکی ازش به من بدید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    منظورتون از اینکه LOR های خارجی خیلی خوبه یعنی مثلا استاده براشون چی مینویسه؟ اگر هم نمونه ای از این توصیه نامه های خیلی خوب دارید ممنون میشم لینکی ازش به من بدید.
    یعنی چیزی در حد "ایشان انیشتین دوم خواهند بود". من نمونه کتبی ندارم بهتون بدم.اما تجربه دوستان و اطرافیان خارج از کشور و به خصوص اونهایی که بعضاً از adcom ها خبر داشتن این رو به من می گه.اما کلاً اصول توصیه نامه خوب اینه که کلی نباشه و کاملاً بر اساس ویژگی های دانشجو customize بشه.
    Before the Dawn

نقل قول نوشته اصلی توسط advisor نمایش پست ها
    یعنی چیزی در حد "ایشان انیشتین دوم خواهند بود". من نمونه کتبی ندارم بهتون بدم.اما تجربه دوستان و اطرافیان خارج از کشور و به خصوص اونهایی که بعضاً از adcom ها خبر داشتن این رو به من می گه.اما کلاً اصول توصیه نامه خوب اینه که کلی نباشه و کاملاً بر اساس ویژگی های دانشجو customize بشه.
    راستش سوالم برای این بود که دوتا از LOR هام رو خودم نوشتم (به همراه فرم) و برای اینکه متفاوت بنویسم از هرچه LOR خسته کننده ای که تو نت دیدم، خیلی معمولی، کوتاه و ساده هر چه هست رو توضیح دادم. حتی استادم یه نوشته داد که پره تمجید و ... (میدونین دیگه) اونو نفرستادم! چون فکر میکنم چنین تعریف هایی نتیجه معکوس میده. برای همین کنجکاو شدم ببینم خود خارجی ها چجورن و فکر میکردم اونها سادگی و صحت رو ملاک قرار میدن. ولی اونطور که گفتین دیدم بـَـــله بدتر از ما!

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    راستش سوالم برای این بود که دوتا از LOR هام رو خودم نوشتم (به همراه فرم) و برای اینکه متفاوت بنویسم از هرچه LOR خسته کننده ای که تو نت دیدم، خیلی معمولی، کوتاه و ساده هر چه هست رو توضیح دادم. حتی استادم یه نوشته داد که پره تمجید و ... (میدونین دیگه) اونو نفرستادم! چون فکر میکنم چنین تعریف هایی نتیجه معکوس میده. برای همین کنجکاو شدم ببینم خود خارجی ها چجورن و فکر میکردم اونها سادگی و صحت رو ملاک قرار میدن. ولی اونطور که گفتین دیدم بـَـــله بدتر از ما!
    ببینید بحث سادگی و دقیقاً customize شده و ذکر واقعیت ها وجود داره.اساتید ایرانی عادت کردن به چهار کلمه که ایشون خیلی دانشجوی خوبی بودن و واقعاً باهوشن و شخصیت خوبی دارن و...خوب ok! تقریباً تمام افرادی که خودشون رو در حد PhD و فوق لیسانس می دونن چنین ویژگی هایی دارن.چه چیزی دانشجو رو از بقیه متمایز می کنه.اون چه کارهایی انجام داده.دلیلتون چیه؟اینها رو اساتید ما متاسفانه نمی گن و ذکر نمی کنن.من بعضی هاشون رو توجیه کردم ولی بعضی هاشون زیر بار نمی رن و فقط یه فرمت ساده دارن که متاسفانه اون فرمت ساده در برابر "انیشتین دوم" معلومه که به چشم نمیاد.تعریف اگه به حق باشه اصلاً نتیجه معکوس نمی ده.نترسید از ذکر واقعیت ها.ریکام فقط بخشی از اپلیکیشن شماست و همه رو با هم خواهند سنجید.
    Before the Dawn

موافقم. منظور از سادگی و صحتی که گفتم دقیقا همون کلمه customize شماست. این سایت رو ببینید. پره توصیه نامه. ولی دوتاش شبیه هم نیست. چون فقط و فقط برای اون فرد نوشته شده. بعضی از اون متن ها رو ترجیح میدم به اینکه بگن فلانی اعجوبه هزاره ... (نه اون که یکی دیگس) مثلا بگن فلانی همون انشتین زنده هست.

Junior Member

سلام.
    میشه بم بگین فرم رو از کجای دانشگاه باید بگیرم؟ باید بگیرم و بدم استاد پر کنه و بعد ببرم دانشگاه امضا کنه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)