صفحه 9 از 9 نخستنخست 123456789
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 89 , از مجموع 89

موضوع: آشنایی متقاضیان شرکت در آزمون های ALES | KPDS | UDS | TÖMER و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آشنایی متقاضیان شرکت در آزمون های ALES | KPDS | UDS | TÖMER و مسائل مرتبط

سلام دتنشگاه ایدین برو.

پیش فرض پاسخ : آشنایی متقاضیان شرکت در آزمون های ALES | KPDS | UDS | TÖMER و مسائل مرتبط

سلام وقت همگی بخیر باشه امیدوارم حالتون عالی باشه
    آقایون و خانوما چند تا سوال ریز دارم
    موسسه های خوب برای آمادگی یوس در تبریز و ارومی کدوما هستن؟ تا جایی که میدونم تو ارومیه متروپل هست و پوز آکادمی یا یه همچین چیزیدر تبریز هم پژوهش هست و متروپل هستش و چند تای دیگه فکر کنم.
    سوال اساسی بعد از سوال قبلی اینه که نیازه کلاس رفتن؟یا همون کتاب هاش رو بگیرم؟اگه کتابای متروپل یا چیز دیگه ای؟فیلم های یوس دربندی چطوره؟مفیده؟
    کلا هدفم اینه منابع رو متوجه باشم
    اعلام وضعیتم
    من یوس استانبول 2017 رو از 80 تا 50 تاش رو درست زدم و 4 تا غلط داشتم و بقیه اش رو هم نزدم.آیا یه سال کار کنم امیدی هست؟
    با وجه به اینکه من الان 21 سالمه و دانشجوی انصرافی هستم و نمرات دبیرستانم یخورده نوسانی هست
    بیشتر مایم به پزشکی و دندون پزشکی
    سوال دیگه ای که دارم اینه برای sat چیکار کنم؟
    چون گویا دانشگاه حاجتتپه فقط با sat دانشجو برمیداره
    کلا اگه شرکت کردید یا اطلاعات صحیحی دارید لطف کنید و مثل یک برادر یا خواهر بزرگتر این بنده حقیر رو راهنمایی کنید
    امیدوارم بتونم جبران کنم
    راستی در مورد شهریه دانشگاه ها هم یخورده میتونید بگید؟هر سایتی یه چیزی نوشته

واقعا کسی نیست؟

سلام دوستان. من هم درمورد امتحانهای دانشگاه های ترکیه سوال دارم. برای مثال سوال اول: فرق بین امتحان ALES و Bilim Sinavi چیه؟ و محتوای این امتحانها چجوریه؟ برای آمادگی توی هر کردوم از این امتحانها چه دروسی یا چه مهارتهایی رو باید تقویت کرد؟

سوال دوم اینکه: درمورد دانشگاه Dokuz Eylul، من در یک راهنمایی که مربوط به سال تحصیلی 2018 بود و از سایتشون دانلود کردم، نوشته اند که زمان ثبتنام در دانشگاه برای دانشجویان خارجی ای که با هزینه شخصی قصد ادامه تحصیل دارند (مقطع فوق لیسانس)، در تاریخی قبل از تاریخ ثبتنام اولیه (On Kayit) است. این حرف صحت داره؟ و اینکه توی همون راهنما گفته شده که این دانشجویان نیازی به دادن آزمون آلس ندارن. این حقیقت داره؟

سوال سوم: الف. در رابطه با همون ثبتنام دانشجویان خارجی در دانشگاه دوکوز ایلول، همونطور که گفتم اعلام کرده بودند که دانشجو باید پیش از شروع زمان ثبتنام اولیه (On Kayit) مدارک خودش رو به امور دانشجویی (Enstitu Ogrenci Islerine) بفرسته. سوال اینه که ایا مدارک رو باید شخصا و بصورت حضوری تحویل داد یا اینکه میشه بصورت اینترنتی با آپلود کردن بهشون تحویل داد؟
    ب. در قسمتی از همون راهنما گفتند که باید برای مدرک لیسانس Denklik یا همون معادل مدرک رو بگیری. این رو هم باید حضوری انجام داد یا غیر حضوری هم میشه؟

سوال چهارم: هزینه هر ترم تحصیل در دانشگاه Dokuz Eylul در مقطع فوق لیسانس برای دانشجویان خارجی چقدره؟ (شهریه به لیر پرداخت میشه یا دلار؟)

از دوستانی که تجربه و اشنایی دارن خواهش میکنم راهنمایی های خودشون رو دریغ نکنن لطفا. متشکرم.

Member starblue7750 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Electronic Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط yeganeh1400 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من هم درمورد امتحانهای دانشگاه های ترکیه سوال دارم. برای مثال سوال اول: فرق بین امتحان ALES و Bilim Sinavi چیه؟ و محتوای این امتحانها چجوریه؟ برای آمادگی توی هر کردوم از این امتحانها چه دروسی یا چه مهارتهایی رو باید تقویت کرد؟

سوال دوم اینکه: درمورد دانشگاه Dokuz Eylul، من در یک راهنمایی که مربوط به سال تحصیلی 2018 بود و از سایتشون دانلود کردم، نوشته اند که زمان ثبتنام در دانشگاه برای دانشجویان خارجی ای که با هزینه شخصی قصد ادامه تحصیل دارند (مقطع فوق لیسانس)، در تاریخی قبل از تاریخ ثبتنام اولیه (On Kayit) است. این حرف صحت داره؟ و اینکه توی همون راهنما گفته شده که این دانشجویان نیازی به دادن آزمون آلس ندارن. این حقیقت داره؟

سوال سوم: الف. در رابطه با همون ثبتنام دانشجویان خارجی در دانشگاه دوکوز ایلول، همونطور که گفتم اعلام کرده بودند که دانشجو باید پیش از شروع زمان ثبتنام اولیه (On Kayit) مدارک خودش رو به امور دانشجویی (Enstitu Ogrenci Islerine) بفرسته. سوال اینه که ایا مدارک رو باید شخصا و بصورت حضوری تحویل داد یا اینکه میشه بصورت اینترنتی با آپلود کردن بهشون تحویل داد؟
    ب. در قسمتی از همون راهنما گفتند که باید برای مدرک لیسانس Denklik یا همون معادل مدرک رو بگیری. این رو هم باید حضوری انجام داد یا غیر حضوری هم میشه؟

سوال چهارم: هزینه هر ترم تحصیل در دانشگاه Dokuz Eylul در مقطع فوق لیسانس برای دانشجویان خارجی چقدره؟ (شهریه به لیر پرداخت میشه یا دلار؟)

از دوستانی که تجربه و اشنایی دارن خواهش میکنم راهنمایی های خودشون رو دریغ نکنن لطفا. متشکرم.
    سوالتون رو تو تاپیک دانشگاه دوکوز ایلول بنویسید بهتون جواب میدن

Banned

سلام دوستان
    میتوانید کمک کنید که از کجا میتوانم منابع آزمون YOS را گیر بیاورم یا دانلود کنم؟

Junior Member

به زبان ترکی تو گوگل سرچ کنید میاد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical/Electrical Engineering

سلام دوستان وقت بخیر. متاسفانه نمیدونم سوالمو جای درستی میپرسم یا نه. یدونه تاپیک برای رشته پزشکی بود که اونم بستند!
    من فوق لیسانس مهندسی پزشکی دارم و میخوام واسه سربازی اقدام کنم. میخواستم بدونم آیا میتونم در رشته های دندان و یا پزشکی از دانشگاهای ترکیه پذیرش بگیرم و معافیت تحصیلی بگیرم یا خیر؟
    اگر جواب مثبت باشه هزینه تحصیل چقدر هست؟ آیا فاند تعلق میگیره؟ آیا امکان کار در حین تحصیل هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mammstein نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت بخیر. متاسفانه نمیدونم سوالمو جای درستی میپرسم یا نه. یدونه تاپیک برای رشته پزشکی بود که اونم بستند!
    من فوق لیسانس مهندسی پزشکی دارم و میخوام واسه سربازی اقدام کنم. میخواستم بدونم آیا میتونم در رشته های دندان و یا پزشکی از دانشگاهای ترکیه پذیرش بگیرم و معافیت تحصیلی بگیرم یا خیر؟
    اگر جواب مثبت باشه هزینه تحصیل چقدر هست؟ آیا فاند تعلق میگیره؟ آیا امکان کار در حین تحصیل هست؟
    انشالله دوستان هم پاسخ میدن، در مورد سوالاتتون مواردی هست که من اطلاع دارم و مواردی هست که فقط شنیدم.

مواردی که مشخص هست، اولا شما در هر مقطع یکبار حق تحصیل و استفاده از تسهیلات تحصیلی را دارید، در نتیجه اگر فوق لیسانس دارید فقط میتونید برای مقطع دکتری اقدام کنید که فکر کنم پزشکی از این مورد حساب نمیشه.

دوم اینکه دانشگاهی که قرار باشه پذیرش و معافیت تحصیلی بگیرید باید بین دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم و یا بهداشت باشه.

هزینه تحصیل برای رشته های پزشکی و دندان پزشکی نسبت به رشته های دیگه هم در دانشگاههای دولتی و هم در دانشگاههای خصوصی (به مراتب) بالاتر هست که باید اطلاعات به روز شهریه را از سایت هر دانشگاه نگاه کنید.

در مورد فاند، من یادم نمیاد فردی در دور و بر دیده باشم که برای این رشته های فاند گرفته باشند، البته امثال تبلیغاتی از دانشگاههای خصوصی رده پایین تر دیدم که در واقع فاند نبود و به نوعی تخفیف بود.

اجازه کار رسمی صرفا برای مقاطع تحصیلات تکمیلی هست که اونم به دلیل پروسه زیاد حتی دانشجویان اون مقاطع هم بدون مجوزهای رسمی کار میکنند که غیر قانونی هست و کار کردن هم اکثرا مستلزم تسلط داشتن بر ترکی استانبولی هست.

صفحه 9 از 9 نخستنخست 123456789