صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 99

موضوع: تجربیات زندگی در استرالیا و مسائل مرتبط

پیش فرض تجربیات زندگی در استرالیا و مسائل مرتبط

سلام دوستان پیرو بسته شدن تاپیک قبلی در این تاپیک ادامه تجربیات کاربران رو میدیم
    دوستان تجربیات خودتون رو لطفا دریغ نکنید
    منون

پیش فرض پاسخ : تجربیات زندگی در استرالیا و مسائل مرتبط

سلام دوستان
    البته مطمئن نیستم سوال من جاش اینجا باشه یا نه. واسه همین پیشاپیش معذرت!
    من قصد دارم هفته آینده از استرالیا برم ایران و 2/3تا تبلت با خودم دارم (!!!) می خواستم ببینم بردنشون مشکلی ایجاد نمیکنه؟ البته مشکلی با جعبه هاش ندارم (یعنی میتونم بدون جعبه هاش هم ببرمشون). ممنون میشم اگر کسی تجربه ای داره تو این زمینه اعلام کنه!

ممنون

Junior Member mbuilding آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

بهترین سیم کارت بدون پلن کدومه؟ من savvytel و amaysim رو پیدا کردم که خیلی هزینه هاشون کمن ، کسی اطلاعی داره

من amaysim استفاده کردم و راضی بودم (amatsim as you go). بقیه ی شرکتها مثل saywytel و ALDImobile و ... هم سیمکارتهای prepaid دارن که هزینه‌ی تماسشون مشابه با amaysim as you go هست ولی راجع به کیفیتشون اطلاع ندارم. همونطور که گفتم خودم از این amaysim as you go راضی بودم ولی بهتون پیشنهاد میکنم که اگه زیاد تماس میگیرن، از سیمکارتهای TPG استفاده کنید. ارزونترین پلن TPG ماهی 10 دلار هست ولی با اون 10 دلار تقریبا میتونید دو برار مقداری که از amaysim استفاده میکنید حرف بزنید. ولی عیبش اینه که اون 10 دلار رو هر ماه باید بپردازید، حتی اگر ازش استفاده نکنین.

نقل قول نوشته اصلی توسط mbuilding نمایش پست ها
    بهترین سیم کارت بدون پلن کدومه؟ من savvytel و amaysim رو پیدا کردم که خیلی هزینه هاشون کمن ، کسی اطلاعی داره
    هرگز به آرزوهای دیگران نخند؛
    كسانی كه آرزو ندارند چیز زیادی ندارند ...

Junior Member mbuilding آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط challenge نمایش پست ها
    من amaysim استفاده کردم و راضی بودم (amatsim as you go). بقیه ی شرکتها مثل saywytel و ALDImobile و ... هم سیمکارتهای prepaid دارن که هزینه‌ی تماسشون مشابه با amaysim as you go هست ولی راجع به کیفیتشون اطلاع ندارم. همونطور که گفتم خودم از این amaysim as you go راضی بودم ولی بهتون پیشنهاد میکنم که اگه زیاد تماس میگیرن، از سیمکارتهای TPG استفاده کنید. ارزونترین پلن TPG ماهی 10 دلار هست ولی با اون 10 دلار تقریبا میتونید دو برار مقداری که از amaysim استفاده میکنید حرف بزنید. ولی عیبش اینه که اون 10 دلار رو هر ماه باید بپردازید، حتی اگر ازش استفاده نکنین.
    ممنون از جوابتون
    من می خوام برم wollongong و خوندم که آنتن دهی optus اونجا خیلی خوب نیست و باید موبایلمون قابلیت گرفتن 850MHz رو داشته باشه و از شبکه vodafone یا telstar استفاده کنه، بین اینا aldimobile از telstar استفاده می کنه
    با این حساب برای من aldi بهتره

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    اقتصاد - دانشگاه رازی

سلام
    می خواستم بپرسم آیا کسی اطلاعاتی درمورد زندگی توی استرالیا داره؟
    در مورد هزینه زندگی ؟ مثلا اجاره یک خونه معمولی و میانگین هزینه ماهیانه برای 2 نفر
    و اطلاعاتی ازین قبیل
    ممنون میشم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fufuete نمایش پست ها
    سلام
    می خواستم بپرسم آیا کسی اطلاعاتی درمورد زندگی توی استرالیا داره؟
    در مورد هزینه زندگی ؟ مثلا اجاره یک خونه معمولی و میانگین هزینه ماهیانه برای 2 نفر
    و اطلاعاتی ازین قبیل
    ممنون میشم
    سلام
    از هر شهری به شهر دیگه فرق می‌کنهشما میتونید یه سوییت ۲ نفر در حومهٔ سیدنی بگیرید با هفته ۲۸۰ تا
    ولی‌ اگه بخواید خونه بگیرید که اتاق جدا داشته باشه هزینش بالاتره
    در مورد خود سیدنی هزینه‌ها کاملا بیشتره...
    ما هفته ۲۸۰ برای یه سوییت میدیم که بیل هم روشه..و تقریبا از لحاظه خورد‌و خوراک ماهی‌ ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار خرج می‌کنیم
    اینم کاملا بستگی به خورد‌و خرکتون داره.خیلی‌ از بچهای اینجا با هفته ۵۰ تا هم سر می‌کنن و فقط دارن غذا کنسروی میخورن..
    امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم.

ApplyAbroad Hero

سلام دوستان....اینکه میگن برای اجاره خونه ی بهتر و امتیاز داشتن بیشتر نیاز به reference داریم..آیا از ایران یک رفرنس داشته باشیم کمک میکنه به قضیه؟ مثلا از صاحبخونه مون یک نامه بگیریم که آره این آقا اینجا مستاجر من بوده و مستاجر خوبی بوده و خونه رو سالم نگه داشته و قبض های اب و برق رو به موقع داده...و نامه رو بدیم ترجمه و با خودمون به عنوان رفرنس داشته باشیم؟؟ همچین کاری جواب میده؟
    دستهای خدا پراز معجزه است... آرزوئی کن ... شاید بزگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه او باشد...

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering - University of Adelaide

نقل قول نوشته اصلی توسط orang نمایش پست ها
    سلام دوستان....اینکه میگن برای اجاره خونه ی بهتر و امتیاز داشتن بیشتر نیاز به reference داریم..آیا از ایران یک رفرنس داشته باشیم کمک میکنه به قضیه؟ مثلا از صاحبخونه مون یک نامه بگیریم که آره این آقا اینجا مستاجر من بوده و مستاجر خوبی بوده و خونه رو سالم نگه داشته و قبض های اب و برق رو به موقع داده...و نامه رو بدیم ترجمه و با خودمون به عنوان رفرنس داشته باشیم؟؟ همچین کاری جواب میده؟
    من فکر نمیکنم کمکی کنه - یعنی اصولا اینا بیشتر با لوکال حال میکنن- مثل سابقه کار لوکال - سبزیجات لوکال - میوه لوکال - و اختمالا رفرنس لوکال - شما کدوم شهر میخوای بری ؟ بعضی شهر ها اوضاع مستاجر اینقدر خرابه که رفرنس نمیخوان بعلاوه شما اگر اسکالر شیپ داشته باشی که معنیش درامده ثابته دیگه فکر نمیکنم کارت به رفرنس بکشه

نقل قول نوشته اصلی توسط r_1159 نمایش پست ها
    من فکر نمیکنم کمکی کنه - یعنی اصولا اینا بیشتر با لوکال حال میکنن- مثل سابقه کار لوکال - سبزیجات لوکال - میوه لوکال - و اختمالا رفرنس لوکال - شما کدوم شهر میخوای بری ؟ بعضی شهر ها اوضاع مستاجر اینقدر خرابه که رفرنس نمیخوان بعلاوه شما اگر اسکالر شیپ داشته باشی که معنیش درامده ثابته دیگه فکر نمیکنم کارت به رفرنس بکشه
    با عرض سلام و وقت بخیر خدمت جناب R-1159 و دیگر دوستان و اساتید انجمن (لطفا کمکم کنید...)!!!

بیاید با یه حساب سرانگشتی وضعیت زندگی کیسی مثل من رو قبل و بعد از مهاجرت بررسی کنیم:

1.بنده با PHD روانشناسی و شانس خوب از بابت هیات علمی شدن (به خاطر رزومه پژوهشی خوب) و پس از صرف حدود 90 میلیون هزینه(40 مهاجرت+50حداقل هزینه برای 6 ماه اول) و کلی مدرک (یکیش ایلتس 7 اکادمیک که واسه رشتمون لازمه) با زن و 2 تا بچه میام استرالیا...
    2.اگر زرنگ باشم میتونم در عرض 6 ماه یه کار غیر مرتبط پیدا کنم (ظرفشویی، نظافت و...)
    3.برای کار مرتبط حداقل نیاز به گذروندن 2 سال آموزش تکمیلی در زمینه روانشناسی دارم (که هزینه خودشه داره)
    4.اگر خیلی زرنگ و خوش شانس باشم میتونم بعد از حدود 3-2 سال تو شغلی مرتبط با رشتم کار بگیرم
    5.بعد از کلی تحقیق دستم اومد هزینه ی یه آپارتمان 70 متر یه خوابه+ خورد وخوراک (یه کم ریاضتی)+ آب و برق و گازو...(البته به شرط صرفه جویی:مثلا میگن به خاطر پول گاز خیلیا از کیسه خواب استفاده میکنن)... خلاصه برای خانواده 4 نفره من حداقل ماهی (3000-2500 دلار) هزینه دارم
    6.بعد رفتم سراغ درآمدها و فهمیدم (سايت PayScale) اکثر شغلها بین 35 تا 50 هزار دلار در سال درآمد دارن، در مورد رشته خودم هم سرچ کردم که روانشناسان حدود 50 هزار درآمد دارن (به شرط داشتن مجوز استرالیایی)
    7.نتیجه گیری : پس از 3 سال زمان و انجام کارهای.... و گذشتن از 7 خوان رستم، من حدود ماهی 4-3 هزار درامد دارم و تقریبا برای یک زندگی نه چندان ایده آل (اپارتمان 70 متری و...) هم حدود 4-3 هزار نیاز دارم: یعنی فقط گذران زندگی.

جناب ایکاروس و دیگر اساتید انجمن آیا همه چی رو درست حساب کردم؟
    حقیقتا من تمام مدارک و شرایط لازم رو برای مهاجرت دارم (از جمله علاقه بسیار زیاد) و زمانم هم کمه، ولی وقتی فکر میکنم بعد از این همه سختی
    تازه میتونم شرایطی را برای خانواده ام فراهم کنم که همین الان هم دارند، مردد میشوم...
    یعنی واقعا تو کشوری پیشرفته مثل استرالیا یه فرد تحصیلکرده در نهایت میتونه دخل و خرجش را جور کنه، اونم با اون شرایطی که پیش تر گفتم!
    خواهش میکنم تمامی دوستانی که در مورد سوالات بنده اطلاعاتی دارند، به صورت شفاف و مبسوط بفرمایند که کمک بزرگی به شرایط تعارض و پر استرس بنده است.
    با سپاس

صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)