صفحه 3 از 16 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 159

موضوع: تهیه دلار استرالیا /انتقال پول / حواله / Money Exchange / صرافی ها و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : تهیه دلار استرالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط Sabokkbal نمایش پست ها
    من تا حالا از بازارشون خرید نکردم همیشه از خودش گرفتم. وقتی مشتریش بشین باهاتون خیلی راه میان تو قیمت. من اولین بار که گرفتم واقعا جونم در اومد تا پول اومد به حسابم چون هم اونا تازه کار بودن هم من. قبل از اون من از تهران برام حواله میکردن حداقل سه روز طول میکشید. اینا نیم ساعته میریزن به حسابتون. خدا خیرش بده اقای اصلی رو که واقعا کلی از دقدقه های من یکی رو حل کرد. من دو ماه پیش یک کار جدید هم باهاشون کردم. ۶۰۰۰دلار دانشجویی گرفته بودم تهران نمیدونستم چطوری انتقال بدم استرالیا. به صرافی ملی زنگ زدم گفت ۴۰۰ دلارش رو کم میکنیم. به دو تا صرافی دیگه زنگ زدم هر کدوم یه چیز پرتی پروندن. گفتم بدم مسافر بیاره بعد اینجا تبدیل کنم زنگ زدم یه صرافی تو ایجا گفتم ۶۰۰۰ تا امریکا رو چقدر تبدیل میکنید که ۳۵۰ تا کم میکردند. مانی مکس هر دلاری رو ۳ سنت کم کرد و برام فرستاد که شد ۱۸۰ دلار کسر.
    خوب اینجوری خیالم راحت شد البته من به "استرالیا اکسپرس " هم زنگ زدم ولی اونا قیمتشون بالاتر بود و البته مانی مکس میگفت اونا پول رو با تاخیر میزن ولی مانی مکس حداکثر 4 ساعت و از این حرفا.

من چند تا سوال دیگه هم دارم که ممنون میشم اگر شما یا دوستان دیگه بتونین کمک کنید.

1- این 6000 تا رو به همه میدن ؟ یعنی منکه اسکالرشیپ گرفتم هم میتونم بگیرم و از کجا؟
    2- زنگ زدم فرودگاه گفت نفری 5000 تا میشه ببرید، درسته؟
    3- حالا اگر 5000 تا فقط بشه آورد به نظرتون من 15000 تا بریزم به حساب دوستم توی استرالیا مشکلی نیست؟ نمیگن اینهمه پول چرا و اینا؟؟؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط MaryamMB80 نمایش پست ها
    خوب اینجوری خیالم راحت شد البته من به "استرالیا اکسپرس " هم زنگ زدم ولی اونا قیمتشون بالاتر بود و البته مانی مکس میگفت اونا پول رو با تاخیر میزن ولی مانی مکس حداکثر 4 ساعت و از این حرفا.

من چند تا سوال دیگه هم دارم که ممنون میشم اگر شما یا دوستان دیگه بتونین کمک کنید.

1- این 6000 تا رو به همه میدن ؟ یعنی منکه اسکالرشیپ گرفتم هم میتونم بگیرم و از کجا؟
    3- حالا اگر 5000 تا فقط بشه آورد به نظرتون من 15000 تا بریزم به حساب دوستم توی استرالیا مشکلی نیست؟ نمیگن اینهمه پول چرا و اینا؟؟؟
    آره. اين 6000$ بابت كمك هزينه زندگي واسه 6 ماه است كه ربطي به داشتن بورس نداره.
    توي فرودگاه تهران هم اصلا چك نمي كنن. مخصوصا دانشجوها. اما توي كارتي كه تو پرواز بهتون مي دن بايد ذكر كنيد
    آنكه پرنقش زد اين دايره مينايي كس ندانست كه در گردش پرگار چه كرد

Junior Member

مانی ماکس دفتری در تهران داره که بشه ازشون حضوری دلار استرالیا خرید؟

ApplyAbroad Veteran
    vahid.chem آواتار ها

در مورد سوال 2 باید بگم که همون طور که دوستمون گفت در فرودگاه چک نمی کنن که چقدر دلار همراهتون هست. درضمن اون محدودیت 5000$ شامل حال دانشجویان نمیشه و برای اثبات دانشجو بودن، نامه ای که از وزارت میگیرین (واسه ارز دانشجویی) و COE دانشگاه کافیه. البته باز هم میگم که هیچ بازرسی در مورد ارز تو فرودگاه انجام نمیشه.

.Success is to get what you want,Luck is to keep what you get

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid.chem نمایش پست ها
    در مورد سوال 2 باید بگم که همون طور که دوستمون گفت در فرودگاه چک نمی کنن که چقدر دلار همراهتون هست. درضمن اون محدودیت 5000$ شامل حال دانشجویان نمیشه و برای اثبات دانشجو بودن، نامه ای که از وزارت میگیرین (واسه ارز دانشجویی) و COE دانشگاه کافیه. البته باز هم میگم که هیچ بازرسی در مورد ارز تو فرودگاه انجام نمیشه.
    از وزارت چه نامه ای میگیریم؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hdashti نمایش پست ها
    مانی ماکس دفتری در تهران داره که بشه ازشون حضوری دلار استرالیا خرید؟
    مانی مکس دفترش تو مشهده و ازش نمیتونید دلار بگیرید ...اونا فقط دلار رو حواله میکنن. استرالیا اکسپرس هم همینطور ولی از "صرافی ملی" میتونید دلار بگیرید. آدرسش هم میدان فردوسی هستش.

ApplyAbroad Veteran
    vahid.chem آواتار ها

از وزارت چه نامه ای میگیریم؟؟؟؟
    شما واسه گرفتن ارز دانشجویی باید تو سایت نشا ثبت نام کنی و بعد از طی مراحلی، یه نامه معرفی به بانک بهتون میده. این نامه باید به بانک ارائه بشه تا بانک بهتون ارز بده. از این نامه یه کپی داشته باشین تا در صورت لزوم تو فرودگاه بهتون کمک کنه.
    به غیر از این نامه، ویزا هم نشون میده که دانشجو هستین و محدودیتی واسه خارج کردن ارز ندارین. اصلا نگران این موضوع نباشین چون هیچ کس تو فرودگاه نمیاد جیب شما رو بگرده

.Success is to get what you want,Luck is to keep what you get

شما واسه گرفتن ارز دانشجویی باید تو سایت نشا ثبت نام کنی و بعد از طی مراحلی، یه نامه معرفی به بانک بهتون میده. این نامه باید به بانک ارائه بشه تا بانک بهتون ارز بده. از این نامه یه کپی داشته باشین تا در صورت لزوم تو فرودگاه بهتون کمک کنه.
    به غیر از این نامه، ویزا هم نشون میده که دانشجو هستین و محدودیتی واسه خارج کردن ارز ندارین. اصلا نگران این موضوع نباشین چون هیچ کس تو فرودگاه نمیاد جیب شما رو بگرده
    ممنونم...حالا متوجه منظورتون شدم. البته من امروز زنگ زدم و از فرودگاه پرسیدم ...یه خانومی گفت که نامه ای که نشون بده دانشجو هستید بیارین میتونین بیشتر ببرید در غیر اینصورت نفری 5000 تا!

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

ممنونم...حالا متوجه منظورتون شدم. البته من امروز زنگ زدم و از فرودگاه پرسیدم ...یه خانومی گفت که نامه ای که نشون بده دانشجو هستید بیارین میتونین بیشتر ببرید در غیر اینصورت نفری 5000 تا!
    اين مسئله اينقدر هم پيچيده نيست. اصلا توي فرودگاه امام نمي گردن و نمي پرسن. اگر هم زياد دلار باخودتون داريد بهتره كه به هر مقداريش را يك جا بگذاريد. اين كار امنيت بيشتري هم داره، كه اگر خدايي نكرده مشكلي واسه دلارا پيش اومد(دزدي) همشونو از دست نداده باشين. ضمن اينكه مثلا تو فرودگاه امام اين قدر اونا بيكار نيستن كه بشينن همه چيزاتونو بريزن بيرون. ضمن اينكه اون ساعت(تقريبا 9 تا 11 شب) جز ساعات شلوغ فرودگاه امام هست.
    اين هم اضافه كنم كه توي خود پاسپورتتون هم ميزنه كه شما Student Visa دارين.
    آنكه پرنقش زد اين دايره مينايي كس ندانست كه در گردش پرگار چه كرد

من یه سوالی هنوز برام باقی مونده. با ثبت نام در سایت نشا و نامه ای که از وزارت علوم میگیریم برای گرفتن 6000 دلار میتونیم بریم بانک یا اون 6000 دلار رو با داشتن ویزا هر بانکی بهمون میده و برای کسایی که اسکالر شیپ ندارن نامه وزارت علوم لازمه که 7500 تا هزینه ثبت نام رو بگیرن؟؟؟؟ ممنون میشم اینو برام کلیر کنین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)